Nocte

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266729/nocte-hYN-266729.jpg 4.2505

Nocte 1.

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Kniha Nocte

zinon
05.11.2020

Kniha je čtivá a zajímavá. Pokud člověk v životě utrpěl podobnou ztrátu, tak je to pro něj kniha hodně emotivní. Konec mě překvapil, ale v dobrém ne. Půlku tajemství jsem uhodla a ta druhá část mi nepřišla úplně domyšlená. Já tomu tedy neuvěřila. Do dalšího dílu už asi nepůjdu. Neláká mě to a ani recenze nejsou moc dobré.

laura
09.09.2020

Tak jako na konci mi spadla brada, ne že ne.

Příběh, který se vymyká stereotypu. Je zvláštní, má ponurou, temnou atmosféru, je napínavý, čtivý, má spád. Čte se to samo, a styl, jaký autorka zvolila, mi sedl.

Odvíjí se před námi nevšední příběh osmnáctileté Cally Priceové a jejího bratra-dvojčete Finna. Zdá se, že Finn propadá čím dál víc svému šílenství a Calla mu nedokáže pomoci...

Bolavé, syrové, překvapivé. Zajímavý námět a hodně dobré zpracování. Za mě ano. Výborné!

Ale jako ten konec? :)

SHi
24.08.2020

Z anotace jsem naivně očekávala psychologický román hlubšího charakteru. Nicméně až na kraťoučké, leč velice zajímavé a emotivní pasáže z Finnova úhlu pohledu, je zbytek knihy obvyklou triádou s protivnou hlavní hrdinkou a stereotypním objektem jejího zájmu. Což je škoda, neboť příběh měl opravdu velký potenciál, ovšem od nezvyklého vztahu relativně obyčejné dívky s jejím postiženým bratrem se postupně začal čím dál více přiklánět ke klasickému dívčímu románu, jakých už máme celou řadu. Hlavní zvrat k závěru knihy byl nečekaný, bohužel v tomto bodě už jsem byla oběma hlavními hrdiny otrávena natolik, že mi byl vcelku lhostejný. A závěrem tu máme otevřený konec - takové mi obvykle zas tak nevadí, tady však působil jaksi nepatřičně a byl jen posledním bodem umocňujícím mé zklamání z knihy.

makul
10.08.2020

Hodně zajímavá kniha. Možná jsem od kapitol z pohledu Finna očekávala něco trochu víc, ale na druhou stranu konec mě hodně dostal. Měla jsem několik verzí, jak by to mohlo skončit, ale nakonec to dopadlo úplně jinak, což mě příjemně překvapilo. Jsem zvědavá na další díl.

withoutyou
24.07.2020

Kniha není špatná. Musím ocenit kapitoly z pohledu Finna- ty mě moc bavily. Co mi však úplně nesedlo je hlavní hrdinka a její "love Story". Uprimne, podle mě by autorka udělala líp, kdyby se milostné lince v této knize zas až moc nevěnovala. Je tu přemíra klišé a " dojemnych scén", které mi přišly zbytecne natahovane. Callu a Darea jsem si kvůli tomu nedokázala oblíbit, což je škoda. Konec je velmi otevřený a zároveň zmatený, takže jsem ve výsledku spíš zklamaná. Jedná se o lehký průměr, který má šanci zaujmout mladší čtenáře/čtenářky. Já mezi ně už asi nepatrim.

CarolineAn
13.05.2020

Předem musím říct, že kniha není pro každého. Jednoduše je hodně na zamyšlení. Líbyl se mi námět sourozeneckého pouta mezi Calou a Finem, který je blázen.Největší překvapení pro mě byl konec. Už se těším na další díl

YA-girl
25.04.2020

Za mě jedna z nejlepších YA knih, které jsem zatím četla. Originální, napínavá, chytlavá, citlivá, silná, vypointovaná - a pro mě s nečekaným závěrem. Lahůdka, jejíž otisk ve mně ještě dlouho zůstane.

meda2007
12.04.2020

Knihu jsem precetla jednim dechem. Byla napsana tak skvele, ze jsem se od ni nemohla vubec odtrhnout. Jasne, byla tam predvidatelna milostna linka, ale ten zvrat jsem vubec necekala. Bylo to vazne super.