Soumrak bohů

Podtitul: Severské mýty a báje. Vydání českého souboru staroseverských mýtů a bájí, jejichž autorkou je naše přední nordistka, která středověké mýty převyprávěla překrásnou, živou a čtivou češtinou. Kniha Soumrak bohů je českým beletristickým zpracováním dvou islandských rukopisů ze 13. století -- sbírky severských mytologických a hrdinských básní Starší Edda a prozaického převyprávění mytologie od islandského dějepisce Snorriho Sturlusona (Mladší nebo Snorriho Edda). Naše přední nordistka Helena Kadečková přibližuje čtenářům jejich obsah o něco výpravnější, zábavnější a především ucelenější formou a zároveň poskytuje představu o prostředí, v němž se tyto mýty a báje rodily. Vyprávění o vzniku a zániku světa, o životě, radostech a strastech bohů, obrů, skřítků i lidí, jež autorka obohacuje barvitými charakteristikami hlavních postav, nabízí čtenářům pohled do svérázného světa staroseverských mýtů. Čtenářský dojem pak navíc umocňuje bohatý, živý jazyk. Knihu doplňují ilustrace mladé výtvarnice Kláry Folvarské-Roseové, které osobitě evokují atmosféru severské mytologie. 1. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169724/soumrak-bohu-169724.jpg 4.654
Žánr:
Mytologie
Vydáno:, Aurora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
ZlýJabko
27.05.2017

TAKHLE má sakra vypadat pořádná mytologie! Kadečková je kapacita v oboru a tohle pro ni byla jen oddechovka; o to raději jsem, že tu knížku mám. Ještě se za ní musím zastavit pro autogram!

maria0305
25.10.2016

Dobrý deň,
neviete mi poradiť, ako sa ku knihe dostať? Veľmi rada ju odkúpim, ak ma niekto na predaj.

Eicherik
24.06.2016

Jedna ze dvou knih, které doporučuji zájemcům o Germánské pohanství. Teprve po přečtení této knihy a nebo knihy Soumrak a prsten doporučuji začít s četbou Eddy.

Aingeal
19.06.2016

Krásně a poutavě převyprávěné severské mýty ze Starší i Snorriho Eddy. Konečně jsem měla možnost si uspořádat myšlenky a zjistit, kdo je kdo ve skandinávské mytologii; občas jsem se sice trochu ztrácela v záplavě všech těch jmen a názvů, ale jinak bylo vše srozumitelné :). Autorka mě zaujala, chystám se od ní teď přečíst i Dějiny Islandu a Staroislandské povídky, tak snad budu stejně okouzlena, jako u tohoto díla:)!

notburga
05.07.2015

Původně jsem se chtěla dozvědět, kdo to byl ten Thor, co o něm, teď všichni mluví. Ale dozvěděla jsem se toho mnohem víc a velmi příjemnou formou :)

KetrinZel
03.06.2015

Moc se mi nelíbila, asi jsem čekala víc.

Lily28
01.04.2015

Výborná ako úvod pre budúce čítanie Eddy a iných materiálov.

KetrinZel
17.12.2014

Jak je vidět, každý máme jiný vkus. Já jsem milovala řeckou mytologii. Poslední dobou jsem se začala zajímat o sever, probírám se encyklopediemi a hledám k tomuto tématu knihy, ale tahle mi nějak nejde přečíst, nebaví mi a stále ji odkládám. Takže ji ještě stále nemám dočtenu.

Ninie
14.11.2014

Miluju mytologii, ať je jakákoli a tahle kniha mě velice zaujala, protože mi představila svět severských bájí, který jsem znala spíše jen z filmu Thor. Zde jsem pochopila souvislosti a přiznám se, knihu jsem hltala :)

Peacock
19.06.2014

Malá tenká knížečka. Její drobnost se vyvažuje obsahem.
Krásně a čtivě sepsané příběhy Severské mytologie.

Nirflame
05.05.2014

Poutavá kniha, ve které jsou hezky zpracované severské báje.

mane.n
10.03.2014

Neskutečně čtivá, bohužel nemůžu srovnat s Eddou, ale i tak pro mne velkým přínosem.

mySaints
26.06.2013

Tak co napsat k převyprávěným příběhům? Snad jen to, že autorka odvedla velmi dobrou práci, kniha se čte skoro sama. Rozhodně doporučuji všem, kdo se o severské mýty zajímají a komu se nechce číst originální Edda.