První konec

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308463/prvni-konec-1VI-308463.jpg 4390

První konec (1.)

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

The Next Together (2015)

Kniha První konec

Chytuš

Další z must-read mé dcery (tuším, že teď v prázdninovém období zdaleka ne poslední...). Co se Prvnímu konci nedá upřít je parádní grafické zpracování, nápadité a neokoukané. Ale... Děj pro staré cyniky poněkud rozvláčnější, což jsem ovšem obstojně vyřešila indiánským čtením (aneb kus přečti, kus přelítni očima). Čím víc jsem pokračovala ve čtení, tím bylo jasnější, že pokud budu chtít doběhnout do zdárného finiše, budu muset začít při čtení odpojovat mozkové buňky. Těch chuděr odpojených bylo nakonec tolik, že už jsem měla vážný problém rozeznávat písmenka, nicméně po lítém boji se nakonec zadařilo a První konec mám za sebou (Poslední začátek pro své vlastní dobro otevírat ani nebudu). Závěrem - pokud rok vašeho narození začíná číslicí 2, můžete si k mému hodnocení klidně i 2 hvězdičky přihodit...

kusma

Kniha je to určitě zajímavá s pěkným nápadem. Líbilo se mi zpracovaní knihy, vkládané zprávy a vzkazy čtení hezky zpestřily.
Výtku bych měla k věčnému vtipkování hlavních postav i ve chvílích, kdy to opravdu nesedělo. Příběh je psán i dosti jednoduše a bavila by mě větší propracovanost- bylo to dost zrychlené.
Ještě musím přiznat, že jsem dost věcí nepochopila, ale od toho tu je druhý díl, který si určitě přečtu.
Tedy, dílo to není nijak závratné, ale oceňuji nápad a napětí, co se z toho vlastně vyklube.

makynka911

Zajímavý námět knihy. Ne, že by byl děj tak závratný a kouzelný, ale něco mě nutilo číst a číst. Možná ty průběžné tajemné příkazy, o kterých jsem nevěděla, kde se berou. Každopadně dobrá kniha :)

petula6844

Miluju knížky o cestování časem, prolínání přítomnosti s minulostí. I přes prokousávání se začátkem se mi knížka líbila, prostě jsem potřebovala číst dál, abych pochopila o co jde a jak to dopadne. Mám připraven i druhý díl a těším se na něj.

Šárušš

Zpočátku jsem si říkala, že je to dost podobné knize Pád, jen bez té fantasy části, ale pak mě to tak uchvátilo, že jsem to měla přečtený asi za 3 dny.

Denisa_a

Já jsem docela zklamaná. Nějak jsem se vůbec nemohla začíst. Přečetla jsem jí, ale moc mě neuchvátila.

Lemra794

Z téhle knihy jsem opravdu nadšená. Hrozně moc. Nadchlo mě to asi stejně jako Sarah J. Mass (a to je co říct, protože její knihy jsou opravdu špička). Je to skvělý příběh s neuvěřitelnou zápletkou a neustálou gradací až do poslední strany (ano, až k doslovu).
Každý detail je promyšlený až do úplného konce a do všech důsledků, které z něj plynou. Velice oceňuji "výstřižky a útržky autentických článků" a hlavně jejich popisky. Ohromně se mi líbilo, že je celý příběh prodchnut "příkazovými řádky", které pro mě byly od začátku tajemstvím číslo jedna, kterému chci přijít na kloub.
Tato kniha mě zase po dlouhé době nadchla natolik, že mi nestačí pětihvězdičková hodnotící stupnice (asi budu muset začít používat i jednu / dvě hvězdičky, aby má hodnocení byla víc fér vzhledem k ostatním knihám). Rozhodně řadím mezi Top knihy a budu ji hrdě hostit v knihovně.

P. S.: nemyslím si, že je to typický román pro dívky (či jak těmto motivům chcete říkat). Knihu považuji spíš za sci-fi a young-adult a jako věrný čtenář tohoto žánru jsem byla nadšená. Myslím, že kdyby tuto hodnotilo víc čtenářů sci-fi, vypadalo by to trochu jinak (osobní názor, udělejte si svůj)

_Žanet_
28.12.2018

Jelikož teď nemám moc času na čtení, tak jsem knížku četla hodně rozkouskovaně, ale kupodivu ji to nijak nekazilo, protože pokaždý, když jsem knížku četla, mě humor autorky okamžitě navodil na čtecí náladu. Humor považuju právě za jedno velké plus téhle knížky, protože se trefil do toho mého. Jinak knihu samu o sobě nepovažuji za nějakou převratnou literaturu nebo tak, ale četla se dobře. Jediné co se mi moc nelíbilo, byl na můj vkus až moc uspěchaný závěr. Kniha sice měla spád po celou dobu, ale ten konec na mě byl až moc rychlý. Rozhodně bych si s ním pohrála víc, ale nic to nemění na tom, že je to kniha dobrá a určitě si přečtu i druhý díl.