Magie ničivá

Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění. Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřov... celý text

Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit je na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Katina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší.
Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců nejrůznějších nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234709/kate-daniels-magie-niciva-VhI-234709.jpg 4.8200

Kate Daniels (7.)

Magic breaks (2014)

Horory, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fantom Print

pejty

Skoro u každého předchozího dílu jsem psal v komentáři, že série Kate Daniels je díl od dílu lepší. No a tady nemůžu jinak, než svůj výrok opět zopakovat.

adela3429
27.12.2016

Naprostá bomba! Tohle je snad nejlepší díl z celé série! I když ten třetí a čtvrtý mám taky hodně ráda... No, řeknu zkrátka, že Kate Daniels miluju celou, jo? :D

Evule114
18.12.2016

Nemám slov, velice čtivé, velice napínavé, prostě skvělé :-)

snilek.holka
28.07.2016

Magie ničivá je opět plná akce, napětí, trochou romantiky a štiplavého humoru. Konečně se osobně seznámíme s Rolandem a místo toho abych toho chlapíka nenáviděla, těším se až si o něm přečtu víc. Docela na mě zapůsobil a jsem si jistá, že si ho ještě užijeme. A i když vám některé chvilky můžou připadat trochu klišé tak to hodte za hlavu, protože to k tomu asi prostě patří.

Kate je opět ta drsná holka, která skolí téměř všechno a s Curranem prostě tvoří dokonalý pár. Hlavně jejich humor mě hodně baví. Mrzelo mě, že se Curran neobjevil dřív, trošku mi tam chyběl, protože jejich hašteření, je prostě kouzelné. To jak se hašteří, jak jsou oba neskutečně drzí a přesto by jeden pro druhého zemřeli.

len85hor
26.04.2016

naprosto úžasné, knihu jsem přečetla jedním dechem, už se moc těším na další díl :-)

Jass
31.03.2016

Další skvělý díl. U jiných sérií už bych se začala bát, že budou vykrádat sami sebe, ale tady to není potřeba, děj je pořád originální a nabitý akcí, nejsou tu žádná hluchá místa ani nelogické pasáže. Navíc je tu řada hrdinů, které si prostě nemůžete nezamilovat. O Kate s Curranem už snad ani nemá smysl mluvit... ale všechny vedlejší postavy jsou skvělé, já mám nejradši Dereka, ale i Julie, Andrea, Ascanio, Rafael, Jim,... Jedna z nejlepších sérií jakou jsem kdy četla.

Knihoslapek
28.02.2016

Prostě fantazie! Dlouho jsem přemýšlel, jak se to vyvrbí, a musím říct, že kniha překonala má očekávání. :)

krovacek
26.12.2015

Výborná, za mě jedna z neljepších knih série.

Vendulis
26.12.2015

Prostě žůžo jako všechny díly! Už chci další díly a dozvědět se, co bude dál!:D

clever.potheat
27.11.2015

S Kate se člověk opravu nenudí. :)

Laf
06.11.2015

Úžasné čtení. Tento díl byl opravdu skvělý. Napínavý od začátku do konce, takže se od něj nedalo jen tak odtrhnout. Můžu jen doporučit.

Nuray
26.10.2015

Právě jsem jedním hltem během 5i dní přečetla dva poslední díly (6. díl a tento 7. díl) a musím říct, že se asi zblázním, než vyjde další ! Jsem napjatá jak kšandy a nedokážu si představit, že budu muset čekat ještě na další 3 díly !!! (autoři totiž podepsali smlouvu s nakladatelstvím na 10. díl i přes to, že původně zamýšleli skončit na sedmém) ...
Nevím co říct, mé pocity z knihy jsou ... prostě... je to naprosto senzační. Člověk nikdy neví, co se stane dál, každý z dílů je jedno velké PŘEKVAPENÍ !

SoniaShadow
21.08.2015

Nemám slov! A z Rolanda jako takového jsem byla celkem na větvi.. Setkání taťka s dcerkou bylo něco! :D Epilog byl sice krátký, ale přesto úžasný - ten konec! :D Tahle série je dokonalá a Kate s Curranem si snad nikdo nemůže neoblíbit. :) Doufám, že se nakladatelství podaří získat práva na další díly, které autorka na začátku knihy slibuje(i když hlavní dějová linie bude jiná). :) Nemůžu se dočkat!

ciniminisek
20.07.2015

Kdo alespoň trochu tíhne k fantasy žánru, jistě ví, že hlavní hrdinka Kate s jejími přáteli jsou nejen vtipní, ale zároveň umějí i rozesmutnit. Jsou neohrožení, i když ví, že jdou na jistou smrt a sympaťáci, se kterými by nejeden čtenář rád zašel na drink. Ten, kdo tuto sérii ani hlavní aktéry nezná, v žádném případě neudělá chybu, když si s nimi dostaveníčko dá, poněvadž já sama mám k této sérii a jejím hrdinům citový vztah a budu velmi nešťastná, až skončí, což se blíží každým dnem.

dracek91
18.07.2015

Fantastická série..každý díl je lepší a lepší..už se těším na pokračování..pán šelem super..Ascanio,Derek..KAte..ale i Desandra ta byla v tomto díle skvělá

Scharks
15.07.2015

Já tuhle sérii prostě miluju :)

Misa25
14.07.2015

Další skvělý díl, sice na konci knihy autoři kloužou k "50 odstínům šedi", což mi nepřijde dobré, série byla skvělá právě tím, že byla o příběhu, všichni věděli, jak to mezi hlavními hrdiny je....ale jinak je příběh zase moc povedený...hodně věcí se vyřešilo, ale je mi jasné, že další dobrodružství na hrdiny čeká, a s největší pravděpodobností to bude bolet....:)

*Pájuše*
13.07.2015

„To si ze mě děláte srandu!“ Přesně tohle mi běhalo myslí po přečtení poslední stránky Magie ničivá. Zatímco si to u mě v minulém díle Curran pěkně rozlil, tady si vylepšil skóre o 360 stupňů! Miluju toho řvoucího psychopata. Scény s ním vždycky stojí za to! :D
Když se do knihy ponoříte, naleznete nový svět plný mytologických i nemytologických postav a kousků historie, který je pro čtenáře tak přirozený jako dýchání. Ty postavy jsou základnou všeho a dávají knihám ten správný šmrnc. Nevadí, že jsou tam upíři, mágové, bohové a různá směs dalších nadpřirozených bytostí. Tohle je totiž to, co dává knize ten punc dokonalosti. Nijak vážně se tam nekřižují, vše, co čtenář dostává při čtení knihy je jedna dokonale propracovaná originalita. Dokážete se vžít do postav tak lehce, že čtení se pro vás stává požitkem. Co kniha, to nějaká perla na konci, jako taková třešnička na dortu, sladká tečka za poslední větou, která se vám v ústech rozplyne jako ten nejjemnější dezert.
Při čtení knih tohoto spisovatelského dua, zapomenete úplně na okolní svět a zakousnete se do příběhu drsňačky Kate a jejich problémů, ve kterých vězí vždycky až po uši! :D
Magie ničivá – stejně jako předchozí díly – narušily stereotyp zaběhnutý v knihách fantasy/postapo, kterým jsem kdy četla. Nemůžu si pomoct, ale knihy jsou od jednoho dílu k druhému lepší a lepší. A tenhle díl byl… epický, kolosální, mega obrovský DEBUT!!!
Takový šok jsem v předchozích dílech snad nezažila jako tady na předposlední kapitole! Zdá se, jako by jedna dějová linie končila a začala nová Éra. Éra, kterou bude zábavné sledovat, protože svět Kate Danielsové už nebude nikdy jako dřív!
Roland je vážně, vážně děsivý pa*chant! Ale je to dobře vymyšlená postava a mám pocit, že s ním Kate s Curranem zažijí hodně nervů drásajících okamžiků a perných chvilek. Jsem zvědavá na vývoj téhle postavy. ;-)
Už teď je mi líto, až série skončí. Knihy jsem si zamilovala a tahle série se mi zažrala do srdce tak hluboko, že pro žádnou sérii už tam není místo. IA bude navždy patřit mezi mistry svého řemesla a tenhle pomyslný stupínek vítězů nikdo nepřekoná.

Bee
30.06.2015

Tak to bylo naprosto boží. Fakt.
Nevím, jak je to možné, ale tenhle díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. V téhle sérii jsem si oblíbila snad každou postavu - nemusím snad říkat, že mými favority jsou Kate a Curran, ale takový Derek, Ascanio nebo třeba Jim jsou taky úžasňáci. Co se týče postav, nemám autorům absolutně co vytknout. Skvěle s nimi pracují, jsou uvěřitelné - pokud jste schopní skousnout fakt, že ovládají všemožný druhy magie a jsou to všechno namakaný týpci, který byste naštvat prostě nechtěli - a hlavně TEN HUMOR. Málokdy se u něčeho tak zasměju jako u této série. Humorem mi to sedlo perfektně.
Děj.. co k němu dodat. Jako vždy je to nabitý akcí a jako plus určitě musím zmínit, že kdykoliv čekáte, že se to bude odvíjet nějakým směrem, zaručeně se mýlíte a stane se něco, po čem složitě musíte sbírat svoji spodní čelist zpod sedadla vlaku. Bavila jsem se každou vteřinu a v nejbližší době si to přečtu znova. Jsem opravdu zvědavá, co přijde dál, protože nemám tucha, co si představit. Jediný, co autorům vytknu, je to, že od doby, co jsem Kate Daniels začala číst, mi veškerá další četba už nepřipadá tak dobrá jako dřív. Postavili laťku hodně vysoko.

Lorrainee
21.06.2015

Pecka, pecka, pecka! Teda az na konec kde to bylo az moc hrrr ale zase... ten konec... no Currane... :D

Janičta
20.06.2015

Skvělé počtení. Líbí se mi, že se povětšinou nešetří akcí a autoři své hrdiny doženou na práh smrti, křupou kosti, stříká krev a bolí to.. (ale nikdo není jen tak obyčejný člověk, takže když se dá dosti rychle dohromady, není to nic podivného) a to vše v magicky nebitém světě, kde spousta věcí nakonec není taková, jaká se jevila na začátku. To dává autorům velký manévrovací prostor a myslím, že právě to drží sérii tak nahoře.
A samozřejmě oceňuji jejich smysl pro humor a nepříliš kýčovité dlabání v citech (pohár přeteče - tak si zařvu, všechno kolem se se*e, ale já mám fůru problémů k řešení, tak prostě musím jít dál) - prostě se v tom nehrabou přes míru.
Hodně se těším co bude dál :-)

Vlčice.N
20.06.2015

V druhé polovině knihy se konečně dělo přesně to, na co jsem už tak dlouho čekala. A nebyla jsem zklamaná.

moira2912
12.06.2015

4,5 spíše než pět, ale stejně...
Ta magie.
Originální, propracovaný svět. Realistický!
Ten děj.
Ty postavy.
Miluju psaní Andrews, přestože píše o vlkodlacích, upírech, o všem, o čem jsem si myslela, že mě už dávno omrzelo, její worldbuilding, pozadí, magie, to vše mi dokáže vyrazit dech a nutí mě chtít vědět víc. Možná proto, že přestože je to vše paranormálno ... připadá mi to tak zatraceně přirozené. Když jsem otevřela knihu a četla první díl, nikdy bych si nepomyslela, že se svět posune až sem. Existuje zatraceně málo sérií, které se s každým dalším dílem stávají lepší.
Zase jsem se místy smála jako idiot. Místy to možná bylo trochu zdlouhavé, ale nahrazovalo to plno skvělých myšlenek a zpracování nápadů, fragmenty historie a mythologie...
V jednom bodě byl děj doslova epický a já scénu viděla před očima, damn, já ji prožívala.
Nemůžu uvěřit tomu konci.
A ta předmluva? Ta mě teprve vyděsila.
A potřebuju vědět, co bude dál!

Aaron Lewis
27.04.2015

Čteno v originále.
Tak tentokrát dávám pátu hvězdu čistě za Rolanda. Byl přesně takový, jaký jsem si myslela, že bude a stalo se, to co jsem myslela, že se určitě stane:). Jinak jsem ráda, že zatím nejsou další díly. Potřebuju si od Kate odpočinout. BTW, co to mělo být s tou labutí? Někdo má fakt divný představy:P.