Diabolik

Diabolik https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351294/bmid_diabolik-Tsa-351294.png 4 533 142

Diabolik série

Stvořená chránit. Předurčená ničit... Vypadá jako člověk, ale není člověk. Je nemilosrdná, je neporazitelná, je oddaná. Jmenuje se Nemesis a je diabolik. Bytost, jejíž existence má jediný smysl: zabíjet či zemřít pro tu, jejíž život má ochraňovat: Sidonii – dceru galaktického senátora… Nemesis a Sidonie jsou spolu od malička a jsou na sebe napojené jako sestry. Když se Sidoniin otec přidá na stranu rebelů a je Imperátorem žíznícím po moci prohlášen za kacíře, přichází odplata. Sidonie je povolána na galaktický dvůr jako rukojmí. Její přítomnost má zajistit senátorovu poslušnost a držet ho tak v šachu. Je jisté, že Sidonii hrozí smrt a proto existuje jen jediná možnost: Nemesis se musí stát Sidonií a odjet na dvůr místo ní. Nemesis, stroj na zabíjení bez emocí a schopnosti citu, se ocitá uprostřed politických intrik a úskoků. Musí hrát roli člověka, kterým ale není. Nesmí dát najevo, kým vlastně je. Jenže nepokoje v různých částech Impéria nepřestávají. Imperátor nemíní tolerovat neposlušnost a tak je čas zapojit do hry své rukojmí…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Diabolic , 2016

Gabulienka
21.03.2018 5 z 5

Sice mi uz liezlo miestami na nervy ako sa kazdy miluje :) tak sa mi kniha velmi pacila, zaver a zvraty pre mna boli neocakavane :) kazdopadne sa mi kniha velmi pacila a citala sa mi este lahsie :)

šneki
08.03.2018 3 z 5

V Diabolikovi je sice pár světlých momentů, ovšem jinak mě svět, postavy ani děj nezvedly ze židle. A když k tomu připočtu některé nelogičnosti, tak jsou to solidní 3*.

Edlik
08.03.2018 4 z 5

Ano, jedná se o YA, ano máme tam pár YA klišé. ALE svět, ve kterém je kniha zasazena je tak nádherně krutý, bizardní a zvrácený, že to všechno bohatě překoná. Dvůr a hlavní lodě imperátora mi něčím strašně připomínaly film Flash Gordon - ano já vím, ale prostě jsem si to pak opravdu takhle představoval. Hodně se mi líbila i kritika náboženství jako nástroj, který brání pokroku a způsobuje úpadek.

BlueIvy
02.03.2018 5 z 5

Úprimne, nie som žiadny zarytý fanúšik sci-fi. Neprečítala som v tomto žánri až toľko kníh ako v niektorých iných žánroch, a keďže sa v posledných rokoch roztrhlo vrece so sériami kníh preplnených trápnymi klišé, tváriacich sa samozrejme nesmierne „originálne“, dávam si veľký pozor čomu venujem pozornosť a s čím nemienim strácať svoj čas. Môj názor na Diabolika? Rozhodne to nie je najlepšia kniha akú som kedy čítala. Určite nie je dokonalá a našla by som tam „chyby“ či veci, ktoré mi tam nesedeli. Ale pred pár hodinami som túto knihu dočítala a dávam jej 5*. Dôvod je jednoduchý. Jednoducho si ich zaslúži. Som presvedčená, že toto je jedna z tých kníh, na ktoré tak ľahko nezabudnete. Určite nepatrí do kategórie „milé, nenadchne, ale ani neurazí“, kde o týždeň si už absolútne neviete vybaviť o čom to vlastne celé bolo...? Naopak, po dočítaní tejto knihy sa vo mne toho ešte stále dosť veľa odohráva (nejdem to teraz analyzovať) a zároveň cítim aj akýsi smútok. Možno to súvisí so strachom, ktorý mám z pokračovania tohto príbehu, pretože sa kniha skončila tak „uzavreto“ (čo tiež mimoriadne oceňujem) a ja sa iba obávam, že v pokračovaní mi autorka znechutí moju obľúbenú postavu. Neopováž sa, Kincaid! Lebo si ťa nájdem...
Čo sa týka hlavných postáv všeobecne, zvyčajne resp. vo veľa knihách ma tak iritujú, že sa buď upnem k vedľajšej postave, alebo knihu jednoducho odložím s tým, že to nie je nič pre mňa. V tejto knihe mi Nemesis pripomína Cinder. Dosť rýchlo som si ju obľúbila, páčilo sa mi ako sa postupne pod vplyvom okolností vyvíjala a menila, bolo to pre mňa uveriteľné. Aj jej vzťah k ostatným postavám.
Viacerí ľudia spomínali prekvapivé zvraty v tejto knihe. Mne viaceré až tak prekvapivé nepripadali, mnohé som predvídala alebo tušila, ale to sa mi stáva bežne, takže to nepovažujem za mínus. Knihu vrelo odporúčam, bola skvelá a napínavá a dokázala ma zabaviť aj v nepríjemných horúčkach, ktoré som mala a mňa je vtedy naozaj ťažké niečím uspokojiť či dokonca potešiť. Avšak táto kniha v tom bola úspešná :)

vodopad152
02.03.2018 5 z 5

Tahle kniha byla opravdu bomba. Moc se mi líbil svět, který spisovatelka vymyslela. Vůbec nelituju, že jsem si ji koupila.

MayaBu
01.03.2018 4 z 5

Solidní 4*, které ovšem mají k 5* celkem daleko. Bylo to dobré, ale dech mi to nevyrazilo.

Za plus považuji hlavně nepopiratelnou čtivost. Svět, ve kterém se kniha odehrávala, byl nápaditý a taky nabízel mnoho možností pro samotný děj (když jsou vraždy na denním pořádku, tak to se pak plány spřádají poněkud jednodušeji, že...)

Jenže...v první polovině byly zvraty v pohodě, některé mi přišly možná lehce ukvapené, čekala jsem, že k nim dojde až později, ale budiž. Potom však přišel jeden, u kterého jsem protočila oči.

SPOILER! Prostě nemám ráda, když někdo prohlásí postavu za mrtvou a pak ji hodí zpátky do děje. (Navíc jenom proto, aby ji teda opravdu zabili.)KONEC SPOILERU.

A ještě jeden detail: Proč se jméno Tyrus neskloňuje stejně jako třeba Prométheus? Tyrus bez Tyra. V knize ale potkáte Tyruse. A druhý detail: Diabolik nemá slzné váčky, ale mlží se mu pohled, když dojde na něco dojemného?

andrejci
01.03.2018 4 z 5

Kniha mě ze začátku pohltila. Někde v pul to byl slabší a proto dávám jenom čtyři hvězdičky, ale ke konci se to zase rozjelo. Jinak celá kniha se mi líbila. Je to zajímavý příběh. Už se těším na další díl.:):):)

Efeméra
25.02.2018 5 z 5

Číst Diabolika byl opravdu zážitek. Hlavní náplň děje tvoří skvěle vylíčené intriky na dvoře vládce, do kterých je hlavní hrdinka Nemesis nechtěně zatažena. O nečekané zvraty není v knížce nouze. Ještě před půlkou knihy mi Kincaidová doslova vyrazila dech. Sebe samé jsem se ptala, co asi tak může chystat dál, když hned na začátku udělala něco takového. Autorka opravdu velmi silně až dojemně vylíčila pouto mezi Nemesis a dcerou senátora Sidonií. Obě si byly navzájem velmi oddané, byť Sidonie samozřejmě taková být vůbec nemusela. Jediné, co bych autorce vytkla, byly poslední desítky stran. Nevím, jestli jsem si je neužila jako zbytek knihy, protože jsem byla unavená (byly dvě hodiny ráno) a nedokázala jsem Diabolika odložit, anebo protože byl trošičku jinak napsaný. O velké zvraty opět nebyla nouze a důvěra Nemesis se zmateně motala mezi intrikujícími postavami. Ten konec byl na mě však až příliš rychlý. Mouchy vidím i na tom, jak celý příběh dopadl, komu nakonec hlavní hrdinka jako mávnutím kouzelného proutku uvěřila… ale co už, na strhnutí hvězdy to opravdu není. Za mě bez přemýšlení 5 hvězdiček a jsem zvědavá na další díl, i když si tak docela nedokážu představit, o čem by mohl být.

DracoMalfoy
23.02.2018 4 z 5

Obsahuje jemné SPOILERY! Kniha se mi moc líbila. Nemesis byla konečně hrdinka, která se obešla bez věčného fňukání, litování se a obviňováním každého ve svém okolí. Zajímavý zde byl i milostný trojúhelník, pokud se to tak dá vůbec nazývat. Tyrus mi byl sympatický a romanci kterou s Nemesis vedli jsem si oblíbila. Zajímá mě, jak je možné že Nemesis cítí. Uvidíme, snad nám to autorka příště vysvětlí, mohlo by to být mně neznámé (rozumněj nevím co by mohla dát do dalšího dílu) téma příští knihy. Jinak Cygna byla skvělá záporačka.

martina1199
22.02.2018 4 z 5

ačnu tím, že se mi kniha líbila.
Příběh podle mě jednoznačně stojí a padá s hlavní hrdinkou Nemesis, která je prostě skvělá. Jako diabolik i jako člověk. Hodně zajímavé je také prostředí, ve kterém se vše odehrává a vykreslení stavu a způsobu života lidské společnosti.
Vyprávění jako takové mi přišlo oproti výše zmíněnému slabší, v mnoha směrech dost předvídavé, ALE ke konci se vše změnilo a pořádně zamotalo. Rozuzlení, pokud se to tak dá nazvat, mi přišlo trochu nepravděpodobné, a rozhodně si myslím, že TO zařídil Tyrus a ne Cygna (ti, co četli, jistě pochopí, o čem mluvím). Dostal tak totiž obě věci, po nichž prahl nejvíce.
Druhý díl si určitě přečtu, už jenom proto, abych zjistila, jak to skutečně bylo. A taky jsem opravdu moc zvědavá, jak se se vším novým, co na ni čeká, popere Nemesis :-)

Tofinka
20.02.2018 3 z 5

Velmi zajímavá knížka, rozhodně měla originální nápad co se jen tak nevidí. Nebyla tam žádná klasická romantika a to hodně oceňuji.
Postavy mi byly sympatické, ale (POZOR SPOILER!) Tyrus se mi líbil víc jako šílenec... :D

arram
19.02.2018 5 z 5

Kniha mého gusta. Děj jde kupředu neuvěřitelnou rychlostí a je plný zvratů, které čtenář nečeká. Neuvěřitelně čtivá a zajímavá kniha.

Oveczky
17.02.2018 4 z 5

Uuuu...tahle kniha ve mě vyvolala opravdu rozporuplné pocity. Prvních pár stránek jsem zhltla, ale bylo to jen opravdu prvních pár stránek. Do přibližně sté stránky jsem jen přemýšlela, za kolik knihu prodám a jestli ji vůbec dočtu...opravdu jsem se zasekla u scény, kdy si Leather odřezávala kůži...v tu chvíli jsem si říkala, že jsem asi v knihkupectví sáhla vedle. Knížku jsem na nějakou dobu odložila a vytáhla ji až o volném víkendu, kdy jsem zbylé stránky četla ve dvě ráno. Od druhé třetiny knihy jsem se do děje prostě zažrala a nemohla se odtrhnout...kniha byla plná převratů, nejistot a tajemství...a jednoduše dechberoucí.

Od samého začátku jsem měla slabost pro Nemesis, a to mi zůstalo po celou četbu. Prostě jsem si nemohla pomoct. Obdivuji autorku, jak mistrně zvládla zachovat po CELOU knihu Nemesinu povahu a charakteristické znaky diabolika...všechno do sebe zapadalo a ani jednou jsem nenarazila na situaci, kdy bych si řekla, že Autorka porušila zákony, co si v knize stanovila. To je pro mě velké plus.

Kniha je zvláštní, ale svým způsobem jedinečná. Měla jsem pocit, jako bych se od hlavní hrdinky pár věcí naučila, pochopila... knížka rozhodně stojí za přečtení!

anid
10.02.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem zvládla přečíst za den, s tím že jsem kvůli ní šla spát ve 3 ráno.
Zpracování světa je úžasné (snoubí spolu budoucnost, ve které se lidstvo ale vrátilo svoji mentalitou do středověku. Zajímavá kombinace). Proměna hlavní postavy (které jsme se docela bála) byla logická a příjemná. To samé se dá říct o vztahu Nemesis s Tyrusem. Fakt ten pár je dobrý.
SPOILER
Jediné co bych vytkla je "znovu oživení" Sidonie, která byla "oživena" jenom aby byla později znovu zabita, ale předtím udělala zmatek ve vztazích se svým přiznáním, které jsem tušila hodně dlouho předem. Příběh se dal vyřešit jinak i bez ní

Aria99095
03.02.2018

Přečetla jsem za den. To je všechno co k tomu reknu.

Věrka256
01.02.2018 4 z 5

VAROVÁNÍ!!! HOOODNĚ SPOJLERŮ!!! VAROVÁNI
Takže... Byla tahle kniha dobrá? Ano. Líbila se mi? Převážně ano. Ale proč mi to příjde jako pohádka s pár slovy, která by malé děti neměly slyšet? Ale no tak. Podřadná odlišná dívka se snaží zachránit svoji přítelkyni a přitom se zamiluje (úplnou náhodou) do budoucího Imperátora (v pohádce by to asi byl princ), který by chtěl zachránit "své království", protože vidí, jak strádá. Navíc se objeví postava, která má být po smrti, ale zázrakem přežila. A aby to skončilo, jako opravdová pohádka, tak se nakonec vezmou a z podřadné "služebnice" se stane Imperátorka, nebo-li "královna". A aby toho nebylo málo, tak hlavní záporák je nakonec přinucen "odejít a už se nikdy nevrátit" a k tomu se přiznat ke všem svým hříchům.
Ano líbila se mi ta kniha a která holka by nechtěla kluka jako je Tyrus? Ale když to skončilo jako klasická pohádka, tak mi to nedalo a musela jsem tu jednu hvězdičku odebrat.
Ale nápad to byl skvělej a hezky je kniha vyprávěna, ale čekala jsem tam horší věci, než dvě zmínky o sexu a otrávení jedem.
A abych to jen nekritizovala, tak ty postavy byly krásně promyšlené a fakt, KTERÁ HOLKA BY NECHTĚLA CHODIT S TYRUSEM?! Navíc obálka je hrozně přitažlivá. Prostředí je hezky popsané ale o některých dopravních prostředcích jsem měla pochyb jak vypadají.
I přes tohle všechno je kniha hezká a doporučuju přečíst.

Drey
28.01.2018 4 z 5

Tak já nevím . . .skvělý příběh, postavy jsem si zamilovala . Bylo to čtivé, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Nádherně vykreslený svět. Když se nad tím zamyslím, kniha přináší dokonce i ponaučení o tom, co dělá člověka člověkem.
Ale NĚCO mi v příběhu chybělo. Diabolik se mi líbil, moc líbil, když jsem ho četla. Ale nemyslím si, že si za půl roku vzpomenu, co přesně se v knize dělo.

warca
23.01.2018 3 z 5

Diabolik je propracovaná a originální kniha. Děj měl spád, příběh gradoval, hlavní hrdinové byli sympatičtí... Ale přesto mi tam něco chybělo! Kniha se mi nazdála moc čtivá. Oceňuji jen zajímavý námět a originalitu.

MerMinGwendol
15.01.2018 3 z 5

Zajímavá apokalyptická romance

JajaCZ
14.01.2018 4 z 5

Zaujímavé scifi dielo z pera ženskej autorky. Krásne vystavaný svet a detaily, no jednanie postáv mi pripadalo v niektorých chvíľkach naivné. Viem, že je kniha určená mladším čitateľom, no bohaté slovné popisy a zložitosť sveta by mohla byť použitá aj u knihy určenej pre staršiu vekovú kategóriu. Každopádne som si čítanie užila a bojím sa pokračovania. Mne by toto ako samostatný román stačilo. veľmi kladne hodnotím koniec, ktorý nie je úplne očakávaný a typický.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

S. J. Kincaid
americká