Magie mrtvých

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73144/kate-daniels-magie-m-73144.jpg 4.4493

Kate Daniels (1.)

Magic Bites (2007)

Horory, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Magie mrtvých

Gabriela456

Zajímavé čtení, předčtené ani ne za jeden den.

Leona91

Vydařená první kniha série. Zpočátku mě trvalo se zorientovat,ale posléze jsem tomu propadla. Přijde mi nevšední nápad o aktuálním světě kde se magie střídá a technikou. Velmi originální. Navíc milostná linka není hlavní náplní knihy což mi naprosto vyhovuje.

trudoš

I když Ilona a Andrew Gordonovi přicházejí s inovativním světem, nakonec však stejně končí v osidlech klasické paranormální romance. Ovšem oproti slavnější Laurell K. Hamiltonové se jim alespoň zápletka nevymyká z rukou. Ne, že by to bylo díky propracovanosti, spíš spoléhají na jednoduchost - hrdinka Kate Danielsová se rozhodne pomstít vraždu opatrovníka, a tak jde a pomstí ji. Žádný balast kolem se nekoná.
Naneštěstí jak se vyprávění drží hranic žánru, čím víc stránek uběhlo, tím víc mě to všechno přestávalo bavit. Ústřední lovkyně monster je prototypem krásné drsňačky, která má problém najít rovnocenného partnera, což mi jako nosné téma přišlo stejně objevné jako houby v lese. Navíc jsem jejím schopnostem zabijáka nevěřil ani zbla a celkově na mě působila pouze jako další holka z mnoha, co se umí tak akorát stylově ohánět mečem. A přestože mi přišel způsob jejího uvažování zpočátku zábavný, s vývojem událostí to sklouzlo k otravnosti. Prudit a čekat, co se z toho vyvine, umí kde kdo.

makynka911
30.10.2018

Poutavá série o nevšední dvojici, město, kde se může stát cokoliv a můžete potkat i to, o čem jste si do té doby byli jistí, že neexistuje.

První díl byl jedním slovem úžasný. Moc se mi líbí chlad, který ze začátku Kate obklopuje a s jakou jistotou celý díl jedná. Navíc ty její hlášky ... :)

Shaki
25.10.2018

Kniha, která má spád a s ničím se nemaže. Člověk si musí akorat zvyknout na atmosféru Atlanty, kde se střídá magie a tech. Hlavní hrdinka je sice paličatá, ale je to její obrana, jak jsem později pochopila. Může za to i její původ. Lykantropové jsou tu rozhodně zábavnější než upíři, za což bod k dobru. Je tu i spousta jiných naprirozených bytostí, s terými budeme určitě seznámeni postupně.
Pro mě se jedná o osvěžující začátek série.

Lethania
03.07.2018

Prostě paráda! Sarkastická Kate se mi oblíbila hned na začátku knihy a nepřestala mě bavit až do skvělého konce. Dlouho jsem se tak nebavila. Při čtení jsem se pořád usmívala. A Curran... Boží. Dávám plný počet a už se chystám na další díl. Všem doporučuji.

Samery
25.04.2018

Velmi jsem se bavila. Hlášky hlavní postavy i její přístup mě v těžké době nesmírně pobavil a po dlouhé době jsem mohla pořádně odpočinout a tahle kniha byla k tomu velmi dobrá volba. Děj plyne rychle, přirozeně a čtení mě naprosto pohltilo. Tak hurá na další díl ;).

kklepkaa
27.02.2018

Tak tohle bylo hodně povedený. Autorka se příliš s ničím nemaže a velmi rychle je člověk u cíle a potřebuje druhý díl. Nu což... bránit se tomu nebudu :-)