První konec

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308463/prvni-konec-1VI-308463.jpg 3.9438

První konec 1.

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

The Next Together, 2015

Kniha První konec

Foxie89

Nevím vlastně, jestli se mi konec a vysvětlení libílo nebo ne. Ale asi první kniha, co využívá poznámek a článků tak hezky. Každopádně se plná očekávaní vrhám na další díl:)

Ocásek

Tahle knížka je pro mě zklamáním, čekala jsem od příběhu něco víc. Dělalo mi problém se do knížky začíst. Nakonec jsem První konec dočetla, ale do druhého dílu už se jen tak nepustím. Ale pochvalu si zaslouží nápadité a originální grafické zpracování. Líbí se mi i samotný motiv cestování časem, ale v této knížce to na mě působí zmatečně. Něco tomu prostě chybělo.

Wikvetek
21. březnaodpad!

Vůbec mě tato knížka nenadchla... Za mě ztráta času! Popravdě řečeno jsem ji odložila s tím, že se k ní asi už nevrátím...

knihomolka369

Mohu jen doporučit!

Terva

Hluboká rezonance
jako elektrony neúprosně
přitahované k jádru
síla přitažlivosti mezi uhlíkem
a vodíkem. Moje srdce k tvému.

Kampus Nottinghamské univerzity, Anglie 2039

Čekal jsem od příběhu víc. Hlavně víc cestování časem. Jenže, ono tady ani tak nejde o cestování časem, jako spíš o přeskakování v dějinách do jiných časů. Ano, aktéři jsou stejní, žijící v jiném období, ale nejde o klasické cestování časem. Navíc, příběhy z těch různých dob nejsou tak přitažlivé a vlastně se zaobírají jedním základním aspektem a tím je láska. Pravda, pokaždé se jedná o jiný směr a čas lásky, ale ve své podstatě JDE o červenou knihovnu bez erotických scén.

Southamptonský přístav, Anglie, 1854

Citát: Nejsme nejvíc cool děcka v laborce, pokud nás nevyhodí za sexuální obtěžování psacího stolu.

Taky, co by jste očekávali od spisovatelky, která tento román napsala v osmnácti letech. Tato „dívka“ neprožila ani dvacetinu svého života, je vám jasné, že vlastně o životě neví nic. Tak se drží toho, co zná – měla asi dobré známky z dějepisu. Budoucnost jí moc nejde a je závislá na internetu a dalších spisovatelích, kteří se budoucností zaobírají. Ačkoliv je námět dobrý, celkové zpracování už takové ambice nemá. Postrádám tu akci, humor a vlastně i sex, který dle mého názoru, do tohoto žánru patří.

Carlisle, Anglie, 1745

Malá ochutnávka:
Když se její ruka dotkla Mattovy, přísahala by, že se něco... Že tam něco bylo. Zamrkala a pokusila se vybavit si, co se přesně stalo. Měla divný pocit, jako by najednou prožívala sen předchozí noci, sen, který už dávno zapomněla. Co byl tenhle kluk zač? Zdál se jí tak povědomý, ale nedokázala si ho zařadit. Neměla za to, že by ho někdy potkala,,,,,,,,,

Celkově se jedná o průměrný příběh, který vás zavede do čtyř časových rozměrů, kde se vlastně odehrává stejný děj. V jedné části se dokonce i sama slečna spisovatelka ztratí a v článku určeném pro rok 2019 vnese děj, odehrávající se v roce 2039. (str. 123) Možná to není její chyba, ale jen chyba překladatele, ale i to je důkazem, jak jednoduchý děj dokáže rozházet logiku. Vybral jsem osm citátů a vložil je do profilu Lauren Jamesové. Napsala pokračování, ale dost se ho bojím, i když ho vlastním. Pustím se do něj, ale....hmmm.

Kampus Nottinghamské univerzity, Anglie 2019 (Chyba?)

Citát: Miluju tě v každém životě!

Zuzanka45

Moc fajn kniha a hezký nápad. Plánuji si koupit i pokračování.

evavolavka
19.11.2019

Nedočetla jsem. Roztříštěné, střídaly se časové a místní roviny, asi se to mělo prolínat, vkládané dopisy a záznamy v novinách... prostě nuda, nezajímavá kniha.

Bebe2004
09.09.2019

Zajímavý námět, jsem zvědavá na druhý díl

Gemina
Gemina