První konec

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308463/prvni-konec-1VI-308463.jpg 4.1208

První konec (1.)

The Next Together (2015)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

kacenka_m

Nádherný příběh !
Doporučuju určitě všem, co mají rádi trochu fantasy, ale i romantiku. Vůbec jsem závěr nečekala a pořád jsem dumala nad tím, jaký mají nakonec úkol. Překvapilo mě, jak moc čtivé to bylo! Hned se mi kniha líbila podle obalu, ano, říká se “nesuď knihu podle obalu”, ale kdo to dělá? Krásný obal a ještě krásnější příběh !

Ditula

Kniha se mi celkem líbila :-)
Námět knihy byl zajímavý, proto jsem si říkala, že by se to mohlo dát číst. Škoda, že některá období mi pak přišla trošku nedotažená. Jinak super - bylo to oddechové, ke konci to mělo i spád, kdy jsem byla hodně zvědavá, jak to skončí, proč o sebe stále přicházejí... Čehož jsem se dočkala jen částečně :-D Těším se na druhý díl, který mi snad vysvětlí více.
Ale na to, že je autorka ročník 92, stejně jako já, klobouk dolů! :-)

estwen

Oddychovka - napřed se mi to vůbec nelíbilo a těžko se mi prokousávalo puberťáckým stylem psaní a zmatenými kapitolami z různých časů. Posledních 20% už ale mělo spád - jakoby se autorka "vypsala" k lepšímu stylu během jedné knihy. Ale jako vymývák na pláž na dovolenou to bylo super a bod za to, že autorka je ročník 1992 ;)

Jordyz

Pohodová oddychovka, doporučuju.

cecetka

Knihu jsem precetla do vyzvy. Podruhe uz ji ale cist nebudu, mozna nejsem ten pravy cilovy ctenar.
Tema je zajimave, pribehy z 21.stoleti taky. Proc jsou ty historicke vzdy zasazeny do valecneho konfliktu tusim jen mlhave - zrejme aby autorka oduvodnila nahle umrti.
Pribehy nejsou zvlast propracovane, premisteni v case mezi 18. a 19. stoletim se moc nepovedlo. Drama 21. stoleti taky ne. Bylo to hodne naivni.
Nakonec knihu hodnotim 3*. Libi se mi napad pribehu. Jen si myslim, ze si autorka ukousla velke sousto, se kterym se nedokazala vyporadat. Skoda.

lenka7348

"První konec" se mi líbil. Kniha je čtivá, námět i zpracování zajímavé. Děj ve vtáhl a s napětím jsem očekávala, co bude dál. Je pravda, že občas jsem se musela na chvilku zamyslet, o kterém páru je zrovna řeč, ale určitě si přečtu i druhý díl. :-)

Attia

Z Prvního konce jsem si odnesla hlavně rozpačitost. Neskutečně se mi líbil samotný nápad i to, že v knize mohu narazit na nejrůznější časová období z minulosti či i z budoucnosti. Chválím také obálku a nápadité zpracování v podobě nejrůznějších grafických vložek. Avšak nemohu knize upřít naivitu a zmatečnost, povrchnost postav a místy odbitý text s příliš jednoduchými vyústěními. Autorka si vybrala poměrně složité téma, cestování v čase je vždy dost ošemetné, ale poprala se s ním ze všech sil. Navzdory drobným chybičkám se mi knížka četla docela dobře.

SimonaPrihodov

"Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete?"

Kniha má velmi originální příběh. Moc se mi líbí ty různé obrázky - dopisy, e-maily..
MINISPOILER
Dle mého za tohle vše může Tom. Na konci knihy si Clove půjčila Tomův tablet. Pod textem pak psalo toto.
..vvvvclove sutcliffe
..a
..tttttatttti mami mami
Atd.

Jinak knihu rozhodně doporučuji, protože je u mě v TOP 5!

tinka99

Kniha je nadherná a skvěle se čte....přečetla jsem ji za dva dny...ke konci jsem se do děje trochu zamotávala a epilog jsem moc nepochopila, ale myslím, že to mi vysvětlí druhý díl, na který se moc těším...

Tofinka

Kniha se mi straaaašně moc líbila!!!
Nejdřív jsem se bála, že se budu mezi jednotlivými roky ztrácet, ale nakonec tomu tak nebylo. Velice se mi líbily všechny životy Matthewa a Katherine, ale asi nejvíc sympatická mi byla Katy z roku 2019... (I když jsme se s jejím příběhem mohli seznámit pouze díky zápiskům v deníku a e-mailům)

Musím se taky ještě pozastavit nad nadpozemsky krásnou obálkou, díky které jsem si této knížky v knihkupectví vůbec všimla.

Velmi se těším na další díl. :)
A nemůžu nic jiného, než knihu doporučit...

Alchemi

Tato kniha mohla mít daleko větší potenciál. Je to kniha hlavně pro dospívající, ale může bavit i dospělé. Autorka si s ní celkem vyhrála, viz. mapy, e-maily, novinové články... Příběh díky tomu působí uvěřitelněji. Také si poradila s prolínáním dějových linek. Celkově bych ji doporučila dál.

NikaMirka

Nemám moc ráda knihy, kde se prolíná víc časových rovin, a obzvlášť mě vadí ty historické linie z 18 a 19 století. Mám problém představit si romantické scény tam, kde nebyla pořádná hygiena :(. Stejně tak tady my myšlenky letěly tím směrem. Přesto jsem chtěla vědět, jak to vše dopadne, kde se příběhy propojí, a co se ukáže, jako hlavní důvod převtělování Matta a Kate. Nadšená z knihy nijak nejsem, takže dávám za tři - průměr.

MerMinGwendol

moji nejoblíbenější jsou Matthew a Katy z druhého příběhu
SKVĚLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ,UŽASNÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

katerina.l.

Kniha se čte pěkně, lehce. Nicméně Catherine a Matthew z roku 2019 mi s těmi vzkazy, facebookovými posty a maily hroozně lezly krkem! Ale chápu, že to byl "jiný" způsob, jak seznámit čtenáře s jejich příběhem. Těším se na další díl a na rozuzlení, které je slíbené v komentářích pod knihou.

Denaille

Hodně zvláštní kniha, která na mě velmi zvláštně působí. Tak snadno se četla, že si člověk po dočtení řekne: "Tohle napsat je hračka!" A přitom ve mě vyvolává pocit, že příběh je až geniální a že bych nikdy nic podobného nevymyslela, aby to dávalo smysl a plynulo tak lehce. Chtěla bych si ji dát do složky "Doporučné", protože tam mám fakt knihy, které mnou nějak pohnuly... ale na druhou stranu z ní mám zase pocit, že za týden už nebudu vědět, jak se hlavní hrdinové jmenovali a bude upadat v zapomnění...
Jediné, co mi vadilo byl způsob jakým je psaná, což asi i vysvětluje moje rozporuplné pocity. Nerada čtu v knize výstřižky z novin, screeny emailů. Nesnáším to. A přitom musím uznat, že bez nich by tato kniha byla tuctová, což by bylo škoda.

Jostik_21

Best kniha. Spisovatelka dostala velmi dobrý nápad. Rodit se znovu a znovu. Kniha mezi neoblíbenějšíma pro mě. Doporučuji přečíst. Spisovatelka se zařadila mezi top 10 nejlepších spisovatelů/spisovatelek (pro mě). Těším se na další díl.

Peťule159

Krásná knížka :) Není co dodat :)

kamzíček

Pocity z této knihy nedokážu ani popsat. Jsem však neskutečně ráda, že mám tuhle knihu v knihovně.

Někdošťastný

Ze začátku jsem byla zmatena z prolínání různých časových období a kniha vyžadovala větší pozornost. Jinak se mi kniha líbila a doporučuju přečíst i 2. díl, lépe příběh pochopíte.

niki_mutlova

Dokonalá knížka!! Zpočátku jsem byla trochu zmatená z více příběhů najednou, ale postupem času do sebe začalo vše zapadat. Vtipné vzkazy, mapky a další přidávají příběhu na zajímavosti. Doporučuji!!

Peace

"Kdybych si přestala dělat legraci, tak bych si prostě jen lehla do postele a už nikdy nevstala."

Zajímavý a rozhodně originální příběh. Ze všech popisovaných životů mě nejvíce bavil ten psaný v dopisech, z roku 2019. Ostatní mě zase tak neoslovily a přišly mi až moc .. neuvěřitelné.

DracoMalfoy

Kniha byla zajímavá, ale vadily mi ohraná jména - Katherine a Mathew (Katew) - a neuvěřitelná zmatenost druhé poloviny knihy. Ale druhý díl si přečtu,to jo.

Dikyld

Úžasná kniha o nekonečné lásce, ke které nemám co dodat. Snad jen to, ze kdo jí alespon nezkusí, dělá chybu.

Liduka

Skvělá kniha. Moc se mi líbil styl psaní autorky. Díky krátkým kapitolám byl čtenář stále v obraze, co se děje v každé časové linii. No a ty mapky a články byly skvělým zpestřením knihy. Ke konci to bylo tedy trochu zamotané, ale to se zřejmě všechno vysvětlí v druhém díle, už se na něj moc těším.

Brambu

Těžce jsem se tím prokousávala a styl psaní a rozkouskování příběhů mi moc nesedl, přesto jsem se postupně začetla a fandila hlavním hrdinům. Doteď nevím, kdo je řídil či kdo rozhodoval o jejich životech, ale třeba se dočkáme rozuzlení ve druhém díle. Jsem z této knihy doteď na vážkách a uvidím zda bude pokračování pro mne jasnější. Neztrácím naději...

Leniii

Velmi zajímavý příběh, rychle jsem se zorientovala v dějových liniích a s každou stránkou jsem očekávala, co se bude dít dál. Originální nápad autorky, kniha se čte velmi rychle. Moc se mi líbila, i když konec jsem asi očekávala trošku jiný, nicméně žádné zklamání, naopak jsem si oba hlavní hrdiny zamilovala. Jako třešničkou na dortu je krásný obal knihy.

Lucik87

Originální zápletka, v dějových liniích jsem se občas ztrácela. Nějak nadprůměrně mě to ale neoslovilo...

Any27

OMG!!...to byla neuvěřitelná jízda! Takhle originální a skvělou knížku jsem dlouho nečetla (ale ne teď kecám :D) Knížka se četla příšerně rychle! A strašně se mi líbila! Dobře..na začátku a ke konci jsem vlastně nevěděla, co si myslet, ale přikláním se k tomu, že je vážně skvělá. Obdiv této mladé skvělé autorce!..Děkuji za tuto knihu :D A VŠICHNI JSI JI JDĚTE PŘEČÍST!!!! :D

Miriam-věštkyně

Kniha jako taková má hodně zajímavý námět a v poslední době i hodně oblíbené téma jako je cestování v čase. Mrzelo mne, že rozuzlení příběhu jsem nikde nenašla a konec byl najednou tak zvláštně utnut, že jsem si chvílemi říkala, že to není možné .... Pravdou je, že mne zaujala jak její obálka tak i námět, přesto však to pro mne nebylo úplně to pravé ořechové :-)

bookcase

Tak to bylo super :). Sice jsem se v těch přenosech trochu ztrácela, ale jinak se mi to líbilo hodně. Těším se na druhý díl.

cestování časem

Lauren James