Sníh nebo popel ekniha

Jaro před šestnácti lety dobylo Zimní království. Jedinou nadějí zničené země je osm přeživších a Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a vychovali ji jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala. Nešťastně. Ani zlomené srdce ji ale nezastaví – udělá cokoliv, aby její království získalo svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352804/snih-nebo-popel-jDQ-352804.png 3.8592

Sníh nebo popel 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), CooBoo

Snow like Ashes, 2015

Kniha Sníh nebo popel

barbb8k

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už dávno, ale nikdy jsem se k ní nedostala, což byla chyba.
Abych shrnula svoje pocity. Nebylo to nic světoborného, s bylo to strašně milé a (nevím, proč mi to tak prošlo) roztomilé.
Už od začátku mi bylo celkem jasné, jak to skončí, ale i přesto jsem v některých částech byla překvapená.

Všechny postavy mi byly hrozně sympatické. Třeba Meira, hlavní hrdinka, která si myslí, že je úplně na nic, ale nakonec se zjistí, že tak úplně na nic není (kdo by to nečekal?). Ano, někdy jsem ji chtěla uškrtit, ale zas tak často se to nestávalo.
Romantická linka je podle mě jedna z nejroztomilejší, o kterých jsem kdy četla. Žádné jiné slovo mi k této romantické lince nesedí.

Konec byl předvídatelný, ale přesto se mi moc líbil.

_Bára_

Musím uznat, že ze začátku jsem byla trochu znuděná. Prvních asi 100 stránek se táhne a o nic moc nejde. Naštěstí ve chvíli, kdy se dostanou do střídavého království krále Noama začne být zábava. A konec už byl úplně skvělej. Je pravda, že od téhle knížky nečekejte žádnej zázrak, ale i tak se jedná o celkem povedenou knížku. Musím ale říct, že jsem při čtení měla pocit, že čtu knížku, která je spojená tak z dalších 6 fantasy knížek tohoto stylu.

Mikuše-Ivet

Kniha se četla sama, ale přišla mi nezáživná a místy se na můj vkus dost táhla.

stelloušek

Kniha se mi moc líbí. Byla napínavá a dobrodružná. Moc doporučuji a těším se na další díl.

Ronnie37

Skvělá série :)

PavlaLorencová

Upřímně řečeno od knihy jsem očekávala víc. Prvních sto stran jsem knihu několikrát odložila až když jsem přečetla prvních sto stran tak kniha začala být zajímavá.

TheMelorry
30.12.2020

Kniha mě v době vydání úplně minula a teď, když se ke mně shodou okolností dostala, neměla jsem příliš vysoká očekávání. Prvních několik kapitol jsem nebyla moc nadšená, ale postupně,, když se příběh zamotal a rozvinul, začal být opravdu zajímavý. Hodně se mi líbí námět a svět, který autorka vytvořila, a přestože jde po jazykové stránce spíše o jednodušší text, v tomhle případě mi to vůbec nevadilo. Knihu jsem si užila, příběh mě bavil a musím ocenit konec, který je svým způsobem uzavřený a přitom jasně ukazuje směr, kterým se další díl bude ubírat.
Jediné co se mi nelíbilo (ale je to čistě můj problém) je, že jsem zhruba v polovině knihy odhadla hlavní zápletku.

TaKnihomolka
25.11.2020

První díl této serie jsem začala čít ještě na základní škole,teď po letech se mi ji konečně podařilo dokončit. Myslím, že s ní mrhat časem nebudete. Každého nakonec chytne tenhle magický svět plý ročníh období.