Magie vítězí

Kate se kdysi starala jako osamělá bojovnice o paranormální problémy v Atlantě po Změně. Od těch dob ušla dlouhou cestu. Získala si přátele a udělala si i nepřátele. Nalezla lásku a společně s Curranem Lennartem, bývalým Pánem šelem, založila rodinu. Ovládá však příliš mocnou magii, než aby ji velcí hráči světa nechali v klidu žít. Mezi Kate a jejím otcem Rolandem v současné době vládne křehké příměří. Když začne znovu zkoušet její obranu, Kate si uvědomí, že se dříve nebo později bude muset s otcem znovu utkat. Čarodějky věštkyně ve svých vizích začnou spatřovat krev, oheň a lidské kosti. A když k jejímu prahu dorazí tajemná bedna, symbol vyhlášení války prastarým nepřítelem, který téměř zničil její rodinu, ví, že její čas vypršel. Kate Danielsová nemá na výběr. Bude muset spojit síly s tím nejnepravděpodobnějším spojencem. Tuší, že zrada je nevyhnutelná. Ví, že blížící se bitvu nemusí přežít. Ale bude bojovat. Za své dítě. Za Atlantu. Za celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427071/big_magie-vitezi-xb9-427071.jpg 4.7171

Kate Daniels 10.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fantom Print

Magic Triumphs, 2018

Kniha Magie vítězí

ciniminisek

Nemá význam vypisovat, co vše už mají hlavní aktéři za sebou, poněvadž bych tu mohla psát dlouhé hodiny, jak moc se příběh postupem času rozrostl. Každopádně po celých deset dílů se čtenáři, včetně mě, netrpělivě těší na závěrečný boj s Rolandem. Což je otec hlavní hrdinky a také velmi mocný mág. Ten nakonec nadešel a musím uznat, že kdyby celá kniha byla pouze o strategii na tento boj, byla bych zklamaná a příběh by se neuvěřitelně táhl. Toho si, dle mého, byli vědomi i autoři a do děje zasadili spousty, ale opravdu spousty výchozích bodů, které se v závěru setkali v cíli.

Ději opět nechybělo napětí, požitek z boje, který je mnohdy (vždy) velmi krvelačný a nechutný, přesto vás to nějak neobtěžuje, ani rodinné drama. O humor této sérii vlastní jsme také nepřišli a opět jsme se mohli přiučit něčemu novému z dávné historie, kde spisovatelé čerpali. Se samotným závěrem jsem nadmíru spokojená, ovšem musím podotknout, že mě lehce znervózněl epilog, který se jeví, jako orná půda pro novelu, či dokonce další sérii navazující na toto prostředí. Šla jsem tedy zapátrat a měla jsem pravdu, takových novel existuje několik a další se chystají vyjít na světlo světa již brzy. Já tedy doufám, že na nás, milující čtenáře této série, bude nakladatelství Fantom Print myslet a tituly vyjdou i u nás.

petusska01

Záver série. Musím povedať že celkom ma celá táto séria na počudovanie bavila, tie prve príbehy samozrejme viac, potom už som mala niekedy dojem takého naťahovania, ale v podstate sa hlavne postavy stále vyvíjali takže sa to dalo čítať. Posledný príbeh bol taky zapeklitý a potom zrazu koniec. Pre mňa akoby nebol veľkým prekvapením, ale asi inak ani skončiť nemohol. Celkom ma zaujímali aj take postavy ako Derek, Júlia a aj Conlan, tak som zvedavá ci existujú nejaké pokračovania...Ak má niekto rád tento námet, určite nesiahne vedľa.

Laf

Závěr série je prostě top. Neustále se něco děje od začátku do konce a čtení jsem si užívala a snažila se číst pomalu, abych si knihu pořádně vychutnala, ale bohužel to nešlo. Musela jsem vědět, co na mne čeká na další straně :). Velmi jsem si oblíbila Conlana. Byl roztomile vykreslenou postavou. Jenom je škoda, že do češtiny nebyly přeloženy i novely týkající se různých postav. Doplnily by skvěle tento díl a hlavně by mne zajímala novela o Hughovi.
Pro každého, kdo dočetl až k tomuto dílu, se musela série stát srdcovou záležitostí :) A za mne ji mohu jen a jen doporučit.

Luigi1

Nevím co bych víc psal prostě super.

denniys

Poslední díl je jedním z nejlepších dílů.. Conlan je trefa a myslím si, že se klidně mohl objevit o pár dílů dřív, mohla být sranda sledovat, jak a v co roste.. Erra také velmi překvapila, snadno jsem si ji oblíbila.. Se sérií Kate se spokojeně loučím, celkově jí dávám tak 70%

Paige21

Tuhle sérii miluju! :) Škoda, že skončila..

Jass

Pokud jste četli moje předchozí komentáře, tak už pravděpodobně víte, že tuhle sérii miluju (pokud ne, tak teď už to víte...). A právě z toho důvodu mi tak dlouho trvalo, než jsem se k četbě téhle knížky odhodlala, je totiž poslední a já jsem nebyla připravená, aby to skončilo. A pak jsem ji odkládala proto, že jsem věděla, že jen co ji jednou otevřu, zavřu ji až po dočtení poslední stránky. (A měla jsem pravdu...)
Tohle je perfektně napsaný poslední díl, je z něj cítit, jak si autoři dali práci, aby nám umožnili se rozloučit s každou postavou, na které by nám snad mohlo záležet. Snad v každém předchozím díle jsem trpěla, protože mi tam někdo chyběl (to je zkrátka problém, když máte příliš mnoho oblíbených postav...). Ale tady? Nemám si na co ztěžovat . Snad jen na to, že mě každá druhá scéna dojímala k slzám... (Možná právě proto, že mi každá druhá scéna připadala jako loučení...)

"If I have to murder Hugh, I don't want to do it naked," he said. "It would be weird."
"If you change into warrior form you will be naked."
"That's different."

Čemu skutečně nerozumím je, proč před tímhle dílem nepřeložili první Hughovu knihu, která dějově spadá mezi 9 a 10 díl. Protože upřímně, kdybych ji před tím nečetla, asi by mi celý děj připadal daleko víc nelogický a to ani nemluvím o Hughově proměně. Hugha jsem nikdy neměla ráda, ale jeho díl mě umožnil mu porozumět a tím i porozumět dilematu zbylých postav ohledně jeho osoby. Pokud máte tu možnost, rozhodně bych vám doporučila si přečíst Iron and Magic před tímto dílem. (Jsem maximálně vděčná, že se mi dostalo této rady, a tak ji předávám dál.)
Rozhodně taky stojí za zmínku, že si nemyslím, že jsem to téhle doby viděla věrohodně napsané mimino/batole. Conlan je perfektně napsaná plnohodnotná postava, není žádná dodatečná rekvizita. Má svoji osobnost, která ale přitom příliš nevybočuje z možností ročního dítěte. Za mě je tohle vrcholný důkaz jejich autorského mistrovství, o více postavách se radši zmiňovat nebudu, protože pak bych mohla skončit s trapně dlouhým komentářem. Dobře kecám, jednu ještě zmínit musím - Adora v tomhle díle naprosto září, je perfektně napsaná a vážně klobouk dolů.
Čteno v angličtině, takže jsem se vyhnula české neexistující korektuře a knížka je tedy za mě krásně napsaná.

V komentářích se tu hodně diskutuje o možnostech dalších dílů, tak sem ještě připíšu, že právě vyšla první kniha z Juliiny série Blood Heir, která by měla "navazovat" na Kate a v plánu je i druhý Hughův díl. (Osobně pořád trochu doufám, že přijde Romanův díl, ale to je jen zbožné přání...)

marie2577

Opravdu parádní finále . Moc se mi to líbilo a i když to byl několikátý díl ,,Bavilo mě to a užila jsem si''