Diabolik

Diabolik https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351294/bmid_diabolik-Tsa-351294.png 4 533 142

Diabolik série

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Diabolic , 2016

Lenka.Vílka
03.12.2018 odpad!

Hezká obálka, hrozný obsah. Ale má to 87%, takže je logicky chyba ve mě, že? S knihou to nemá nic společného. Jasně...

Půca4
24.11.2018 5 z 5

Abych řekla pravdu, sci-fi literaturu nečtu. Něco mě ale navedlo vzít knihu v knihovně do ruky, půjčit si jí a dokonce přečíst. K mému překvapení nelituji. Když beru s nadhledem vesmírné prvky (galaxii, roboty, planety a lodě), které mě moc nenadchly, tak se mi příběh skutečně moc líbil! Postavy, motivy, děj, zpracování. Fakt paráda. Knihu jsem hltala a oceňuji klasickou romantickou zápletku. Bez ní by to nebylo ono. Konec mě dostal do kolen, byla jsem příjemně překvapena a knihu jsem dočetla velice spokojená. Já vždycky fandím dobru. Druhý díl bych nečekala, ale když už je na světě, ráda si ho časem přečtu.

Purple7
19.11.2018 4 z 5

Přiznám se, že vesmírné sci-fi příliš nevyhledávám. Ze začátku knihy jsem s tím proto měla nemalý problém. Nicméně nakonec mě děj i hlavní postavy hodně bavily a nebýt někdy až klišoidní romantické zápletky (uznávám, byla tam asi třeba, ale popsat by se to dalo tak nějak normálně, ne?), tak bych dala plný počet. Sice jsem tak nějak čekala, že s (pravou) Sidonií to asi nebude tak jednoduché, jak se zprvu zdálo, nicméně ostatní intriky a dějové zvraty jsem naprosto neodhadla, za což jsem poslední dobou fakt ráda. Mám před sebou druhý díl a ani se mi do něj nechce. Zakončení tohoto prvního mi naprosto vyhovuje.

*Pájuše*
05.11.2018 5 z 5

Tohle není kniha, kterou byste chtěli mít v knihovně. Tohle je kniha, kterou MUSÍTE mít v knihovně! :D Jak nejsem zastáncem sci-fi,... tohle mi sedlo! Fakt jsem si knihu užívala. Hlavní hrdinové jsou tak realističtí, sympatičtí a neskutečně jsem si jejich přestřelky užívala. Autorka postavila knihu na velmi silném základu. Samozřejmě pár vratkých pilířů se najde - co se vlastně stalo s naší civilizací, jak ji známé a dalších věcí, které říci nemůžu, protože bych vyzradila pár spoilerů :-/
Kniha se četla bez dechu, stránka za stránkou. Konec mi přišel trochu moc hrr, mohl být trošku více rozepsán a celkově i to, jak na jedné stránce čtete o nenávisti a prázdnotě v srdci hlavní hrdinky, na straně druhé už je její srdce plné něžnosti. To mi trošku nesedlo. Kniha si ale i tak zaslouží své čestné místo v knihovně!

misowi84
05.10.2018 5 z 5

Diabolik je úžasná kniha, která mě chytla již od samého začátku.
Hlavní hrdinku Nemesis jsem si okamžitě zamiloval.
Možná bych ani nemusel mít pokračování..
Jelikož mi konec naprosto vyhovoval :-)

Nesmím zapomenout poděkovat knihomolce, od které jsem knihu
dostal :-)

anishta
26.09.2018 5 z 5

Tohle bylo báájo, skvělý příběh, plný napětí, nějaké té akce a s kapkou romantiky. Poslední strany byly dost o nervy, ale konec byl perfektní. Jinak Nemesis se stylově mstí! :D Nějak si ale nedokážu představit co bude v dalším díle, ale tak nechám se překvapit a určitě ho přečtu. ;) Jooo a miluju Tyruse :D

jaspis
25.09.2018 5 z 5

Kdo by to řekl, že se mi bude líbit YA fantasy? Ale ano, ano, ano. Chytlo mě to už na začátku, kdy se Nemesis naučila milovat Sidonii a pustilo až brzy ráno, když jsem knihu dočetla.
A typla bych si, že Tyrus bude pěkný had...

SmallSue30
24.09.2018 5 z 5

Tahle knížka je vážně skvělá! Máma mi ji dala k Vánocům a já jsem její čtení dlouho odkládala, vlastně ani nevím proč. Měla jsem ji na dovolené a na táboře, je to vážně skvělý zabiják času. Obálka vypadá krásně, co se týče grafického zpracování, myslím, že ten motýl u každé kapitoly by mohl vypadat lépe. Určitě vřele doporučuji.

danyinsidebooks
08.09.2018 5 z 5

Jo, tahle knížka si tu chválu zaslouží, protože jí nemám co vytknout a i přes vysoká očekávání mne nadchla.

Lenka_S
08.09.2018 5 z 5

Na úvod musím říct, že sci-fi je žánr, který nečtu. Nebaví mě lítání v kosmu a postapokalyptické příběhy. Do Diabolika jsem se pustila jen proto, že jsem se nechala vyhecovat partou kamarádů ke společnému čtení. Úvod knížky byl pro mě hotovým utrpením. Nebavilo mě to, ztrácela jsem se v té jejich hierarchii, ale vzhledem k tomu, že knihy neodkládám byla jsem rozhodnuta se tím prokousat a dobře jsem udělala. Zhruba od 10 kapitoly mě příběh dokonale pohltil a musim říct, že jsem naprosto unešena a moc se těším na další díl.

GinaKicaid
07.09.2018 5 z 5

Myslela jsem, že půjde o uzavřenou knihu - 1. chyba.
Myslela jsem, že to bude průměr, vzhledem k množství knih, které mám z tohoto žánru přečtených - 2. chyba.
Třetí chybou bylo mé bláhové očekávání, že Tyruse někdy POCHOPÍM...
Ale rozhodně můžu doporučit. :) Dokonce se i těším na další díl. Diabolik mne velmi příjemně překvapil... Co víc dodat.

1259
06.09.2018 5 z 5

Naprosto super. Celkový nápad se mi opravdu zalíbil a kniha se četla v podstatě sama. Opravdu super. Mohu jen doporučovat a těšit se na druhý díl.

ReziEngli
05.09.2018 4 z 5

Úplně top to nebylo, začátek byl dost nudný, chvílemi jsem uvažovala, že dokonce knihu odložím, ale nakonec jsem ten začátek překlenula a pokračovala. A bavilo mě to! Sidonie mi teda lezla krkem už od začátku, neměla jsem ji vůbec ráda, Nemesis mi chvílemi přišla taková až moc citově rozpolcená na diabolika, Tyrusovi jsem už od začátku nevěřila ani nos mezi očima, myslím si, že se z něj v dalších dílech vyklube pěkný hajzlík ... Uvidíme, co přinesou další díly.

KatnissLavender
01.09.2018 3 z 5

Knihu hodnotím jako takový lepší průměr. Je celkem originální a čtivá, ale rozhodně ne tak dobrá, abych se k ní někdy v budoucnu vracela...

Kačkaknihomol
30.08.2018 3 z 5

Velké BOOM se u mě úplně nekoná, ale přeci jen, kniha "Diaobolik" stojí za to! Pamatuji si ještě ty doby, kdy z toho byli lidi úplně odvaření, tak jsem tuhle knihu pár měsíců ignorovala, že se k ní vrátím později. Přeci jen jsem ji přečetla, s klidným srdcem však můžu říct, že se jedná jen o lehce nadprůměrnou fantasy.

Prvních stránek to mělo hezky našlápnuto, mělo to jiskru. Ta se postupně trochu ztratila, stejně se to ale četlo výborně. Popravdě jsem se trochu bála o hlavní hrdinku, aby se z chladnokrevného zabijáka nestala rázem přecitlivělá puberťačka, ale ne, její změna není uspěchaná, je logická a postupuje přirozeně. I další postavy jsou hezky napsané, chovají se tak, jak by se v reálu doopravdy chovali. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že najednou Tyrus i Sidonie milovali Nemesis, čímž vznikl trochu divný milostný trojúhelník.

K ději. Z toho jsem byla po celou dobu trochu skeptická, povstalci jsou v YA celkem zásadou, bála jsem se, že se to zvrhne v takové to hloupé klišé, a ono, kupodivu, nezvrhlo! Sice dějová linka v polovině trochu skřípe, pak ale plyne hladce, i spor mezi dvěma stranami je vcelku logický- jedna z nich prahne po poznání, protože ví, že se jejich svět jinak řítí do hlubin, ta druhá, z valné většiny aristokratická, to druhé straně zakazuje, protože ví, že s novým poznáním přichází i nová politická strana. Navíc, proč se zahazovat s učením, když ti celý život můžou upravovat ksicht a tělo, k tomu můžeš používat různé omamné látky, tak proč se vzdělávat? Celé to plyne poměrně klasicky, na závěr ale autorka pěkně zamíchala kartami, dá se to ale pochopit.

Nejsem z Diabolika odvařená tak, jako většina lidí, ale pořád to byla moc milá kniha. Četla se hezky a hlavně- měla logiku! A tuhle věc někdy v YA knihách nenalézám.

Aurorita
29.08.2018 5 z 5

Kniha byla velmi originální a čtivá, styl autorky mi neskutečně sedl, děj ubíhal velmi rychle a svižně. Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli je toto to pravé pro mne, ale po pár dalších stránkách jsem se začetla a byla to skvělá jízda. U knihy se určitě nebudete nudit, je plná všelijakých zvratů (některé jsou předvídatelné, jiné dosti překvapivé) a krásně celou dobu plyne, nemám pocit, že bych se u nějaké části vyloženě nudila.

Jass
28.08.2018 4 z 5

Ani nemůžu vyjádřit jak moc mě tahle kniha překvapila, čáštečně to bude tím, že jsem nečekala moc, ale stejně...
V první čadě naprosto netradiční a skvěle vykreslená hrdinka. Mám ráda psychologické zvláštnosti v knihách a tohle je skvěle zvládnuté.
dále už se SPOILERY
Miluju Tyruse, trošku mě mrzí, že to jeho šílenství nebylo trochu propracovanější, protože mi vcelku rychle došlo, že je to celé fake, ale stejně oceňuji ten nápad. Navíc miluju blázny a jinak vyšinuté osoby v knihách (popřípadě filmech, seriálech...). Zkrátka láska na první pohled, je pravda, že když přestal předstírat šílenství, tak mi přišel super trochu míň, ale... ehm, pořád se "bylo na co dívat".
Jinak plusové body si získává i autorčina bezcitnost, nechci to o moc víc rozvádět, protože stoprocentně existují i jiní lidé jako já, kteří nedokáží odolat a čtou si i komentáře označené spoilery. Ano, mluvím o Tobě.
Co mě trochu mrzí je závěr, kde si myslím, že se autorka vydala nejjednoduší cestou, která ale dle mého názoru nebyla potřeba a navíc to bylo trochu klišé... Jakože znáte to, taková ta věc, jak se to těsně před koncem hrozně pokazí, hrdinka hrdinovi nedůvěřuje... Jako vážně? Není to trošku odbytý konec skvělé knihy? Nicméně, i přes to si myslím, že to bylo skvělé. A to ani nemluvím o skvěle vybrané obálce.
P.S. Překvapilo mě, že je víc dílů, podle mě by to takhle klidně mohlo skončit... Na tu druhou se asi úplně nebráním...

Julinka679
21.08.2018 4 z 5

Pro mě rozhodně jedno z největších překvapení tohoto roku. Nečekala jsem, že to bude tak čtivé. Diabolik je sci-fi, romantická ale i drsná kniha, která se vážně povedla.
Možná bych některé věci vynechala (například scénu s Leather) jelikož se jedná o "Dívčí román" ale to jsou jen drobnosti.
I tak si ale Sidonii a její Nemesis zamilujete a budete jejich příběh hltat tak jako já :-)

vandalindakova
06.08.2018 4 z 5

Příběh byl zajímavý. Chvílemi předvídatelný, a chvílemi naopak ne. Kniha mě celkově celkem zaujala a dobře se četla.

LuScha
04.08.2018 2 z 5

Až do poloviny knihy se tam nic nedělo, ten konec byl zvláštní, celkově se mi ta kniha nepřipadala jako dobrá.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

S. J. Kincaid
americká