Danteho holka

Reece Ellisová, sedmnáctiletá americká středoškolačka, už od deseti let tráví každé léto s tátou v Londýně. A každé léto se s ním k uzoufání nudí. Samozřejmě ani v nejmenším neočekává, že by se v tomhle ohledu mohlo něco změnit, tedy aspoň do té doby, dokud na holandském letišti, odkud má pokračovat do Londýna, doslova nevrazí do pohádkově krásného Danta Gilibertiho a její let není z nejasných příčin zrušen. To se pak před ní rozprostře vidina úplně jiného léta. Léta na malebném středomořském ostrůvku, navíc ve společnosti Danteho, ze kterého se vyklube syn místního premiéra…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204641/big_danteho-holka-tDX-204641.jpg 3.8292

Paradise Diaries 1.

Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Dante´s Girl, 2012

Kniha Danteho holka

cukrovka
18.08.2021

Čtivá romantická oddechovka pro náctileté. Příběh jednoduchý s předvídatelným dějem.

oblakaknih
17.08.2021odpad!

Danteho holku jsem dostala jako dárek od kamarádky, protože ji zajímalo, co řeknu na knihu, kterou by si vybrala ona sama. Svůj (negativní) názor jsem tak nějak předvídala, takže jsem se knize vyhýbala a dávala si s jejím čtením na čas.

Už při první kapitole mi bylo jasné, že je to příběh, který by mě zaujal tak před pěti lety. Plyne totiž podle typického a zavedeného vzorce pro tento žánr.

Námět je tudíž neoriginální, nudný a předvídatelný.

Nepřekvapila mě typická naivní hlavní hrdinka, ani typický hlavní hrdina. Myšlenky hlavní hrdinky mi neskutečným způsobem lezly na nervy a neustálé opakování AchMůjBože málem zapříčinilo odložení knihy! Nakonec jsem to ale zvládla.

Styl psaní autorky sedí k žánru, k tomu nemám co vytknout. Kniha se četla dobře a rychle.

Během příběhu jsem musela neustále protáčet oči. Nic jsem nebrala vážně, protože žádná z událostí nepůsobila reálně ani přirozeně. Vše jako by tam autorka vtlačila.

V knize je jediná vtipná hláška, která prostě neměla šanci příběh zachránit.

Romantická linka, která je v tomto případě tou hlavní, byla jedno obrovské klišé.

Bohužel nemohu doporučit.

Kudík
14.04.2021

Až na dvě akce (letiště a jachta) to bylo velmi příjemné a úsměvné čtení. Reece mi přišla až roztomile naivní, a u Danteho jsem si sice v jednu chvíli nebyla jistá, ale dopadlo to jak mělo. Závěr tak pohádkový, že to asi jinak nešlo, ale mrzí mě, že jsem se nedozvěděla jak dopadl Titán (zda bez následků), a také záškodníci. Škoda nevydaných dalších dílů...

uminaa
18.07.2020

V prvom rade príjemná oddychovka, nič náročné, vtipné, rýchlo prečítané :)

hana1039
12.07.2020

Krásná pohádka, letní čtení, úplně pohodová kniha, vtipně napsáno a to je důležité, abychom se zrelaxovali...

petulkapeta
10.07.2020

Tak pokud chcete se zasmat a zacist se do romantickeho příběhu s nečekanými zvraty,tak tohle je přesně ono..fakt skvělá kniha

Haňulilinka
28.05.2020

Dlouho jsem se takhle u knížky nenasmála. Děj byl docela nepředvídatelný a zajímavý. Připadalo mi to, jako kdyby země, ve které Dante žil, byla z minulosti. A ten konec?! Já jsem brečela jako želva, vůbec jsem nečekala takový zvrat.

Niky91
30.06.2019

Zajímavý příběh. Tuto autorku mám ráda.