První konec

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308463/prvni-konec-1VI-308463.jpg 4330

První konec (1.)

The Next Together (2015)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

tyna_01
dnes

Kniha byla velmi zajímavá. Občas jsem měla problém se zorientovat v době a v rolích, ale jinak se četla dobře.

JankaV80

Knížka je napsaná opravdu velmi dobře, ničím neruší (a to přesto, že se střídají jednotlivé příběhy) a čtenáře velmi rychle vtáhne do děje. A to tak moc, že je člověku líto, že příběh končí ... i když vlastně ne, ještě tu je díl druhý :-)
Moc se mi na knize líbily různé typy písma, kterými jsou oddělené jednotlivé příběhy a vsuvky v podobě novinových článků nebo emailové komunikace.
Příběh je jednak o osudu Katherine a Matthewa, kteří se opakovaně potkávají v různých staletí, ale taky o tom, jak jedna změna události může změnit události následující ... v podstatě řetězová reakce. Spolu pak musí přijít na to, proč se od 18. století objevují pořád dokola, proč zrovna oni dva a čím to lze změnit?
Knihu rozhodně doporučuji. Dá se, dle mého názoru, přečíst i za jeden jediný den.

baru.benesova

Knížka je rozhodně nadprůměrná. Velmi se mi líbil její nápad. Autorka si vybrala i velmi zajímavá historická prostředí, do kterých byly její části zasazeny, takže se zároveň dozvíte i něco málo z historie. Také se mi velmi líbily různé dopisy, vzkazy, grafy a zprávy, jakými byla kniha obzvláštěna. Ale byla napsána dost obyčejnými a strohými větami, a myslím, že se z ní z toho celkové dalo vytřískat ještě víc, že vzhledem k tomu, jak smutnému tématu toho, že se do sebe mladí lidé stále zamilovávají, ale nikdy neskončí spolu, mohla ještě více zaútočit na emoce. Přesto mi na jejím konci ukáplo pár slz a hodnotím 4* :)

Petra38

Tohle bylo vazne napinave a hezky zpracovane, libilo se mi,že jsem vážně netušila jak bude přiběh pokračovat a jsem zvědavá na další díl, doufám že tam bude rozuzlení důvodu, proč se stale Katy a Matt vrací. Jdu na něj :)

Myška789

Knížka byla skvělá, nemohla jsem se od ní odtrhnout a dobře se četla.
Ze začátku jsem se ztrácela, ale i tak to bylo super a už se těším na pokračování.

lee5747

Příběh mi přišel zajímavý, sem tam jsem se ve skocích v čase ztrácela, ale vždy jsem se dokázala zpět zorientovat. Jediné co mi dojem z knížky kazí je můj pocit, že konec téhle knížky byl dost rychlý.

Slugterra

Knížka mě velice zklamala. Čekala jsem mnohem víc. Autorka sice píše zajímavě, ale kniha a její ztvárnění příběhu se ji nepovedl. Děj byl sice někdy napínavý, ale dost často jsem se v něm ztrácela nebo ho nepochopila. Postavy jsem ne neměla ráda, ale prostě mi nepřirostli k srdci a nebyla jsem schopna s nimi soucítit. Začátek knihy byl super. Od stránky asi 150 už zas tak suer nebyl. To už potom bylo tak zamotaný, že se to prostě nedalo. A konec radši nebudu ani komentovat, jelikož nic horšího autorku snad ani napadnout nemohlo. Účel jejich existence a neustálého vracení se zpět k životu chápu, ale konec prostě mohl být lépe podán.

Ale ať jsem i trochu optimista a nehledám jen špatné. Tak se mi líbily ty dokumenty, textovky, maily apod. To se mi líbilo, to bylo fajn číst. Ale to je asi tak všechno.

Hodnocení: Kniha mě zklamala, proto dávám 2* a autorce dám druhou šanci, tím že si přečtu i druhý díl...

EllisBa

Na tuto knihu jsem narazila celkem náhodou a jako první mě zaujala obálka a myšlenka. Když jsem začala knihu číst, říkala jsem si, že jsem asi udělala špatně, jelikož mě děj na začátku moc nezaujal a docela jsem se ke čtení nutila, ale když jsem četla dál a dál, později mě příběh docela chytil a nemohla jsem se odtrhnout (hlavně ke konci), začala jsem nacházet určitý systém v přeskakování a bylo to super, momentálně mám objednaný i druhý díl, tak doufám, že jsem neudělala špatně :).

Jass

Obsahuje lehké SPOILERy
Poslední stránky téhle knihy mě zanechali v naprostém emočním zmatku. Aneb "Tohle přece nemůže být konec!!! - Aha, on ještě není konec...", a pak jen "Cože?" obávám se, že jsem ten konec nějak nepobrala...
Jinak to ale byla jízda, naprosto jsem nebyla schopná knížku odložit. Nejslabší mi přišla asi Carlislovská linie, ani nevím proč, zkrátka mě tolik netáhla. Zato Krym mě bavil hodně, možná proto, že tamní Katy byla vážně "krutopřísná" :D A mladí manželé byli neuvěřitelní, vážně... takoví lidé existujou? A můžu si nechat změnit výchozí nastavení? Jen by mě zajímalo, jak to tedy bylo s tím zasnoubením (z linie 2019), protože to jsme se, pokud vím, pořádně nedozvěděli...
Pořád mě ale mate ten závěr s tím Tomem... Co? Jak to? Proč? .... Potřebuju další díl!
A jakto, že Matt už o Clove věděl.... doprčic...

Nelly

Zklamání. Autorka nevyužila všechen potenciál, který se v námětu jistě skrýval. Příběhy z minulosti byly nudné, hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla. Ani nebudu číst druhý díl, protože se domnívám, že vysvětlení cestování v čase (ani to nemohu nazvat reinkarnací, protože by se na povrch vyloupla spousta nelogických věcí) nebude asi věrohodné. No, přiznám se, jsem ráda, že už mám knihu z krku, neužila jsem si to. - A opravdu téměř v každé v dnešní době vydané knize musí být někdo s opačnou sexuální orientací?

kacka29

Tuhle knížku jsem četla po bolestivém rozchodu (viz Moje srdce a jiné černé díry) a povedlo se jí mě skvěle rozptýlit. Zajímavý příběh, velmi sympatické postavy, poutavě napsané... Jediné co bych vytkla je, dle mého názoru, příliš uspěchaný konec. Vždy když jsem si četla ty vzkazy, které si psali mezi sebou, tak jsem si hrozně moc přála najít někoho takového, s kým bych mohla mít takový vztah a došlo mi, že můj bývalý to nebyl. Říkala jsem si, že jen fantazíruju a že takový kluk existuje jen v knihách, ale světe div se, našla jsem svého Matta...

mišák1262

bezvadná kniha...někomu by mohlo vadit že se tam protiná více přibehu ale mě ne já sem naprosto spokojená.....

ivedoo

Skvělá série, která se čte uplně sama. Matt a Katty jsou prostě nejlepší dvojka. Styl psaní je naprosto úžasný. Přebíhání mezi časovými liniemi vylepšují celý příběh. Je ti napínavější a díky tomu se doplní mnoho skutečností. Oba díly jsem měla přečtené za dva dny. Jsem z této série nadšená ❤️

Lethania

Zajímavý nápad. Kniha se mi četla velmi dobře, příběh nebyl vůbec špatný. Styl psaní se mi taky hodně líbil. Pěkný romantický příběh.

wildXchos

Ze začátku mi kniha moc zajímavá nepřipadala. Byly to vlastně různé zamilované příběhy, které spolu neměly nic společného, ale vystupovaly v nich stejné postavy - Katherine a Matthew. Potom se ale začaly příběhy spojovat a proplétat a pořád se objevovaly nové souvislosti, a příběh začal nabírat opravdu vzrušující spád. Konec je velmi otevřený a zůstává spousta nevyřešených otázek. Moc se těším na další díl, kde se snad všechno vysvětlí.

KnihomolkD

Zajímavá myšlenka.Začátek byl skvělý,ale polovina až konec tam už to táhlo.
Občas jsem se trochu ztrácela v různých místech.

Hodnocení: 3/5*

Amitiel76

Uf...tak tahle kniha byla pro mě vážně boj. Se zaťatými zuby jsem ji přelouskala až na stránku 170, a pak to prostě vzdala. A to už je u mě co říct. Málo kdy totiž knihu odložím nedočtenou. Ale tady se to prostě stalo. Omlouvám se všem nadšeným příznivcům, ale já hledám u knížek odpočinek a odreagování, ale z téhle by mě brzy začala bolet hlava....
Námět byl skvělý, anotace mě zlákala, ale to zpracování.....
Autorka vytvořila jakési čtyři dějové linky. Prolínala se tu minulost, současnost i budoucnost. Dobrý. Mám ráda cestování v čase. Ale proč proboha tak zmateně přebíhala od jednoho ke druhému? Každému období věnovala dvě stránky, a šup, už jste zase někde jinde. Nedalo se začíst, natož pak si vytvořit nějaký vztah k postavám. Tu velkou lásku, kterou měli mít mezi sebou, jsem tam nikde neobjevila. Necítila....prostě tam byla napsaná, ale já jim to nevěřila.
Tohle fakt ne, a znuděně odkládám :-(

ZNellyZ

Po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Poutavě napsaná, originální děj i zápletka. Jednoduše naprostá bomba.

Nany_cz

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou, ale mile mě překvapila. Nejsem fanoušek knížek z budoucnosti, ale tady se mi líbilo, jak se děj prolínal. Konec mi přišel sice trošku urychlený, ale s radostí si přečtu i druhý díl a snad bude tak dobrý jako tento.

luciefeix

zajímavý příběh . Jen mi tich realit nemuselo být tolik

Koko1

Kniha má poutavé dějové téma, dobře se čte a nechce se vám přestat. V duchu příběhu jsem čekala i zajímavou pointu, ta ale nepřišla a urychlený zmatený závěr tím pro mne pokazil celý dojem z knihy.

any37

Kniha byla úžasná - nejen dějem, ale i jejím zpracováním. Mapa tažení, dopisy na lednici nebo jejich emaily ji úžasně doplňovali. Nejvíce mě udivilo to rozuzlení, bylo hrozně rychlé, nečekané a celkem jsem mu ani neporozuměla. Proč bylo to dítě tak důležité?

KatastrofaK

Ze začátku jsme byla nadšená tématem, ale knížka bohužel neudržela moji pozornost. Střídání dějů na mě bylo trochu moc. Nešlo mi se začíst a stále jsem se nutila pokračovat, protože mi přišlo, že nápad to má skvělej, ale samotné provedení mě zas až tak moc nebavilo. Určitě zkusím i druhý díl, ale nevím jestli ho dočtu.

Dandy1

Tahle kniha je zvláštní. A budu si muset přečíst pokračování, abych pochopila o co vlastně šlo. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi to libilo nebo nelíbilo.

MíšaK.

Naprosto skvělá knížka. Nechybělo jí napětí, romantika, akce, poutavost, drama. Dopisy na lednici z roku 2019 naprosto skvělé, tihle dva měli nejdokonalejší vztah. Kapitoly nebyly dlouhé, knížka se četla rychle. Občas jsem se trochu ztrácela v té historické stránce věci, ale to se dá přežít. Epilog mě teda mírně znepokojil a moc se těším na pokračování.

sporran

Velmi zajímavě napsaná kniha. Ač na pomezí scifi, tak pro mě zajímavé. Čekala jsem spíš lovestory.... ale nakonec se z toho vyvrbilo něco naprosto jiného. Rozhodně stojí za přečtení i za zamyšlení a zfilmování.

Diego123

Kniha byla originální a prostě úžasná. Matt a Kate byli snové, krásné a poutavé hlavní postavy. :))

KaileyBlot

Tato knížka byla o Kate a Mattovi, Kate a Mattovi a opět Kate a Mattovi a naprosto mě dostala - byla stejně krásná jako její název i zpracování uvnitř, myslím časovou osu a všemožné ozvláštnění. Úžasně vymyšlených několik proplétajících se dějových linií a poutavý, zajímavý děj. Přišlo mi to absolutně geniálně promyšlené a díky originalitě se mi to strašně líbilo. Nebylo to nic moc oddychového, je potřeba trošku u toho přemýšlet jinak bych se v tom ztratila. Vůbec mi to nevadilo a moc jsem si čtení této knihy užila. Jsem nadšená! Doporučuju! (Ehm ano jsem si vědoma toho, že jsem právě tuto knížku vychválila za pomoci mnoha přídavných jmen a příslovcí nejméně do nebes, ale ona si to zaslouží).

K.Lara
17.12.2017

Některé knížky jsou jako pasti. Otevřete je v naději, že bude jen jeden díl, protože máte málo času a nechcete se moc začítat a teprve po dočtení se dozvíte, že to má pokračování. Toto kniha je jeden z mnoha příkladů... Ale je skvělá :)

Kni-Homolka
27.11.2017

Tak na takovouhle knížku jsem hodně dlouho čekala a teď je tu a já jsem si ji opravdu vychutnala do posledního řádku. Moc pěkné zpracování, různé dějové linie a musím se přiznat, že tentokrát jsem podlehla obálce a ani jsem se moc nezajímala o to, co o ní píšou ostatní... Taky se mi zalíbil autorčin styl a k jejím postavám člověk lehko přivykne, moc se mi líbí dvojice Katy a Matta, to jak se ve všem doplňují. Občas mě štvalo, že jsem byla napnutá, co se stane a příběh přeskočil do jiného roku, ale aspoň to mělo švih a o to rychleji se kniha čte. Určitě doporučuji.