Nocte

Nocte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266729/bmid_nocte-hYN-266729.jpg 4 544 147

Nocte série

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.... celý text

mySaints
29.12.2016 2 z 5

Bohužel, hvězdičky dávám pouze za překvapivé rozuzlení. Jinak jsem se tím prokousávala dlouho a s vypětím všech sil, necítila jsem na sobě tu "šílenou, zvláštní, pohřební, smutnou a temnou" atmosféru, kterou tak trochu autorka slibovala. Příběh pro puberťačky, ty možná zaujme. I když podle zdejšího hodnocení kniha zaujala i mnoho dospělých, ovšem pro mě to byl jen dost tuctový příběh, ani ne moc dobře napsaný.

Deni136
28.12.2016 5 z 5

Wau, páni a znovu wau! Příběh mě neskutečně bavil a to natolik, že jsem od knížky musela odbíhat, protože jsem se klepala a musela jsem chvilku skákat. Všechny postavy jsou úplně dokonalé, chovají se tak, jak by jste čekali, ale ten konec..! Proboha! Já se celou knížku snažila všemu přijít na kloub, měla jsem tolik možností! Byla jsem si téměř jistá, že to mám a to jsem byla tak daleko! Kapitoly Finna jsem si užívala asi ještě víc, protože číst z jeho pohledu bylo tak zajímavé! Tak zvrácené, tak strašidelné! Dokonalá knížka! Já prostě nemám slov a třesu se na další díl!

ja17
27.12.2016 2 z 5

(dojmy těsně po přečtení)
Já tu knihu vážně nemám ráda.
Je jako otravná mladší sestra.
Už z principu ji máte rádi, to vám ale nezabrání ji při nejbližší příležitosti uškrtit.
1) Není to tak velké "příliš" jak autorka tvrdí.
2) Použít anotaci jako prolog, to se prostě nedělá (neptejte se mě, proč...)
3) První třetina byla ... zajímavá (?) - každopádně hlavní hrdinka má život fakt pod psa -mít tátu pohřebáka? Ne díky.
4) Druhá třetina mě bohužel neoslovila. Sáhodlouhé natahování děje. Dare je úžasný a brácha stále blázen ("Tak už konečně skoč, Finne!").
5) Zvrat. Nechci spojlerovat. Takže ani nenapíšu jestli stojí za to.
6) Sladký konec. Teda...vlastně ne. Kdo vymyslel, že tenhle příběh je trilogie?? To nemyslíte vážně.

+ miluju latinu, díky za nové fráze :)

Miahja
17.12.2016 4 z 5

Po dočtení jsem o Nocte neměla s kým mluvit.Nakonec jsem celý děj převyprávěla na chalupě babičce. (Zabralo to asi dvě hodiny.)Vůbec nečte,ale tohle ji nejspíš zaujalo,protože mi za týden zavolala že o tom stále ještě přemýšlí.

1259
15.12.2016 5 z 5

Je naprosto fantastická. Četla jsem jí při hodině fyziky a málem jsem se u toho rozbrečela. Tolik mě v životě žádná knížka nezasáhla do duše, jako je tato. Je vážně úžasná.

Zuza3336
12.12.2016 5 z 5

Dobrá zpráva, bude další díl.

kuntova.k
10.12.2016 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Ten konec - jedním slovem WOW. Pět hvězdiček si opravdu zaslouží. Akorát jsem asi nepochopila na jakou otázku se Calla chce zeptat nebo na co přišla. Mohl by mi to někdo objasnit, prosím?

PeLin
07.12.2016 4 z 5

"Co jsem to právě přečetla?"
Tak takový byl můj bezprostřední dojem ihned po dočtení.

Příběh se líně táhne a vesměs se v knize nic neděje. Sledujete, jak se sbližují dva mladí lidé, kteří už si něco prožili a jejich životy jsou opředeny tajemstvími. Tudíž čekáte, že se v závěru dočkáte nějakého klišoidního odhalení, které nikoho neurazí, ale ani nepřekvapí, tak jako tomu bývá ve většině knih.

Ale chyba lávky. Odhalení se zde konalo, ale místo předvídatelného to bylo zjištění celkem šokující. V jednom okamžiku se naprosto ztratíte v ději a nebudete vůbec chápat co se právě stalo. Z této knihy se nakonec vyklube zajímavá "psychárna", která ale nemusí sednout každému. Já sama si nejsem jistá, jestli mi autorka udělala tímto závěrem radost.
Každopádně mi zamotala hlavu tak, jak se to nikomu jinému ještě nepodařilo. Za to dávám 4 hvězdičky!

Heidi9
29.11.2016 5 z 5

Začátek mě moc nezaujal, říkala jsem si, že je to zas další trapná nereálná slaďárna, ale přece jen jsem chtěla vědět, jak to dopadne - a závěr mě naprosto dostal. Asi jedna z nejlepších "psycháren", co jsem kdy četla.

ChciOdŽivotaVíc
28.10.2016 5 z 5

Pro mě byla tahle kniha naprostou topovkou!
Celou jsem ji přečetla jedním dechem, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. I celý nápad knihy byl velmi originální a mě zajímalo, co se stane na každé další straně.
A ten konec? Tenhle závěr by mě nikdy nenapadl! Bylo to ohromující. Na to, jak se mi tahle kniha líbila, nemám slov. Opravdu to pro mě byla jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla.
Kniha má zasloužených 5*

nia3890
21.10.2016

Neviete,kdy bude druhy dil?

Roselunda 1928
14.10.2016 4 z 5

Hmm. Začátek se mi velmi líbil, rychle jsem se začetla, moc pěkný vztah Cally k Finnovi a fakt dobře napsané jeho kapitoly. Jen mi strašně vadila ta milostná linka - ano, pro děj byla důležitá, ale fakt už mě štve, že dokonalý kluk prostě musí mít svaly, dokonalý úsměv a nejlépe britský přízvuk, tudíž na dlouhou dobu příběh pro mě spadl do kategorie průměrných nic moc dívčích románků. A ten konec... no, řeknu jen to, že jsem zase po dlouhé době u knihy brečela.

kalinka99
08.10.2016 3 z 5

Tak takový konec jsem teda nečekala! ale popravdě mě ta kniha moc neoslovila. Byla zajímavě psaná, ale pořádná zápletka byla až na konci.

muchomurka
07.10.2016 5 z 5

Krásný příběh, který budu dlouho trávit, přemítat o něm a vzpomínat na něj. Moc se mi líbilo, jak takové téma autorka zasadila do líného poklidného léta. Líbilo se mi, jak se příběh převaloval a lehce plynul. A moc se mi líbilo to pnutí Cally k Dareovi, to že věděla, že je pro ni něco mnohem víc, to, jak ji to k němu táhlo.
Konec byl a nebyl překvapivý. Celou dobu jsem si říkala, "co?", co se stalo, co se děje, ale čím blíž konci, tím to bylo jasnější, přesto to však knize ani příběhu nic neubralo a jsem ráda, že i přes to všechno špatné, to vlastně skončilo láskyplně.
Jsem ráda, že autorka to musela napsat takto a že nedela předost nějaké jiné, přepsané verzi. Stejně jako jí mi přijde, že takto je to správně, takto to mělo být.
Jen škoda, že je to zase první díl v sérii... Mělo to prostě tímto skončit.

venacava
01.10.2016 4 z 5

Parádní!

beruzzka
18.09.2016 4 z 5

Kdyz prectete "ostrov lharu" asi vam tato kniha nevyrazi dech tolik, jak by mela.
Me se moc libila, jen se to obcas dost vleklo a tak jsem do knihy nebyla tolik zazrana a necetla ji tim "jednim dechem". kazdopadne pribeh skvely, doporucuji

AnykaLovesBooks
20.08.2016 4 z 5

Nemám slov. Jenom - wow. Ten konec.
Zezačátku mi přišla jako průměrná, nic moc knížka. Dál jsem četla jenom proto, že jsem chtěla zjistit něco o tajemném Dareovi.
Od zjištění, že je Dare Whovian jsem si ho oblíbila ještě více, a doslova čekala na nějákou narážku na můj oblíbený seriál. Té jsem se, bohužel, nedočkala.
Během čtení mne napadaly samé bláznivé teorie, nejvíce jsem se držela té, že jsou naši hrdinové uzamčeni v časové smyčce a Dare s Finnem jsou ti, co si to uvědomují (všechno se musí stát popořádku...). Nakonec se to ukázalo nepravdivé, stejně jako teorie o tom, že Dare je Finn z budoucnosti... Sice se všechny mé teorie ukázaly jako mylné, každopádně poslední strany jsem dočítala s otevřenou pusou, protože to ani jinak nešlo. Čtyři hvězdy, protože kniha byla místy nudná a člověk jí četl jen proto, aby zjistil co že se to tam vlastně děje.

klarinka9974
07.08.2016 5 z 5

Ještě teď když tento komentář píšu jsem v šoku. Nemohu uvěřit síle příběhu která mě vtáhla do děje a na konci ponořila do velkého překvapení. Jestli chcete být součástí příběhu opravdu silného a emočního, tak si tuto knihu nenechte ujít!

Anonymka1
03.08.2016 5 z 5

Super kniha. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila, co je to podivné tajemství. Musím tedy říci, že takovýto konec jsem opravdu nečekala. Napadalo mě mnoho nápadů, jak by kniha mohla končit. Jeden nápad se vlastně z 1/4 podobal tomu, co jsem si myslela. Určitě knihu doporučuji!

Mimochodem, také jste si zamilovali Darea stejně jako já? :)

Já_
26.07.2016 5 z 5

Po docteni jsem nechapala, jak se vsichni okolo muzou chovat tak normalne, kdyz ja prave precetla neco TAKOVEHO! Bylo to naprosto uzasne. Knihu jsem precetla jednim dechem, i kdyz se ve vetsine vlastne nic moc nedelo. A ten zaver! Naprosto jsem nic takoveho necekala! Jsem v soku jeste ted. A potrebovala jsem hodne casu, abych si vse nechala projit hlavou pochopila to uplne. Knihu takoveho razu jsem cetla poprve a urcite to ve mne neco nechalo.
Naprosto uzasne.
100% doporucuji.