Sníh nebo popel ekniha

Jaro před šestnácti lety dobylo Zimní království. Jedinou nadějí zničené země je osm přeživších a Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a vychovali ji jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala. Nešťastně. Ani zlomené srdce ji ale nezastaví – udělá cokoliv, aby její království získalo svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352804/big_snih-nebo-popel-jDQ-352804.png 3.7647

Sníh nebo popel 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo

Snow like Ashes, 2015

Kniha Sníh nebo popel

Janík511

Kniha nebyla špatná, ale ani žádná top. Stejně si asi přečtu sérii do konce už jen proto, abych se dozvěděla, jak to s Meirou dopadne.

Deevv

Kniha mě mile překvapila. Děj hezky plynul, postav nebylo mnoho a tak nebyl problém udržet linku. Ze začátku jsem trošku nemohla pobrat ta období, ale pak v pohodě. Meira se mi zalíbila a těším se na pokračování.

Lemra794

Podle mě je kniha nejvhodnější hlavně pro ty, kteří s tímto žánrem (fantasy, YA) teprve začínají a nemají toho tolik přečteného. Pro náročnější čtenáře to moc není, protože je to trochu méně propracované, trochu málo rozebrané a rozložené a možná i malinko uspěchané (záleží, jak rychle čtete ;D).
Nelituji čtení knihy. Pro mě příjemná oddechovka. Jak jsem psala, doporučuji méně náročným či začínajícím čtenářům. Věřím, že kniha dokáže být skvělým úvodem do žánru fantasy YA a čtenáře (či spíš čtenářky) to nakopne do přečtení dalších knih.

romca4180
22.12.2021

Přečíst jednou a stačí.. Chtěla jsem si koupit celou sérii, ještě že jsem to neudělala a přečetla jsem si jako e-knihu.. Děj je, dle mě, místy uspěchaný - víc bych se v určitých scénách pořádně rozepsala.. Škoda, mohla by to být kniha klidně na 500 stránek a vůbec by to nebylo špatné a čtenář by to více ocenil.. Takhle je to jako jednohubka pro mladší nenáročné

Javik
13.12.2021

Co na to říct? Kniha byla dost průměrná. V hodně případech mi přišla uspěchaná a vsadím se že s obsahem této knihy by se jiný autor rozepsal třeba i na 600 stran. Taky mi přišlo že všechny strasti a překážky které si autorka celkem hezky vymyslela nakonec její postavy překonaly/vyřešily tak snadným způsobem až si člověk říkal jestli to bylo vůbec nutný do příběhu vkládat. Ovšem k dobru, je pravda že jsem velký odpůrce milostných trojúhelníku ale tenhle mi nevadil.

Ve výsledku si myslím že mému mladšímu já by se kniha mohla líbit o dost víc.

Karina_
11.08.2021

Začátkem jsem se prokousávala jak nikdy, ale nakonec mně kniha velmi potěšila, krásně se mi líbí doba ve které je kniha zasazená. Cit hlavní hrdinky ke své zemi, boji a nakonec i ke chlapcům je krásně popsaný a tak nějak "cítím" z knihy emoce všech hrdinů.

Alíček83
04.08.2021

Kniha se mi líbila. Byla napínavá, dobrodružná, byl zde boj i láska. Ano, byly zde i chyby. Například s těmi zvědy, 1 sejme ona, 3 sir, a ostatní jako nic, asi fandili? Takže si nevšimli, že jim ten poslední zdrh? Nebo si ona v táboře nechá vzít zbraň, kterou si tak pracně vyráběla, poté ještě bič. Tak tohle mě zvedalo ze židle. Ale třeba se mi líbilo, že to, co bylo jasné od začátku, bylo prozrazeno až na konci. Fandila jsem Theronovi. A těším se na další díl.

dianaxn
15.06.2021odpad!

(+ SPOILER) Hledáte knihu, u které budete mít chuť propláchnout si oči kyselinou?
Tady je. Začátek byl příšerný. Po 100 stranách došlo ke zlepšení, že se to dalo aspoň číst, ale i tak děs.

Kolem Meiry se točil celý svět, byla otravná a plná pochybností, a tudíž pro všechny naprosto neodolatelná.
Mather byl idiot. Ale samozřejmě, že hlavní je to, jak moc měl vypracované břišní svaly.
Therona charakterizovala jen jeho posedlost Meirou, stejně jako všechny ostatní v knize.

Navíc je to generická fantasy přes kopírák. V podstatě jde o mix jiných fantasy, protože absolutně nic nebylo originální nebo nečekaný. Nebo aspoň dobře zpracovaný.

Pak tady máme milostný trojúhelník, z kterého se pak stal spíš zkažený dvojúhelník. Rozhodně tu najdete návod, jak zpackat i klišé.

Kniha byla nezáživná, nudná, styl psaní hrozný, začátek příšerný a konec trochu míň příšerný. Iritoval mě přítomný čas vyprávění a absence složitějších souvětí.

Originalita žádná, logika nejspíš neexistovala a předvídatelnost level 1000. Obsahovalo to všechna existující klišé a pořád se opakovaly stejné myšlenky. U postav jsem měla chuť je profackovat.

Nejhorší young adult, co jsem kdy četla. V tomhle žánru najdete mnohem lepší nebo aspoň průměrné knihy.