Sníh nebo popel

Sníh nebo popel
ekniha

Jaro před šestnácti lety dobylo Zimní království. Jedinou nadějí zničené země je osm přeživších a Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a vychovali ji jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala. Nešťastně. Ani zlomené srdce ji ale nezastaví – udělá cokoliv, aby její království získalo svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352804/snih-nebo-popel-jDQ-352804.png 469

Sníh nebo popel (1.)

Snow like Ashes (2015)

Fantasy, Dívčí romány
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, CooBoo

paja0327

Když jsem poprvé viděla knižní obálku - zamilovala jsem se do ní a toužila jí mít v českém podání. Bohužel mě děj nezaujal a nezamilovala jsem se do něj tak jako do obálky. Nápad s ročními obdobími mi přišel kouzelný ale to je všechno. Prostě něco mi tam chybělo... Dvě hvězdičky a to jen pro obálku

kaca3606

docela hloupá kniha, nic mi tam nesedělo ,nebo spíše úplně všechno vycházelo.to tajemství už mi došlo od začátku, asi už se ze mně stal náročnější čtenář

Hoshi

Asi budu muset trochu přehodnotit svoji poličku "nejbližších" knih. Kniha si získala moji pozornost díky zajímavé obálce a názvu. Před otevřením knihy, jsem tušila, že to bude jízda, ale že se mi to bude líbit až tak? Stránky se velmi rychle otáčely a dneska koukám, že dočítám poslední. Děj byl poutavý a rychle odsýpal. Těším se, až vyjdou další díly.

kristynkal

Na knihu jsem se hodně těšila a mé očekávání splnila. Neříkám, že bych ji řadila mezi své top nejoblíbenější, ale jedna z oblíbených určitě bude. Psaná byla jednodušším stylem a to co některým vadilo- časté popisování magie a milostný trojúhelník- to jsem já naopak ocenila. Díky zpětným popisům magie, jsem si dokázala lépe v hlavě všechno urovnat, no a milostný trojúhelník- to se dalo čekat a nevadil mi . Spíš mě vadí že oba dva mládenci jsou super, takže nevim koho bych hlavní hrdince doporučila :)

lavi25

Úžasná YA kniha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Velmi orignální mi přišlo pojmenovat království podle ročních období. Meira se mi líbila už od záčátku. Doporučuji .

Any27

Úžasné fantasy! Další kniha, kterou opravdicky miluji! A ještě ji napsala, tak strašně milá a úžasná autorka!
Konec je sice trochu předvídatelný...ale nikdy se nepovede skrýt všechny narážky na tajemství, že?
Pokud vás nenalákala obálka ani anotace, tak jste nejspíš nějací mimozemšťani :D

DariDerek

Kniha se mi líbila a autorka vytvořila velmi zajímavý fantasy svět. Samozřejmě nechybí romantika, tak jak už to v těchto příbězích bývá.
Více píšu tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/snih-nebo-popel-sara-raasch.html

Samira

Kniha vábila obálkou i anotací a nebudu lhát očekávání jsem měla vysoká.
Naplněna však byla pouze z části. Problém nespočíval v tom, že by se nepovedl svět, zápletka nebo postavy. Všechno mělo veliký potenciál, ale forma za obsahem lehce zaostávala.
Především popis byl hodně znatelný, autorka to samé jinými slovy, ale většinou podobnými vysvětluje opravdu mnohokrát. Stejné je to s hrdinčinými pocity a prožitými událostmi, které si pro sebe znovu několikrát rekapituluje.
Samotný děj je, ale v pořádku. Patrné je také, že se stranu od strany vypisuje a zlepšuje. Věřím, že druhý díl, který má ještě zajímavěji nastíněný děj již bude úplně jiné kvality.
Knihu určitě nehaním, líbila se mi moc, ale prostě se nemohu ubránit pocitu, že po úpravě by byla úžasná.
I tak stojí za to!

eva4036

Popravdě, když jsem si přečetla anotaci ještě než kniha vyšla, strašně jsem se na ni těšila, ale když už jsem se k ní konečně dostala, tak mi trvalo než jsem se do knížky začetla. Nevím možná, kdybych si jí přečetla v době, když jsem byla ještě teenagerka, tak by se mi líbila víc a byla bych z ní nadšená. Rozhodně ale neříkám, že je knížka špatná. To vážně ne, je to taková pohovka, co se dá přečíst za pár hodin.
Jsem zvědavá na další díly až vyjdou.

OndřejMergl

Osobně mě svět rozdělených království podle jednotlivých ročních období neoslovil a skupinka vyhnanců ze zimy mi k srdci nepřirostla. Meira je duší bojovnice, ale po většinu knihy jen holka s velkým štěstím a schopnými ochránci.

Milostný trojúhelník mezi ní a dvěma švarnými chlapci mě nechal chladným, spíš mi přišel do děje autorkou uměle napasovaný, protože dnes bez něj nejspíš nevydáte žádnou Young Adult knihu.

Otevřený konec přece jen dodal alespoň špetku naděje, že by pokračování mohlo být zajímavější, a tak si ho, spíše ze zajímavosti, rád přečtu.

EvaSupovic

Skvělá kniha a těším se, jestli bude pokračování, co si pro nás autorka nachystá v podobě magie :-D

Arianne

Tak tohle jsem si moc neužila. Přirovnávají to ke Skleněnému trůnu, ale bohužel téma je dost roztříštěné a styl vyprávění nezajímavý. Neustále je nám omíláno, jak funguje magie, něco o propasti a zdrojích, ale jakoby se v tom sama autorka ztrácela a postrádá to hlavu i patu. A co mě neskutečně rušilo bylo vyprávění v přítomném čase, které znamená příliš mnoho vnitřních monologů a odbyté akce. Podobnými náměty je YA přehlcená, ale na této knize je nejlepší její obálka, ta je parádní, obsah už za tolik nestojí.

Tenebien

Já fakt nechápu, proč mají autoři tu potřebu všude cpát milostné trojúhelníky. Vždyť je to otravné. Theron se mi každopádně líbil víc než Mather, uvidíme, jak to půjde dál. Oba jsou ovšem fajn, takže Meira nemůže vybrat špatně. :D
Jinak ten dějový zvrat jsem uhádla celkem brzy, takže nic převratného nečekejte. I tak je to ale čtivé a zábavné (až na ten trojúhelník). (čteno v originále)

Padla Hvezda

Proč je na tý obálce Xenin chakram?

natalie2171

Sníh nebo popel byla kniha, která opravdu měla ten správný říz. Strašně krásně a rychle se četla, možná někdy až moc. Ale co je důležité, děj příliš nevázl a všude byla akce. Co ale hodnotím negativně je originalita. Ano, jistě. Dnešní YA fantasy knihy jsou většinou o dívkách, které zachrání svět. Ale země, kde vládne jedno roční období? Hmm... kdepak jsem to jen slyšela. Sarah J. Maas, jsi to ty? Pro fanoušky Skleněného trůnu a ACOTAR je to příjemné počtení, ale mnoho už je tam klišé. Až to ani není příjemné :( Ale jak říkám, kniha vám rychle uteče, takže ani tak nemusíte mlátit hlavou o stůl, že TO už jste někde četli a po přečtení knihy usoudíte, že se vám to jistým způsobem líbilo.

Alice_E

No, konecne neco, co nebylo az tak uplne preslazene. Zacatek me moc nechytil, musela jsem se do cteni trochu nutit. Taky je hned v prvni kapitole clovek zahlceny tolika jmeny, ze ma chut s tim prastit. Nicmene dobra kniha, zajimave postavy. Snad se to bude se serii jen lepsit.