Diabolik

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351294/diabolik-X3F-351294.jpg 4.3399

Diabolik 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Diabolic, 2016

Kniha Diabolik

Percabethka
včera

(+ SPOILER) Na téhle knížce hodně oceňuji postupný a logický vývoj postavy Nemesis, když získávala stále nové a nové emoce a měnila se na člověka. I svět, příběh a postava Tyruse se mi líbily. Na čem by ale autorka měla zapracovat, jsou popisy. Celé prostředí i vzhled postav jsem si musela z 99 % domyslet sama, protože něčím jako popisy přeci nebudeme ztrácet čas...

Zumaan
23. listopadu

Kniha byla úžasná!! Krásný příběh s prvky sci-fi, který zabaví a odreaguje, tím spíš v této době.
Autorce se musím poklonit za to, jak je to zdánlivě jednoduše napsané a přesto velice propracované.

Jediné co vytknout, tak strhávám půl * za krkolomný konec. A asi jsem byla jediná, která si po celou dobu říkala: ( SPOILER) : Sidonia je do Nemesis zamilovaná. Ne není, jsou jen kamarádky. A takto, až do 4 kapitole od konce jsem se nemohla rozhodnout, co přesně Sidonia k Nemesis cítí.
Ale i přesto:
Se rozhodně podívám po druhém dílu.

Doporučuji.

vercatko20
02. listopadu

Re-reading!
Má první YA sci-fi knížka, takže úplně mimo můj žánr. Přesto to bylo čtivé a zhltla jsem to během pár dní, Nemesis mi postupně začala padat do oka tím, že ač je Diabolik, tak jde proti své naprogramované přirozenosti a začne se cítit a chovat jako člověk. Rázem pro mě jako postava byla mnohem stravitelnější, protože jak už jsem psala, sci-fi není žánr, který bych vyhledávala.
Možná i proto pro mě byl chvílemi problém si představit okolí, které autorka popisovala, vše jsem si představovala hrozně zmateně, takže hodnotím hlavně dějovou linku, která mi přijde dobře a chytlavě vymyšlená. Pokud bych hodnotila prostředí a místa, kde se děj odehrává, vyvodila jsem si, že je to za tisíc/milionů let po naší současnosti, ale víc autorka nevysvětlila, takže ta představa je pro mě trochu náročná :))

alena0268

Ze začátku strašně zmatečné. Autorka snad předpokládá znalost reálií, prakticky nic nevysvětluje, spousta cizích pojmů, do kterých nás prostě hodí. Prvních 70 stran se vyloženě vleklo.
Místy mi opravdu chyběly popisy. Často jsem si situaci nějak představovala a najednou mi to autorka narušila v půlce scény tím, že ji vystavila jinak. Tomu by předešla, kdyby lépe popisovala od začátku, takto to dost rušilo.
Oceňuji ale svižné plynutí děje a sympatickou hlavní hrdinku. :) Druhý hlavní hrdina nepřekvapil, jen mi ke konci přišel málo vykreslený a poněkud emočně plochý. V první půlce knihy mě bavil víc. :)
Celkově musím říct, že zvraty byly pro mě spíše předvídatelnější. Překvapilo mě akorát provedení finále, ačkoliv jsem něco takového čekala.
Každopádně! Váhám, jestli sáhnout po druhém díle. Strašně moc chci happyend a bojím se, aby mi ho autorka nevytrhla z pařátů. :D

farys_books

Líbilo se mi to, a to hodně. Strašně mě zaujal už jen ten nápad, kdy existují lidé a pak tu jsou ti ostatní - např. diabolici - vytvoření pro lidi, aby sloužili.
Nemesis byla úžasnou hlavní postavou, sedlo mi její chování i myšlenkové pochody. Tyrus, jakožto druhá hlavnější postava, byl taky skvělý a hlavně nepředvídatelný, což dodávalo příběhu napětí.
Celkově se mi líbily situace, o kterých jsme četli, jelikož byly plné plánování, zrad a intrik.
V této knize mi ani nevadila romantická linka, naopak byla příjemným zpestřením a nebyla nijak přehnaná.
Jediné, co mi trochu chybělo, bylo více informací o světě a o tom, proč se stal takovým, jakým je v příběhu popisován.
Musím se ale přiznat, že nevím, jestli se pouštět do dalšího dílu, konec mi přišel takový dost uzavřený, že by ani pokračování mít nemusel.

venacava

Já četla už dost knih tohoto typu, ale v žádné se mi nestalo, že pomalu ani na konci jsem nerozuměla daným termínům, které označovali kasty lidí. Nevím, jestli to bylo překladem, ale možná jsem jen neměla dost bystrou mysl.
Nápad je úžasný a ocenila bych, kdyby bylo v knize více popsáno co vše se dělo, když vybuchlo Slunce. To mi tam chybělo. I samotný vesmír a styl života v něm byl pro mě málo popsány..ale pak už by to nebylo new adult, ale opravdu více sci-fi a stran by to mělo jednou tolik, což mě by nevadilo.
Hlavní hrdinka je super.. psychologie sebepoznání tady funguje dobře.. boj uvěřit v sebe sama je velice těžký, když ve vás v podstatě nevěří nikdo.
O Sidonii jsem si to myslela hned a je mi ji líto, škoda.
Tyrus .. tak tam to bylo jasné hned.. žádná jiná mužská hlavní postava tam ani nebyla.
Hlavně jsem si jistá tím, že by mu neměla Nemesis věřit..
Jen něco mi chybělo..

MirkaLuc

Tuhle knihu jsem četla s velkým očekáváním, protože jsem na ni viděla samé dobré recenze. A bohužel mě zklamala. Knihu jsem četla strašně dlouho, protože jsem se do ní nedokázala vžít a v knize jsem nenašla žádnou postavu, která by mi byla podobná a "sympatická". Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická. V knize jsem se ztrácela, byla na mě příliš zmatená a na můj vkus tam bylo až příliš zvratů. V knize bylo i moc násilí a násilné smrti, při které jsem byla často znechucená.
Ale líbilo se mi prostředí a vzdálená budoucnost. A autorku chválím za nápad. Vraždící bezcitní roboti, to se často nevidí.
Diabolik bylo mojí první sci-fi, a možná proto jsem ji četla delší dobu. Bylo to něco nového, nepředstavitelného a neexistujícího. Ale kniha nebyla špatná, jen prostě nenaplnila má očekávání. A jsem toho názoru, že už jsem četla i lepší sci-fi.
~
7*/10*

Luccinda

Hned v prvních kapitolách si mě Nemesis jakožto hlavní hrdinka naprosto získala. Bavilo mě pozorovat, jak reaguje na různé situace a jaký je její vztah k Sidonii – člověku, pro kterého byla stvořena. Co mě naopak ve čtení trošku brzdilo byl pomalejší rozjezd celé knížky. Příběh se dostal pořádně do tempa až někde v polovině, do té doby jsem měla pocit, že čtu spíše průměrnou youngadultovku s trošku originálnějším námětem. Druhá polovina knížky ale všechno změnila!

Prakticky celou druhou polovinu, tedy nějakých 200 stran, jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Autorka nešetřila nečekanými a šokujícími dějovými zvraty a ke konci už jsem si opravdu netroufla odhadovat, jak by příběh mohl dopadnout. Navíc bylo skvělé sledovat postupnou proměnu Nemesis a jejího myšlení, bavila mě i romantická linka, která byla do příběhu velmi přirozeně zakomponována. Samotný konec byl perfektně vymyšlený, už dlouho jsem nebyla se závěrem knížky tak spokojená, jako právě u Diabolika.

Ptačí zpěv
Ptačí zpěv