Nocte

Nocte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266729/bmid_nocte-hYN-266729.jpg 4 544 147

Nocte série

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.... celý text

j.kostal
04.06.2017 3 z 5

Tri hviezdičky za peknú obálku, úvod, kapitoly z pohľadu "Finna" a prekvapivý záver, ktorý veľa vecí v príbehu postavil do iného svetla. Avšak autorka si mohla svoj skutočne vtipný predhovor odpustiť a nechať čitateľov, aby sami posúdili mieru slova "příliš". Ale ak chcela, aby som sa po jej úvodníku smial, tak sa jej to podarilo dokonale :D :D
Avšak čo sa týka hlavnej hrdinky, tak z jej konania a myšlienkových pochodov by ma málokto presvedčil, že má osemnásť, a nie naivných 15, pretože poznám dosť slečien v jej veku, a toho rozumu predsa len pobrali viac než Calla Priceová, a to ju nechcem nijako uraziť.. Nuž a keď sa na scéne objavuje Pán Dokonalý a Calla začína premýšľať všetkým možným, len nie hlavou...no, názor si samozrejme každý urobí sám, ale tak zasa mám na zreteli, že knižka je určená trochu inej vekovej kategórii než som ja - konzervatívny starý frfloš :D

Sabishej
03.06.2017 3 z 5

Wow. Tak to je slušná magořina. XD
(Spoiler?)
V podstatě celý děj byl nuda. Stále na stejném místě,občas zajeli do města. Jediný zajímavý byl ten 'záhadný' kluk a její bratr. A teď na konci... Panebože. Ta holka je prostě blázen. A navíc mi tam nesedí to,že s tím 'Finnem' jeho táta taky mluvil..
No, další díl radši vynechám,ale nápad rozhodně zajímavý

jitka1271
02.06.2017 1 z 5

Já jsem spíš zklamaná, za mě zvláštní příběh s koncem nekoncem :-(

Calla2002
20.05.2017 5 z 5

Brečela jsem ta kniha mě dostala jako žádná jiná a že jich už bylo ..... tahle kniha je úžasná je tam smutek , zmatek , romantika a masakrální a dramatický konec!! jakmile jsem to dočetla musela jsem ještě chvíli koukat do blba než mi to úplně došlo a pak jsem se rozbulela znova a mega moc se těším až vyjde druhý díl DOPORUČUJI !!!!!!

Gabi1372
16.05.2017 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto dostala. Ze začátku jsem si myslela že to bude jen další nudná love story, ale to jsem se opravdu spletla. Čekala jsem všechny možné konce, ale nakonec jsem jen zírala s otevřenou pusou. Nikdy by mě nenapadlo, že by to mohlo skončit takhle, ale byla jsem mile překvapená. Jenom odpočítávám dny do toho, než vydají další díl, protože se nemohu dočkat pokračování. Nejvíce mě bavily kapitoly s Finem a jeho deníkem. Bylo to hrozně zvláštní nahlédnout do hlavy ,,blázna'', ale zároveň mě to opravdu bavilo. Za mě je to jedna z nejlepších knížek, určitě doporučuji!

Danuscka
09.05.2017 5 z 5

Výborně!!! Tohle naprosto famózní!!! Čekala jsem, že to bude trochu fantasy příběh, ale konec byl šokující :D A ten závěr??? Bože, autorka ví jak se postarat o prodej druhého dílu :DDD

Natyyy4444
05.05.2017 5 z 5

Páni! Páni! Páni! Konec jsem opravdu nečekala. Čekala jsem všechno možný, ale tohle? Vůbec. Úplně skvělý, jak to spisovatelka nakonec udělala. Těším se na další díly!

Sarah11
03.05.2017 4 z 5

Čekala jsem všechno, ale tohle vážně ne. Měla jsem nějaké své teorie, ale tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Teď jenom nevím, jestli se mi ten konec vlastně líbil, nebo jestli mě naštval. A tak neskutečně zvrácené, jako bylo popisováno, mi to tedy taky nepřišlo.
Každopádně, i když se v knize v podstatě omílá pořád to samé dokola, je neskutečně čtivá, stránky vám doslova mizí pod rukama. Má takové to "něco", které vás nutí číst pořád dál a dál, dokud nebudete u konce. Prostředí je nápadité a neobvyklé, postavy vcelku sympatické, akorát slovo "sexy" by pomalu vydalo na několik samostatných kapitol.
Jsem zvědavá na další díly, protože si upřímně nedokážu představit, jak tento příběh roztáhnout ještě na další dvě knihy.

michaela669
30.04.2017 5 z 5

Tato kniha i celý příběh mě velmi překvapil. Celé to bylo skvěle popsané a až do poslední stránky jsem hltala slova a čekala co se stane. Pouze Dare mi přišel ve všech směrech až moc dokonalý. A taky mě mrzí zjištění o Finovi (nechci spoilerovat) a při čtení mě velmi mrzelo, že kapitol z jeho pohledu je velmi málo. Na konci mi to ale vše samozřejmě začalo dávat smysl. Postavu Fina jsem si zamilovala a mrzí mě, že s námi už nadále nebude pokračovat. Nemůžu se dočkat dalšího díla (a možná svou nedočkavost nezkrotím a seženu si knihy v angličtině) a zjištění té oné poslední otázky, protože ať pročítám všechny možné internetové teorie (s opatrností abych si nic nevyspoilerovala) pořád netuším kam to povede. Knihu vřele doporučuji.
Také chci velmi pochválit přebal knihy, který je podle mě naprosto dokonalý.

LuCyMcLy
25.04.2017 5 z 5

rozhodně nemůžu vymazat z hlavy konec knížky. Popravdě jsem očekávala úplně něco jiného, nějaké sci-fi, nebo tak, nic takového to nebylo, přesto kniha totálně předčila má očekávání a vážně hodně, hodně silně pochybuji o tom, že by konec téhle dokonalosti kdy kdo čekal, protože na to zkrátka nemůžete přijít, jen číst s otevřenou pusou a koukat na to, co to autorka provedla a jak se čtenáři dokázala bravurně manipulovat!

Efeméra
22.04.2017 3 z 5

Výborný námět, výborný zvrat na konci, skvělé neotřelé prostředí pohřebního ústavu. Proto mě docela dost mrzí ten zbytek příběhu, který stál za starou bačkoru. Vývoj romantického vztahu mezi dvěma lidmi mám moc ráda, ale Calla s Darem mě tady k smrti nudili. Dvě třetiny knihy tvořilo jen Callino teplo v břiše, Dareova hruď pevná jako skála, a pokud bych měla spočítat výskyt slova sexy v celém Nocte, jsem si jistá, že by to vystačilo na celou jednu kapitolu. Finn mě zezačátku zajímal pro svou nemoc, ale potom už jeho kapitoly byly jen otravné, neustále se stejným neměnným obsahem. Celý děj byl později jen uměle natahovaný, zachránil ho až ten zvrat na konci. Závěrečné věty poslední kapitoly byly od autorky pěkná nekalost! A popravdě si myslím, že taková kniha by neměla mít pokračování, jako jednodílný román by podle mě ve čtenáři zanechala mnohem silnější dojem.

violet1313
18.04.2017 4 z 5

Tohle nečekáte. Je to jedna z těch knih, kterou čtete, protože se čte dobře. Není to nic světoborného, ale je to fajn a potom najednou boom. Naprosto netušíte, jak se to stalo a všechno je úplně jinak.

Na poslední stránky jsem zírala jako kdyby byly latinsky. Opravdu jsem to nečekala. A hrozně mě to dostalo. Četla jsem ji na hodině fyziky a najednou jsem začala brečet.

Doporučuji všem, kteří mají rádi dobré rozuzlení.

luciefeix
12.04.2017 4 z 5

do poslední chvíle mě nenapadlo rozuzlení proto jsem na konci byla více překvapená .. čekala jsem že Dare bude něco nadpřirozeného a ona ne :-) těším se na další díl .

SweetRosieXoXo
28.03.2017

Tato knížka se stala jednou z mých nejoblíbenějších.Doslova jsem hltala slovo od slova.Čekala jsem jakýkoliv konec, jen ne takový.Hned jak vyjde druhý díl (snad brzy) letím do knihkupectví.:D

Lucik87
23.03.2017 5 z 5

Tak tahle knížka mi dokonale zamotala hlavu. Ze začátku se příběh jeví jako obyčejná romance, kterých je stovky. Prostě pubertální slečna se zamiluje do nadpozemsky úchvatnýho sexy borce. A "love story" je na světě. Ale v jednu nečekanou chvíli dostanu takovou "ťafku" v podobě úplně neuvěřitelnýho zvratu. A hle, ty detaily a různý náznaky do sebe začnou dokonale zapadat. Tak tohle už není romance, ale dokonale promyšlenej thriller. Ovšem konec? To mi přece ani jeden z nich nemohl udělat! PROČ? CALLO...PROČ? Taková hříšná nedokončenost si žádá svý pokračování!?

Napůlanděl
18.02.2017 5 z 5

Velmi povedený příběh, hodně mě zasáhl...Takto podobně zpracovanou knihu jsem ještě nečetla...Konec byl otevřený, což mě velmi zaskočilo a nadchlo pro další díl...(snad brzo vyjde). Postvy mi byly velmi sympatické, děj krásně plynul...ani jsem si neuvědomila, že jsem na konci.

Náměsíčná26
18.02.2017 4 z 5

Hodně dobrá kniha a naštval mě konec !! proč není další díl :-)

Alien.
30.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla, u konce jsem skoro nedýchala a nemohla odtrhnout oči. Doporučuji :)

martina1199
28.01.2017 3 z 5

*SPOILERS ALERT!!!!*

Panebože, proč jsem tohle vůbec četla? Všude to na mě vyskakovalo, tak jsem to zkusila a teď jsem hlavně naštvaná, jelikož jestli existuje něco, co přesně definuje "otevřený konec", tak je to závěr téhle knihy. Rozuzlení tématu Calla - Finn pro mě nakonec nebylo až tak překvapivé, jelikož část jsem vytušila sama, ale ten konec s Darem? Chtěla jsem hned vědět, co je za tím, tak jsem se musela kouknout tady na obsah dalšího dílu a komentáře těch, co už ho četli, protože jsem byla plná podezření a odhadů. Když jsem zjistila, že se Calla s Darem (bože to je ale jméno) vydávají do Anglie, odkud v podstatě oba pochází - za rodinou Calliny matky a potažmo ASI i Darovy rodiny, protože panebože oni možná budou i nějak pokrevně spříznění!, aby přišli na kloub všemu a všem, přestalo mě to prostě zajímat.

Booklove
30.12.2016 3 z 5

Musím se přiznat, že nemám ráda takové ty zamilované románky, jako to ze začátku téhle knihy vypadalo. Dokonalý kluk, holka co je téměř na dně...bla,bla,bla...

Knihu jsem začala číst jenom díky Finnovi, který se mi líbil již od začátku a jen díky němu a jeho kapitolám jsem knihu přečetla až do konce.

Konec mě dostal!! Nečekala jsem to, prostě si jenom tak čtu a BUM!! Nemohla jsem uvěřit, že to tak vážně je, že jsem si to jenom nevymyslela, aby tam konečně byla nějaká pořádná zápletka.( Ale upřímně, něco TAKOVÉHO bych nevymyslela ani já.:D)
Konečně jsem si u nějaké knihy pobrečela.