Magie ničivá

Magie ničivá https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234709/bmid_kate-daniels-magie-niciva-VhI-234709.jpg 5 440 49

Kate Daniels série

Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění. Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit je na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Katina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší. Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců nejrůznějších nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Breaks , 2014

Scharks
15.07.2015 5 z 5

Já tuhle sérii prostě miluju :)

Misa25
14.07.2015 5 z 5

Další skvělý díl, sice na konci knihy autoři kloužou k "50 odstínům šedi", což mi nepřijde dobré, série byla skvělá právě tím, že byla o příběhu, všichni věděli, jak to mezi hlavními hrdiny je....ale jinak je příběh zase moc povedený...hodně věcí se vyřešilo, ale je mi jasné, že další dobrodružství na hrdiny čeká, a s největší pravděpodobností to bude bolet....:)

*Pájuše*
13.07.2015 5 z 5

„To si ze mě děláte srandu!“ Přesně tohle mi běhalo myslí po přečtení poslední stránky Magie ničivá. Zatímco si to u mě v minulém díle Curran pěkně rozlil, tady si vylepšil skóre o 360 stupňů! Miluju toho řvoucího psychopata. Scény s ním vždycky stojí za to! :D
Když se do knihy ponoříte, naleznete nový svět plný mytologických i nemytologických postav a kousků historie, který je pro čtenáře tak přirozený jako dýchání. Ty postavy jsou základnou všeho a dávají knihám ten správný šmrnc. Nevadí, že jsou tam upíři, mágové, bohové a různá směs dalších nadpřirozených bytostí. Tohle je totiž to, co dává knize ten punc dokonalosti. Nijak vážně se tam nekřižují, vše, co čtenář dostává při čtení knihy je jedna dokonale propracovaná originalita. Dokážete se vžít do postav tak lehce, že čtení se pro vás stává požitkem. Co kniha, to nějaká perla na konci, jako taková třešnička na dortu, sladká tečka za poslední větou, která se vám v ústech rozplyne jako ten nejjemnější dezert.
Při čtení knih tohoto spisovatelského dua, zapomenete úplně na okolní svět a zakousnete se do příběhu drsňačky Kate a jejich problémů, ve kterých vězí vždycky až po uši! :D
Magie ničivá – stejně jako předchozí díly – narušily stereotyp zaběhnutý v knihách fantasy/postapo, kterým jsem kdy četla. Nemůžu si pomoct, ale knihy jsou od jednoho dílu k druhému lepší a lepší. A tenhle díl byl… epický, kolosální, mega obrovský DEBUT!!!
Takový šok jsem v předchozích dílech snad nezažila jako tady na předposlední kapitole! Zdá se, jako by jedna dějová linie končila a začala nová Éra. Éra, kterou bude zábavné sledovat, protože svět Kate Danielsové už nebude nikdy jako dřív!
Roland je vážně, vážně děsivý pa*chant! Ale je to dobře vymyšlená postava a mám pocit, že s ním Kate s Curranem zažijí hodně nervů drásajících okamžiků a perných chvilek. Jsem zvědavá na vývoj téhle postavy. ;-)
Už teď je mi líto, až série skončí. Knihy jsem si zamilovala a tahle série se mi zažrala do srdce tak hluboko, že pro žádnou sérii už tam není místo. IA bude navždy patřit mezi mistry svého řemesla a tenhle pomyslný stupínek vítězů nikdo nepřekoná.

Bee
30.06.2015 5 z 5

Tak to bylo naprosto boží. Fakt.
Nevím, jak je to možné, ale tenhle díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. V téhle sérii jsem si oblíbila snad každou postavu - nemusím snad říkat, že mými favority jsou Kate a Curran, ale takový Derek, Ascanio nebo třeba Jim jsou taky úžasňáci. Co se týče postav, nemám autorům absolutně co vytknout. Skvěle s nimi pracují, jsou uvěřitelné - pokud jste schopní skousnout fakt, že ovládají všemožný druhy magie a jsou to všechno namakaný týpci, který byste naštvat prostě nechtěli - a hlavně TEN HUMOR. Málokdy se u něčeho tak zasměju jako u této série. Humorem mi to sedlo perfektně.
Děj.. co k němu dodat. Jako vždy je to nabitý akcí a jako plus určitě musím zmínit, že kdykoliv čekáte, že se to bude odvíjet nějakým směrem, zaručeně se mýlíte a stane se něco, po čem složitě musíte sbírat svoji spodní čelist zpod sedadla vlaku. Bavila jsem se každou vteřinu a v nejbližší době si to přečtu znova. Jsem opravdu zvědavá, co přijde dál, protože nemám tucha, co si představit. Jediný, co autorům vytknu, je to, že od doby, co jsem Kate Daniels začala číst, mi veškerá další četba už nepřipadá tak dobrá jako dřív. Postavili laťku hodně vysoko.

Lorrainee
21.06.2015 5 z 5

Pecka, pecka, pecka! Teda az na konec kde to bylo az moc hrrr ale zase... ten konec... no Currane... :D

Janičta
20.06.2015 5 z 5

Skvělé počtení. Líbí se mi, že se povětšinou nešetří akcí a autoři své hrdiny doženou na práh smrti, křupou kosti, stříká krev a bolí to.. (ale nikdo není jen tak obyčejný člověk, takže když se dá dosti rychle dohromady, není to nic podivného) a to vše v magicky nebitém světě, kde spousta věcí nakonec není taková, jaká se jevila na začátku. To dává autorům velký manévrovací prostor a myslím, že právě to drží sérii tak nahoře.
A samozřejmě oceňuji jejich smysl pro humor a nepříliš kýčovité dlabání v citech (pohár přeteče - tak si zařvu, všechno kolem se se*e, ale já mám fůru problémů k řešení, tak prostě musím jít dál) - prostě se v tom nehrabou přes míru.
Hodně se těším co bude dál :-)

Vlčice.N
20.06.2015 4 z 5

V druhé polovině knihy se konečně dělo přesně to, na co jsem už tak dlouho čekala. A nebyla jsem zklamaná.

moira2912
12.06.2015 5 z 5

4,5 spíše než pět, ale stejně...
Ta magie.
Originální, propracovaný svět. Realistický!
Ten děj.
Ty postavy.
Miluju psaní Andrews, přestože píše o vlkodlacích, upírech, o všem, o čem jsem si myslela, že mě už dávno omrzelo, její worldbuilding, pozadí, magie, to vše mi dokáže vyrazit dech a nutí mě chtít vědět víc. Možná proto, že přestože je to vše paranormálno ... připadá mi to tak zatraceně přirozené. Když jsem otevřela knihu a četla první díl, nikdy bych si nepomyslela, že se svět posune až sem. Existuje zatraceně málo sérií, které se s každým dalším dílem stávají lepší.
Zase jsem se místy smála jako idiot. Místy to možná bylo trochu zdlouhavé, ale nahrazovalo to plno skvělých myšlenek a zpracování nápadů, fragmenty historie a mythologie...
V jednom bodě byl děj doslova epický a já scénu viděla před očima, damn, já ji prožívala.
Nemůžu uvěřit tomu konci.
A ta předmluva? Ta mě teprve vyděsila.
A potřebuju vědět, co bude dál!

Aaron Lewis
27.04.2015 5 z 5

Čteno v originále.
Tak tentokrát dávám pátu hvězdu čistě za Rolanda. Byl přesně takový, jaký jsem si myslela, že bude a stalo se, to co jsem myslela, že se určitě stane:). Jinak jsem ráda, že zatím nejsou další díly. Potřebuju si od Kate odpočinout. BTW, co to mělo být s tou labutí? Někdo má fakt divný představy:P.