Magie vítězí

kniha od:

Magie vítězí https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427071/bmid_magie-vitezi-xb9-427071.jpg 4.7 227
Koupit Koupit eknihu Bazar

Kate se kdysi starala jako osamělá bojovnice o paranormální problémy v Atlantě po Změně. Od těch dob ušla dlouhou cestu. Získala si přátele a udělala si i nepřátele. Nalezla lásku a společně s Curranem Lennartem, bývalým Pánem šelem, založila rodinu. Ovládá však příliš mocnou magii, než aby ji velcí hráči světa nechali v klidu žít. Mezi Kate a jejím otcem Rolandem v současné době vládne křehké příměří. Když začne znovu zkoušet její obranu, Kate si uvědomí, že se dříve nebo později bude muset s otcem znovu utkat. Čarodějky věštkyně ve svých vizích začnou spatřovat krev, oheň a lidské kosti. A když k jejímu prahu dorazí tajemná bedna, symbol vyhlášení války prastarým nepřítelem, který téměř zničil její rodinu, ví, že její čas vypršel. Kate Danielsová nemá na výběr. Bude muset spojit síly s tím nejnepravděpodobnějším spojencem. Tuší, že zrada je nevyhnutelná. Ví, že blížící se bitvu nemusí přežít. Ale bude bojovat. Za své dítě. Za Atlantu. Za celý svět.... celý text

Série:

Kate Daniels 10.


Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Magic Triumphs , 2018


více info...

Komentáře (51)

Komentáře 51 Recenze 2

Klax
Klax
07.05.2023 5 z 5

Kate D. Je badassačka, ságu jsem přečetl 2x, za mě funguje báječně. Člověk si udělá s postavami fajn vztah a fandí jím až do samotného konce.
Autorka si nechala spoustu prostoru do budoucna pro navázaní, tak doufám že u tohoto dílu nezůstane.

Líbí se vám stejně jako mě to propojení Technu a Magie? Miluju tu kombinaci!

Pokud váháte zda za to tahle sága stojí, ještě do toho!! Je to free cool a in tzv. Frikulín!

kolacky
kolacky
28.09.2022 5 z 5

Nervy až do samého konce. Úžasné uzavření příběhů...


Gabux
Gabux
08.09.2022 5 z 5

Kate je žádanou ženou. A v tomto díle si její pozornost nárokují hned dva super padouši, které nebude snadné porazit. Naštěstí je obklopená přáteli, kteří ji nenechají ve štychu.
Její muž Curran mě v tomto díle trochu rozčiloval, ale na konci jsem ho pochopila. Erra byla výborná a naprosto ji miluju! Ale úplně nejvíc jsem milovala syna Kate a Currana. Syna, který skrývá víc než se zdá.
Nick je stále osinou v zadku, i když uznávám, že umí být i užitečnou osinou. Tedy Jo se stal důležitou postavou a přináší do příběhu další legendy. I když si myslím, že Kate by si je klidně odpustila. Kromě této nepříjemnosti zavítá na Konkláve postava, která všechny neskutečně zmate. Za mě zajímavý obrat, i když jsem mu tuhle novou tvář moc nevěřila. Nějak mi k němu neseděla. Ztratil kvůli tomu své kouzlo.

Co se týká finále... Je přesně takové, jaké člověk předpokládá. Všichni se spojí, aby porazili společného nepřítele. Nebo možná dokonce nepřátele?
Trochu mě mrzí úplný epilog ohledně Julie. Nevím, přišlo mi to zbytečné. Stejně tak mě mrzí ochlazení vztahů s Andreou a Rafaelem. Nepřišlo mi to ke Kate vůbec fér. Stejně tak mi chyběl Ascanio. Myslím, že situace s nárokováním Atlanty se sice tak nějak elegantně vyřešila, ale já bych se klidně vrátila o krok zpátky.

Kate se změnila. A přesto zůstala krásně svá. Je to rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších hlavních hrdinek. Celkově musím říct, že pokud se něco povedlo, tak to jsou jednotlivé postavy. Každá je jiná a každou si člověk zamiluje kvůli něčemu jinému. A každá má chyby. Díky tomu jsou uvěřitelné a člověk si je dokáže upřímně zamilovat.

Když to vezmu kolem a kolem... Tohle bylo kvalitní zakončení série. Jsem smutná, že tento příběh končí, ale na druhou stranu jsem ráda, že skončil dříve než stihnul ztratit kvalitu. Ráda se k sérii někdy vrátím.

Lacie
Lacie
09.02.2022 5 z 5

Poslední díl a ve velkém stylu – hned dva obrpadouši a spousta menších. Curran lítá po všech čertech i s Julií a Grendelem, zatímco se Kate stará o batole. Tedy Jo ji povolá k brutálnímu případu, dostane bednu popela s nožem a růží a řetězec akcí se spustí. Nick a rytíř podněcovatel, Conlan a sahanu, jeddimur... a kdo nám to přišel na Konkláve? Finále celé série je velkolepé, spojí se úplně všichni, aby porazili velké zlo a pak se ještě musí vypořádat s Rolandem, který jim prostě nedá a nedá pokoj. A zmáknou to bravurně, jeho obličej ve chvíli, kdy to celé pochopil, bych chtěla vidět. Mrzí mě jen úplný závěr s Julií (v epilogu), nepřišlo mi to jako taková věc, co by se nedala napravit.

Misa25
Misa25
13.01.2022

(SPOILER) Kate nám za ty roky dost vyrostla, stala se z ní manželka a matka, a přesto neztratila ze svého nitra víc, než bych o této postavy očekávala.
Poslední díl, bohužel, klidně bych mohla příběhy číst dál, ale chápu, že jednou se musí skončit. Myslím, že to byl dobrý závěr.
Kate je jednou z mých oblíbených literárních postav vůbec, a ikdyž je i ona někdy "na pěst" nedám na ní dopustit a moc ráda si celou sérii přečtu znovu.

Nikidree
Nikidree
28.11.2021 5 z 5

Tak je to tady, konec série o Kate. Rozhodně je potřeba zmínit, že mi všechno sedlo - způsob psaní, děj, svět jako takový i postavy. Kate si mě získala, protože i když má obrovskou moc, většinu série neví, jak ji správně použít. Je sarkastická ale obětavá, neuvěřitelně dobrý zabiják ale ne nezranitelná a má prostě své mouchy. A to samé většinou platí o všech postavách, co se v knize objevují. Výjimkou je za mě Roland.
Dokud je "pan záhadný", má tajuplnou auru, při které čtenář prostě čeká, co se z něj vyloupne. Jenže když se na scéně objeví, už tak děsivý není. Osobně mi přišel jen jako šílenec. Myslím, že hlavní vinou je neustálé skákání z módu z "Jsem na tebe tak pyšný" přes "Podřiď se mi a dám ti všechno" po "Chci zabít tebe i tvého syna". Smysl mi to dává, jen v kombinaci s Kate a tím, že ho chce většinu série zabít, načež vlastně nechce, protože je to její otec.. No tohle prostě mohlo být udělané lépe.

Co mě na tomto díle mrzí nejvíc, je přeskočení celého těhotenství Kate. I kdyby to bylo letem světem v rámci jedné kapitoly, uvítala bych to. V některém díle bylo zmíněno, že ona potřebuje zabíjet. A představa, jak 9 měsíců sedí na prdeli a čte knížky o miminech, je pro mě krapet absurdní. Těšila jsem se na rozpory mezi ní a Curranem, kdy s rostoucím břichem bude chtít jít do akce a on ji to bude vymlouvat a třeba ji přiváže k židli, jen aby byla v klidu.
Ono celkově celá série obsahuje dost potencionálně zajímavých prvků, které však autorka už nevyužila. Není to chyba, ona příběh podala tak, jak ho vymyslela. To, že já bych klidně měla dvojnásobný počet stránek u každého dílu, jen abych si mohla užívat víc zážitků z Atlanty kterou pomalu ničí magie, je můj problém.

Na závěr jen zmíním, že i přes drobné nedokonalosti se mi celá série velmi líbí a rozhodně ji můžu s klidným srdcem všem doporučit

lucakuca
lucakuca
30.10.2021 4 z 5

Poslední díl? To ne!!!! Co bude teď? Co se mnou bude teď? Kde najdu sérii, která má všechno? Vtipnou hrdinku, upíry, vlkodlaky, čaroděje, druidy, víly, bohy, draky, lásku, přátelství a další blabla..... No kde?
Truchlím.

luculi
luculi
24.10.2021 3 z 5

Co mě nenadchlo hned ze začátku, tak dva velké časové skoky. Jako chápu, že šlo o období, kterým to autorka nechtěla zbytečně protahovat, ale zároveň o momenty, na které člověk čekal tolik dílů. Od předposlední knihy se posuneme o více jak dva roky...

U urban fantasy jsem obvykle zvyklá na určitý řád v množství použitých bytostí. Nejčastěji autoři volí kombinaci upíři, vlkodlaci a čarodějky. Občas k tomu něco přidají. Tady byl opravdový přehršel mýtických postav, někdy až zbytečně příliš potvor - ghúlové, bohové, padlí andělé, obři, kožoměnci, upíři, čarodějky, draci, džinové, gigantická monstra a mnoho dalších. Na druhou stranu se mi líbilo využití nejrůznějších panteonů - řecké, severské, indické, arabské...

Uniká mi jedna maličkost. Smysl, ve vztahu Kate a otce a neustálé připomínky budoucí války a bojů, nějak začal mizet. Už mi to přišlo trochu přitažené. Dokud šlo o nekonkrétní hrozbu od neznámé postavy, tak to působilo záhadně. Ale po tom, co se poznali, to bylo divné. Ta nerozhodnost mezi rodinou a nepřátelstvím.

Na poslední díl mi to přišlo moc zamotané. Neig byl zbytečný, i když kvůli úplnému konci důležitý, ale snad to šlo vyřešit i jinak. Prostě desátý a poslední díl, po tom všem, jsem si představovala nějak epičtější.

ciniminisek
ciniminisek
23.08.2021 5 z 5

Nemá význam vypisovat, co vše už mají hlavní aktéři za sebou, poněvadž bych tu mohla psát dlouhé hodiny, jak moc se příběh postupem času rozrostl. Každopádně po celých deset dílů se čtenáři, včetně mě, netrpělivě těší na závěrečný boj s Rolandem. Což je otec hlavní hrdinky a také velmi mocný mág. Ten nakonec nadešel a musím uznat, že kdyby celá kniha byla pouze o strategii na tento boj, byla bych zklamaná a příběh by se neuvěřitelně táhl. Toho si, dle mého, byli vědomi i autoři a do děje zasadili spousty, ale opravdu spousty výchozích bodů, které se v závěru setkali v cíli.

Ději opět nechybělo napětí, požitek z boje, který je mnohdy (vždy) velmi krvelačný a nechutný, přesto vás to nějak neobtěžuje, ani rodinné drama. O humor této sérii vlastní jsme také nepřišli a opět jsme se mohli přiučit něčemu novému z dávné historie, kde spisovatelé čerpali. Se samotným závěrem jsem nadmíru spokojená, ovšem musím podotknout, že mě lehce znervózněl epilog, který se jeví, jako orná půda pro novelu, či dokonce další sérii navazující na toto prostředí. Šla jsem tedy zapátrat a měla jsem pravdu, takových novel existuje několik a další se chystají vyjít na světlo světa již brzy. Já tedy doufám, že na nás, milující čtenáře této série, bude nakladatelství Fantom Print myslet a tituly vyjdou i u nás.

petusska01
petusska01
05.07.2021 5 z 5

Záver série. Musím povedať že celkom ma celá táto séria na počudovanie bavila, tie prve príbehy samozrejme viac, potom už som mala niekedy dojem takého naťahovania, ale v podstate sa hlavne postavy stále vyvíjali takže sa to dalo čítať. Posledný príbeh bol taky zapeklitý a potom zrazu koniec. Pre mňa akoby nebol veľkým prekvapením, ale asi inak ani skončiť nemohol. Celkom ma zaujímali aj take postavy ako Derek, Júlia a aj Conlan, tak som zvedavá ci existujú nejaké pokračovania...Ak má niekto rád tento námet, určite nesiahne vedľa.

Laf
Laf
07.05.2021 5 z 5

Závěr série je prostě top. Neustále se něco děje od začátku do konce a čtení jsem si užívala a snažila se číst pomalu, abych si knihu pořádně vychutnala, ale bohužel to nešlo. Musela jsem vědět, co na mne čeká na další straně :). Velmi jsem si oblíbila Conlana. Byl roztomile vykreslenou postavou. Jenom je škoda, že do češtiny nebyly přeloženy i novely týkající se různých postav. Doplnily by skvěle tento díl a hlavně by mne zajímala novela o Hughovi.
Pro každého, kdo dočetl až k tomuto dílu, se musela série stát srdcovou záležitostí :) A za mne ji mohu jen a jen doporučit.

Luigi1
Luigi1
28.03.2021 5 z 5

Nevím co bych víc psal prostě super.

denniys
denniys
23.02.2021 4 z 5

Poslední díl je jedním z nejlepších dílů.. Conlan je trefa a myslím si, že se klidně mohl objevit o pár dílů dřív, mohla být sranda sledovat, jak a v co roste.. Erra také velmi překvapila, snadno jsem si ji oblíbila.. Se sérií Kate se spokojeně loučím, celkově jí dávám tak 70%

Paige21
Paige21
31.01.2021 5 z 5

Tuhle sérii miluju! :) Škoda, že skončila..

Jass
Jass
20.01.2021 5 z 5

Pokud jste četli moje předchozí komentáře, tak už pravděpodobně víte, že tuhle sérii miluju (pokud ne, tak teď už to víte...). A právě z toho důvodu mi tak dlouho trvalo, než jsem se k četbě téhle knížky odhodlala, je totiž poslední a já jsem nebyla připravená, aby to skončilo. A pak jsem ji odkládala proto, že jsem věděla, že jen co ji jednou otevřu, zavřu ji až po dočtení poslední stránky. (A měla jsem pravdu...)
Tohle je perfektně napsaný poslední díl, je z něj cítit, jak si autoři dali práci, aby nám umožnili se rozloučit s každou postavou, na které by nám snad mohlo záležet. Snad v každém předchozím díle jsem trpěla, protože mi tam někdo chyběl (to je zkrátka problém, když máte příliš mnoho oblíbených postav...). Ale tady? Nemám si na co ztěžovat . Snad jen na to, že mě každá druhá scéna dojímala k slzám... (Možná právě proto, že mi každá druhá scéna připadala jako loučení...)

"If I have to murder Hugh, I don't want to do it naked," he said. "It would be weird."
"If you change into warrior form you will be naked."
"That's different."

Čemu skutečně nerozumím je, proč před tímhle dílem nepřeložili první Hughovu knihu, která dějově spadá mezi 9 a 10 díl. Protože upřímně, kdybych ji před tím nečetla, asi by mi celý děj připadal daleko víc nelogický a to ani nemluvím o Hughově proměně. Hugha jsem nikdy neměla ráda, ale jeho díl mě umožnil mu porozumět a tím i porozumět dilematu zbylých postav ohledně jeho osoby. Pokud máte tu možnost, rozhodně bych vám doporučila si přečíst Iron and Magic před tímto dílem. (Jsem maximálně vděčná, že se mi dostalo této rady, a tak ji předávám dál.)
Rozhodně taky stojí za zmínku, že si nemyslím, že jsem to téhle doby viděla věrohodně napsané mimino/batole. Conlan je perfektně napsaná plnohodnotná postava, není žádná dodatečná rekvizita. Má svoji osobnost, která ale přitom příliš nevybočuje z možností ročního dítěte. Za mě je tohle vrcholný důkaz jejich autorského mistrovství, o více postavách se radši zmiňovat nebudu, protože pak bych mohla skončit s trapně dlouhým komentářem. Dobře kecám, jednu ještě zmínit musím - Adora v tomhle díle naprosto září, je perfektně napsaná a vážně klobouk dolů.
Čteno v angličtině, takže jsem se vyhnula české neexistující korektuře a knížka je tedy za mě krásně napsaná.

V komentářích se tu hodně diskutuje o možnostech dalších dílů, tak sem ještě připíšu, že právě vyšla první kniha z Juliiny série Blood Heir, která by měla "navazovat" na Kate a v plánu je i druhý Hughův díl. (Osobně pořád trochu doufám, že přijde Romanův díl, ale to je jen zbožné přání...)

marie2577
marie2577
11.01.2021 5 z 5

Opravdu parádní finále . Moc se mi to líbilo a i když to byl několikátý díl ,,Bavilo mě to a užila jsem si''

johana3160
johana3160
20.11.2020 5 z 5

Na celem pribehu me nejvic bavil Conlan. Mam doma maleho chlapecka a jsem rada ze jsme lidi:) ale dobre, cely pribeh je fajn, jen bych uvitala nektere casti trochu vic rozvedene. Bitva samotna docela usla, ale teochu mi chybi ty emoce co se z toho daj vyzdimat. Clovek by cekal smrt nejake oblibene postavy... nejak me to neuchvatilo, neco tomu chybelo. Ciste teoreticky maji autori otevrena dvirka pro dalsi pribehy. Nevim jestli chci aby je napsali, ale zajimalo by me co se stane s Julii, Derekem ci Ascaniem, Malou Be a samozrejme d Conlanem.

ydnac
ydnac
15.11.2020 5 z 5

Opět skvělý díl této série a bohužel poslední...Kate mě bavila svými hláškami a dobře se s Curanem doplňovali :-) Conlan je prostě boží, bylo by super ještě mít pár dílů i s ním :-) Závěr byl dobře vymyšlen, Roland perfektně "uklizen" .Co víc od autorky chtít? No jasně další takové knihy se kterými prožijeme úžasné příběhy :-)

Evule114
Evule114
29.09.2020 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že jsme na konci. Kate se mi zdála díl od dílu lepší a lepší a nechce se mi s ní loučit. Bavila mě i rozplakala. Budou mi ty její fórky chybět a z malého Conlana jsem šla prostě do kolen. Poslední díl byl za mě naprosto nejlepší a zasloužil by si hvězdiček přímo deset.. Těším se, až se k celé sérii vrátím a nebudu muset čekat na vydání dalšího dílu. Za mě naprosto skvělá série.

Elea
Elea
20.09.2020 5 z 5

Hezké zakončení celé série, líbil se mi způsob, jak vyřešili Rolanda, i když Hugh se mi víc líbil v předcházejících dílech, Julii jsem nikdy moc nemusela. Bohužel bylo zřejmé, že nakladatelství se snažilo tento díl vydat co nejrychleji, takže už nebyl čas na jazykovou korekturu, množství záměn slov a jmen, gramatických chyb a překlepů značně převyšuje předcházející díly.

Vampirosa
Vampirosa
22.08.2020 5 z 5

Dokonalé zakončení dokonalého příběhu. Kate jsem si neskutečně zamilovala společně s ostatními postavami a nemůžu uvěřit, že jsme došli na konec jejich cesty. Věřím, že za několik let se k sérii vrátím a budu děj hltat stejně hladově jako poprvé. Autorka na konci knihy naznačuje, že některé hrdiny čekají další dobrodružství a já pevně doufám, že nás (čtenáře) přiberou do party.

denydean
denydean
02.08.2020 5 z 5

Úžasné zakončení série . Boží :D

alzbeta4340
alzbeta4340
05.06.2020 5 z 5

Když máte po přečtení posledního dílu dlouhé knižní série nutkání začít ji číst od začátku, nemůžete dát jiné než nejvyšší hodnocení... Moc pěkné.

Kačí137
Kačí137
07.05.2020 5 z 5

Tak mi Kate skončila. Ach jo. Na co se teď těšit. Byl to super závěr.V tomto dílu se Kate pere se svoji novou rolí - být dobou mámou. Klučina je skvělí. Co já se nasmála. Hezky se vyřeší problém s taťkou. To se jim povedlo.
No co, předpokládám, že by mohlo být pokračování s Julií a tetou.

Foxie89
Foxie89
28.03.2020 5 z 5

Hezký závěr, hezký díl. I ta slzička ukápla. Kate mi bude chybět.

Jana65
Jana65
07.03.2020 5 z 5

Kniha byla super, jako i všechny předchozí díly. Škoda jen, že už je konec. Tato série patří mezi mé nejoblíbenější, určitě si všechny knihy po čase znovu přečtu.

Janičta
Janičta
28.02.2020 4 z 5

Když čtenář ví, že drží v ruce poslední díl série, tak čeká že ho kniha složí, odrovná, odstřelí nebo tak něco. Má to být epická tečka. Mě osobně stačí, když je kniha dobrá. Protože kdyby byla úchvatná, proč by měla být poslední?

Myslím že spisovatelské duo zavřelo dveře za Kate důstojně...
A všichni žili ve světě stvůr šťastně, dokud je něco nesežralo :D
Co mi trošku vadilo, byl fakt, že kniha hned skočila do doby, kdy už je syn hlavního páru na světě (vyšilující Kate mohla být k popukání) . Silné nepřátele už není asi moc kde brát, tak se objeví někdo téměř neporazitelný. A nakonec to všechno samozřejmě dopadne dobře.
Bohužel nám k úplné informovanosti chybí další knihy z tohoto světa, které u nás snad jednou vyjdou.

Kniha dobře pracuje s tím co má. Ale konec přišel včas, protože co dalšího by se mohlo dít? Svět ve kterém Kate žije, sice nabízí nepřeberné možnosti, ale když se zbavíte největší dlouhodobé hrozby, co tam bude dál? :-)

Celkové je to dobrá serie urban fantasy. Jedna z těch kvalitních a těch není moc.
Takže mé celkové hodnocení celé série 4,5* :-)

Nuray
Nuray
25.02.2020 5 z 5

To je opravdu konec?
Přišlo mi to hrozně krátké...
Ale krásné :-))
Kate a Curran mě provází už tolik let, že mě mrzí, že je po všem. Ale na druhou stranu jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Třeba si po státnicích přečtu sérii od znovu. Díky manželům za jejich nápad vytvořit tento svět.

Epilog slibuje možnost dalších dílů. Dočkáme se?

Lenny33
Lenny33
22.02.2020 5 z 5

Vlastně mi to žádné velké uzavření epické série ani nepřišlo, protože mi po přečtení zůstalo nezodpovězených snad ještě více otázek, než před rozečtením tohoto dílu.
Jinak hned začátkem knihy jsem byla dost šokována, ale překvapivě jsem si na existenci Conlana rychle zvykla a vlastně to celý děj odlehčilo a přesunulo na trochu jinou úroveň. Trochu bych vytkla, že občas se děj vlekl a naopak části které bych se přála více rozepsané, byly strašně hrr, což rozhodně platí i o celém závěru knihy, z kterého jsem byla spíše rozpačitá. I přesto hodnotím pozitivně a jsem zvědavá, jaký postoj k tomuto dílu zaujmu někdy v budoucnu při dalším čtení.
P.S. Vážně doufám, že nakladatelství u nás přeloží i další knihy od této autorské dvojice.

havrmoni
havrmoni
20.02.2020 5 z 5

Jako to je konec??? Tak jo přiznávám jsem závislá na Magii :)) Fakt mě celá série neuvěřitelně bavila. Nebránila bych se i knihám- novelám kde by hlavní roli hráli někteří z těch prima postav kolem Kate a Currana. Tohle se povedlo.

Nita
Nita
09.02.2020 5 z 5

Tak a je konec. Co teď? Na co se budu těšit? Celá tato série byla vynikající, u žádné další podobné série jsem tak dlouho nevydržela.
Všechny díly akční, děj se rozvíjel postupně a gradoval v jednotlivých dílech někdy až do infarktových stavů. Pro mě ze všech dílů vítězí třetí Magie útočí - ideální mix napětí, akčních bojů v aréně a romantika přesně akorát. A ten konec? Pořád si přesně vzpomínám, jak jsem netrpělivě vyhlížela další díl. A to je přesně proč byla tato série skvělá, chtěli jste pokračovat ve čtení.

Rinta
Rinta
04.02.2020 4 z 5

Miluji tuto sérii, ale kniha mi mezi ostatní úplně nezapadla.

Nelly
Nelly
03.02.2020 5 z 5

Závěrečný díl (i když další linky by mohly vzniknout) přímo třeští akcí a magií. Doporučuji přečíst předchozí díly, abyste byly v obraze s postavami a jejich vývojem. Povedená série, srovnatelná se sérií s Mercy od P.Briggs.

NicaCola
NicaCola
31.01.2020 5 z 5

Tak tahle série mi bude vážně chybět... Skvělé zakončení úžasného příběhu!
4ever Kate & Curran ^_^

nikca3882
nikca3882
27.01.2020 5 z 5

U knih přemýšlím, jak by ten příběh asi pokračoval.. u některých knih mi chybí na konci prolog. Ale autorka mě u této série mile překvapila, že příběh pokračuje a mají dítě. Super, za mě TOP.

*Pájuše*
*Pájuše*
26.01.2020 4 z 5

Dlouho jsem odkládala komentář k této knize, protože po dočtení jsem potřebovala chvilku klidu na srovnání si myšlenek.
Autoři rozehráli velmi napínavou sérii, kterou jsem si zamilovala od prvního dílu. Knihy jsou vtipné, svižné, pokud drhnou, tak jen v maličkostech. Ovšem při čtení dlouho očekávaného závěrečného dílu, který pro mě byl vyvrcholením celé série a který měl celý příběh uzavřít, ve mě vyvolává spíš další a další otázky. Nemůžu si pomoct, ale poslední díl, musím hodnotit jen čtyřmi hvězdičkami a to ještě s přimhouřenýma očima. V tomhle díle mi přišlo, že se vše odehrávalo ve velkém spěchu. Začalo to scénou v jeskyni a najednou se přeneseme o pár let dále, kdy malý leze. Netuším, co se stalo, ale nemohla jsem se s dějem ztotožnit. Přišlo mi to příliš hrr. Co jsem si opravdu užila, bylo "velké finále", kteří autoři měli vymyšlené vskutku dokonale.

pejty
pejty
21.01.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že je mi strašně smutno po přečtení této knihy. Bohužel mi právě skončila jedna z mých nejoblíbenějších fantasy sérií a musím se přiznat že se mi po Kate bude stýkat. No naštěstí si všechny knihy, když tak můžu přečíst znova.

Tato kniha je důstojným zakončením příběhu a vcelku plnohodnotné umocňuje dějové linky většiny postav. Jediné, co mi zde trochu chybělo, je poměrně nízký počet hlášek vycházející z Kate a ani tempo to nemělo takové na jaké jsem zvyklí. Ale celkově se mi kniha líbila a já si užíval každou stránku.

brendiska
brendiska
17.01.2020 5 z 5

Skvělé zakončení serie. Postavy dostaly své ukončení, každá jak si zasloužila. Doufám že budou přeloženy i svouvisející knihy o vedlejších postavách - četla jsem v anj a rozhodně to stojí za to.

kklepkaa
kklepkaa
16.01.2020 4 z 5

Myslím, že tohle je taková ta důstojná tečka za celým příběhem Kate. Je to zvláštní, že je najednou konec. Série si po celou tu dobu držela neskutečnou úroveň.
Jsem celkem spokojená i když v jedné části se tempo zpomalilo. Vrací se snad všechny důležité postavy. Rozhodně se nabízí, že některá/é postav by mohly dostat svou sérii, tak uvidíme...

Erlif
Erlif
14.01.2020 4 z 5

Zakončení série, vysoké hodnocení, tak jsem asi čekala něco víc... Přišlo mi to lehce roztahané, hodně se tu mluvilo/řešilo, samozřejmě když došlo na akci, byla super, neměla chybu. Ale stejně, asi bych od autorky čekala něco víc a lepší rozloučení s touto sérií.
Po dočtení knihy si stejně říkám, že si autorka nechala otevřená vrátka a pokud něco napíše, nesmí to v mé knihovně chybět :)