Magie vítězí

Kate se kdysi starala jako osamělá bojovnice o paranormální problémy v Atlantě po Změně. Od těch dob ušla dlouhou cestu. Získala si přátele a udělala si i nepřátele. Nalezla lásku a společně s Curranem Lennartem, bývalým Pánem šelem, založila rodinu. Ovládá však příliš mocnou magii, než aby ji velcí hráči světa nechali v klidu žít. Mezi Kate a jejím otcem Rolandem v současné době vládne křehké příměří. Když začne znovu zkoušet její obranu, Kate si uvědomí, že se dříve nebo později bude muset s otcem znovu utkat. Čarodějky věštkyně ve svých vizích začnou spatřovat krev, oheň a lidské kosti. A když k jejímu prahu dorazí tajemná bedna, symbol vyhlášení války prastarým nepřítelem, který téměř zničil její rodinu, ví, že její čas vypršel. Kate Danielsová nemá na výběr. Bude muset spojit síly s tím nejnepravděpodobnějším spojencem. Tuší, že zrada je nevyhnutelná. Ví, že blížící se bitvu nemusí přežít. Ale bude bojovat. Za své dítě. Za Atlantu. Za celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427071/magie-vitezi-xb9-427071.jpg 4.8150

Kate Daniels 10.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fantom Print

Magic Triumphs, 2018

Kniha Magie vítězí

denniys

Poslední díl je jedním z nejlepších dílů.. Conlan je trefa a myslím si, že se klidně mohl objevit o pár dílů dřív, mohla být sranda sledovat, jak a v co roste.. Erra také velmi překvapila, snadno jsem si ji oblíbila.. Se sérií Kate se spokojeně loučím, celkově jí dávám tak 70%

Paige21

Tuhle sérii miluju! :) Škoda, že skončila..

Jass

Pokud jste četli moje předchozí komentáře, tak už pravděpodobně víte, že tuhle sérii miluju (pokud ne, tak teď už to víte...). A právě z toho důvodu mi tak dlouho trvalo, než jsem se k četbě téhle knížky odhodlala, je totiž poslední a já jsem nebyla připravená, aby to skončilo. A pak jsem ji odkládala proto, že jsem věděla, že jen co ji jednou otevřu, zavřu ji až po dočtení poslední stránky. (A měla jsem pravdu...)
Tohle je perfektně napsaný poslední díl, je z něj cítit, jak si autoři dali práci, aby nám umožnili se rozloučit s každou postavou, na které by nám snad mohlo záležet. Snad v každém předchozím díle jsem trpěla, protože mi tam někdo chyběl (to je zkrátka problém, když máte příliš mnoho oblíbených postav...). Ale tady? Nemám si na co ztěžovat . Snad jen na to, že mě každá druhá scéna dojímala k slzám... (Možná právě proto, že mi každá druhá scéna připadala jako loučení...)

"If I have to murder Hugh, I don't want to do it naked," he said. "It would be weird."
"If you change into warrior form you will be naked."
"That's different."

Čemu skutečně nerozumím je, proč před tímhle dílem nepřeložili první Hughovu knihu, která dějově spadá mezi 9 a 10 díl. Protože upřímně, kdybych ji před tím nečetla, asi by mi celý děj připadal daleko víc nelogický a to ani nemluvím o Hughově proměně. Hugha jsem nikdy neměla ráda, ale jeho díl mě umožnil mu porozumět a tím i porozumět dilematu zbylých postav ohledně jeho osoby. Pokud máte tu možnost, rozhodně bych vám doporučila si přečíst Iron and Magic před tímto dílem. (Jsem maximálně vděčná, že se mi dostalo této rady, a tak ji předávám dál.)
Rozhodně taky stojí za zmínku, že si nemyslím, že jsem to téhle doby viděla věrohodně napsané mimino/batole. Conlan je perfektně napsaná plnohodnotná postava, není žádná dodatečná rekvizita. Má svoji osobnost, která ale přitom příliš nevybočuje z možností ročního dítěte. Za mě je tohle vrcholný důkaz jejich autorského mistrovství, o více postavách se radši zmiňovat nebudu, protože pak bych mohla skončit s trapně dlouhým komentářem. Dobře kecám, jednu ještě zmínit musím - Adora v tomhle díle naprosto září, je perfektně napsaná a vážně klobouk dolů.
Čteno v angličtině, takže jsem se vyhnula české neexistující korektuře a knížka je tedy za mě krásně napsaná.

V komentářích se tu hodně diskutuje o možnostech dalších dílů, tak sem ještě připíšu, že právě vyšla první kniha z Juliiny série Blood Heir, která by měla "navazovat" na Kate a v plánu je i druhý Hughův díl. (Osobně pořád trochu doufám, že přijde Romanův díl, ale to je jen zbožné přání...)

marie2577

Opravdu parádní finále . Moc se mi to líbilo a i když to byl několikátý díl ,,Bavilo mě to a užila jsem si''

johana3160
20.11.2020

Na celem pribehu me nejvic bavil Conlan. Mam doma maleho chlapecka a jsem rada ze jsme lidi:) ale dobre, cely pribeh je fajn, jen bych uvitala nektere casti trochu vic rozvedene. Bitva samotna docela usla, ale teochu mi chybi ty emoce co se z toho daj vyzdimat. Clovek by cekal smrt nejake oblibene postavy... nejak me to neuchvatilo, neco tomu chybelo. Ciste teoreticky maji autori otevrena dvirka pro dalsi pribehy. Nevim jestli chci aby je napsali, ale zajimalo by me co se stane s Julii, Derekem ci Ascaniem, Malou Be a samozrejme d Conlanem.

ydnac
15.11.2020

Opět skvělý díl této série a bohužel poslední...Kate mě bavila svými hláškami a dobře se s Curanem doplňovali :-) Conlan je prostě boží, bylo by super ještě mít pár dílů i s ním :-) Závěr byl dobře vymyšlen, Roland perfektně "uklizen" .Co víc od autorky chtít? No jasně další takové knihy se kterými prožijeme úžasné příběhy :-)

Evule114
29.09.2020

Nemůžu uvěřit, že jsme na konci. Kate se mi zdála díl od dílu lepší a lepší a nechce se mi s ní loučit. Bavila mě i rozplakala. Budou mi ty její fórky chybět a z malého Conlana jsem šla prostě do kolen. Poslední díl byl za mě naprosto nejlepší a zasloužil by si hvězdiček přímo deset.. Těším se, až se k celé sérii vrátím a nebudu muset čekat na vydání dalšího dílu. Za mě naprosto skvělá série.

Elea
20.09.2020

Hezké zakončení celé série, líbil se mi způsob, jak vyřešili Rolanda, i když Hugh se mi víc líbil v předcházejících dílech, Julii jsem nikdy moc nemusela. Bohužel bylo zřejmé, že nakladatelství se snažilo tento díl vydat co nejrychleji, takže už nebyl čas na jazykovou korekturu, množství záměn slov a jmen, gramatických chyb a překlepů značně převyšuje předcházející díly.

Ilona Andrews
americká, 1970