Sníh nebo popel

Sníh nebo popel
ekniha

Jaro před šestnácti lety dobylo Zimní království. Jedinou nadějí zničené země je osm přeživších a Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a vychovali ji jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala. Nešťastně. Ani zlomené srdce ji ale nezastaví – udělá cokoliv, aby její království získalo svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352804/snih-nebo-popel-jDQ-352804.png 3.8294

Sníh nebo popel (1.)

Snow like Ashes (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, CooBoo

Adush

Moc pěkná oddechová kniha. Hned jdu na další díl

andrejci

Nato že o knížce všichni říkají za je špatná a nelíbila se vám já s ní byla velmi spokojená. Očekávala jsem teda něco trošku jiného ale aspoň jsme byla příjemné překvapená.

teri1003

Tak tahle kniha mě dočista zklamala ... drobněji bych dala 2,5 hvězdičky. Knihu jsem si přečetla z důvodu, že autorka přijede na Humbook, tak jsem si říkala, že to musí být něco super ale není. Kniha mi vůbec nepřišla čtivá a děj se mi dost táhl. Na to, že má kniha pouze 290 stránek, tak mi to přišlo, jakoby to byla 400 stránková kniha. Pozitivní na tom byly dvě postavy a to Mather a Theron, i hlavní postava Meira byla symptaciká ale to je asi jediné to dobré.

Knihomolkajá

Celou knihu nádherně shrnuje: https://www.fantasymag.cz/snih-popel-spatna-kniha-dvanactilete-holky/
Skvěle jsem se při čtení recenze pobavila a doporučuji každému, kdo dal maximálně čtyři hvězdy. :)

krausmary

Začátek mě vůbec nebavil, ale prokousala jsem se až na konec, který už byl mnohem lepší. Příběh ani postavy mě moc nenadchly, bylo to takové nemastné neslané, ale za ten konec dávám alespoň 3*.

Sakuhina

Bylo to fajn, ale čekala jsem víc.

Lethania

Mně se to nelíbilo. Podobné jako Ledová jako sníh nebo Ohnivá krev. Nezaujalo.

Peťule159

Už se těším na další díl :-)

XenasChakram
07. červnaodpad!

Ztráta času, nezachránil to ani chakram na obálce. S radosti vrátím zpět do městské knihovny. Nejspíš jsem rozmlsana od knih S. J. Maas...

Denisa_a

Hodně velký zklamání z této knížky. Asi jsem čekala až moc a teď jsem zklamána. Začala jsem číst a byla jsem uvedena do děje, který jsem ze začátku absolutně nechápala nebo mi spíš nepřišel zajímavý. Pořád se tam jen za ničím honili :-D Po 50 stránkách jsem ji chtěla odložit ale neudělala jsem to, protože pak se to pomalu rozjelo. Když píšu pomalu tak opravdu myslím pomalu. A najednou byl konec. Nevím nevím zda si přečtu další díl. Když na něj v knihovně náhodně narazím tak asi jo, ale že bych pro něj musela hned teď běžet se říct nedá :-)

kikizubik

Mile mě to překvapilo, protože jsem se do toho nemohla moc začíst, ale to přičítám mé dlouhé době, které jsem trávila bez svých milovaných knih a tomu hroznému vedru, ve kterém se nedá pořádně ani přemýšlet.
Theron je zlatíčko a Meira jako hlavní hrdinka není vůbec špatná. Děj byl předvídatelný, ale i tak jsem si to užila.

Bet

Musím říct že jsem také čekala víc.Dost dlouho jsem se musela knihou prokousávat, děj je zmatený. Po pravdě si to už moc nevybavuji a nechystám se číst další díl. Pro mne velké zklamání :(

Evul15

Super počtení.
Jediné co mi trochu vadilo, že zde mohlo být použito trochu víc té dramatičnosti.
Rychle se čte :)

NemesisTrimble

Popravdě jsem od knihy čekala víc, ale i přesto se mi líbila. Meira mi byla sympatická, ale někdy mě svými rozhodnutími dokázala naštvat.
Kniha se celkově četla dobře, až na to, že jsem se na začátku trochu ztrácela a nevěděla jsem co přesně se děje. To je taky jeden z důvodů proč nedávám plný počet hvězdiček.
Ale samozřejmě nechci nikoho od této knihy odradit. Obálka pěkná, příběh zajímavý, i když ze začátku trochu zmatený a nudný a postavy mi taky sedly. Prostě mě jen mrzel ten začátek, který mohl být více srozumitelný.
Další velké plus byla mapa na začátku! Ta vás aspoň dostala do obrazu, kde se nachází jednotlivá království Primorie a kde se zrovna nachází naši hrdinové. Byla to jedna z věcí, která mi opravdu pomohla se zorientovat a začíst se do příběhu.
Nemesis T.

Terry.89

Z knihy mám trochu smíšené pocity. Hned na první stránce vás autorka vrhne do spletitého děje a já se musím přiznat, že jsem hodnou chvíli byla dost zmatená, než se mi podařilo utřídit si, kdo je dko a kam patří. Prvních pár kapitol jsem se poměrně dost nudila a pořád ne a ne se začíst. Pak se konečně začalo dít něco pořádného a příběh mě pomalu vtáhl do sebe. Přesto na mě i nadále působil trochu chaoticky. Jednotlivé střípky z Meiřiny minulosti se pro mě objevovaly poměrně nahodile a nečekaně a to celé mě trochu mátlo. Každopádně něco na příběhu mě upoutalo a teď na mě v knihovně čeká druhý díl, který mi doufám pomůže s rozhodnutím, jak se k této sérii postavit. Zda budu číst dál nebo tento příběh zkrátka není pro mě.

Sarfias

Musím říct, že kniha mě z počátku absolutně nenadchla. Vlastně mi trvalo neskutečně dlouho, než jsem ji přečetla.. nemohla jsem se nějak začíst. Asi po 60. stránce mě nicméně příběh tak chytil, že jsem knihu přečetla jedním dechem!
Velmi se mi líbí hlavní postavy, jak se vyvíjí, není to nijak moc ufňukané ani ucourané, je to svižné, zajímavé a poutavé. Hlavní hrdinka ušla hodně dalekou cestu jen v prvním díle. Jsem zvědavá na další. Palec nahoru!

AgnessN.R.

No, čekala jsem od knížky víc. Přišlo mi, že většinu knížky se nic moc nedělo a celkově byla taková plochá. Vůbec jsem se do hrdinů nevcítila, ale autorka měla skvělý nápad a četba ubíhala. Takže slabé 4*.

Knihomolkajá

Kniha byla lehká na přečtení a spíše oddechová. Jako u každé knihy podobné této, jsem se tak nějak nebyla za celou dobu schopná smířit s milostným trojúhelníkem, který tam skoro po celou dobu trvání knihy figuroval. Děj, ani styl vyprávění mi nesedl a počet stránek nesouhlasí množství děje, který by v knize měl být. Vzhledem k tomu, že je to prvotina autorky, jsem v hodnocení mírnější, ale běda, jestli bude druhý díl stejně dětinský. Autorka byla opravdu velmi mladá, když tuto knihu psala, takže byla průměrnost knihy předvídatelná. Uvidíme, zdali mě mile překvapí druhý díl. (Později dopsáno.... nepřekvapil. Jen si můj komentář nejděte. ;))

Makaja

Tak asi takhle - přečetla jsem to snadno a velmi rychle, ale pár týdnů po přečtení si děj už nevybavím. A ani mě nelákají další díly, klidně si je nechám ujít. Přesně tomu odpovídá hodnocení - průměr.

kikina18

No... Vcelku dobrá knížka. Rozdělení světa mi až moc připomíná svět z Dvora Trnů a Růží. Theron je jednoznačně lepší, ale upřímně, komu se sakra povede aby zrovna chlap, kterého si člověk má vzít, byl ten nejlepší na světě??? To že fakt??? To se mi zrovna moc nelíbilo. A to že je kým je jsem tušila už od začátku... Takže v poho, ale nic moc.

AbigailM.M.

Kniha má krásný námět, což se mi hodně líbilo. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je napsaná jednoduše a dobře se čte.

Kate_Hall

Od knihy jsem nic velkého neočekávala, ale vybrala jsem si ji, protože mě nějakým způsobem velice lákala a vypadala sympaticky. Nezklamala ani mě neohromila příběhem, ohromila mě totiž tou jednoduchostí se kterou byla napsána, s tou nenuceností, s tou lehkostí a svobodomyslností.
Nevím jak mé pocity z knihy přesně vysvětlit, ale pokusím se.

Velmi se mi líbil námět rozdělení světa do čtyř ročních období a čtyř střídavých království - je to velice originální a působivé. Také se mi velmi zalíbilo (jak už jsem psala viz. nahoře) s jakou jednoduchostí byla kniha napsána. Zdá se mi, že autorka vymyslela a napsala příběh, který není od žádné jiné young adult fantasy knihy inspirovaný. Jen prostě psala, to co ji zrovna napadlo a zdálo se jí vhodné to do příběhu vplést. Ano, jsou tam jisté podobnosti s ostatními knihami (charakter hrdinky, milostný trojuhelník, druh magie), ale na ty jsem už všichni zvyklí, tudíž i autorka je na ně s největší pravděpodobností zvyklá - od knihy nemůžeme očekávat jiné YA fantasy než známe. A přesto se tam to jiné YA fantasy objevilo, protože je to krásně a jednoduše napsané, je to milé, je to lehké a nemusíme se přitom stresovat.

Možná, že můj názor by hodně lidí zkritizovalo, ale mně se ta knížka neobyčejně líbí svým příběhem. Je prostě krásná.

Fenris

Bylo to takové miloučké, tahle kniha neurazí, ale ani vás to nijak extra nenadchne. Je to takový hezký průměr, u kterého si hezky vyčistíte přes odpoledne hlavu.
Kniha mě bavila, nebylo to nic extra, ale líbilo se mi to. Postavy byly sympatické, nebyl tam nějaký extra velký zbytečný úvod, což se mi ulevilo, jelikož knížka je kraťoučká a furt se tam něco dělo.
Nejsem si jistá, jestli je to autorčina prvotina, z mého pohledu ano, takže se těším na další díl, jelikož v tom si už autoři uvědomují nějaké svoje chyby a odvádí už mnohem lepší práci.

Co se týká záporů téhle knihy, hm, asi jen to, že je to lehce předvídatelné, jak jsem říkala na začátku, je to miloučké a neurazí to. (Je to trochu vykrádačka, ale co dneska není?)
Hlavní postava Meira, trochu víc naivní, než by musela být, na to, že ji vychovávali na útěku během války, tak holka asi nějak extra rozumu nepobrala? No, budu to přisuzovat její osobnosti, která se bude doufám nějak dál vyvíjet a nebude pořád tou malou holčičkou na útěku.
A musím taky pochválit Cooboo, mám pocit, že jsem narazila jen na jednu chybičku v textu.

Za mě 3*/5... jsem zvědavá, jak to půjde dál. :)

Bettybook

Když to bylo všude omílaný, čekala jsem něco víc, ale nemám potřebu dát méně než 5/5. :)

Jostik_21

Kniha mě zaujala už obalem. Ale po přečtení celé knihy jsem si řekla „Váááu”. Miluji knihy, kde se autorka s ničím nezabývá (nepopisuje sto let krajinu atd...). Ale bohužel konec byl už zase málo rozepsaný (podle mě). Ten kdyby byl víc rozepsaný tak BOMBA. Mám hodně otázek, a už se těším až si přečtu druhý díl, který mě leží doma na poličce.

markulka

Ze začátku se mi kniha nečetla moc dobře, ale postupem času mě to přeci jen chytlo. Téma ročních období se mi líbilo, přišlo mi originální. Bohužel mě po celou dobu vytáčela Meira, která neustále (doopravdy snad na každé stránce knihy) řešila ty samé problémy. Nicméně druhý díl si určitě přečtu a dokonce se na něj i těším.

Roselunda 1928

Moc se mi líbil ten svět, ve kterém se to odehrávalo. Jen ta myšlenka ročních období mi byla sympatická. Bohužel příběh sám o sobě byl jako každé jiné young adult, předvídatelný model "hlavní hrdinka o sobě zjistí pravdu, jedině ona může zachránit svět a do toho po ní šílí dva svalnatí úžasňákové". Postavy nejsou nějak zvlášť vykreslené. Škoda, protože ten koncept se mi moc líbí. Ale tak je to prvotina, co chceme, že...

TomTomis

Tak opravdu pro mladé. Sem tam se nechám zlákat (ne vždy to je zklamání). Tohle mi přišlo velmi nepromyšlené. Místy naivní. Hlavní hrdinkou zmítají hormony. Hlavní zápletka mi byla jasná už velmi brzy.
Nechápu krajiny ročních období--- to se v zimě živí asi sněhem. A stromy(jsou tam vůbec?) mají věčný spánek...
Druhý díl číst nebudu. A pokud náhodou se mě někdy zmocní touha se dozvědět, jak se to vyvíjelo dál, určitě si knihu nebudu kupovat.

Adriana21

Knížka se mi celkově líbila s dobře četla. Hlavní postavy jsou super, má to děj, napětí...
Líbil se mi taky nápad s královstvími. Jaro, Léto, Podzim, Zima což jsou království, která mají jen jedno roční období a potom Yakim, Ventralli, Paisly a Cordell což jsou království střídavá (střídají se tam roční období). Úžasné bylo taky to, že lidé ročních období byly každý úplně jiný, Zima - bílé vlasy, modré oči, velice světlá pokožka, Podzim - černé vlasy, černé oči, hodně tmavá pokožka, Jaro - plavé vlasy, zelené oči a o něco tmavší pokožka než Zimané.
Jen škoda byla, že se v knize vůbec nepsalo o království Létu a také o střídavých královstvích kromě Cordellu.

Lenka40

No pořádně nevím co na tuhle knihu říct. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v těch ročních obdobích a království a nevím co to tam ještě bylo :D .Chvílem mi děj knihy a postavy připomínaly Skleněný trůn , ale vůbec mi to nevadilo ( Skleněný růn se mi líbil ).Knihu jsem si užila jako velice příjemnou oddychovku a určitě si ráda přečtu pokračování.