První konec

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308463/prvni-konec-1VI-308463.jpg 4242

První konec (1.)

The Next Together (2015)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

YA-girl
13. listopadu

Inu... bylo to krásně popsané, uvěřitelně, zajímavý námět... a i ta pointa byla ve výsledku celkem "hluboká", když čtenáři zahraje na tu správnou strunu... Ale něco tomu chybělo (třeba to dodá druhý díl). Různé časové roviny mám v knihách ráda, ale tyhlety z minulosti mě moc nebavily, byly na můj vkus zbytečně natahované. A když se v jednu chvíli vše jakoby "propletlo", tak se přiznám, že jsem to logicky prostě jaksi nepobrala (ačkoliv jsem ze sci-fi zvyklá na různé zvraty a běžně mi smysl dávají). Jinak vztah mezi Kate a Matthewem napříč časem byl vylíčený krásně, tu jejich lásku jsem jim věřila... jen mi někdy přišlo, že se autorka snažila z té Kate udělat AŽ MOC dokonalou, úžasnou a po všech stránkách obdivuhodnou ženu ;). Na druhý díl jsem každopádně zvědavá :).

orson
10. listopadu

Sakra zase jsem se nechal nalákat. Mám rád knížky o cestování v čase, nebo kde se odehrává více dějů v různých časech, prostě kde si dovede autor s časem hrát. Tohle bylo ale zklamání. Dlouho předlouho sledujete různé linie v různých časech, aby se nakonec nic moc nestalo a hlavně nevysvětlilo? WTF?!

Swimminggirl
05. listopadu

Opravdu mě dostávájí komentáře, že kniha je špatně napsaná. Kniha bývá špatně napsaná jen v případě, že autor nemá zkušenosti a má zmatek ve vlastních myšlenkách a to se promítá v jeho knihách. Když se vám kniha nelíbí, tak vám jednoduše nesedla a to se stane každému čtenáři minimálně jednou za život. Jinak já osobně se knihu chystám číst a podle mé kamarádky je kniha originální a zajímává, ale mně třeba ta kniha taky nesedne, ale já sem rozhodně nebudu psát, že je špatně napsaná. Můj názor, tak mě za něj prosím nesuďte. Díky

Alma-Nacida
04. listopadu

Nedočetla jsem. Zmatené, únavné a při pokusu zjistit, zda to k něčemu povede, jsem odhalila, že se konec nekoná, asi aby se dal připsat druhý, třetí...díl? Tak to pro mě opravdu není ta pravá kniha.

kamzíček

Zdravím, nebudu zde knihu hodnotit, protože to jsem udělala už dřív. Nej bych chtěla poradit pár lidem. Někteří jsem totiž psali, že nepochopili konec a nebo, že je zamotaný. Ne u všech knížek, ale zrovna u téhle je potřeba si přečíst druhý díl, kde najdete spoustu odpovědí na otázky z první knížky.

Mojepočteníčko

Žánr young adult má své příznivce, odpůrce i čtenáře nestranné. Troufám si říct, že patřím do poslední jmenované skupiny. Když jsem před rokem s psaním recenzí začínala, sledovala jsem ostatní blogery, kteří mě dovedli na mnoho knih tohoto žánru nalákat. V mé knihovně je tudíž takových knih hned několik. Prozatím jsem přečetla pouze čtyři. A kniha První konec je již třetím zklamáním v řadě…
Kate a Matt. Dva lidé, kteří se opakovaně potkávají ve třech časových rovinách. Znovu se do sebe zamilovávají a jeden druhého za různých okolností také opouští. Příběh vás každým obdobím provede, seznámí vás s životy a posláním obou hrdinů, a pak už v podstatě jen přihlížíte dění kolem nich.
Možná nemám dostatečně načteno, ale jediné, co jsem během čtení z příběhu cítila, byla jednoduchost, lacinost a naivita. Jistě, námět knihy je bezpochyby zajímavý, ale upřímně musím říct, že jsem oba hrdiny začala ve velice krátkém čase doslova nesnášet. Vadilo mi na nich snad úplně všechno, od dialogů, které spolu vedli, přes životní situace, ve kterých se nacházeli až po od první chvíle zjevnou fyzickou přitažlivost. Jak už jsem zmiňovala výše, vyjma námětu, doplněném o poutavou a z mého pohledu velmi vydařenou obálku, nemohu říct, že by mě kniha jakkoli omámila. Proto se ptám – skutečně spočívá přitažlivost tohoto žánru právě v tomto? (A ano, mluví ze mne skutečně velké zklamání)..
Než se rozhodnete knížku zařadit do nějakého internetového bazaru, chtěla bych říct na závěr ještě jednu věc – nedejte na mě. Pokud má místo ve vaší poličce a čeká na přečtení, pusťte se do ní. Třeba se v jistých ohledech mýlím. Anebo už jsem na takový příběh přespříliš stará ….

PetraBery

Kniha o osudech dvou lidí, kteří se setkávají v různých časech. Zajímavě pojaté, čtivé a s koncem, který nutí přečíst si i další díl. Láska Kathrine a Matthewa se mi líbila v každé době, tím spíš, že pokaždé dokázali ovlivnit budoucnost. Příjemné čtení.

Coccinelle

Kniha se četla dobře, ale ta jejich velká láska napříč stoletími byla prezentovaná jako naprostá samozřejmost, takže přestože se do sebe zamilovávali několikrát, ani jednou jsem v tom nevnímala city. Prostě se potkali a věděli, že se milují, protože to tak bylo vždycky.... Konec mi přišel docela nicneříkající, nevíme, kdo je posílal v čase a důvod proč je taky takový zvláštní. Každopádně to bylo příjemné zpestření, především grafická stránka knihy, takže za mě 3*

Horselen

Nenapadá mě jiný název, jak knihu popsat, než: "hop sem, hop tam". Konec byl neskutečně odbytý, velice rychlý a snad bych řekla i zmatený. Čtyři hvězdičky jen za obálku.

Bustedka

Námět super, styl psaní vyhovující, významné plus za grafickou podobu. Dopisy, mapky, statusy z FB tomu dávají velký šmrnc. Na druhou stranu jsem se jen ksichtila vždy, když se odehrával nějaký dialog typu: mám tě ráda - já tě mám taky rád - miluju tě (jejda to jsem říct nechtěla) - i já tě miluju... atd atd.. Tyhle romanťárny já prostě nemám ráda. Na tom je vždy poznat, zda knihu napsala žena, či muž :-D No každopádně do příběhu jsem za až tak vtažena nebyla, ale do druhého dílu se ráda pustím.

BarbLangdon

Kniha mě bavila...sice trochu zamotaný konec, ale super...

Merynkaw

Není to můj šálek kávy... ale četlo se to v pohodě.

leleia

Tak trochu jsem čekala další přiblblou ya romanťárnu se všemi stereotypy, které nesnáším. Naštěstí jsem byla úplně vedle.
Prolínání časů, super postavy, dobře napsaný příběh. Musím si sehnat další díl :)

maca1245

Dlouho jsem se této knize vyhýbal. Ať už to bylo kvuli jiné knize,ktera se mi dostala do rukou či strachem že se mě nebude bavit. Ale jelikož jsem dostal druhý díl řekl jsem si že se tedy do toho pustím. A upřímně? " SAKRA PROČ JSEM TO TAK DLOUHO ODKLÁDAL?" Naprosto úžasná kniha. Prolínaní se dějových linii prostě pecka. I když u knihy nebyl využit celkový potenciál tak stale je to dobrá kniha. Jsem zvědavej na druhý díl :)

warca

Přestože nápad byl zajímavý a kniha docela čtivá, nedozvěděla jsem se ani v závěru, co měly znamenat ty kódy na konci kapitol. Jak říkám, zajímavý nápad, ale kniha mě trochu zklamala.

kacenka_m

Nádherný příběh !
Doporučuju určitě všem, co mají rádi trochu fantasy, ale i romantiku. Vůbec jsem závěr nečekala a pořád jsem dumala nad tím, jaký mají nakonec úkol. Překvapilo mě, jak moc čtivé to bylo! Hned se mi kniha líbila podle obalu, ano, říká se “nesuď knihu podle obalu”, ale kdo to dělá? Krásný obal a ještě krásnější příběh !

Ditula

Kniha se mi celkem líbila :-)
Námět knihy byl zajímavý, proto jsem si říkala, že by se to mohlo dát číst. Škoda, že některá období mi pak přišla trošku nedotažená. Jinak super - bylo to oddechové, ke konci to mělo i spád, kdy jsem byla hodně zvědavá, jak to skončí, proč o sebe stále přicházejí... Čehož jsem se dočkala jen částečně :-D Těším se na druhý díl, který mi snad vysvětlí více.
Ale na to, že je autorka ročník 92, stejně jako já, klobouk dolů! :-)

estwen

Oddychovka - napřed se mi to vůbec nelíbilo a těžko se mi prokousávalo puberťáckým stylem psaní a zmatenými kapitolami z různých časů. Posledních 20% už ale mělo spád - jakoby se autorka "vypsala" k lepšímu stylu během jedné knihy. Ale jako vymývák na pláž na dovolenou to bylo super a bod za to, že autorka je ročník 1992 ;)

Jordyz

Pohodová oddychovka, doporučuju.

cecetka

Knihu jsem precetla do vyzvy. Podruhe uz ji ale cist nebudu, mozna nejsem ten pravy cilovy ctenar.
Tema je zajimave, pribehy z 21.stoleti taky. Proc jsou ty historicke vzdy zasazeny do valecneho konfliktu tusim jen mlhave - zrejme aby autorka oduvodnila nahle umrti.
Pribehy nejsou zvlast propracovane, premisteni v case mezi 18. a 19. stoletim se moc nepovedlo. Drama 21. stoleti taky ne. Bylo to hodne naivni.
Nakonec knihu hodnotim 3*. Libi se mi napad pribehu. Jen si myslim, ze si autorka ukousla velke sousto, se kterym se nedokazala vyporadat. Skoda.

lenka7348

"První konec" se mi líbil. Kniha je čtivá, námět i zpracování zajímavé. Děj ve vtáhl a s napětím jsem očekávala, co bude dál. Je pravda, že občas jsem se musela na chvilku zamyslet, o kterém páru je zrovna řeč, ale určitě si přečtu i druhý díl. :-)

Attia

Z Prvního konce jsem si odnesla hlavně rozpačitost. Neskutečně se mi líbil samotný nápad i to, že v knize mohu narazit na nejrůznější časová období z minulosti či i z budoucnosti. Chválím také obálku a nápadité zpracování v podobě nejrůznějších grafických vložek. Avšak nemohu knize upřít naivitu a zmatečnost, povrchnost postav a místy odbitý text s příliš jednoduchými vyústěními. Autorka si vybrala poměrně složité téma, cestování v čase je vždy dost ošemetné, ale poprala se s ním ze všech sil. Navzdory drobným chybičkám se mi knížka četla docela dobře.

SimonaPrihodov

"Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete?"

Kniha má velmi originální příběh. Moc se mi líbí ty různé obrázky - dopisy, e-maily..
MINISPOILER
Dle mého za tohle vše může Tom. Na konci knihy si Clove půjčila Tomův tablet. Pod textem pak psalo toto.
..vvvvclove sutcliffe
..a
..tttttatttti mami mami
Atd.

Jinak knihu rozhodně doporučuji, protože je u mě v TOP 5!

tinka99

Kniha je nadherná a skvěle se čte....přečetla jsem ji za dva dny...ke konci jsem se do děje trochu zamotávala a epilog jsem moc nepochopila, ale myslím, že to mi vysvětlí druhý díl, na který se moc těším...

Tofinka

Kniha se mi straaaašně moc líbila!!!
Nejdřív jsem se bála, že se budu mezi jednotlivými roky ztrácet, ale nakonec tomu tak nebylo. Velice se mi líbily všechny životy Matthewa a Katherine, ale asi nejvíc sympatická mi byla Katy z roku 2019... (I když jsme se s jejím příběhem mohli seznámit pouze díky zápiskům v deníku a e-mailům)

Musím se taky ještě pozastavit nad nadpozemsky krásnou obálkou, díky které jsem si této knížky v knihkupectví vůbec všimla.

Velmi se těším na další díl. :)
A nemůžu nic jiného, než knihu doporučit...

Alchemi

Tato kniha mohla mít daleko větší potenciál. Je to kniha hlavně pro dospívající, ale může bavit i dospělé. Autorka si s ní celkem vyhrála, viz. mapy, e-maily, novinové články... Příběh díky tomu působí uvěřitelněji. Také si poradila s prolínáním dějových linek. Celkově bych ji doporučila dál.

NikaMirka

Nemám moc ráda knihy, kde se prolíná víc časových rovin, a obzvlášť mě vadí ty historické linie z 18 a 19 století. Mám problém představit si romantické scény tam, kde nebyla pořádná hygiena :(. Stejně tak tady my myšlenky letěly tím směrem. Přesto jsem chtěla vědět, jak to vše dopadne, kde se příběhy propojí, a co se ukáže, jako hlavní důvod převtělování Matta a Kate. Nadšená z knihy nijak nejsem, takže dávám za tři - průměr.

MerMinGwendol

moji nejoblíbenější jsou Matthew a Katy z druhého příběhu
SKVĚLÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ,UŽASNÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

katerina.l.

Kniha se čte pěkně, lehce. Nicméně Catherine a Matthew z roku 2019 mi s těmi vzkazy, facebookovými posty a maily hroozně lezly krkem! Ale chápu, že to byl "jiný" způsob, jak seznámit čtenáře s jejich příběhem. Těším se na další díl a na rozuzlení, které je slíbené v komentářích pod knihou.

Denaille

Hodně zvláštní kniha, která na mě velmi zvláštně působí. Tak snadno se četla, že si člověk po dočtení řekne: "Tohle napsat je hračka!" A přitom ve mě vyvolává pocit, že příběh je až geniální a že bych nikdy nic podobného nevymyslela, aby to dávalo smysl a plynulo tak lehce. Chtěla bych si ji dát do složky "Doporučné", protože tam mám fakt knihy, které mnou nějak pohnuly... ale na druhou stranu z ní mám zase pocit, že za týden už nebudu vědět, jak se hlavní hrdinové jmenovali a bude upadat v zapomnění...
Jediné, co mi vadilo byl způsob jakým je psaná, což asi i vysvětluje moje rozporuplné pocity. Nerada čtu v knize výstřižky z novin, screeny emailů. Nesnáším to. A přitom musím uznat, že bez nich by tato kniha byla tuctová, což by bylo škoda.