Sníh nebo popel

Sníh nebo popel
ekniha

Jaro před šestnácti lety dobylo Zimní království. Jedinou nadějí zničené země je osm přeživších a Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a vychovali ji jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala. Nešťastně. Ani zlomené srdce ji ale nezastaví – udělá cokoliv, aby její království získalo svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352804/snih-nebo-popel-jDQ-352804.png 3.9199

Sníh nebo popel (1.)

Snow like Ashes (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, CooBoo

warca

Pěkný příběh, ale nijak extra mě neoslnil. Originální prostředí oceňuji, ale příběh mě zkrátka u srdce nechytl. Celkem čtivé, přesto nic moc výjimečného.

Nikoll2

Skrz knihu se dostáváte do úplně nového světa, který může být z počátku lehce matoucí.
Poté vás však děj vtáhne a je nemožné se od knihy odtrhnout. Všechny postavy, království, magie a vlastně celý tento svět je skvěle promyšlený a opravdu stojí za to ho poznat.
Doporučuji!

Lenka.Vílka

Začnu lookem. Obálka, ta se mi moc líbí. Hezká, líbivá, správně barevňoučká. Prostě zaujme. Naprosto příšerná látková záložka. Jako než tohle, tak raději nic. Vezmu to matematikou. Kniha se do knihovny dostala na konci září. Takže jí přede mnou četli tak tři lidi. Záložka už je vytahaná, na konci se třepí. Prostě fuj.

Děj, který podle anotace sice zaujme, ale nijak neodstřelí, takže jsem byla hodně zvědavá, jak to dopadne. Začnu přítomným časem, ten mě totiž nebere, a proto se mi automaticky hůř četlo. Ale to nebyl jediný kámen úrazu. Celý to bylo takový kostrbatý a tím nemyslim jenom překlad království, který mi v hlavě drhnul během čtení celou dobu. Zimané zní fakt blbě (Winterians nešlo přeložit lépe? Třeba Zimní lidé? Místo doslovného Zimané...). Tím chci říct, že pokud by kniha byla alespoň dobře napsaná, tak je to pro mě průměrná zábava, kterou strávím, a jedu dál. Narozdíl od žánrově podobné Ledová jako sníh, kde se těším na pokračování, tady jsem ohledně druhého dílu vlažná. Sice nemám ráda nedočtené série, v tomhle případě udělám vyjímku.

dr.romca

I když už nepatřím do věkové skupiny, pro kterou je kniha určena, tak se mi kniha docela líbila. Klidně bych si přečetla i pokračování....Theron je lepší než Mather :-)

Ésperance

Snažila jsem se dát knížce šanci, ale po několika kapitolách jsem to vzdala. Příběh mě nepřitáhnul a nijak jsem se netěšila, jak se bude vyvíjet dál. Chvíli jsem si říkala, že je to tím, že je to cíleno pro jinou věkovou skupinu (náctiletých) kam už nepatřím :) ale i ve třiceti mě moc bavila série od Sarah J. Maas (Dvůr mlhy a hněvu, Křídel a zmaru, Trnů a růží) a možná ještě více Mary Pearson (Krása temnoty, Zrádné srdce aj.) Též to byly ryze dívčí romány, ale měly jiskru a to jsem u této knihy prostě postrádala. Jak už bylo napsáno níže, názvy zemí podle ročních období mě spíše dráždily a děj se podivně vlekl. Mám ráda knihy více žánrů a do těch dívčích utíkám, když je čtenářská krize nebo mám chuť na romanťárnu :) Knížka ale nesplnila očekávání. Zrovna jsem získala 3. díl Stínu krkavce: Královna ohně a ta mě chytila od prvních řádků hned, stejně jako ty předchozí díly. Autor těchto knížek je podle vypravěč s velkým V. U této knihy se to bohužel nepovedlo.

AelinAshryver

Tak jo. Představte si geometrický útvar o třech vrcholech. Máte to? Tak, a teď k tomu přidejte slovo milostný. A to je věc, kterou na knihách prostě nenávidím. Ohrané klišé, častokrát zbytečné... neříkám že nemám ráda Therona nebo Mathera, ale prostě... (Mathera mám raději, ale nemyslím si, že si Meiru vezme. Přeju mu jeho svobodu.)
Tak a teď k hodnocení knihy. Dlouhou dobu jsem se nemohla začíst. Dobrou polovinu. Možná to bylo tím, že jsem měla čtenářskou krizi. Ale v té polovině se to nějak zhouplo a pak už skoro pořád něco dělo. Já sice nejsem fanynka ich-formy, zvláště u náctiletých dívek, ale Meira nebyla úplně marná. Občas byla taková nudná a klasická, ale byl znát nějaká vývoj. To je fajn. Nápad, hm, hezký, ale rozdělení podle ročního období mi nepřestane připomínat dvůr trnů a růží. Mám ráda fantasy a to je věc, co oceňuju a konec mi taky hodně učaroval. Ale v něčem byla kniha pro mě hodně předvídatelná. Doporučuji fanouškům takových světů, ale není to nic dokonalého. Takové jednodušší počteníčko.
Poděkování bylo hezký. :D

pink_ivy

Zajímavě řešený svět, ale mě to příliš za srdce nevzalo. Knížka se ze začátku hrozně táhla a navíc jsem se do toho prostě za celou dobu nedokázala pořádně vžít, příběh jako takový mi nepřišel ničím výjimečný a upřímně ani zapamatovatelný. Po pár dnech si pamatuji jen útržky.

Zvraty tam sice byly, bohužel ale poměrně předvídatelné. Za mě je to čistý průměr, druhému dílu ale možná šanci dám. 3*

Ree

Četla jsem plno lépe psaných amatérských povídek.
To, že kniha byla psána v přítomném čase, což mi neskutečně vadilo, pominu, protože to je jen o zvyku. Bohužel to nebyla jediná věc, která mi vadila. Postavy byly mdlé, nezábavné a vlastně mi byly úplně fuk. Kdo se trochu vymykal standardu, byl Theron, který se tak stal mou nejoblíbenější postavou (což bylo popravdě hodně lehké) a i Sir se dal zvládnout. A později také Nessa a její bratři. Osud všech ostatních mi byl celkem ukradený a jestli jsem měla soucítit s rozpolceností Meiry a jejího milostného trojúhelníku, tak se to nestalo. Krom toho Meira na můj vkus až moc celou knihu opakovala ty samé myšlenky. Skoro jako by se Raasch snažila co nejvíce natáhnout děj.
Nebyl tady ani žádný zvrat - to velké zjištění ke konci knihy muselo být všem jasné už někdy od jejích začátků.
Pro mě nezáživná kniha. Další díly určitě nemám v plánu.

Naprosto úžasná a dokonalá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Spisovatelka je naprosto neuvěřitelně dobrá a přesně ví, co chce a za tím si jde. Fakt super.

Dani3

Začátek byl trochu rozpačitý, bavit mě to začalo až tak kolem sté stránky. Hlavní hrdinka, Meira, byla docela sympatická, i když některé její myšlenkové pochody bych z příběhu vypustila. Za to Mather mi přišel hodně nezajímavý, byla jsem ráda za Therona, který děj trochu oživil.

Nakonec se z toho vyklubala milá a příjemná oddechovka, další díl si určitě přečtu.

Tombraider

Dobrá kniha,snadný rychlý čtení,přehledná,tochu podobná Skleněnýmu trůnu,ale přesto svá,vyprávěná z pohledu třetí osoby,zajímavé....

ja.cerven

Myslím, že je to taková vděčná, velice předvídatelná oddechovka. Nenadchne, neurazí :)

Pedruska01

Kniha se četla velmi dobře, dokázala okamžitě vtáhnout do děje a pěkně odsýpala. Když jsem ji otevřela poprvé a začetla se, rozhodně jsem nečekala, že mě tak pohltí. Vcuclo mě to a bavilo. Na jeden zátah jsem toho přečetla víc než jsem chtěla. Hrozně moc se mi to líbilo tak cca do poloviny, kde byla i určitá romantická linka, jakýsi milostný trojúhelník (pro nepříznivce tohoto geometrického tvaru - rozhodně nevydržel dlouho :D) a dopředu domluvené věci, intriky. Hrozně jsem si to užívala - nikdo a nic by mě nedonutilo v tu chvíli odložit knihu. :D V knize rozhodně nenajdete ani řádek hluchého místa. Je to jedna velká akce a napětí. A to byla zase ta druhá polovina příběhu. Milostná linka zmizela ze scény a objevilo se utrpení, boj, nástrahy a krev. Netvrdím, že by to bylo špatné, to ani omylem - byla jsem napnutá jak kšanda, ale pro mě malilinkaté zklamání (já, romantická duše). Taky v pořadí těch akcí... možná i to mi tam trochu nesedělo. Ta kniha toho byla přímo narvaná, leč to zase tolik stránek nemá. Tak trošku nebyl čas ani prostor na jakýsi oddech, přípravu?! mezi dalšími napínavými událostmi. Občas se mi zdálo, že tam je více řečeno toho, co by nemuselo a naopak.
Meira byla fajn hlavní hrdinka - nebála se zašpinit ani pomoci druhým. Mezi Matherem a Theronem těžko vybírat. Komentáře pode mnou a jejich pisatelé mají radši Therona. Chápu to. Jako určitě je fajn. Žádnej sobeckej hňup, ale zase by mi bylo Mathera líto. Ten taky není špatnej, děvčata. :D Mám velké tušení, kam v tohle autorka bude směřovat - vždycky to tak dopadá! :D Sice jednomu to přeju, ale druhého lituju... Sakra, jsem nějaká rozpolcená. :D Ne, v tomhle díle se k žádnému "týmu" přidávat nebudu. Uvidíme jak se to vyvrbí v pokračování, na které se mimochodem těším. :)

Veronicess

Je to taká priemerne slušná kniha. Nie že by bola úplne zlá, ale teda neprišla mi ani dobrá. V jednom kuse som prevracala očami a občas som sa fakt nudila a chcela nech už to preboha skončí. Ale boli aj svetlé okamžiky, kde to nebolo až tak hrozné. Jedna časť ma dokonca aj dojala. Ale myslím že sa zaobídem bez prečítania ďalšieho dielu.

Calla2002

Páni prostě páni..
Na tu knihu jsem se velice těšila a nezklamala, zamilovala jsem si ten nový svět a zamilovala jsem si i Therona ❤

Xäntusia

Dojem sice kazil místy nepovedený překlad, zato příběh byl velmi originální a napínavý. Jen pár věcí bylo vyloženě předvídatelných, ale to zdaleka nenarušilo skvělé podání všeho ostatního. Navíc mi kniha nepřipadala ani tolik dětinská, jak to u příběhů o šestnáctiletých bývá. Až na vzácná bolavá místa, kde postavy záhadně měnily vzdálenosti, pozice, vybavení i oblečení, a také poněkud nepředpovídatelné zvraty chování hlavní hrdinky, odvedla autorka dobrou práci.

Alex.Barunka

Tady se opravdu vše drželo v průměrnosti, ale byla to opravdu svižná a příjemná oddechovka :)

Hermiona8703

Ze začátku jsem si říkala,co mě to napadlo koupit si zrovna tuhle knížku, ale teď rozhodně nelituju. Akční, zajímavé a trochu té lásky tam taky bylo. Nejvíce se mi líbila poslední třetina knihy. Hlavně ten boj a tak. Jediné, co bych vytkla je až moc důkladný popis a rozepisování, ale jinak velice dobrá kniha. Doporučuji

Lili000

Opravdu úžasná kniha. Skvěle popsané události a jedinečný svět.

Blahona

Přestože příběh se v některých částech zdál nereálný a jen těžko uvěřitelný, kniha se mi jako celek líbila. Oceňuji hlavně dobře napsané postavy a vztahy. Autorka mě překvapila i některými výbornými bojovými scénami,vezmu-li v úvahu, že jde o její prvotinu. Více najdete v recenzi zde na DK nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

elisabeth03
31.12.2017

Velmi originální svět, který opravdu funguje!! Vše dává smysl a vše odkrývá te s hlavní hrdinkou. Velmi sympatická jednohubka!

Eli99
30.12.2017

Byla jsem na tuto knihu strašně natěšená. Proto asi to následné zklamání. Můj názor - dobré čtení, sem tam opravdu originální nápad a pár skvělých pasáží, ale na S.J. Maas to nemá.

vodopad152
27.12.2017

Kniha byla naprosto úžasná. Sice se rozjela až v polovině, ale od té doby to byla opravdu bomba.

Jarkaknihy1
27.12.2017

Měla jsem velká očekávání, která se téměř splnila. Až na ten dlouhý pomalý začátek, super čtení!

teer.h
21.12.2017

Ta obálka prostě donutí čtenáře koupit si tuto knihu!
Byl to hezký příběh, který se velmi hezky četl. I přes nucenou dlouhou pauzu jsem knihu dočetla raz dva. Hodně věcí, jsem tušila už dopředu, ale to mi nevadí.
Mather mi teda sympatický vůbec nebyl, představovala jsem si ho jak nějakého blonďatého úchyláka :D. Zato Theron se mi líbil. :D
Určitě hezké, oddechové čtení :)

EngliTer
20.12.2017

No, příjemná oddechovka, ale předvídatelná. Konec jsem věděla už od poloviny knihy, tak nějak to z textu vyplynulo.

Mii-chan
19.12.2017

Příjemné fantasy se zajímavým světem. Co se postav týče tak hlavní hrdinka mě svými myšlenkovými pochody zásobila až moc. Často se tam mluví o tom samém.. převážně v druhé polovině knihy. Zamrzelo mne, že z počátku je tam 8 postav... 8. A prostor vyjádřit se a zaujmout čtenáře mají pouze 3 z nich. Kdyby autorka více zapracovala na jednotlivých postavách bylo by to dle mého ještě poutavější čtení. Bohužel to nadšení.. ta jiskra, která mě vždy nutí dát 5 hvězd, tam nebyla.

sd1992
11.12.2017

Ze začátku jsem se trochu nemohla začíst.. ;-) Ale pak pohoda. Myslím si, že je nesmysl tuhle knihu srovnávat s knihami od Sarah Maas (u spousty lidí jsem takové srovnání četla).. co si budeme povídat Sarah Janet Maas ve královna ve svém oboru, takže její knihy jsou úplně jiná liga, ačkoliv žánr je totožný. Já tuto knihu přesto hodnotím 5*. Tuším, že se jedná o prvotinu této autorky a mně se líbila.. :-) Některé části byly předvídatelné, ale děj měl hlavu a patu.. Další díly si určitě koupím. :-)

ThrisaManx
10.12.2017

Kniha nebyla dokonalá. Určitě by se v ní dalo najít spoustu nesrovnalostí nebo nesmyslů, ale upřímně, mně se ty nesrovnalosti a chyby ani "hledat" nechtělo, protože mě kniha hrozně bavila a hlavní hrdince jsem neskutečně fandila. Ani na chvíli mě nezačala nudit. Byla skvělá a hlavně originální. Věřím, že to šlo napsat i lépe, přesto to bylo napsáno skvěle, jednoduchým jazykem. Jediné, co mi vadilo, byl ten zatracený milostný trojúhelník. To se bez něj vážně neobejde žádná YA kniha? Docela se obávám dalšího dílu, podle ukončení knihy bych řekla, že jedna stačí.

kklepkaa
21.11.2017

Jsem trochu zklamaná. Nápad s magií se mi líbil, bylo to originální. Zbytek už tak originální nebyl.

Občas mě hlavní hrdinka štvala. Mather mi přišel takový nezajímavý, ale když je to pro vás po celý život jediný kluk v dohledu, tak chápu, že mu věnujete pozornost. Nejzajímavější mi přišel Theron... jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.

Takže za mě je to takový průměr. Něco se povedlo a něco ne, uvidíme co přinesou další díly.