Danteho holka

Danteho holka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204641/bmid_danteho-holka-tDX-204641.jpg 4 298 69

Paradise Diaries série

1. díl

Reece Ellisová, sedmnáctiletá americká středoškolačka, už od deseti let tráví každé léto s tátou v Londýně. A každé léto se s ním k uzoufání nudí. Samozřejmě ani v nejmenším neočekává, že by se v tomhle ohledu mohlo něco změnit, tedy aspoň do té doby, dokud na holandském letišti, odkud má pokračovat do Londýna, doslova nevrazí do pohádkově krásného Danta Gilibertiho a její let není z nejasných příčin zrušen. To se pak před ní rozprostře vidina úplně jiného léta. Léta na malebném středomořském ostrůvku, navíc ve společnosti Danteho, ze kterého se vyklube syn místního premiéra…... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dante´s Girl , 2012

cukrovka
18.08.2021 4 z 5

Čtivá romantická oddechovka pro náctileté. Příběh jednoduchý s předvídatelným dějem.

oblakaknih
17.08.2021 odpad!

Danteho holku jsem dostala jako dárek od kamarádky, protože ji zajímalo, co řeknu na knihu, kterou by si vybrala ona sama. Svůj (negativní) názor jsem tak nějak předvídala, takže jsem se knize vyhýbala a dávala si s jejím čtením na čas.

Už při první kapitole mi bylo jasné, že je to příběh, který by mě zaujal tak před pěti lety. Plyne totiž podle typického a zavedeného vzorce pro tento žánr.

Námět je tudíž neoriginální, nudný a předvídatelný.

Nepřekvapila mě typická naivní hlavní hrdinka, ani typický hlavní hrdina. Myšlenky hlavní hrdinky mi neskutečným způsobem lezly na nervy a neustálé opakování AchMůjBože málem zapříčinilo odložení knihy! Nakonec jsem to ale zvládla.

Styl psaní autorky sedí k žánru, k tomu nemám co vytknout. Kniha se četla dobře a rychle.

Během příběhu jsem musela neustále protáčet oči. Nic jsem nebrala vážně, protože žádná z událostí nepůsobila reálně ani přirozeně. Vše jako by tam autorka vtlačila.

V knize je jediná vtipná hláška, která prostě neměla šanci příběh zachránit.

Romantická linka, která je v tomto případě tou hlavní, byla jedno obrovské klišé.

Bohužel nemohu doporučit.

Kudík
14.04.2021 4 z 5

Až na dvě akce (letiště a jachta) to bylo velmi příjemné a úsměvné čtení. Reece mi přišla až roztomile naivní, a u Danteho jsem si sice v jednu chvíli nebyla jistá, ale dopadlo to jak mělo. Závěr tak pohádkový, že to asi jinak nešlo, ale mrzí mě, že jsem se nedozvěděla jak dopadl Titán (zda bez následků), a také záškodníci. Škoda nevydaných dalších dílů...

uminaa
18.07.2020 4 z 5

V prvom rade príjemná oddychovka, nič náročné, vtipné, rýchlo prečítané :)

hana1039
12.07.2020 5 z 5

Krásná pohádka, letní čtení, úplně pohodová kniha, vtipně napsáno a to je důležité, abychom se zrelaxovali...

petulkapeta
10.07.2020 5 z 5

Tak pokud chcete se zasmat a zacist se do romantickeho příběhu s nečekanými zvraty,tak tohle je přesně ono..fakt skvělá kniha

Haňulilinka
28.05.2020 5 z 5

Dlouho jsem se takhle u knížky nenasmála. Děj byl docela nepředvídatelný a zajímavý. Připadalo mi to, jako kdyby země, ve které Dante žil, byla z minulosti. A ten konec?! Já jsem brečela jako želva, vůbec jsem nečekala takový zvrat.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Zajímavý příběh. Tuto autorku mám ráda.

marwinmh
13.03.2019 5 z 5

Léto, slunce, láska - příjemné odpočinkové čtení, kdy člověk nemusí přemýšlet a jen si užívá plynulost děje.

Hospodyňka
05.03.2019 2 z 5

V jistém avšak po všech stránkách nejistém období (puberta) jsem občas četla p. Lanczovou a taky časopis Bravo. Tato kniha mi toto období připomněla, ale tak nějak jsem čekala víc těch vibrací.

kalinka99
07.12.2018 5 z 5

Takový to, když se ví jak to dopadne, ale stejně si to přečtu až dokonce. Kniha, tak na jedno odpoledne.

popelka595
13.08.2018 4 z 5

Taková milá, vtipná a předvídatelná pohádka o jedný sympatický bláznivý holce a krásném, bohatém a dokonalém princi.

LucyBooks
10.07.2018 4 z 5

4,5★/5★
Knížka je ideální na léto. Taková letní oddechovka u které člověk nemusí přemýšlet. Láska hrdinů je zde předvídatelná, ale jiné scény, (děj) ne. Tím mě knížka mile překvapila a změnila u mě i hodnocení. Dalším milým překvapením jsou krátké kapitoly, což je poměrně osvěžující.

Denisa153
29.06.2018 3 z 5

Je to slaďák pro puberťáky- asi jsem na to už moc stará :-D V knize se pořád opakuje jak moc Reece Danteho miluje, odbivuje a jak je nádherný atd... trochu mi to lezlo na nervy.
Bylo to občas přehnané jako atentát na lodi, spadlé letadlo. Chtěla bych poznat rodiče Reece, protože já v 16 letech odjet z letiště s naprosto cizím člověkěm a do cizí země s tím, že tam zůstanu celé prázdniny, tak by to moje mamka rozhodně v klidu nebrala, a byla by schopná pro mě i doplavat (když nelétaly letadla)- taková je to žena.

bookwoman
07.06.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila na dovolené v knihkupectví, a i když si knížky běžně nekupuju, tuhle jsem si -na doporučení kamarádky koupila- a nelituju. Četla jsem ji o prázdninách, což bylo tématické, protože toto je typická letní oddechovka přečtená za dvě odpoledne. Kniha měla povedený příběh a holkám, které mají rády romány doporučuju.

lenochod6
17.05.2018 2 z 5

Nemohla jsem se do toho začíst a všechno mi přišlo takové nelogické, takže mě tahle kniha spíš zklamala. Je mi jasné, že zápletky v tomto žánru nebudou nějaké super extra, ale tak aspoň by se to mohlo dobře číst a styl psaní by mohl být trochu zajímavý, ne?

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

Diego123
05.01.2018

Kniha je spíše pro mladé dívky, které věří na lehké románky. Fajn oddychovka na léto :))

eli13
18.11.2017 4 z 5

super kniha,doporučuji

Lucijáš276
02.11.2017 5 z 5

Myslím si, že tato knížka je skvělá pro sluneční letní odpočinek na zahradě! :) Chvilkami mi běžel i mráz po zádech např. scéna s odpálenou lodí!

pro dívky romantika léto

Courtney Cole