První konec

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308463/big_prvni-konec-1VI-308463.jpg 3.9467

První konec 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Next Together, 2015

Kniha První konec

Daduna

Od knihy jsem čekala víc vzhledem k tématu,který si autorka vybrala. Za mě je to spíš čtení pro mladé a asi to tak má být,vzhledem k tomu,že to autorka napsala v mladých letech a byla to její prvotina. Pokračování si bohužel nepřečtu. Kniha za mě měla větší potenciál,ale nevyužitý. Možná sem už i stará na takové knihy,kdo ví.

vlkcz
20.12.2021

Na prvotinu, kterou autorka začala psát v osmnácti, hodně dobré. Je pravda, že místy (zejména v té "současné" linii), je tahle pubertální nevyzrálost ještě znát (možná úmyslně), ale propojit takhle čtyři dějové linky, aby to drželo pohromadě a těch logických nesrovnalostí tam nebylo moc (jasně, že tam jsou), to by byl složitý úkol i pro mnohem vypsanější autory.
Trochu náročnější začátek, daný přepínáním mezi jednotlivými dobami, ale tak po 50 stranách si člověk zvykne. Konec naopak trochu uspěchaný. Ale jak už jsem napsal, mě to uspokojilo a pokračování určitě přijde brzy na řadu.
CooBoo zaslouží pochvalu za grafické zpracování, u korektorské práce už je to tradičně trochu slabší.

Smavla
24.08.2021

Na začátku pro mě bylo neskutečně složité se do knihy začíst. Ztrácela jsem se. Jakmile jsem tak nějak pochopila dějové linky a princip knihy, bylo to lepší a knihu jsem nakonec přečetla během dvou dnů. Ale dost mě zklamal konec. Autorka jej mohla třeba více rozvinout...

Bajuli
17.05.2021

Jako takhle kniha top-strop, jenom ten konec mě mrzel. Myslím, že tam autorka mohla rozhodně víc zapracovat, bylo to takové nic, nic a najednou bum, a člověk pak ani neví, co si má myslet. Jinak se mi moc líbí originalita děje i to, že se ty doby tak střídaly, normálně knížku po tomto "vystřídání časů" hned odložím, protože ty, děje se mi pak tak míchají dohromady, ale tady u této knihy mi to ani tak nevadilo..

Bohužel tu jednu hvězdičku za konec jsem ubrat musela, i když mě to moc mrzí. :( Ten konec se mi fakt nelíbil.. A nebylo to tím (pro ty, co nečetli) tím, že by se mi nelíbilo jak to dopadlo, ale že ta část byla taková odfláklá, jak kdyby autorka z ničeho nic chtěla knihu dopsat a psala rychle to, co ji padlo zrovna pod ruku. Jinak by to byla nejspíš jedna z mých oblíbených knížek, ale ten konec.. ten mě moc mrzí.

TessBlackCat
26.03.2021

Příběh ohledně reinkarnací se mi nejprve zdál celkem ohraný, i tak se knížka dobře četla a příběh byl fajn. Upřímně jsem byla dost zvědavá, jak to nakonec skončí, což mě upřímně moc nenadchlo. Ukončení se mi zdálo takové rychle spíchnuté a né tak promyšlené, oproti celému příběhu. Zkusím ještě přečíst druhý díl. Každopádně ve svých (již dávno pominulých) sedmnácti letech, bych byla z knížky nejspíš nadšená.

jengibre
10.03.2021

Hezký, čtivý román. Všechny dějové linky mě zaujaly a byla jsem zvědavá, jak to s hlavními postavami v jejich jednotlivých životech dopadne. Jen závěr se mi zdál trochu nedotažený. Možná že někdy sáhnu i po pokračování.

jmeno
04.02.2021

V knize jsem se ztrácela jak kuře v kukuřici. Nechápala jsem snad ani jednu dějovou linku. Musela jsem odložit a nejspíš se k tomu hned tak nevrátím.

Uma
01.12.2020