Diabolik

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351294/diabolik-X3F-351294.jpg 4.3390

Diabolik 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Diabolic, 2016

Kniha Diabolik

farys_books

Líbilo se mi to, a to hodně. Strašně mě zaujal už jen ten nápad, kdy existují lidé a pak tu jsou ti ostatní - např. diabolici - vytvoření pro lidi, aby sloužili.
Nemesis byla úžasnou hlavní postavou, sedlo mi její chování i myšlenkové pochody. Tyrus, jakožto druhá hlavnější postava, byl taky skvělý a hlavně nepředvídatelný, což dodávalo příběhu napětí.
Celkově se mi líbily situace, o kterých jsme četli, jelikož byly plné plánování, zrad a intrik.
V této knize mi ani nevadila romantická linka, naopak byla příjemným zpestřením a nebyla nijak přehnaná.
Jediné, co mi trochu chybělo, bylo více informací o světě a o tom, proč se stal takovým, jakým je v příběhu popisován.
Musím se ale přiznat, že nevím, jestli se pouštět do dalšího dílu, konec mi přišel takový dost uzavřený, že by ani pokračování mít nemusel.

venacava

Já četla už dost knih tohoto typu, ale v žádné se mi nestalo, že pomalu ani na konci jsem nerozuměla daným termínům, které označovali kasty lidí. Nevím, jestli to bylo překladem, ale možná jsem jen neměla dost bystrou mysl.
Nápad je úžasný a ocenila bych, kdyby bylo v knize více popsáno co vše se dělo, když vybuchlo Slunce. To mi tam chybělo. I samotný vesmír a styl života v něm byl pro mě málo popsány..ale pak už by to nebylo new adult, ale opravdu více sci-fi a stran by to mělo jednou tolik, což mě by nevadilo.
Hlavní hrdinka je super.. psychologie sebepoznání tady funguje dobře.. boj uvěřit v sebe sama je velice těžký, když ve vás v podstatě nevěří nikdo.
O Sidonii jsem si to myslela hned a je mi ji líto, škoda.
Tyrus .. tak tam to bylo jasné hned.. žádná jiná mužská hlavní postava tam ani nebyla.
Hlavně jsem si jistá tím, že by mu neměla Nemesis věřit..
Jen něco mi chybělo..

MirkaLuc

Tuhle knihu jsem četla s velkým očekáváním, protože jsem na ni viděla samé dobré recenze. A bohužel mě zklamala. Knihu jsem četla strašně dlouho, protože jsem se do ní nedokázala vžít a v knize jsem nenašla žádnou postavu, která by mi byla podobná a "sympatická". Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická. V knize jsem se ztrácela, byla na mě příliš zmatená a na můj vkus tam bylo až příliš zvratů. V knize bylo i moc násilí a násilné smrti, při které jsem byla často znechucená.
Ale líbilo se mi prostředí a vzdálená budoucnost. A autorku chválím za nápad. Vraždící bezcitní roboti, to se často nevidí.
Diabolik bylo mojí první sci-fi, a možná proto jsem ji četla delší dobu. Bylo to něco nového, nepředstavitelného a neexistujícího. Ale kniha nebyla špatná, jen prostě nenaplnila má očekávání. A jsem toho názoru, že už jsem četla i lepší sci-fi.
~
7*/10*

Luccinda

Hned v prvních kapitolách si mě Nemesis jakožto hlavní hrdinka naprosto získala. Bavilo mě pozorovat, jak reaguje na různé situace a jaký je její vztah k Sidonii – člověku, pro kterého byla stvořena. Co mě naopak ve čtení trošku brzdilo byl pomalejší rozjezd celé knížky. Příběh se dostal pořádně do tempa až někde v polovině, do té doby jsem měla pocit, že čtu spíše průměrnou youngadultovku s trošku originálnějším námětem. Druhá polovina knížky ale všechno změnila!

Prakticky celou druhou polovinu, tedy nějakých 200 stran, jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Autorka nešetřila nečekanými a šokujícími dějovými zvraty a ke konci už jsem si opravdu netroufla odhadovat, jak by příběh mohl dopadnout. Navíc bylo skvělé sledovat postupnou proměnu Nemesis a jejího myšlení, bavila mě i romantická linka, která byla do příběhu velmi přirozeně zakomponována. Samotný konec byl perfektně vymyšlený, už dlouho jsem nebyla se závěrem knížky tak spokojená, jako právě u Diabolika.

Bekynóza

Knize jsem nejdříve plánovala dát hvězdičky čtyři, a to z toho důvodu, že ze začátku pro mě bylo trochu náročné se zorientovat v prostředí knihy a také proto, že mi déle trvalo se začíst, ale od poloviny knihy to nabralo takové grády, že si zaslouží hvězdiček pět.
Stalo se tam něco, co jsem absolutně nečekala a co bylo dle mého názoru velmi originální.
Moc se mi líbil vývoj postav, bylo to vše uvěřitelné a dávalo to smysl. Hlavní postavy jsem si velmi oblíbila, charaktery postav byly neměnné a jejich chování tomu odpovídalo, což je pro dobrou knihu důležité.
Moc se mi líbil svět a prostředí, ve kterém se děj odehrával, zdálo se mi velmi originální.
Myšlenka humanoidů se mi moc líbí a jsem velmi ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst.

Spoilery!!
Smrt Sidonie (myšleno ta první) mne opravdu zaskočila, ale v dobrém slova smyslu. Jakožto obrat děje mi to přišlo velmi originální a líbilo se mi to. Když se Sidonie našla živá, trošku mne to zamrzelo, protože to bylo trošku klišé, ale na konci její postava zahrála důležitou roli k tomu, co se stalo na konci, proto jsem to dokázala pochopit. Kdyby si Nemesis nemyslela, že Sidonia zemřela, nedošlo by k důležitému vývoji její postavy, takže nakonec je jasné, proč tomu tak muselo být.
Velmi se mi líbila postava Tyruse jakožto vychytralého člověka hrajícího šílenství. Nějak jsem to čekala, ale jen tak lehce, měla jsem pocit, že v něm něco bude a to se mi nakonec potvrdilo. Uvidíme, jak se další díl bude vyvíjet, na konci mi to trochu přišlo jako předzvěst něčeho, co možná Tyruse změní. Těžko říct, co o něm stále víme a nevíme. Není ale pochyb, že jsem si jeho postavu velmi užila a asi by mne mrzelo, pokud bych zjistila, že vše není tak, jak se zdá (i když se trochu bojím, že to tak bude), ale to je zase opět známkou dobře napsané postavy. Myslím, že autorka v tomto opravdu velmi uspěla.
Na závěr mne velmi zamrzela smrt Deadlyho. To bylo opravdu smutné.

Konec spoilerů!!
Dalším plusem ještě na závěr je to, že ne vše se v knize povede. Knihy, kde jde všechno podle plánu nejsou uvěřitelné, ale v tomto ohledu vás kniha opravdu nezklame.

Velmi se těším (s malými myšlenkami obav z toho, co se stane) na druhý díl!

MaléZlo

Jak už jsem jednou někde psala, nerada čtu anotace, protože mě pak můžou připravit o překvapení z knihy. A tak jsem byla lehce překvapená, že Diabolik je spíše sci-fi. Měla jsem problém se začíst a přiznám se, že přídomky san, van, don a bůh ví co ještě dalšího, mi dělaly problém a nechápala jsem, který co označuje. Postava Nemesis měla jeden z nejhezčích vývojů postavy v knize, které jsem zatím četla. Tak trochu nám dává naději, že i ti nejstudenější čumáci jsou schopni milovat.
Kniha určitě disponuje krásným promyšleným světem (vesmírem) a od druhé poloviny nabere grády, ale nemohu pochopit, proč je to proboha zase roztáhlé do vícero dílů? Kniha byla moc hezky zakončena a klidně to tak mohlo i zůstat. Budu hodně přemýšlet o tom, jestli se vůbec pustit do dalšího dílu, navíc, když se jedná o trilogii a závěrečný díl nebyl ještě ani vydán v originále, natož, když nevím, jestli bude vůbec vydán v češtině.

Artinka

Nenáročná kniha s extrémně rychlým dějem. Právě ta absence dlouhého popisování a zbytečných vycpávkových scén mi sedla jako kontrast ke složitějším právě čteným dílům. Do pokračování nepůjdu, ale mladším slečnám, které by třeba pátraly po opravdu hodně lehkém startu do scifi žánru mohu Diabolika s klidem doporučit.

NymphMaeve

Úžasná kniha, ve které čtenář najde úplně vše, na co si vzpomene. Vesmírem a životem v něm počínaje, přes uměle vytvořené bytosti až k lásce, nenávisti, intrikám, zradě i neskutečným změnám. Příběh Nemesis a Sidonie mne hned pohltil, samotná myšlenka mne fascinovala a toužila jsem vědět více, posouvat se příběhem. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem a nervozitou si kousala prsty, za chvíli už jsem se zase jen usmívala. Neskutečně silné vyprávění plné nečekaných zvratů a událostí, autorka nedá čtenáři ani moment odpočinku. Postavy jsou vykreslené dokonale, některé z nich jsem nemohla vystát, ale brzy jsem změnila názor a oblíbila si je. Další jsou zase na první pohled "ti špatní". Vývoj postav je místy překvapivý a spolu se zvraty v ději se nedá ani minutu nudit. Kniha celkově na mne velmi silně zapůsobila a ráda si ji přečtu znovu, jen se teď odhodlat k přečtení druhého hůře hodnoceného dílu.

Půlnoční koruna
Půlnoční koruna