Poslední začátek

Epické zakončení prvotiny Lauren Jamesové První konec o lásce, osudu a cestování v čase. Před šestnácti lety zmizeli teenageři Katherine a Matthew beze stopy po skandálu, který otřásl světem. Clove Sutcliffová je ale nyní odhodlaná své dlouho ztracené příbuzné zase najít. Jenže kde začít hledat pár, který se podle všeho v každém klíčovém historickém okamžiku reinkarnuje? Kdo vlastně byli Kate a Matt? Proč se rodili zas a znova? A kdo je tajemná Ella, která se Clove během pátrání znovu a znovu připlétá do cesty? Na Clove čeká záhada, kterou musí vyřešit v minulosti, a láska, již musí najít v budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335041/posledni-zacatek-TRW-335041.jpg 4.1143

První konec (2.)

The Last Beginning

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Poslední začátek

Mufa

První díl mě nadchl, tak jsem se těšila na druhý díl. Ze začátku mě to skoro nebavilo, pak se to naštěstí rozjelo. Líbilo se mi, jak se to začalo hezky propojovat s prvním dílem. Ale ke konci už jsem nevěděla, kdo kam s kým vlastně letěl a kde je doma ;-)
I tak doporučuji k přečtení, příjemná oddechová literatura. Škoda, že se nedožiju doby, kdy tohle bude normální

Jass
14.12.2018

Tahle knížka v sobě skutečně má něco zvláštního. Během jediného dne jsem kvůli ní málem nevystoupila z vlaku, málem nevystoupila z metra a pak jednou skutečně přejela. Přesto, že jsem se bavila a knížku nemohla odložit si nemyslím, že se k ní ještě někdy vrátím. Celé to bylo trochu šílené a přitažené za vlasy (?). Anebo ne? Vždyť co mi víme o budoucnosti... Ale zkrátka... Příjemné zkrácení cesty vlakem...

lee5747
28.11.2018

Zajímavé pokračování, bohužel pro mě takové průměrné, ale příjemné, oddechové a čtivé. Clove má většinou víc štěstí než rozumu, nebudeme si nic nalhávat. Konec byl hezký, ikdyž snadno předvídatelný.

JankaV80
14.10.2018

Na druhý díl jsem se moc těšila a mé očekávání splnil. I druhý díl se mi, stejně jako první, moc líbil. Jen jediná věc mi přišla na druhém dílu rušivá, a to byl vztah Clove a Elly ... nešlo o jejich lesbický vztah, ale o skutečnost, že jedna musela mít neustále nad tou druhou na vrch., dokazovaly si, která je lepší.
Musím říct, že autorka měla oba díly dopředu velmi dobře rozmyšlené, protože některé věci/skutečnosti, které popisuje v prvním dílu čtenář pochopí až při čtení druhého. Rozhodně si myslím, že kniha stojí za přečtení, i když by někdo mohl říct, že je to pěkná blbost. Tohle je aspoň promyšlená blbost :-) ... prostě skvělý odpočinkový čtení.

POZOR, může obsahovat SPOILERY!
Je jen jedna věc, kterou bych druhému dílu vytkla. Matt se nakonec, oproti původnímu plánu, vrátil do roku 1745. Nikde ale není řečeno, co to nakonec udělalo se vztahem Katheriny a Matthewa v tomto kraji, když on tam být neměl. Vzali se, když on byl "jen" sluha (kočí)? Měli dítě/děti? ... jenže tohle všechno by změnilo dějovou linku. Škoda, že to není autorkou vysvětlený, protože mě by to teda zajímalo :)

Nikei
07.10.2018

Na druhý díl jsem se hodně těšila, avšak nenaplnil mé očekávání. Myslím si, že potenciál námětu knihy nebyl využit tak, jak by si tento originální příběh zasloužil.

Slugterra
29.09.2018

Druhý díl byl zajímavější než první. U druhého dílu jsem se i pořádně začetla a vnímala děj.
Nevím, ani jak knihu okomentovat. Mám ohledně ní smíšené pocity. Na jednu stranu říkam, že je to blbost ale na druhou zase, že je to dobrá kniha a stojí za to si ji přečíst...

Clove se mi líbila. Je to fajn holka se zajímavým charakterem a osobností. Stejně tak Ella. Tom, Kate a Matt mi po prvním díle přiroatli k srdci. Kromě Toma. Toho jsem měla ráda už předtím. A nakonec: Jen byla taky super. Byla hodná, milá a přátelská. Ta mi ihned přirostla k srdci...

Bylo pro mne úplně nové číst knihu jejíž hlavní postava je orientována na stejné pohlaví. Ještě jsem žádnou takovou knihu nečetla, takže to bylo zajímavé. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla...

Děj byl zajímavý, rozhodně mne vtáhl víc, než první díl. Začátek byl sice celkem nuda ( musela jsem do čtení nutit), ale poté se to rozjelo a už jsem jen četla a četla a nevnímala jsem nic a nikoho...

Jinak při čtení jsem potřebovala i první díl, abych si ,,rozpomněla'' nějaké události apod. Byla vždycky sranda, když jsem něco hledala na stránce např. 200 a za chvíli jsem zjistila, že je to na stránce 50, kterou jsem několikrát přeskočila, jelikož jsem měla za to, že tam nic nebude a že se nic nedozvím...

Hodnocení: dávám 4*, jelikož se mi kniha líbila a jsem ráda, že jsem autorce dala druhou šanci. Nevím jestli bych doporučila první díl, ale druhý určitě...

Petra38
27.09.2018

nevím jestli hodnotit knihu když jsem ji nedočetla. proste jsem to nedala, první díl byl poutavý vážně mě zajímalo jak to bude pokračovat tak jsem sáhla po druhém díle. ale vázne, to proste neslo. skončila jsem asi ve čtvrtině. lesbická dcera která sili z toho že políbila nejlepší kamarádka a tak ji proto ,,ztratí" ? to bylo na mě nějak moc. hrozne se kniha odchýlila od konceptu prvního dílu a nesedlo mi to. bohužel, dávala jsem ji Velky naděje.

YA-girl
17.09.2018

Za mě bohužel slátanina, nemůžu jinak; a to se mi první díl líbil a na tento jsem byla natěšená. Autorka sem navršila všechna možná klišé ohledně cestování časem ve stylu "páté přes deváté", nebylo v tom nic "jejího", navíc (mi) to chvílema nedávalo ani ten nejmenší smysl a přiznám se, že někde uprostřed jsem si začala myslet, že je to celé od autorky chytrý pokus o parodii na téma "paradoxy při cestách do minulosti"... Přitom našlápnuto měla z prvního dílu skvěle :-( Jednu hvězdičku dávám asi za ten prapůvodní nápad :) - který se tak nějak "ztratil v překladu" (čímž myslím v tom plytkém, nezáživném a nedomyšleném zpracování).

Myška789
06.09.2018

Na tuhle knížku mám úplně stejný názor jako na 1.díl (rychle se četla, nerada jsem se od toho odtrhávala a celkově se mi líbila).
A zároveň jsem nerada, že to skončilo, bylo to něco úžasného a už se těším, až si ji zase někdy přečtu.

kyticka152
22.07.2018

Moc nevím, co ke knize vlastně napsat. Bohužel mě druhý díl zklamal. Připadalo mi, že spisovatelka měla, tak krásný náběh na pokračování, který primitivním dějem dopsala. Také musím souhlasit, že se ke Clove homosexualita nehodila a vlastně mi hlavní hrdinka přišla dost naivní. Doporučuji knihu přečíst pro rozuzlení zápletky, ale podruhé bych si knihu už nepřečetla.

mišák1262
08.07.2018

hned jak sem dočetla první díl začala jsem číst druhý.Sice se tam opakuje hodně veci z prvního dílu aby byl asi člověk v obraze.Občas mi to vadilo ale dávalo to smysl a vše zapadalo do sobe.Moc se mi kniha líbila akorát ten konec mě trochu překvapil nebyl tak jak jsem očekávala že by to mohlo skončit což mě trochu zamrzelo ale jinak sem spokojená.....doporučuji

povi
18.06.2018

Krasna knizka:-)Jak uz bylo psano nize,mnohe z prvniho dilu vysvetlila a moc se mi libila.Ted si jdu znova precist prvni dil,i kdyz se mi libil,mnohdy jsem to nechapala a ted mam rozsirene obzory:-)

wildXchos
30.05.2018

Tohle je rozhodně mnohem lepší než první díl. Konečně všechno začíná dávat smysl. Líbí se mi v knize ten paradox. I když jsem si hodně oblíbil Kate, tak Clove je ještě lepší a Ella je naprosto skvělá. Taky se mi hodně líbí, jak je v knize vnímána homosexualita, jako zcela běžná věc, je to opravdu příjemný přístup. Rozvíjející se vztah mezi oběma dívkami je nádherný. Celý příběh dává smysl a spojí se všechny souvislosti.

klarinka9974
19.04.2018

Tak to bylo skvělý, první díl byl pro mě velkým překvapením, který se mi moc líbil ale druhý díl? Ani jsem neočekávala tolik napětí, akce a hrozně moc všeho najednou. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny a hned od začátku jsem se rychle začetla a bylo hodně těžké přestat. Chci další autorčiny knihy, protože todle mě fakticky bavilo :o)

sporran
24.02.2018

Tak tohle je opravdu "mocná" knížka. Cestování časem v tomto duchu dává určitý smysl. Možná i životní. Nemohlo by to tak skutečně být? Velmi zajímavé úvahy autorky. Jsem z této knihy i jejího prvního dílu nadšená.

MíšaK.
04.02.2018

Velká poklona autorce za to, že dokázala něco takového vymyslet. Ty všechny detaily, promyšlenost, dokumenty ze složky Folios už v první knížce, prostě smekám. Bohužel můj mozek není přizpůsobený na cestování časem, takže mi to nedává smysl. Teda pouze potřebuju nějaký začátek. Pak už by bylo vše v pořádku. Nejhorší je, že si to nemůžu ani nijak nakreslit, abych to pochopila a jsem z toho zoufalá.

zuzuzajda
31.01.2018

Za me bohuzel mnohem horsi dil nez prvni. Nekdy prehnane motani deje, zacatek trochu nudny. Poradne se zacalo neco dit az kolem strany 200. Skoda, prvnim dilem bylo naslapnuto dobre.

andrea4315
28.01.2018

Koho jednička nadchla, nejen příběh ale i způsob jakým podáván, bude pravděpodobně zklamán. Chtěla jsem víc Kate a Matta, nečekaných skoků a zvratů a místo toho jsem skoro třetinu knihy musela přetrpět "seznámení se s Chloe". A ni pak, když dojde na cestování časem, to už není napsáno jako jednička.

KaileyBlot
07.01.2018

Skvělý, úžasný, dokonalý! Tato kniha je povinnost pro všechny, co četli první díl, protože bez tohoto dílu to vlastně nedává smysl a až po dočtení poslední stránky to všechno do sebe tak krásně zapadne. Knihy jsou hrozně čtivé a nutí číst dál a dál, protože prostě potřebujete zjistit jak se to vše vyřeší. Bylo to taky hodně poučné a zajímavé. Prostě na uvědomění si, že jen malý detail může ovlivnit celou budoucnost. Zkráceně - bylo to mocný! Jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla!

Diego123
05.01.2018

Kniha, která vás vtáhne do děje hned na první stránce. Dozvídáme se odhalení záhadného tajemství a láska pokračuje i v budoucnu :))

kklepkaa
01.12.2017

O půl hvězdičky lepší než jednička. Rozhodně se to četlo líp a daleko líp se v tom vyznávalo. A jsem ráda, že nakonec se vše vysvětlilo. Ale kdyby autorka tuto oddechovou sérii vydala jako jednu knihu, asi by to dávalo větší smysl.

PetraBery
30.10.2017

Pokračování, které uzavírá příběh Kate a Matta, příběh vyprávěný jejich dcerou Clove. Postupné odhalování toho, co bylo, je a bude. Jsem ráda, že jsem přečetla i druhý díl, který vysvětlil vše, co v prvním díle nebylo jasné.

Coccinelle
22.10.2017

Tohle se mi moc líbilo. Příběh měl spád, dával smysl, dobře se četl. Bez prvního dílu bych se obešla, ale ten druhý jsem si opravdu užila.

maca1245
25.09.2017

Opravdu nevím co napsat. Sedím tu půl hodiny nad otevřeným oknem pro komentář a stále nevím co napsat. (Myšleno v pozitivním smyslu).
Tato kniha a i první kniha mi úplně vyrazily dech. Zajímavý nápad a tentokrát i ten potenciál, který mě trochu chyběl v první knize chyběl, tu byl a opravdu jsem beze slov.
Teď lituji, že tyto dvě knihy jsem si nepřečetl dříve.

pink_ivy
23.09.2017

První díl mi přišel (až do úplného konce) zajímavě řešený, konec mi to trochu pokazil a vlastně to byl důvod, proč jsem si druhou knížku koupila. Protože jsem prostě chtěla pochopit, co autorka vymyslela a jsem z toho, upřímně, trochu zmatená. Hlavní hrdinka Clove, je naprosto strašná, namyšlená, na ránu a je hodně těžké jí fandit. Navíc mi to přišlo poměrně překomplikované a trochu jsem se v tom ztratila. Nakonec díky tomu ale první kniha dávala smysl, i když mě by se asi víc líbilo, kdyby z toho autorka neudělala až tak moc sci-fi. Plusové body ale dávám za to, jak některé scény, které v prvním díle působily zbytečně, vlastně byly důležité.

warca
22.09.2017

Chystala jsem se do knihy pustit, že se konečně vyřeší všechny nezodpovězené otázky. Jenže mě úplně odradila homosexualita hlavní hrdinky...

tinka99
22.09.2017

První i druhý díl jsem si oblíbila a četla jsem je jedním dechem. Opravdu oceňuju autorku za to, že se v tom příběhu nezamotala....copak, první díl ještě šel, ale ve druhém jsem se zamotávala celkem slušně... :D
Ale jsou to super knížky se super příběhem...

kuntova.k
17.09.2017

Nádherné pokračování. Jak píší ostatní, spisovatelka vše promyslela do detailu. Drobnosti zapadají a konečně vše dává smysl. Nemůžu srovnat, jestli se mi líbil více první nebo druhý díl. Oba se krásně doplňují. Uvažuji, že si knihy pořídím do své sbírky, abych si je jednou mohla přečíst znovu.

vodopad152
05.09.2017

Kniha byla dobrá. Spisovatelka to moc dobře vysvětlila, ale čekala bych uzavřenější konec a trošku mě zklamalo že z Clove udělala lesbu (nemám nic proti homosexuálům). Podle mě to nebylo potřeba a připadalo mi divné že z tak známého zamilované páru je jejich dcera lesba, prostě jsem měla pocit že by tam lépe zapadlo kdyby si našla kluka.

Attia
02.09.2017

Autorka se zlepšila. Takže pokud vás první díl nezaujal, nevzdávejte se a zkuste i druhý :)

historie láska cestování časem budoucnost

Lauren James

Lauren James