Ta druhá

Irini Harringfordové se rodiče vzdali krátce před jejími čtvrtými narozeninami, aby si mohli nechat doma její starší a psychicky labilní sestru s destruktivními sklony. O mnoho let později jí tato sestra oznamuje, že jejich matka zemřela, a vyzve Irini, aby se po létech vypravila domů. Návrat se ale promění v cosi jiného než v pietní rozloučení se zesnulou matkou. Irinin otec spáchá krátce nato sebevraždu a jeho závěť odstartuje nezadržitelný sled událostí, na jejichž konci čeká Irini šokující odhalení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344328/ta-druha-mlU-344328.jpg 3.458

If You Knew My Sister (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Baronet

Petruna6
10. prosince

Určitě příjemné čtení na zimni večer. Celkem zajímavý námět, i když mám pocit, že jsem neco podobného četla, jen zasazene do jiné doby. Ale v tomhle období určitě neurazi.

josska
03. prosince

Knížka se pěkně četla,dost zvratu a ten konec jsem teda nečekala

zdenkapt
21. listopadu

První přetinou jsem se opravdu prokousávala , ale nedalo mi a dala jsem tomu šanci. A udělala jsem dobře :) Kniha měla najednou spáds a nepustila až do poslední stránky. Příběh plný zvratů, překvapení. Mně se opravdu moc líbila. Dávám 4* za ten zdlouhavý začátek, jinak doporučuji :)

Hvězdinka
19. listopadu

K teto knize jsem dle recenzi pristupovala tak, ze to nebude nic skveleho. A byla jsem mile prekvapena, kniha se mi libila, plna zvratu. Zase trochu neco jineho! Doporucuji!

Siraelxy
18. listopadu

Čekala jsem víc...Příběh je zajímavý, ale jaksi nedotažený. Více: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/11/michelle-adams-ta-druha.html

Naďulka
12. listopadu

Čtivý příběh plný zvratů a nečekaného překvapení.

oolinkaa
06. listopadu

tak tohle jsem četla hooodně dlouho, divim se, že jsem to vůbec dočetla.. první polovina knihy nuda, chtěla jsem to vzdát, pak se to najednou rozjelo, jak kdyby to začal psát jiný autor. mělo to spád, děj, zápletku.. do poslední chvíle jsem netušila, jak to skončí, jak se s tím autorka popere. za finále palec nahoru, ale jinak ne..takže sladký průměr, 3*..

111moni

Zase něco jiného, a bavilo mě to, a chtěla jsme vědět,co je za tím. Autorka mohla méně líčit a vracet se ke stejným událostem z minulosti Irini a vice rozvést minulost obou sester dohromady, ale i Elle . Manipulace,tajemství. Možná mohlo být méně náznaků a více konkrétního. Nicméně, za mě dobrý, jiný styl, než jsem zvyklá, osvěžující .

MAFIAGIRL

NEMOHLA JSEM SE DO KNÍŽKY NĚJAK ZAČÍST.PROSTĚ MĚ TO NEBAVILO.

Mindy

Konečně, konečně přečteno. Nutila jsem se až do strany 200, pak se to trochu rozjelo a nakonec jsem se nemohla dočkat, až to skončí. Dávám jednu hvězdičku za tu dřinu vytvořit takovou slátaninu.

yetti74

Nedočetla jsem, nebavilo.

Acinore

Asi do 150. stránky jsem měla chuť to vzdát.. Nutila jsem se do čtení. V posledních kapitolách se toho zase stalo až moc, totálně zamotany a ve finále se člověk stejně nedozví vše. Nic moc.

ankaras

Tak nějak o ničem...

zdenislava

Od thrilleru jsem čekala více napětí, kniha mi přišla zdlouhavá, v podstatě by stačilo si přečíst prvních pět kapitol a pak poslední dvě - za mě trochu zklamání

kasavubu

Až do poloviny knihy jsem nesčetněkrát uvažovala o tom, že knihu odložím nedočtenou. Pořád ne a ne se začíst, přišlo mi to prostě takové nemastné, neslané, jednoduše o ničem. Nevim, jestli je to špatným překladem, jak už tu padlo, ale kniha mě prostě nedokázala do sebe dostatečně vtáhnout. Nakonec jsem ale vydržela a jsem tomu věru ráda. Vyústění přiběhu mě mile překvapilo. Původně jsem chtěla dat jen 2*, ale nakonec dávám 3, takže ve výsledku to nebylo zase tak zlé.

Martiiiik

Při zjištění, že první dva komentáře zde k této knize jsou naprosto protichůdného ražení, jsem byla lehce na rozpacích. Nicméně kniha mne naprosto vtáhla do sebe a její konec byl obrovským překvapením. Drobnou výtku bych ale měla, občas jsem se musela kousek vrátit, abych si byla jista, že jsem věci správně pochopila, nevím, zda je to překladem, jak se některé komentáře zmiňují, či prostě autorčiným stylem. I přesto je z mého pohledu pět hvězd zasloužených, originalitu knize nelze upřít.

lenka666

Za mě pět hvězdiček. Děj mě udržel v napětí celou dobu a za překlad autorka nemůže.

simika

Pro mě velké zklamání. Reklama slibovala něco, co kniha nenaplnila. Hlavní hrdinka - nesympatická, nevyrovnaná (dobře, asi má důvod, ale stejně...), nejistá, sebelítostivá, takže čtenář si jí prostě ani zamilovat nemůže. Vždycky oběť, nikdy za nic z toho, co se jí stalo, nemůže... Stejně tak ale neumí vzít vlastní osud a život do svých rukou a jet si po svém prkně. Pořád se jen veze s proudem.... Druhá sestra - plochá osobnost, rozpolcenost a labilita byla na můj vkus vylíčeny jen povrchně, takže jsem z knihy naprosto neměla pocit, že se jedná o thriller a už vůbec ne psychologický! Ani jedna scéna nebyla napsána tak, abych měla alespoň trochu husí kůži. Dost lidí se chystá knihu číst, jak vidím podle statistik, takže nechci psát spoilery, ale závěr a "překvapivé" odhalení jsem čekala tak od poloviny knihy a bylo to dost předvídatelné. Děj, ač měl spád, stejně působil dojmem, že se táhne a v podstatě se tam nic moc neděje.
Myslím, že hodně těch, co se na knihu těší, budou zklamaní.
Za mě odfláknutá práce...

mmmisulka.r

Celkem povedený psycho thriller, který ovšem maličko zprznil český překlad. "Díky" často používaným spojkám byl text bohužel celkem neosobní, pochopíte až si knihu přečtete. Jinak hodně povedené a bavilo mě to. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

peko

Musím odložit na neurčito. Nedočteno. Na knihu jsem se těšila, bohužel mi nesedí ... Za bestseller rozhodně nepovažuji, ale své čtenáře si určitě najde. :-)