Magie spojuje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Žoldačka Kate Danielsová ví až moc dobře, že magie v Atlantě po Změně je nebezpečná věc. Ale nic, s čím se kdy předtím potkala, ji nemohlo připravit na tohle... Kate a bývalý Pán šelem, Curran Lennart, konečně hodlají stvrdit svůj vztah i oficiálně. Ale na cestě k oltáři budou muset překonat pár hodně velkých překážek... Roland, Katin otec, unesl poloboha Saimana a teď ho pomalu nechává vykrvácet ve své věčné honbě za mocí. Věštírna čarodějek předpověděla, že pokud si Kate vezme muže, kterého miluje, Atlanta shoří na popel a ona ho ztratí navždy. A jediný člověk, jehož by Kate mohla požádat o pomoc, je dávno mrtvý. Vyhlídky jsou beznadějné. Budoucnost vypadá temně. Ale Kate Danielsová není z těch, kdo by hráli podle pravidel......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356751/big_magie-spojuje-oK4-356751.jpg 4.8249
Série:

Kate Daniels 9.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Magic Binds, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Magie spojuje

Misa25
14. srpna

No ja tu Kate mam proste rada, je to takova holka do nepohody, cas od casu je na pres tlamu, to taky dostane, ale jinak je bozi

Luigi1
28. března

Moc pěkné není co víc dodat.


denniys
21. února

Po nějaké době jsem se vrátila ke Kate a musím uznat, že ta pauza prospěla, protože mě to zase bavilo.. Do knihy se vrátil humor, což je velký přínos pro příběh.. Tak a teď poslední díl..

marie2577
11. ledna

Stále napinave a stále je tu co číst. Užívám si ;-)

Jass
07.12.2020

(Obsahuje spoilery? Každopádně ne takové, které se týkají zápletky tohoto dílu, spíš osobního života a vývoje postav...)
Přijde mi vážně neuvěřitelné, kolik jsem toho od minulého čtení zvládla zapomenout. Pamatovala jsem si, že je oddává Roman, ale nějak jsem zapomněla všechno, co k tomu vedlo.

"Když vám nějaké nadpřirozené svinstvo unáší děti, zavoláte Romana, aby se mohl brodit krví a kanály a zachránil je, ale když jde o něco hezkého jako svatba nebo křtiny, to ne, přece do toho nemůžeme zapojit Černobogova volha. To přináší smůlu. Radši Nikolaje. Až zjistí, koho budu oddávat, raní ho mrtvice. Vybuchne mu hlava. Dobře, že je doktor, aspoň se může sám ošetřit."

Představa pohanských křtin - obzvlášť v Černobogově stylu - mě prostě pokaždé rozseká...
Ale tenhle díl má i jiné klady než návrat Romana, popravdě bych řekla, že tohle je dost možná díl nejlepší. Sice nemá žádnou z mých nejoblíbenějších scén (první setkání Julie a Ascania asi už nic nepřebije...), ale humor je tu od začátku do konce a zápletka mě zvedala ze židle, přestože už jsem knihu jednou četla. Přes všechen ten smích je ale tahle kniha v mnoha aspektech i smutná, plná "co kdyby". Plná možností, které jsou ztracené...

Zadívala jsem se na Romana. "Když tohle všechno udělám, přestaneš mě obtěžovat?"
"Ano."
"Tak jsme domluveni."
"Výborně." Zamnul si ruce a v té chvíli vypadal každým coulem jako zlý, pohanský kněz. "Miluju, když všechno začíná vycházet."

Miluju vývoj Ghastekovi linie, z nějakého důvodu mám pro jeho postavu určitou slabost a tenhle díl mě v tomto ohledu velmi potěšil a jsem zvědavá, kam to povede dál. Jak už jsem zmínila ve svém minulém komentáři, narážky na Magic Stars jsou skvělé a já trochu lituji, že jsem si ji znovu nepřečetla před devátým dílem, no nic... A jak jsem mohla zapomenout na Christophera...? Vážně netuším, jak můžu tvrdit, že tahle série patří mezi mé nejoblíbenější, když si z ní očividně nic nepamatuju...
Korektura stojí za pendrek... ale to už jsem tak nějak čekala. A teď konečně na ten poslední díl... úplně cítím, jak mě volá.

johana3160
20.11.2020

Dil je fajn, plny akce ale je spis popisem priprav na Rolanda, na svatbu. Nicmene konec (bitva) m prijde trochu odflinknuta. Bohuzel autorum v zaveru serie asi dochazel dech...

Elea
18.09.2020

Tento díl byl mnohem lepší než předcházející, napínavý, stále se něco dělo, překvapil mne Christopher i Mahon, Jim je stále protivnější.

ydnac
02.09.2020

Hledáte nové fantasy knihy? Tak tuhle si rozhodně nenechte ujít :-) Hlavní hrdinka Kate je super :-) akční, nebojácná,vtipná, drsná, soucitná, prostě moje oblíbená a bavil mě každý díl.

1