Přivolávání

Přivolávání obálka knihy
Mé hodnocení:

Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá… Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív. Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála. Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200878/privolavani-nejtemnejsi-sily-RQr-200878.jpg 4.1286

Nejtemnější síly 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Galatea

The Summoning, 2008

Kniha Přivolávání

diana1217

Skvěle napsaná a velice zajímavá série. Nechybí krásné kamarádství, láska, strašidelné scény a překvapující zvraty. Rozhodně přečtu znovu.

Babu002

Kniha není špatná, ale první polovina knihy se mi četla těžce.
Nevím jestli je to mnou, ale jediná postava, co mi za celou dobu nesedla, byla hlavní hrdinka :D

Lokina
17.05.2020

Jako jedna ze sérií v mé knihovně, si i tato našla po velmi dlouhé době cestu k tomu, abych ji začala číst. Co musím knize vytknout je obálka, určitě nebude patřit k mým oblíbeným.
V knize se nic tak zásadního neděje, příběh se rozjede asi padesát stran před koncem. Ale kupodivu mě vůbec nevadil ten zdlouhavý začátek, ba naopak mě to bavilo. Všechno mělo svůj čas, jak s představením hrdinů, tak i k postupnému rozřešení záhady kolem obyvatel Lylova domu.
Kniha je určitě orientována na mladší čtenáře, nečekala jsem nic světoborného ani nadčasového. Příběh má své plouživé tempo, sem tam se najdou i strašidelné a napínané pasáže.
Kniha se mi líbila a budu pokračovat druhým dílem :-)

31.03.2020

Zaujal mě příběh i nadtchl.

Ivanka83
09.02.2020

Ze začátku jsem se knihou musela prokousat. Druhá polovina byla o poznání lepší. Závěr sice předvídatelný, ale rozhodně splnil účel. Určitě se pustím do pokračování.

Peťa2110
06.02.2020

Táto séria neni zlá a skutočne sa mi celkom páčila (samozrejme vhodnejšia pre mladšie ročníky)....ale niečo tomu chýbalo.

nikca3882
29.08.2019

Za sebe tedy musím říct, že se mi kniha velice líbila. Přečetla jsem všechny díly jedním dechem. Neříkám, že je to nejlepší knížka, kterou jsem četla. Ale určitě si sérii někdy znovu přečtu :)

Niky91
07.08.2019

Zajímavý námět, knížku v podobném duchu jsem ještě nečetla, ale i tak mi toto přijde jako průměrné čtení. Uvidíme dál, mám na plánu celou sérii.