Ta druhá

Irini Harringfordové se rodiče vzdali krátce před jejími čtvrtými narozeninami, aby si mohli nechat doma její starší a psychicky labilní sestru s destruktivními sklony. O mnoho let později jí tato sestra oznamuje, že jejich matka zemřela, a vyzve Irini, aby se po létech vypravila domů. Návrat se ale promění v cosi jiného než v pietní rozloučení se zesnulou matkou. Irinin otec spáchá krátce nato sebevraždu a jeho závěť odstartuje nezadržitelný sled událostí, na jejichž konci čeká Irini šokující odhalení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344328/ta-druha-mlU-344328.jpg 3.3131

If You Knew My Sister (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Baronet

BariEli
09. listopadu

Tohle bylo hodně slabé. Nelíbil se mi styl, příběh ani závěr. Téměř ztráta času.

Januli

První dvě třetiny knihy jsou dost slabé a nudné a čtenář čeká, kdy už se začne něco dít. A pak když se něco dít začne, tak šup šup a je konec. Spoiler: Elle byla magor a i kdZ Irini věděla, že je ségra psycho, tak ji i přesto nechala, aby delala co dělala
V jednu chvíli ji milovala a v druhé nenáviděla a utíkala před ní. No a začít pátrat až po smrti rodičů, proc se mě vzdali mi nepřidá až tak normální. Klidne bych přivítala více z minulosti Elle. Elle zabila svou sestru a ublížila i Irini, tak nechápu, proč ji pronásleduje celý život. Za mě kniha zmatená, zdlouhavá a neuvěřitelná.

kikies

Zbytečně zdlouhavé, hrozně naivní, nereálné a nevyvážené. Skoro všechny postavy se chovají pomateně, děj je překombinovaný a veškerá zajímavá akce je narvaná až do posledních stran knihy. Čte se to docela blbě... :-/

orinka3

S úlevou jsem knihu vrátila na polici. Nepochybovala jsem, že je Elly magor. O tom, že je Irini postižená, nás autorka poctivě informovala v každé kapitole několikrát. Když jsem byla u konce a došlo k tomu, že se Irini dostavila do domu, kde se stal zločin, došlo mi vzápětí, že čtu blbosti. Minimálně policejní páska by tam byla, ne? Takže už jsem jen dolistovala, přeskakujíc nepodstatné odstavce a řekla si, uf, je to za mnou a víckrát to číst nebudu.

Chloe12

Knihu jsem dočetla jedním dechem, příjemně mě překvapila a konec mě hezky ukonejšil.

ArwenAragorn

Psychologický thriller byl pro mě trošku zklamáním. V knize se pořád dokola opakovaly stejné věci a na Irininu kyčel, která je zmiňovaná skoro na každé stránce, jsem už byla alergická. Ani konec dojem z knihy moc nezlepšil. Připadal mi hodně nepravděpodobný.

Verry148

Knížka mě trošku zklamala, čekala jsem víc, musela jsem se nutit číst. jediné co bylo trochu zajímavé byl konec. Ale zbytečně zdlouhavé rozebírání jedné a té samé věci. Obal krásný, ale jak se říka nesuď knihu podle obalu.

M100

Obal mě zaujal, ale podle mě také zbytečně potahované. Něco jsem přeskakovala. Čekala jsem víc.

micha-ella

Protahovaný děj, protahované pátrání po rodinném tajemství, protahované dialogy, prostě celé moc dlouhé. Ani jedna postava toho příběhu nebyla sympatická.

mala.bloncka

Nebyla úplně špatná, ale ani úplné dělo. Musela jsem se občas nutit, abych ji dočetla..

Lethania

Asi jsem od anotace očekávala lepší thriller. Kniha byla moc zdlouhavá a místy až nudá. Konec moc nepřekvapil.

J.x

Knížka mě trošku zklamala, asi jsem čekala víc, musela jsem se nutit číst. Závěr byl takový nějaký moc rychlý. Ale dalo se to přečíst:-)

Sarrah

Asi jsem čekala více napětí, více "psycho", které přišlo skoro až na konci knihy a i tak mě to přišlo málo.

L.Helena

Námět dobrý, avšak to pravé napětí jsem při četbě necítila, snad až v závěru knihy (posledních 40-50 stránek), ale i tak si myslím, že to mohlo být víc propracované. Navíc nechápu, proč je v anotaci zmíněna otcova sebevražda, když k ní dojde až v půlce knihy, takže čtenář první půlku knihy již ví, že se tak stane a je tím pádem připraven o moment překvapení.

akina

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a moc se mi líbila. Jedinou připomínku mám k rozuzlení celé zápletky. Dokázala bych si prostě představit jiný, méně překombinovaný konec. Konec, ve kterém by nebyly věci, které jsou v podstatě neproveditelné.

1casper

Kniha se mě úplně přišpendlila, musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla PROČ...

Příběh sester Eleanory a Irini mě moc bavil, líbily se mi přechody mezi vzpomínkami na minulost a současnost. Hezky se to dějově prolínalo.
Jen mi chyběla minulost Elle, byla spíš jakoby naznačená.

Konec byl hodně uspěchaný, až zbytečně neuvěřitelný.....takže za konec o hvězdu méně.
Jinak doporočuji.

Len2očka

Knihu jsem přečetla se zájmem - nenudila,to u knihy cením.

Luciga

Mám ke knize spoustu výhrad, přesto bych ji ke čtení snad i doporučila :).
Zvláštní způsob prolínání současnosti s minulostí. Poměrně čtivě napsané, druhá polovina gradující (což nic nemění na tom, že v prvé půli jsem měla pocit, že snad ani nemá smysl číst dál...). V každé kapitole minimálně dvakrát popsané, co má hrdinka za zdravotní problém (ach jo). Pro mne příběh neuvěřitelný (v 80tých letech 20tého století by se toto neututlalo ani při nejlepší vůli). A nevyhovoval mi zde nechaný prostor pro čtenářovu fantazii, jasně daná fakta mám raději.
Kdyby hvězdy šly dávat na půlky - hodnotila bych 2,5.

evin84

Takova prumerna knizka. Konec se mi ale celkem libil. Za mne tri hvezdy.

Ainslee

Když jsem se prokousala první polovinou knihy, bojovala jsem s nutkáním odložit a nechat být. Docela mi vadil přítomný styl psaní, štvala mě samolibost Elle a chvilkama i hlavní hrdinka, která sestru chvíli milovala, chvíli nenáviděla a skoro na každé straně nezapoměla zmínit bolavou kyčel. Jenomže jednak proto, že knihy dočítám a jednak ze zvědavosti jsem to nevzdala. Asi na posledních padesáti stránkách jsem se konečně dočkala a přišlo očekávané napětí s opravdu překvapivým vyústěním. Bohužel ani těchto padesát stran celkový dojem z knihy nezachrání.

bafuskyBaf

já to normálně vzdala... a to se mi tak moc často nestává...

Acquenta

Kniha mě neoslovila. Nevím, jestli to bylo tím, jak byl příběh průhledný a hned na začátku se vědělo, jak to vlastně je anebo tím, že byl přetažený za vlasy. Nechápu, jak si někdo mohl nechat líbit chování Elle , a ještě k tomu sestra....za mě nic moc

LucaDusa

Z knihy mám velmi rozporuplné pocity. Ze začátku (až do pohřbu matky Irini) jsem se musela hodně přemáhat, abych knihu neodložila, neboť mě děj vůbec nevtáhl a nebavil. Poté už se mé zaujetí stupňovalo a musím přiznat, že poslední kapitoly jsem hltala slovo od slova v napětí, jak to nakonec dopadne. Teď úplně nevím, zda jsem s rozuzlením spokojená a kdo vlastně získal mé sympatie.. každopádně pointa určitě překvapila, což cením :)
Pravděpodobně kvůli tomu, že jde o prvotinu autorky, kniha není na můj vkus dost plynulá a "vybroušená" - dost mi vadilo občas zvláštní a jaksi nepřirozené střídání hororových, psychologických a erotických pasáží. V knize se objevuje mnoho neotřelých nápadů a pohledů, jejichž potenciál však není nejlépe využit (hlavně v případě komplikovaného vztahu sester). Velmi oceňuji geografické zasazení knihy - vyvedené popisy krajiny Skotska a samotného "tajemného domu" určitě velkou měrou přispěly ke správné atmosféře příběhu. Naopak velmi časté zmiňování a popis postižení hlavní hrdinky mě příliš nebavily - čeho je moc... Suma sumárum, přestože jsem očekávala asi něco jiného, byla kniha poměrně slušným čtením s ponurou náladou a překvapivým koncem.

ŠárkaStrnadová

Dočetla, ale jak popsáno níže, byla by to dobrá povídka

Inka063

Horror na způsob Stephena Kinga, autorky oblíbence. Je to přesvědčivě napsané, mrazivé, děsivé. Několikrát jsem zaváhala, na čí straně mám stát. Ale závěr - snad aby autorka ještě více na poslední chvíli šokovala - mi připadá až moc překombinovaný. Přesto se přečíst dalo, a to docela v pohodě.
Dala bych tak 3,5, což nelze. Takže 4 za to, že je to prvotina a že se bude autorka určitě zlepšovat :-).

"... Jenže jakmile člověk něco udělá, nedá se to vzít zpět. A nám nezbývá než najít cestu celou tou spouští, kterou jsme za sebou zanechali."

PavlínaAlžběta

Zde vůbec nevím jak hodnotit. Od knihy jsem očekávala více, asi zafungovalo kouzlo obálky a anotace. Kniha se mě nečetla dobře, později napětí stouplo, zvraty se také našly, ale konec mě přišel neuzavřený, doslova odfláknutý, mě se nelíbil. Prvky thrilleru v knize se najdou, co se týče psychothrilleru, zde tento žánr v knize neplatí. Nechci se tu opakovat jako někteří čtenáři, námět měla autorka dobrý, jen to podle mě chtělo více propracovat hlavně v samotném závěru děje, kde jsem se toho moc nedozvěděla.

Danca196

Prvních sto padesát stran je naprosto zbytečných. Děj se točí pořád kolem tří věcí - odložení rodiči, jizvy po operaci kyčlí a útěk před sestrou. Nutilo mě to přeskakovat odstavce a posledních padesát stran, které už mají aspoň trochu spád, knihu nezachránilo.

aleza1

První polovina nezáživná, druhá část nabere obrátky. Hlavní hrdinka mi přijde s prapodivnym uvažováním, asi to bude mít v genech...

Trustty

Kdybych knihu nevídala ve své knihovně, asi bych za chvíli zapomněla, že jsem jí četla.
První den čtení jsem si říkala "bože nechci přeskakovat odstavce". Druhý den proběhl ve znamení důvěry, že mě brzy v příběhu něco překvapí....posledních cca 60 stran kapku zachránilo předchozích 290. Z příběhu toho ve mě moc nezůstalo, ale nelituji, že jsem jí dočetla.

Mathiola8

Nezaujala, nedočetla jsem a to se mi moc nestává.