Diabolik

Diabolik https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351294/bmid_diabolik-Tsa-351294.png 4 533 142

Diabolik série

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Diabolic , 2016

confusedlady
31.12.2020 5 z 5

o knize jsem slyšela poprvé ve videu Domi Novak a děj vůbec mě nezaujala, ale když se ke mě dostala a já přečetla první strany okamžitě jsem se do knihy zamilovala a nemohla jsem se od ní otrhnout. když jsem zrovna nečetla, přemýšlela jsem nad knihou každou volnou chvíli.
Diabolik je pro mě jedna z nejlepších knížek, kterou jsem dosud četla!

Sixtinka144
31.12.2020 4 z 5

Od této knihy jsem neměla nějaké velké očekávání, sice jsem si ji chtěla už delší dobu přečíst, ale o ději knihy jsem toho moc nevěděla. Začátek knihy byl trohu pomalejší, autorka nám moc nevysvětlí svět, ale spíše postavy ( dovysvětlení celého chodu světa se dočkáme za polovinou knihy). Další věc, kterou bych vytkla jsou jména ( spíše tedy názvy) postav, protože většina z nich zní stejně, a něž se zorientujete kdo je kdo tak jste na konci knihy :D Taky bych ocenila více popisu akce. Jinak děj utíkal rychle, postavy byli krásně vykreslené a zápletka byla taky fajn. Taky se mi líbilo, jak se Nemesis musela "učit" být člověkem a postupně v knize zjišťujeme, že se tam lidé chovají spíše jako zvířata. Za mně si tuto knihu můžete přečíst, sice se nechystám na další díl, ale dá se to přečíst jako stand-alone.

Percabethka
05.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Na téhle knížce hodně oceňuji postupný a logický vývoj postavy Nemesis, když získávala stále nové a nové emoce a měnila se na člověka. I svět, příběh a postava Tyruse se mi líbily. Na čem by ale autorka měla zapracovat, jsou popisy. Celé prostředí i vzhled postav jsem si musela z 99 % domyslet sama, protože něčím jako popisy přeci nebudeme ztrácet čas...

Zumaan
23.11.2020 5 z 5

Kniha byla úžasná!! Krásný příběh s prvky sci-fi, který zabaví a odreaguje, tím spíš v této době.
Autorce se musím poklonit za to, jak je to zdánlivě jednoduše napsané a přesto velice propracované.

Jediné co vytknout, tak strhávám půl * za krkolomný konec. A asi jsem byla jediná, která si po celou dobu říkala: ( SPOILER) : Sidonia je do Nemesis zamilovaná. Ne není, jsou jen kamarádky. A takto, až do 4 kapitole od konce jsem se nemohla rozhodnout, co přesně Sidonia k Nemesis cítí.
Ale i přesto:
Se rozhodně podívám po druhém dílu.

Doporučuji.

alena0268
31.10.2020 3 z 5

Ze začátku strašně zmatečné. Autorka snad předpokládá znalost reálií, prakticky nic nevysvětluje, spousta cizích pojmů, do kterých nás prostě hodí. Prvních 70 stran se vyloženě vleklo.
Místy mi opravdu chyběly popisy. Často jsem si situaci nějak představovala a najednou mi to autorka narušila v půlce scény tím, že ji vystavila jinak. Tomu by předešla, kdyby lépe popisovala od začátku, takto to dost rušilo.
Oceňuji ale svižné plynutí děje a sympatickou hlavní hrdinku. :) Druhý hlavní hrdina nepřekvapil, jen mi ke konci přišel málo vykreslený a poněkud emočně plochý. V první půlce knihy mě bavil víc. :)
Celkově musím říct, že zvraty byly pro mě spíše předvídatelnější. Překvapilo mě akorát provedení finále, ačkoliv jsem něco takového čekala.
Každopádně! Váhám, jestli sáhnout po druhém díle. Strašně moc chci happyend a bojím se, aby mi ho autorka nevytrhla z pařátů. :D

farys_books
12.09.2020 5 z 5

Líbilo se mi to, a to hodně. Strašně mě zaujal už jen ten nápad, kdy existují lidé a pak tu jsou ti ostatní - např. diabolici - vytvoření pro lidi, aby sloužili.
Nemesis byla úžasnou hlavní postavou, sedlo mi její chování i myšlenkové pochody. Tyrus, jakožto druhá hlavnější postava, byl taky skvělý a hlavně nepředvídatelný, což dodávalo příběhu napětí.
Celkově se mi líbily situace, o kterých jsme četli, jelikož byly plné plánování, zrad a intrik.
V této knize mi ani nevadila romantická linka, naopak byla příjemným zpestřením a nebyla nijak přehnaná.
Jediné, co mi trochu chybělo, bylo více informací o světě a o tom, proč se stal takovým, jakým je v příběhu popisován.
Musím se ale přiznat, že nevím, jestli se pouštět do dalšího dílu, konec mi přišel takový dost uzavřený, že by ani pokračování mít nemusel.

venacava
01.09.2020 3 z 5

Já četla už dost knih tohoto typu, ale v žádné se mi nestalo, že pomalu ani na konci jsem nerozuměla daným termínům, které označovali kasty lidí. Nevím, jestli to bylo překladem, ale možná jsem jen neměla dost bystrou mysl.
Nápad je úžasný a ocenila bych, kdyby bylo v knize více popsáno co vše se dělo, když vybuchlo Slunce. To mi tam chybělo. I samotný vesmír a styl života v něm byl pro mě málo popsány..ale pak už by to nebylo new adult, ale opravdu více sci-fi a stran by to mělo jednou tolik, což mě by nevadilo.
Hlavní hrdinka je super.. psychologie sebepoznání tady funguje dobře.. boj uvěřit v sebe sama je velice těžký, když ve vás v podstatě nevěří nikdo.
O Sidonii jsem si to myslela hned a je mi ji líto, škoda.
Tyrus .. tak tam to bylo jasné hned.. žádná jiná mužská hlavní postava tam ani nebyla.
Hlavně jsem si jistá tím, že by mu neměla Nemesis věřit..
Jen něco mi chybělo..

zamilov.do.knih
13.08.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla s velkým očekáváním, protože jsem na ni viděla samé dobré recenze. A bohužel mě zklamala. Knihu jsem četla strašně dlouho, protože jsem se do ní nedokázala vžít a v knize jsem nenašla žádnou postavu, která by mi byla podobná a "sympatická". Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická. V knize jsem se ztrácela, byla na mě příliš zmatená a na můj vkus tam bylo až příliš zvratů. V knize bylo i moc násilí a násilné smrti, při které jsem byla často znechucená.
Ale líbilo se mi prostředí a vzdálená budoucnost. A autorku chválím za nápad. Vraždící bezcitní roboti, to se často nevidí.
Diabolik bylo mojí první sci-fi, a možná proto jsem ji četla delší dobu. Bylo to něco nového, nepředstavitelného a neexistujícího. Ale kniha nebyla špatná, jen prostě nenaplnila má očekávání. A jsem toho názoru, že už jsem četla i lepší sci-fi.
~
7*/10*

Luccinda
27.07.2020 4 z 5

Hned v prvních kapitolách si mě Nemesis jakožto hlavní hrdinka naprosto získala. Bavilo mě pozorovat, jak reaguje na různé situace a jaký je její vztah k Sidonii – člověku, pro kterého byla stvořena. Co mě naopak ve čtení trošku brzdilo byl pomalejší rozjezd celé knížky. Příběh se dostal pořádně do tempa až někde v polovině, do té doby jsem měla pocit, že čtu spíše průměrnou youngadultovku s trošku originálnějším námětem. Druhá polovina knížky ale všechno změnila!

Prakticky celou druhou polovinu, tedy nějakých 200 stran, jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Autorka nešetřila nečekanými a šokujícími dějovými zvraty a ke konci už jsem si opravdu netroufla odhadovat, jak by příběh mohl dopadnout. Navíc bylo skvělé sledovat postupnou proměnu Nemesis a jejího myšlení, bavila mě i romantická linka, která byla do příběhu velmi přirozeně zakomponována. Samotný konec byl perfektně vymyšlený, už dlouho jsem nebyla se závěrem knížky tak spokojená, jako právě u Diabolika.

Bekynóza
26.07.2020 5 z 5

Knize jsem nejdříve plánovala dát hvězdičky čtyři, a to z toho důvodu, že ze začátku pro mě bylo trochu náročné se zorientovat v prostředí knihy a také proto, že mi déle trvalo se začíst, ale od poloviny knihy to nabralo takové grády, že si zaslouží hvězdiček pět.
Stalo se tam něco, co jsem absolutně nečekala a co bylo dle mého názoru velmi originální.
Moc se mi líbil vývoj postav, bylo to vše uvěřitelné a dávalo to smysl. Hlavní postavy jsem si velmi oblíbila, charaktery postav byly neměnné a jejich chování tomu odpovídalo, což je pro dobrou knihu důležité.
Moc se mi líbil svět a prostředí, ve kterém se děj odehrával, zdálo se mi velmi originální.
Myšlenka humanoidů se mi moc líbí a jsem velmi ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst.

Spoilery!!
Smrt Sidonie (myšleno ta první) mne opravdu zaskočila, ale v dobrém slova smyslu. Jakožto obrat děje mi to přišlo velmi originální a líbilo se mi to. Když se Sidonie našla živá, trošku mne to zamrzelo, protože to bylo trošku klišé, ale na konci její postava zahrála důležitou roli k tomu, co se stalo na konci, proto jsem to dokázala pochopit. Kdyby si Nemesis nemyslela, že Sidonia zemřela, nedošlo by k důležitému vývoji její postavy, takže nakonec je jasné, proč tomu tak muselo být.
Velmi se mi líbila postava Tyruse jakožto vychytralého člověka hrajícího šílenství. Nějak jsem to čekala, ale jen tak lehce, měla jsem pocit, že v něm něco bude a to se mi nakonec potvrdilo. Uvidíme, jak se další díl bude vyvíjet, na konci mi to trochu přišlo jako předzvěst něčeho, co možná Tyruse změní. Těžko říct, co o něm stále víme a nevíme. Není ale pochyb, že jsem si jeho postavu velmi užila a asi by mne mrzelo, pokud bych zjistila, že vše není tak, jak se zdá (i když se trochu bojím, že to tak bude), ale to je zase opět známkou dobře napsané postavy. Myslím, že autorka v tomto opravdu velmi uspěla.
Na závěr mne velmi zamrzela smrt Deadlyho. To bylo opravdu smutné.

Konec spoilerů!!
Dalším plusem ještě na závěr je to, že ne vše se v knize povede. Knihy, kde jde všechno podle plánu nejsou uvěřitelné, ale v tomto ohledu vás kniha opravdu nezklame.

Velmi se těším (s malými myšlenkami obav z toho, co se stane) na druhý díl!

MaléZlo
25.07.2020 3 z 5

Jak už jsem jednou někde psala, nerada čtu anotace, protože mě pak můžou připravit o překvapení z knihy. A tak jsem byla lehce překvapená, že Diabolik je spíše sci-fi. Měla jsem problém se začíst a přiznám se, že přídomky san, van, don a bůh ví co ještě dalšího, mi dělaly problém a nechápala jsem, který co označuje. Postava Nemesis měla jeden z nejhezčích vývojů postavy v knize, které jsem zatím četla. Tak trochu nám dává naději, že i ti nejstudenější čumáci jsou schopni milovat.
Kniha určitě disponuje krásným promyšleným světem (vesmírem) a od druhé poloviny nabere grády, ale nemohu pochopit, proč je to proboha zase roztáhlé do vícero dílů? Kniha byla moc hezky zakončena a klidně to tak mohlo i zůstat. Budu hodně přemýšlet o tom, jestli se vůbec pustit do dalšího dílu, navíc, když se jedná o trilogii a závěrečný díl nebyl ještě ani vydán v originále, natož, když nevím, jestli bude vůbec vydán v češtině.

Artinka
14.06.2020 3 z 5

Nenáročná kniha s extrémně rychlým dějem. Právě ta absence dlouhého popisování a zbytečných vycpávkových scén mi sedla jako kontrast ke složitějším právě čteným dílům. Do pokračování nepůjdu, ale mladším slečnám, které by třeba pátraly po opravdu hodně lehkém startu do scifi žánru mohu Diabolika s klidem doporučit.

NymphMaeve
26.05.2020 5 z 5

Úžasná kniha, ve které čtenář najde úplně vše, na co si vzpomene. Vesmírem a životem v něm počínaje, přes uměle vytvořené bytosti až k lásce, nenávisti, intrikám, zradě i neskutečným změnám. Příběh Nemesis a Sidonie mne hned pohltil, samotná myšlenka mne fascinovala a toužila jsem vědět více, posouvat se příběhem. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem a nervozitou si kousala prsty, za chvíli už jsem se zase jen usmívala. Neskutečně silné vyprávění plné nečekaných zvratů a událostí, autorka nedá čtenáři ani moment odpočinku. Postavy jsou vykreslené dokonale, některé z nich jsem nemohla vystát, ale brzy jsem změnila názor a oblíbila si je. Další jsou zase na první pohled "ti špatní". Vývoj postav je místy překvapivý a spolu se zvraty v ději se nedá ani minutu nudit. Kniha celkově na mne velmi silně zapůsobila a ráda si ji přečtu znovu, jen se teď odhodlat k přečtení druhého hůře hodnoceného dílu.

Nikaa1
30.04.2020 5 z 5

Musím říct, že ze začátku jsem byla dost skeptická.

Nicméně stačí se ponořit do čtení a knížka vás ihned vtáhne do děje. Intriky, politika, hry.. bezva. Nicméně jsem stále trochu zmatená s pojmem diabolik, hádám však, že se o tom dozvím více v dalším díle. :)

Tyrus je postava, která mě překvapila. Velmi. A musím říct, že si mě získal víc, než hlavní hrdinka.

Takže abych se nerozepisovala, tak rozhodně doporučuji. Dějství si oblíbíte a i postavy. Které jsou - sláva bohu - promyšlené. Jedna z velmi povedených sci-fi. Za mě pět hvězd a jdu na pokračování. :)

TheAngie
14.04.2020 4 z 5

Četla se jedním dechem... Zajímavý příběh který zaujme nejednoho čtenáře. Prostě krásný 4*

Anastazie0810
14.03.2020 5 z 5

Začalo to tím, že mě upoutala ta krásná obálka a chytlavý název knihy. Po přečtení prvních pár stránek jsem už byla zamilovaná.

Příběh Nemesis , což je jméno hlavní hrdinky, mě pohltil od začátku do konce. A to nejsem velkým fanouškem sci-fi.
Nemesis není člověk, ale uměle vytvořená bytost. Smysl její existence se točil kolem Sidonie, dceře senátora. Jejich pouto bylo silnější než všechny rozdíly mezi nimi, než rodina. Svět však diaboliky neuznává, a má k tomu své důvody.
Vesmír, ve kterém se příběh odehrává, má jednoho vládce. Nekonečný prostor plný hvězd, planet, sluncí, mlhovin, kde dopravním prostředkem je vesmírná loď a cesta trvá měsíce.

Není tu nouze o akci, intriky, i romanci. Nechci toho prozrazovat moc. Řeknu pouze to, že je zde skvěle vylíčeno jak prostředí, tak i vývoj postav. Mě osobně ta kniha nedala spát. A jsem nadšená z toho, že budou další díly.
Takže pokud Vás lákají příběhy, které jsou kruté, nelítostné, plné silných momentů a pocitů, sebepřijetí , lásky, a nedostatku lidskosti, tak tohle je ta kniha!!

Parwana
07.03.2020 5 z 5

Pecka. Strhující fantasy od začátku do konce. Už teď se moc těším na pokračování.

Elen telemna
30.12.2019 4 z 5

Ke knížce jsem již ze začátku přistupovala s jistou obezřetností, neboť v mém okolí sklízela spoustu chvály, a v podobných případech jsem se už mnohokrát musela potýkat se zklamáním. To jsem však nevěděla, co mě čeká, až otevřu desky.
Tyto obyčejné desky totiž ukrývaly příběh. Krutý, nelítostný, plný silných momentů a pocitů, sebepřijetí, lásky a nedostatku lidskosti. Příběh, při jehož čtení muselo jít vše ostatní stranou. Vývoj hlavní hrdinky mi nedovoloval spát, její vnitřní bouře mi braly dech. Ano, kniha se nemůže rovnat ani Čapkovi, Tolkienovi, Rowlingové nebo Lewisovi, ale svou hloubkou a podáním značně převyšuje své vrstevníky, knihy pro náctileté.
Nevěřila jsem, že je něco takového možné. Že je někdo něčeho podobného vůbec schopen. Příběhy pro teenagery si u mě vydobyly takovou pověst, že u každé další knihy jen protáčím oči. Ale S. J. Kincaid mi svým dílem vytřela zrak. A i přes pár nedostatků ukázala, že lze i v dnešní době pro aktuální čtenáře mého věku napsat příběh, který má duši. Smekám!

DreamerX9
15.12.2019 5 z 5

Krutý svět plný nástrah ale zároveň napětí a odvahy. Líbilo se mi originální prostředí a kniha mě bavila hned od začátku. S každou stránkou byla kniha zajímavější Doporučuji a také doporučuji spokojit se s koncem a nečíst druhý díl

roman9276
13.12.2019 3 z 5

Jakkoliv se to zdálo jako originální sci-fi, tak mě to teda bohužel zklamalo. Tahle knížka měla ty vole tak obrovskej potenciál, originální svět, roboti, biologie, intriky, politikaření, bylo tam i spousta nečekaných zvratů. Bohužel autorka to prostě nedotáhla do konce a v podstatě to celý odflákla. Samozřejmě, že i když je to young adult, tak to přece neznamená, že příběh trochu zprimitivní, oseká na nějakej základ, přitom já bych chtěl o tomhle světě vědět víc. Trochu se bojim pokračování, protože recenze jsou dost záporný.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

S. J. Kincaid
americká