První konec

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308463/prvni-konec-1VI-308463.jpg 4298

První konec (1.)

The Next Together (2015)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Lethania

Zajímavý nápad. Kniha se mi četla velmi dobře, příběh nebyl vůbec špatný. Styl psaní se mi taky hodně líbil. Pěkný romantický příběh.

wildXchos

Ze začátku mi kniha moc zajímavá nepřipadala. Byly to vlastně různé zamilované příběhy, které spolu neměly nic společného, ale vystupovaly v nich stejné postavy - Katherine a Matthew. Potom se ale začaly příběhy spojovat a proplétat a pořád se objevovaly nové souvislosti, a příběh začal nabírat opravdu vzrušující spád. Konec je velmi otevřený a zůstává spousta nevyřešených otázek. Moc se těším na další díl, kde se snad všechno vysvětlí.

KnihomolkD

Zajímavá myšlenka.Začátek byl skvělý,ale polovina až konec tam už to táhlo.
Občas jsem se trochu ztrácela v různých místech.

Hodnocení: 3/5*

Amitiel76

Uf...tak tahle kniha byla pro mě vážně boj. Se zaťatými zuby jsem ji přelouskala až na stránku 170, a pak to prostě vzdala. A to už je u mě co říct. Málo kdy totiž knihu odložím nedočtenou. Ale tady se to prostě stalo. Omlouvám se všem nadšeným příznivcům, ale já hledám u knížek odpočinek a odreagování, ale z téhle by mě brzy začala bolet hlava....
Námět byl skvělý, anotace mě zlákala, ale to zpracování.....
Autorka vytvořila jakési čtyři dějové linky. Prolínala se tu minulost, současnost i budoucnost. Dobrý. Mám ráda cestování v čase. Ale proč proboha tak zmateně přebíhala od jednoho ke druhému? Každému období věnovala dvě stránky, a šup, už jste zase někde jinde. Nedalo se začíst, natož pak si vytvořit nějaký vztah k postavám. Tu velkou lásku, kterou měli mít mezi sebou, jsem tam nikde neobjevila. Necítila....prostě tam byla napsaná, ale já jim to nevěřila.
Tohle fakt ne, a znuděně odkládám :-(

ZNellyZ

Po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Poutavě napsaná, originální děj i zápletka. Jednoduše naprostá bomba.

Nany_cz

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou, ale mile mě překvapila. Nejsem fanoušek knížek z budoucnosti, ale tady se mi líbilo, jak se děj prolínal. Konec mi přišel sice trošku urychlený, ale s radostí si přečtu i druhý díl a snad bude tak dobrý jako tento.

luciefeix

zajímavý příběh . Jen mi tich realit nemuselo být tolik

Koko1

Kniha má poutavé dějové téma, dobře se čte a nechce se vám přestat. V duchu příběhu jsem čekala i zajímavou pointu, ta ale nepřišla a urychlený zmatený závěr tím pro mne pokazil celý dojem z knihy.

any37

Kniha byla úžasná - nejen dějem, ale i jejím zpracováním. Mapa tažení, dopisy na lednici nebo jejich emaily ji úžasně doplňovali. Nejvíce mě udivilo to rozuzlení, bylo hrozně rychlé, nečekané a celkem jsem mu ani neporozuměla. Proč bylo to dítě tak důležité?

KatastrofaK

Ze začátku jsme byla nadšená tématem, ale knížka bohužel neudržela moji pozornost. Střídání dějů na mě bylo trochu moc. Nešlo mi se začíst a stále jsem se nutila pokračovat, protože mi přišlo, že nápad to má skvělej, ale samotné provedení mě zas až tak moc nebavilo. Určitě zkusím i druhý díl, ale nevím jestli ho dočtu.

Dandy1

Tahle kniha je zvláštní. A budu si muset přečíst pokračování, abych pochopila o co vlastně šlo. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to libilo nebo nelíbilo.

MíšaK.

Naprosto skvělá knížka. Nechybělo jí napětí, romantika, akce, poutavost, drama. Dopisy na lednici z roku 2019 naprosto skvělé, tihle dva měli nejdokonalejší vztah. Kapitoly nebyly dlouhé, knížka se četla rychle. Občas jsem se trochu ztrácela v té historické stránce věci, ale to se dá přežít. Epilog mě teda mírně znepokojil a moc se těším na pokračování.

sporran

Velmi zajímavě napsaná kniha. Ač na pomezí scifi, tak pro mě zajímavé. Čekala jsem spíš lovestory.... ale nakonec se z toho vyvrbilo něco naprosto jiného. Rozhodně stojí za přečtení i za zamyšlení a zfilmování.

Diego123

Kniha byla originální a prostě úžasná. Matt a Kate byli snové, krásné a poutavé hlavní postavy. :))

KaileyBlot

Tato knížka byla o Kate a Mattovi, Kate a Mattovi a opět Kate a Mattovi a naprosto mě dostala - byla stejně krásná jako její název i zpracování uvnitř, myslím časovou osu a všemožné ozvláštnění. Úžasně vymyšlených několik proplétajících se dějových linií a poutavý, zajímavý děj. Přišlo mi to absolutně geniálně promyšlené a díky originalitě se mi to strašně líbilo. Nebylo to nic moc oddychového, je potřeba trošku u toho přemýšlet jinak bych se v tom ztratila. Vůbec mi to nevadilo a moc jsem si čtení této knihy užila. Jsem nadšená! Doporučuju! (Ehm ano jsem si vědoma toho, že jsem právě tuto knížku vychválila za pomoci mnoha přídavných jmen a příslovcí nejméně do nebes, ale ona si to zaslouží).

K.Lara
17.12.2017

Některé knížky jsou jako pasti. Otevřete je v naději, že bude jen jeden díl, protože máte málo času a nechcete se moc začítat a teprve po dočtení se dozvíte, že to má pokračování. Toto kniha je jeden z mnoha příkladů... Ale je skvělá :)

Kni-Homolka
27.11.2017

Tak na takovouhle knížku jsem hodně dlouho čekala a teď je tu a já jsem si ji opravdu vychutnala do posledního řádku. Moc pěkné zpracování, různé dějové linie a musím se přiznat, že tentokrát jsem podlehla obálce a ani jsem se moc nezajímala o to, co o ní píšou ostatní... Taky se mi zalíbil autorčin styl a k jejím postavám člověk lehko přivykne, moc se mi líbí dvojice Katy a Matta, to jak se ve všem doplňují. Občas mě štvalo, že jsem byla napnutá, co se stane a příběh přeskočil do jiného roku, ale aspoň to mělo švih a o to rychleji se kniha čte. Určitě doporučuji.

Ježevika
26.11.2017

Nejdřív jsem se nemohla začíst, netušila jsem o půjde, ale od druhé poloviny bomba. Určitě si přečtu i pokračování od této mlaďoulinké autorky.

YA-girl
13.11.2017

Inu... bylo to krásně popsané, uvěřitelně, zajímavý námět... a i ta pointa byla ve výsledku celkem "hluboká", když čtenáři zahraje na tu správnou strunu... Ale něco tomu chybělo (třeba to dodá druhý díl). Různé časové roviny mám v knihách ráda, ale tyhlety z minulosti mě moc nebavily, byly na můj vkus zbytečně natahované. A když se v jednu chvíli vše jakoby "propletlo", tak se přiznám, že jsem to logicky prostě jaksi nepobrala (ačkoliv jsem ze sci-fi zvyklá na různé zvraty a běžně mi smysl dávají). Jinak vztah mezi Kate a Matthewem napříč časem byl vylíčený krásně, tu jejich lásku jsem jim věřila... jen mi někdy přišlo, že se autorka snažila z té Kate udělat AŽ MOC dokonalou, úžasnou a po všech stránkách obdivuhodnou ženu ;). Na druhý díl jsem každopádně zvědavá :).

orson
10.11.2017

Sakra zase jsem se nechal nalákat. Mám rád knížky o cestování v čase, nebo kde se odehrává více dějů v různých časech, prostě kde si dovede autor s časem hrát. Tohle bylo ale zklamání. Dlouho předlouho sledujete různé linie v různých časech, aby se nakonec nic moc nestalo a hlavně nevysvětlilo? WTF?!

Swimminggirl
05.11.2017

Opravdu mě dostávájí komentáře, že kniha je špatně napsaná. Kniha bývá špatně napsaná jen v případě, že autor nemá zkušenosti a má zmatek ve vlastních myšlenkách a to se promítá v jeho knihách. Když se vám kniha nelíbí, tak vám jednoduše nesedla a to se stane každému čtenáři minimálně jednou za život. Jinak já osobně se knihu chystám číst a podle mé kamarádky je kniha originální a zajímává, ale mně třeba ta kniha taky nesedne, ale já sem rozhodně nebudu psát, že je špatně napsaná. Můj názor, tak mě za něj prosím nesuďte. Díky

Alma-Nacida
04.11.2017

Nedočetla jsem. Zmatené, únavné a při pokusu zjistit, zda to k něčemu povede, jsem odhalila, že se konec nekoná, asi aby se dal připsat druhý, třetí...díl? Tak to pro mě opravdu není ta pravá kniha.

kamzíček
28.10.2017

Zdravím, nebudu zde knihu hodnotit, protože to jsem udělala už dřív. Nej bych chtěla poradit pár lidem. Někteří jsem totiž psali, že nepochopili konec a nebo, že je zamotaný. Ne u všech knížek, ale zrovna u téhle je potřeba si přečíst druhý díl, kde najdete spoustu odpovědí na otázky z první knížky.

Mojepočteníčko
27.10.2017

Žánr young adult má své příznivce, odpůrce i čtenáře nestranné. Troufám si říct, že patřím do poslední jmenované skupiny. Když jsem před rokem s psaním recenzí začínala, sledovala jsem ostatní blogery, kteří mě dovedli na mnoho knih tohoto žánru nalákat. V mé knihovně je tudíž takových knih hned několik. Prozatím jsem přečetla pouze čtyři. A kniha První konec je již třetím zklamáním v řadě…
Kate a Matt. Dva lidé, kteří se opakovaně potkávají ve třech časových rovinách. Znovu se do sebe zamilovávají a jeden druhého za různých okolností také opouští. Příběh vás každým obdobím provede, seznámí vás s životy a posláním obou hrdinů, a pak už v podstatě jen přihlížíte dění kolem nich.
Možná nemám dostatečně načteno, ale jediné, co jsem během čtení z příběhu cítila, byla jednoduchost, lacinost a naivita. Jistě, námět knihy je bezpochyby zajímavý, ale upřímně musím říct, že jsem oba hrdiny začala ve velice krátkém čase doslova nesnášet. Vadilo mi na nich snad úplně všechno, od dialogů, které spolu vedli, přes životní situace, ve kterých se nacházeli až po od první chvíle zjevnou fyzickou přitažlivost. Jak už jsem zmiňovala výše, vyjma námětu, doplněném o poutavou a z mého pohledu velmi vydařenou obálku, nemohu říct, že by mě kniha jakkoli omámila. Proto se ptám – skutečně spočívá přitažlivost tohoto žánru právě v tomto? (A ano, mluví ze mne skutečně velké zklamání)..
Než se rozhodnete knížku zařadit do nějakého internetového bazaru, chtěla bych říct na závěr ještě jednu věc – nedejte na mě. Pokud má místo ve vaší poličce a čeká na přečtení, pusťte se do ní. Třeba se v jistých ohledech mýlím. Anebo už jsem na takový příběh přespříliš stará ….

PetraBery
21.10.2017

Kniha o osudech dvou lidí, kteří se setkávají v různých časech. Zajímavě pojaté, čtivé a s koncem, který nutí přečíst si i další díl. Láska Kathrine a Matthewa se mi líbila v každé době, tím spíš, že pokaždé dokázali ovlivnit budoucnost. Příjemné čtení.

Coccinelle
18.10.2017

Kniha se četla dobře, ale ta jejich velká láska napříč stoletími byla prezentovaná jako naprostá samozřejmost, takže přestože se do sebe zamilovávali několikrát, ani jednou jsem v tom nevnímala city. Prostě se potkali a věděli, že se milují, protože to tak bylo vždycky.... Konec mi přišel docela nicneříkající, nevíme, kdo je posílal v čase a důvod proč je taky takový zvláštní. Každopádně to bylo příjemné zpestření, především grafická stránka knihy, takže za mě 3*

Horselen
17.10.2017

Nenapadá mě jiný název, jak knihu popsat, než: "hop sem, hop tam". Konec byl neskutečně odbytý, velice rychlý a snad bych řekla i zmatený. Čtyři hvězdičky jen za obálku.

Bustedka
12.10.2017

Námět super, styl psaní vyhovující, významné plus za grafickou podobu. Dopisy, mapky, statusy z FB tomu dávají velký šmrnc. Na druhou stranu jsem se jen ksichtila vždy, když se odehrával nějaký dialog typu: mám tě ráda - já tě mám taky rád - miluju tě (jejda to jsem říct nechtěla) - i já tě miluju... atd atd.. Tyhle romanťárny já prostě nemám ráda. Na tom je vždy poznat, zda knihu napsala žena, či muž :-D No každopádně do příběhu jsem za až tak vtažena nebyla, ale do druhého dílu se ráda pustím.

BarbLangdon
05.10.2017

Kniha mě bavila...sice trochu zamotaný konec, ale super...

Merynkaw
04.10.2017

Není to můj šálek kávy... ale četlo se to v pohodě.