Magie mrtvých

Magie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73144/bmid_kate-daniels-magie-m-73144.jpg 4 731 122

Kate Daniels série

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Bites , 2007

Finskej
28.09.2017 4 z 5

O sérii s Kate Daniels v hlavní roli lze říci totéž, co o některých dalších sériích současné angloamerické UF: nic mimořádně objevného nečekejte, nicméně je to dobře napsané, tím pádem čtivé, takže jako zdroj zábavy na nějakou dobu poslouží. Citové peripetie hrdinky sice jsou určeny spíše čtenářkám nežli čtenářům, přesto ale musím pravdivě přiznat, že dialogy mezi ní a osudovým vyvoleným jsou zábavné a mají švih a břink. Asi to bude tím, že autorka je ve skutečnosti manželská dvojice. Nezapomenutelným zážitkem Kate Daniels není, příjemným relaxačním čtivem už ale ano. A vtipným – to není u UF zdaleka samozřejmost.
(Technická poznámka: hovořím o orig. verzi, překlad nemohu posoudit.)

Ryorka
29.08.2017 5 z 5

zjistila jsem, že líp se píše kritika než pochvala :) . ...........za mě.....jednoduché, ale tak zábavné. četla jsem knihy několikrát a pořád mě dokážou rozesmát, vtáhnout do děje i chytit za srdce.

Jolča1
08.08.2017 5 z 5

Zbožňuji tuto sérii ....

OldřichHanton
28.06.2017 3 z 5

Zvláštní urban fantasy, kde se magie vrátila do našeho světa a technologie funguje jen občas. Samozřejmě nechybí ani upíři a vlkodlaci.
Nevím jestli existují nějaké předchozí díly, či autorka musela hodně zkracovat, ale hodila mě rovnou do děje a trvalo mi snad polovinu knihy, než jsem trochu vstřebal pravidla tohoto světa. Když jsem se začal orientovat, tak příběh skončil. Knížka není moc dlouhá. Rozhodně se jedná o young adult, ale hlavní hrdinka je o něco drsnější a sympatičtější a příběh o něco temnější než je v tomto žánru obvyklé. Já se asi nestanu fanouškem série, ale zájemcům bych Magii mrtvých doporučil mnohem radši než třeba Twilight

Maitter
14.05.2017 5 z 5

Miluju Kate Danielsovou. Miluju Atlantu prosycenou Změnou, autorachotiny na očarovanou vodu, pokusy lidstva dohnat výbuchy nepolapitelné magie technikou, kožoměnce, pány mrtvých, žoldáky, čarodějky, jednoho otravného polymorfa, Julii, Christophera, dychtivost odhalit Katin původ a minulost, rýsující se přirozeně pomalu skrze knihy, zbraně a volhvy (Romana a jeho rodinu), Jednorožčí ulici, Biohazard, hromady krvavých bojů, násilí a vražedného sarkasmu a ironie, hierarchii Smečky, provokace, víc magického humusu a monster, clony a slova moci, za která se platí ukrutnými cenami, neupadající kvalitu dalších dílů, stohy nápadů, jimiž nás konstantně lahodným tempem zásobují manželé-autoři, a bezkonkurečně boží překlad Hany Šimečkové, která vládne slovní zásobou tak širokou, že čtenář blahem jenom slintá, slintá, slintá a slintá.
Ty obálky, bože, ty příšerné obálky naznačují BRAK a umím si představit, kolik lidí odradí. NENECHTE SE!

Tamten
10.03.2017 4 z 5

Detektivka z postapokalyptického světa magie, slušný nápad i příběh, přiměřená akce, jen občas mi mírně vadilo, že vlastně nevím, co hrdinka dokáže, jaké má schopnosti, takže nelze vycítit, jestli ta která situace je pro ni nebezpečná nebo ne.

Mark.
13.02.2017 4 z 5

Jak se říká, nestuď knihu podle obalu!
Dlouho jsem kolem této série chodila, ale obaly knih mne odrazovaly. Jsem ráda, že jsem se nakonec překonala a půjčila si ji. Čte se velmi dobře, nikde se to moc neprotahuje a popis míst i osob je dostačující. Zajímavý námět na děj. Začátek byl nudnější, ale to už tak někdy bývá než se seznámíme s postavami

jaspis
12.02.2017 3 z 5

Nápad ani kniha fakt nebyla špatná. Spíše naopak. Ale zjišťuji, že mi začínají vadit hrdinky typu Terminátor v sukních. Možná, kdybych byla mladší, knihu bych doslova zhltla a dožadovala se dalších dílů. Děj šel pěkně dopředu, objevilo se spousta postav a příslib dobrého večerního nebo zimního čtení dalších dílů. Mě to ale nenalákalo.

Kačí137
10.02.2017 5 z 5

Kate Daniels zbožňuji skoro stejně jako Mercedes. i když musím uznat, že mě trochu déle trvalo, začíst se do prvního dílu. Měla jsem ho děsně dlouho, než jsem se to ní pustila. Prvních pár stránek mě přišlo děsně zmatečný a komplikovaný,ale když jsem překonala asi 100 stránek, tak mě knížka úplně pohltila. Te´d už jen vždy hlídám Fantom Print, abych si mohla hned pořídit další díl ;-) Kate je úžasná, její ironie a hlášky jsou vtipné a dokonalé. Curan je v prvním díle hlavně na zabití a to je fajn :-)

Barbarella13
07.02.2017 4 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou a přiznám se, že kýčový přebal mě málem od čtení odradil. Pak jsem si prošla celou sérii a zjistila, že je dobře hodnocená(bohužel všechny přebaly jsou naprosto příšerné) a do knížky jsem se pustila. Byla jsem ráda, že jsem se mohla taky jednou podívat do světa, kde upíři nemají dokonalá těla a romantické duše. Začetla jsem se velmi rychle a určitě přečtu celou sérku. Už se těším. :)

NicaCola
03.02.2017 5 z 5

Nejlepší!! :-O :-)

AKO
31.01.2017 5 z 5

Další knižní série, která vás vtáhne okamžitě do děje knihy a vy si jí zamilujete. Knihy jsou velice zábavné přitom nechybí napětí, zlodusi a pořádná detektivní práce. Autorcin popis postav je fantastický. Celkově její psaní mi přijde přímo brilantní. Už se neumím dočkat dalšího dílu.

Evule114
01.11.2016 4 z 5

Téměř vždy dávám 5 hvězdiček, i když nejsem ze začátku knížky unesená. Zde musím jednu ubrat, protože i když je to skvělý svět, tak jsem se v něm ztrácela, bylo zde až příliš jmen a né zcela vysvětlené, abych je hned pochopila, samozřejmě časem jsem na většinu přišla, ale i tak mi zůstavají otázky, snad od druhého dílu budu dávat už jen 5 hvězdiček, protože je to hodně zajímavé, i když nemusím moc detektivní zápletky, tahle mě bude bavit, už jen kvůli pánu šelem. :-)

Aríka
30.10.2016 5 z 5

Nejprve jsem knize moc nevěřila, protože začátek byl trochu zmatený. Ovšem, když jsem pochopila oč kráčí kniha mě naprosto pohltila. Zamilovala jsem si Kate a její průpovídky. Během jednoho dne jsem knihu přečetla a vrhla se na druhý díl.

hana7169
29.10.2016

Kniha je úžasná, jedna z nejlepších fantasy sérií, co jsem kdy četla. Humor, akce, romantika. Vřele doporučuji

abelmoony
10.10.2016 3 z 5

Vcelku příjemné fantasy. Trochu zmatené, ale když zvládnete přelouskat začátek trochu se i vyjasní.
Jsou i lepší díla, ale tato série rozhodně neurazí.

Elisis112
21.08.2016 1 z 5

Přečetla jsem prvních 60 stránek, dál jsem se neprokousala. Po šíleně zmateném začátku jsem ke knize získala úplnou nechuť ji číst. Věřím, že může být od sté stránky úžasná (jak tady někdo píše), ale už jen kvůli začátku si až tak vysoké hodnocení rozhodně nezaslouží. Co se subjektivního hodnocení týče, styl psaní není zrovna můj šálek čaje (viz. slovo 'magie' v každé druhé větě) a ani upíry moc nežeru. Více mi vyhovují fantasy, kde magie není na denním pořádku.

adela3429
31.07.2016 4 z 5

S velikým zpožděním, ale konečně jsem se ke čtení Kate Daniels dostala i já. Trvalo mi to jenom pět let. :D
Začátek knihy byl hodně těžký. Byla jsem docela v šoku, že nás autoři hodili do nového světa a vůbec nic nevysvětlili, takže jsem byla vážně ztracená a moc si knihu neužívala. Ale časem se naštěstí daly souvislosti pochopit, takže jsem se zorientovala a mohla se do příběhu pořádně ponořit. A bavilo mě to! :) Věřím, že teď, když už vím, v jakém světě se to nacházím, si budu zbytek série užívat ještě víc.

Nelly
12.07.2016 4 z 5

Počáteční kapitoly mne uvrhly do zmateného fantasy světa (či budoucnosti země), takže jsem si až říkala, že to nedám. Ale pak jsem se začetla a spolu s hlavní hrdinkou se stala svědkem skoro detektivního pátrání. Počáteční zmatky v bytostech i dění v tomto světě se objasnily, takže nakonec jsem ráda, že jsem vydržela. Už se těším na další díly!

CHESS
02.06.2016 5 z 5

Nemám co vyčíst. Ať jde o jakýkoliv díl Kate Danielsové, prostě paráda!