Magie vítězí

Kate se kdysi starala jako osamělá bojovnice o paranormální problémy v Atlantě po Změně. Od těch dob ušla dlouhou cestu. Získala si přátele a udělala si i nepřátele. Nalezla lásku a společně s Curranem Lennartem, bývalým Pánem šelem, založila rodinu. Ovládá však příliš mocnou magii, než aby ji velcí hráči světa nechali v klidu žít. Mezi Kate a jejím otcem Rolandem v současné době vládne křehké příměří. Když začne znovu zkoušet její obranu, Kate si uvědomí, že se dříve nebo později bude muset s otcem znovu utkat. Čarodějky věštkyně ve svých vizích začnou spatřovat krev, oheň a lidské kosti. A když k jejímu prahu dorazí tajemná bedna, symbol vyhlášení války prastarým nepřítelem, který téměř zničil její rodinu, ví, že její čas vypršel. Kate Danielsová nemá na výběr. Bude muset spojit síly s tím nejnepravděpodobnějším spojencem. Tuší, že zrada je nevyhnutelná. Ví, že blížící se bitvu nemusí přežít. Ale bude bojovat. Za své dítě. Za Atlantu. Za celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/427071/magie-vitezi-xb9-427071.jpg 4.888

Kate Daniels 10.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Magic Triumphs, 2018

Kniha Magie vítězí

Foxie89

Hezký závěr, hezký díl. I ta slzička ukápla. Kate mi bude chybět.

Jana65

Kniha byla super, jako i všechny předchozí díly. Škoda jen, že už je konec. Tato série patří mezi mé nejoblíbenější, určitě si všechny knihy po čase znovu přečtu.

Janičta

Když čtenář ví, že drží v ruce poslední díl série, tak čeká že ho kniha složí, odrovná, odstřelí nebo tak něco. Má to být epická tečka. Mě osobně stačí, když je kniha dobrá. Protože kdyby byla úchvatná, proč by měla být poslední?

Myslím že spisovatelské duo zavřelo dveře za Kate důstojně...
A všichni žili ve světě stvůr šťastně, dokud je něco nesežralo :D
Co mi trošku vadilo, byl fakt, že kniha hned skočila do doby, kdy už je syn hlavního páru na světě (vyšilující Kate mohla být k popukání) . Silné nepřátele už není asi moc kde brát, tak se objeví někdo téměř neporazitelný. A nakonec to všechno samozřejmě dopadne dobře.
Bohužel nám k úplné informovanosti chybí další knihy z tohoto světa, které u nás snad jednou vyjdou.

Kniha dobře pracuje s tím co má. Ale konec přišel včas, protože co dalšího by se mohlo dít? Svět ve kterém Kate žije, sice nabízí nepřeberné možnosti, ale když se zbavíte největší dlouhodobé hrozby, co tam bude dál? :-)

Celkové je to dobrá serie urban fantasy. Jedna z těch kvalitních a těch není moc.
Takže mé celkové hodnocení celé série 4,5* :-)

Nuray

To je opravdu konec?
Přišlo mi to hrozně krátké...
Ale krásné :-))
Kate a Curran mě provází už tolik let, že mě mrzí, že je po všem. Ale na druhou stranu jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Třeba si po státnicích přečtu sérii od znovu. Díky manželům za jejich nápad vytvořit tento svět.

Epilog slibuje možnost dalších dílů. Dočkáme se?

Lenny33

Vlastně mi to žádné velké uzavření epické série ani nepřišlo, protože mi po přečtení zůstalo nezodpovězených snad ještě více otázek, než před rozečtením tohoto dílu.
Jinak hned začátkem knihy jsem byla dost šokována, ale překvapivě jsem si na existenci Conlana rychle zvykla a vlastně to celý děj odlehčilo a přesunulo na trochu jinou úroveň. Trochu bych vytkla, že občas se děj vlekl a naopak části které bych se přála více rozepsané, byly strašně hrr, což rozhodně platí i o celém závěru knihy, z kterého jsem byla spíše rozpačitá. I přesto hodnotím pozitivně a jsem zvědavá, jaký postoj k tomuto dílu zaujmu někdy v budoucnu při dalším čtení.
P.S. Vážně doufám, že nakladatelství u nás přeloží i další knihy od této autorské dvojice.

havrmoni

Jako to je konec??? Tak jo přiznávám jsem závislá na Magii :)) Fakt mě celá série neuvěřitelně bavila. Nebránila bych se i knihám- novelám kde by hlavní roli hráli někteří z těch prima postav kolem Kate a Currana. Tohle se povedlo.

Nita

Tak a je konec. Co teď? Na co se budu těšit? Celá tato série byla vynikající, u žádné další podobné série jsem tak dlouho nevydržela.
Všechny díly akční, děj se rozvíjel postupně a gradoval v jednotlivých dílech někdy až do infarktových stavů. Pro mě ze všech dílů vítězí třetí Magie útočí - ideální mix napětí, akčních bojů v aréně a romantika přesně akorát. A ten konec? Pořád si přesně vzpomínám, jak jsem netrpělivě vyhlížela další díl. A to je přesně proč byla tato série skvělá, chtěli jste pokračovat ve čtení.

Rinta

Miluji tuto sérii, ale kniha mi mezi ostatní úplně nezapadla.

Ilona Andrews
americká, 1970