Ta druhá

Irini Harringfordové se rodiče vzdali krátce před jejími čtvrtými narozeninami, aby si mohli nechat doma její starší a psychicky labilní sestru s destruktivními sklony. O mnoho let později jí tato sestra oznamuje, že jejich matka zemřela, a vyzve Irini, aby se po létech vypravila domů. Návrat se ale promění v cosi jiného než v pietní rozloučení se zesnulou matkou. Irinin otec spáchá krátce nato sebevraždu a jeho závěť odstartuje nezadržitelný sled událostí, na jejichž konci čeká Irini šokující odhalení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344328/ta-druha-mlU-344328.jpg 3.485

If You Knew My Sister (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Baronet

LucaDusa

Z knihy mám velmi rozporuplné pocity. Ze začátku (až do pohřbu matky Irini) jsem se musela hodně přemáhat, abych knihu neodložila, neboť mě děj vůbec nevtáhl a nebavil. Poté už se mé zaujetí stupňovalo a musím přiznat, že poslední kapitoly jsem hltala slovo od slova v napětí, jak to nakonec dopadne. Teď úplně nevím, zda jsem s rozuzlením spokojená a kdo vlastně získal mé sympatie.. každopádně pointa určitě překvapila, což cením :)
Pravděpodobně kvůli tomu, že jde o prvotinu autorky, kniha není na můj vkus dost plynulá a "vybroušená" - dost mi vadilo občas zvláštní a jaksi nepřirozené střídání hororových, psychologických a erotických pasáží. V knize se objevuje mnoho neotřelých nápadů a pohledů, jejichž potenciál však není nejlépe využit (hlavně v případě komplikovaného vztahu sester). Velmi oceňuji geografické zasazení knihy - vyvedené popisy krajiny Skotska a samotného "tajemného domu" určitě velkou měrou přispěly ke správné atmosféře příběhu. Naopak velmi časté zmiňování a popis postižení hlavní hrdinky mě příliš nebavily - čeho je moc... Suma sumárum, přestože jsem očekávala asi něco jiného, byla kniha poměrně slušným čtením s ponurou náladou a překvapivým koncem.

ŠárkaStrnadová

Dočetla, ale jak popsáno níže, byla by to dobrá povídka

Inka063

Horror na způsob Stephena Kinga, autorky oblíbence. Je to přesvědčivě napsané, mrazivé, děsivé. Několikrát jsem zaváhala, na čí straně mám stát. Ale závěr - snad aby autorka ještě více na poslední chvíli šokovala - mi připadá až moc překombinovaný. Přesto se přečíst dalo, a to docela v pohodě.
Dala bych tak 3,5, což nelze. Takže 4 za to, že je to prvotina a že se bude autorka určitě zlepšovat :-).

"... Jenže jakmile člověk něco udělá, nedá se to vzít zpět. A nám nezbývá než najít cestu celou tou spouští, kterou jsme za sebou zanechali."

PavlínaAlžběta

Zde vůbec nevím jak hodnotit. Od knihy jsem očekávala více, asi zafungovalo kouzlo obálky a anotace. Kniha se mě nečetla dobře, později napětí stouplo, zvraty se také našly, ale konec mě přišel neuzavřený, doslova odfláknutý, mě se nelíbil. Prvky thrilleru v knize se najdou, co se týče psychothrilleru, zde tento žánr v knize neplatí. Nechci se tu opakovat jako někteří čtenáři, námět měla autorka dobrý, jen to podle mě chtělo více propracovat hlavně v samotném závěru děje, kde jsem se toho moc nedozvěděla.

Danca196

Prvních sto padesát stran je naprosto zbytečných. Děj se točí pořád kolem tří věcí - odložení rodiči, jizvy po operaci kyčlí a útěk před sestrou. Nutilo mě to přeskakovat odstavce a posledních padesát stran, které už mají aspoň trochu spád, knihu nezachránilo.

aleza1

První polovina nezáživná, druhá část nabere obrátky. Hlavní hrdinka mi přijde s prapodivnym uvažováním, asi to bude mít v genech...

Trustty

Kdybych knihu nevídala ve své knihovně, asi bych za chvíli zapomněla, že jsem jí četla.
První den čtení jsem si říkala "bože nechci přeskakovat odstavce". Druhý den proběhl ve znamení důvěry, že mě brzy v příběhu něco překvapí....posledních cca 60 stran kapku zachránilo předchozích 290. Z příběhu toho ve mě moc nezůstalo, ale nelituji, že jsem jí dočetla.

Mathiola8

Nezaujala, nedočetla jsem a to se mi moc nestává.

plamínek21

Au...tohle byl omyl. Odkládám po 30 stranách.

Gebi

S nadšením a očekáváním jsem si knihu koupila. Pak jsem se 2 týdny trápila. Nedala jsem to.

mironeta

Tak nějak jsem se v tom do poloviny placala. Pak se to zvrtlo a byl konec. Žádnou emocialni stopu to ve mě nezanechalo. Zajímavé téma, ale...

Šmoulinka1980

Tak z této knihy mám rozporuplné pocity. Na začátku mě to vlastně ani nebavilo číst a trvalo mi docela dlouho, než jsem se začetla do děje. Ale zase samotný námět příběhu mě zaujal a chtěla jsem poznat odpověď na otázku "proč?". Takže asi zvědavost mě nutila knihu neodložit a dočíst :-).Ke konci už má kniha lepší spád, možná zase až moc rychlý. Nakonec jsem ale dala 4* za námět a zajímavý konec.

sramkovamichala

Dle recenzí jsem byla trochu skeptická, ale kniha mně mile překvapila. Děj zajímavý, málo předvídatelný se zajímavým rozuzlením. Žádná extra bomba, ale super čtení. Za mě 3/5.

Lokina
26.12.2017

Ta druhá slibuje mrazivý psychologický thriller. Do první poloviny jsem se nedokázala do příběhu vžít. Od druhé poloviny to trochu dostalo spádu a mrazivosti, zvlášt zjištění, co se dělo s Elle. Konec byl nečekaně originální a já jenom koukala. Musím ale souhlasit s některými názory, že konec byl uspěchaný a nedotažený.
Flashbacky z Irininy minulosti dokreslovaly temnou atmosféru a odhaloval její vztah se sestrou. Irinin charakter mi byl docela nesympatický. Jednou nadávala na sestru a podruhé zase s ní chtěla být. Ale asi ta její postava měla být taková.
Není to špatné čtení, na toto období přesně psané. Ale číst podruhé už to nemusím.

mirunda
24.12.2017

Trvalo mi to dlouho, nějak nebyl čas a hlavě kniha mě nedokázala vtáhnout do sebe, abych četla a četla. Námět zajímavý, ale podle mne nevyužitý potenciál zápletky. Konec mi přišel dost nedotažený.

Petruna6
10.12.2017

Určitě příjemné čtení na zimni večer. Celkem zajímavý námět, i když mám pocit, že jsem neco podobného četla, jen zasazene do jiné doby. Ale v tomhle období určitě neurazi.

josska
03.12.2017

Knížka se pěkně četla,dost zvratu a ten konec jsem teda nečekala

zdenkapt
21.11.2017

První přetinou jsem se opravdu prokousávala , ale nedalo mi a dala jsem tomu šanci. A udělala jsem dobře :) Kniha měla najednou spáds a nepustila až do poslední stránky. Příběh plný zvratů, překvapení. Mně se opravdu moc líbila. Dávám 4* za ten zdlouhavý začátek, jinak doporučuji :)

Hvězdinka
19.11.2017

K teto knize jsem dle recenzi pristupovala tak, ze to nebude nic skveleho. A byla jsem mile prekvapena, kniha se mi libila, plna zvratu. Zase trochu neco jineho! Doporucuji!

Siraelxy
18.11.2017

Čekala jsem víc...Příběh je zajímavý, ale jaksi nedotažený. Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/11/michelle-adams-ta-druha.html

Naďulka
12.11.2017

Čtivý příběh plný zvratů a nečekaného překvapení.

oolinkaa
06.11.2017

tak tohle jsem četla hooodně dlouho, divim se, že jsem to vůbec dočetla.. první polovina knihy nuda, chtěla jsem to vzdát, pak se to najednou rozjelo, jak kdyby to začal psát jiný autor. mělo to spád, děj, zápletku.. do poslední chvíle jsem netušila, jak to skončí, jak se s tím autorka popere. za finále palec nahoru, ale jinak ne..takže sladký průměr, 3*..

111moni
31.10.2017

Zase něco jiného, a bavilo mě to, a chtěla jsme vědět,co je za tím. Autorka mohla méně líčit a vracet se ke stejným událostem z minulosti Irini a vice rozvést minulost obou sester dohromady, ale i Elle . Manipulace,tajemství. Možná mohlo být méně náznaků a více konkrétního. Nicméně, za mě dobrý, jiný styl, než jsem zvyklá, osvěžující .

MAFIAGIRL
27.10.2017

NEMOHLA JSEM SE DO KNÍŽKY NĚJAK ZAČÍST.PROSTĚ MĚ TO NEBAVILO.

Mindy
26.10.2017

Konečně, konečně přečteno. Nutila jsem se až do strany 200, pak se to trochu rozjelo a nakonec jsem se nemohla dočkat, až to skončí. Dávám jednu hvězdičku za tu dřinu vytvořit takovou slátaninu.

yetti74
23.10.2017

Nedočetla jsem, nebavilo.

Acinore
18.10.2017

Asi do 150. stránky jsem měla chuť to vzdát.. Nutila jsem se do čtení. V posledních kapitolách se toho zase stalo až moc, totálně zamotany a ve finále se člověk stejně nedozví vše. Nic moc.

ankaras
25.09.2017

Tak nějak o ničem...

zdenislava
25.09.2017

Od thrilleru jsem čekala více napětí, kniha mi přišla zdlouhavá, v podstatě by stačilo si přečíst prvních pět kapitol a pak poslední dvě - za mě trochu zklamání

kasavubu
18.09.2017

Až do poloviny knihy jsem nesčetněkrát uvažovala o tom, že knihu odložím nedočtenou. Pořád ne a ne se začíst, přišlo mi to prostě takové nemastné, neslané, jednoduše o ničem. Nevim, jestli je to špatným překladem, jak už tu padlo, ale kniha mě prostě nedokázala do sebe dostatečně vtáhnout. Nakonec jsem ale vydržela a jsem tomu věru ráda. Vyústění přiběhu mě mile překvapilo. Původně jsem chtěla dat jen 2*, ale nakonec dávám 3, takže ve výsledku to nebylo zase tak zlé.