První konec

První konec https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308463/bmid_prvni-konec-1VI-308463.jpg 4 492 141

První konec série

Kolikrát můžete ztratit člověka, kterého milujete? Osudem Katherine a Matthewa je rodit se stále znovu a znovu, století za stoletím. Jejich přítomnost pokaždé změní historii o fous k lepšímu a pokaždé se do sebe beznadějně zamilují, ale osud je vždy tragicky rozdělí. Od dob krymské války, obléhání Carlisle až po brzkou budoucnost v letech 2019 a 2039 obětují své životy, aby zachránili svět. Ale proč se pořád vrací zpátky? Čeho musí dosáhnout, než jim bude umožněno žít v lásce a míru? Možná ten další konec bude jiný...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Next Together , 2015

Edice
02.02.2017 4 z 5

Kniha mě nejdříve nijak zvlášť neoslovila ač jsem se na ni těšila. Ovšem po zjištění, že mám za sebou nějakých 150 stran a ani o tom nevím, jsem musela připustit, že je čtivá. Ovšem stále mi tak cosi vadilo. Najednou mě začalo doslova štvát jak si někdo zahrává s hlavními hrdiny. Jednoduše jsem měla zvláštní pocit a chtěla jsem pro ně něco lepšího než jejich hořký úděl. Pak jsem si od knihy dala snad cca 14 dní pauzu a přečetla během toho jinou. Dnes jsem dočetla poslední část knihy jedním dechem a velice bolestivě jsem s hrdiny prožívala smutné části příběhu. Konec byl takový hořkosladký a pro mě polovičně překvapivý. Ach, mohu říct, že poslední chvíle nad touto knihou byly ty nejlepší co jsem u ní strávila a díky nim na ni nezapomenu, ale budu si ji pro něco pamatovat. :) Někdy je přestávka dobrá.

Musím samozřejmě vystihnout originalitu knihy a jejího provedení. Krásná obálka. Velice zajímavé provedení textu. Samotný příběh rozdělený do 4 dějových časových linek z nichž jedna je vyprávěná jen pomocí různých vzkazů apod. Nápad znovuzrození, onen úděl rodit se znovu a znovu. To vše a mnohem více tuto knihu činí originální a neokoukanou.

A nakonec se zmíním o hlavních postavách, které byli opravdu své. Kate byla opravdu vtipná svým způsobem a živě jsem si ji dokázala představit, s tou její divokou střeštěnou povahou a hřívou rudých vlasů. A Matta, občas lehounce stydlivého, klidného a rozvážného, přesto muže jak má být. Dokonale se k sobě hodily a vyhovovalo mi rozložení jejich povah a vzájemného doplňování se. :)

Každý jejich osud jsem vnitřně oplakala. Ale byli chvíle, kdy jsem se od srdce nahlas zasmála a měla sto chutí vysvětlit své chování i naprosto cizím lidem co na mě nechápavě koukali při jízdě autobusem, vlakem... :D

Kniha si zaslouží mé kladné hodnocení i přes naše počáteční (možná i trochu pozdější) kodrcání. Protože konce hrdinů byli silné, plné silných emocí a já přímo cítila jejich lásku jeden k druhému. :´)

Gabiika9
26.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha. :D Od začátku to bylo zajímavé, postupné stupňování děje bylo skvělé. Posledních sto stran jsem jen tryskově proletěla.. :D Nemůžu se dočkat na další díl. :D dávám 5* :D

klarinka9974
26.01.2017 5 z 5

Kniha je pro mě příjemným překvapením. Moc se mi kniha líbila hned od začátku. Je promyšlená, dává smysl a je úžasné jak čtyři odlišné příběhy jsou zároveň stejné. Tato kniha je SKVOSTEM, který si zamilujete. Navíc kniha vás naláká krásnou obálkou a samotný děj bude už jen třešinkou na dortu! Chci druhý díl!!! :)

Pheonix
25.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Postavy mi byly velmi sympatické, všechny dějové linie mě bavily a už se těším až s druhou knihou pochopíme celý příběh :)

misa8757
24.01.2017 5 z 5

Tato kniha byla pro mě přímo skvost! Byla čtivá, zábavná, napínavá.... Nemůžu se dočkat na další díl a doufám, že bude stejně tak úžasný, jako ten první.

vodopad152
21.01.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná. Jak obálka, tak děj. Hrozně moc se těším na druhý díl. Doufám, že vyjde už brzo. Prostě naprostá bomba.

Marťa__
15.01.2017 4 z 5

Už se těším na druhou knihu, ve které se snad dozvíme, jak to bylo s tím koncem této knihy :)

Jakahol
14.01.2017 4 z 5

Zrovna jsem si potřebovala přečíst nějakou pěknou vtipnou oddechovku s trochou romantiky a jednoduchým, ale zajímavým dějem. Přesně tohle mi první konec splnil. Hlavní postavy mi byly velmi sympatické. Čtyři různé dějové linky byly skvěle zpracovány. První polovinu knihy jsem byla obzvlášť spokojená, ale ke konci, přestože nebyl špatný, jsem čekala ještě něco. Hodnotím lepšími čtyřmi hvězdičkami.

JanaDor
14.01.2017 4 z 5

Byla to taková pohádka, čtivě napsaná s nádechem romantiky a překvapení. Pořád jsem čekala, co se z toho vyvrbí, a nedočkala jsem se. Závěr byl napůl ukončený, kde nebyla vysvětlena hlavní podstata děje. Mezi vyprávěním zde byly počítačové hlášky, hesla a zatím nevím z čeho. Ale musím říct, že mi to vůbec nevadí. V jednom zajímavém směru byl příběh ukončen.
Byla to pro mě velmi příjemná oddechovka, s několika zajímavými příběhy, které se výborně četly. Pokud vás kniha zaujala, určitě si ji přečtěte.

Marki87
13.01.2017 4 z 5

Kniha se četla krásně, velmi napínavý a chytlavý příběh... Ale nějak jsem nepochopila konec :-( Něco mi uniká a nebo je to prostě nepochopitelné i pro vás?

Na vysvětlení si asi budeme muset počkat... https://laurenejames.co.uk/the-last-beginning/

zuzuzajda
09.01.2017 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Jestli bude nejaky dalsi dil, tak super. Jestli ne, tak to byl opravdu divnx konec. :-D

Mishak
08.01.2017 3 z 5

Nebylo to nic, nad čím bych tajila dech, ale na druhou stranu ani nic, co bych vyloženě odsuzovala. Není to sice kniha, ke které se někdy vrátím, ale jako oddechovka byla fajn.

Narissa
05.01.2017 4 z 5

Zajímavé. Jednoduše zajímavé. V první řadě musím říct, že jsem netušila, že má kniha pokračování, takže jsem celou dobu čekala nějaký konec - rozuzlení. Doufala jsem, že se dozvím o co vlastně jde. A po dočtení mám pocit, že tuším, ale rozhodně to nevím. Překvapivě mi to ale nijak nevadí a dojem z knihy to nekazí. Spíš naopak.
Doopravdy oceňuji vyravěčský styl. Čtyři roviny příběhu z nichž jedna je jen v podobě záznamů - skvělé!
Vlastně musím říci, že jsem od začátku byla trochu zklamaná, že je na obálce prozrazeno o čem kniha bude. Myslím, že by vše bylo ještě zajímavější, kdyby člověk nevěděl, že se jedná stále o ty samé lidi - myslel by si to, ale jistý by si nebyl.

kyticka152
03.01.2017 5 z 5

Týjo!!! Ta kniha byla zároveň zvláštní, zároveň tak úžasná. Hrozně moc obdivuji fantazii spisovatelky, že dokázala vymyslet 4 příběhy tak odlišné a přitom tak stejné. Obálka je nádherná s krásným nápadem. Moc se mi kniha líbila a DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ.

Pedruska01
01.01.2017 3 z 5

Kniha se četla dobře a vcelku i rychle. Nápad jako takový s prolínámím a zároveň střídáním třech dějových linek byl opravdu originální. Ještě jsem neměla tu čest se setkat s takto uspořádaným příběhem. A musím přiznat, že se mi to líbilo. Však líbilo by se mi to více, kdyby samotný obsah byl nejspíše lépe zpracovaný. Jelikož mě anotace na to, co jsem vlastně přečetla absolutně nepřipravila, ani zdaleka ne, tak mě hned mátly popisky, které vyhodnocuje jakýsi program/stroj/absolutně nevím co.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila ve všech třech "příbězích". Stávalo se, že mě pokaždé chvílemi bavil a zajímal "příběh" jiný. Žádný si mě neudržel po celou dobu, však nejvíc rok 1854/ "příbeh" - u mě vedl. Ke konci se to smíchalo všechno dohromady a já byla zmatená a kapku ztracená. Buď logické vysvětlení chybělo nebo jsem ho přehlédla?! A to nemluvím téměř o poslední stránce... (Možná se to pokračováním vysvětlí? Přesto těžko říct, zda se mi do ní bude chtít.)
V rámci hodnocení to je průměrem, který byl svým způsobem milým, ale také zklamáním. Především u mě záležitost s bakterií, která dokáže zničit všechno živé, terorismus, politické zájmy, atd. Nevěděla jsem, zda čtu romantický dívčí román anebo knihu, která zasahuje do sci-fi pro kluky. K "doporučení" mohu jen sdělit, že každý musí zvážit, zda se do této knihy pustit.

Denisa153
21.12.2016 4 z 5

Přiznám se :D knihu jsem přečetla jen kvůli tomu, že se mi líbila obálka. Děj nebyl špatný, přišlo mi, že se autom mohl spíše zabívat jednou časovou rovinou dopodrobna než všemi najednou. Posavy mi kvůli tomu nějak zvlášť k srdci nepřirostli, chvilkama to bylo zdlouhavé chvíli zase moc uspěchané. Jinak kniha je asi určena pro mladší čtenáře.

povi
08.12.2016 4 z 5

Moc se mi líbilo střídání dějových linií, knížku jsem přečetla za dva večery, ale nemůžu se zbavit dojmu, že by to chtělo víc rozvinout děj každé linie, všechno to nějak skákalo hrozně rychle dopředu, bylo by úžasný, kdyby příběh dostal víc prostoru, na dvě, tři knihy, kdyby se do toho dalo víc. Děj sám o sobě povedený, ale chyběla tomu ta osobitost, takové to poznání těch lidí, vžití se do situací ve kterých byli. Nápad velmi zdařilý, na to , že jsem si knížku objednala z Albatrosu, jehož katalog přinesla domů sedmiletá dcera.... Nezmiňuju infantilní dialogy a klišé, kterých bylo jak od Rosamunde Pilcher, který mi většinou požitek z knihy naprosto zkazí, tu jsem to překousla a nelituju, ten děj a zvědavost jak to dopadne a co za tím je mi za to stály, nicméně - konec je hroznej!!! :-D Takový konce bych zakázala :-/

kklepkaa
08.12.2016 3 z 5

Kniha se dle anotace tváří jako -velmi zajímavé- fantasy. Ke konci vám však autorka ukáže, že vaše předpoklady, byly zcela mylné. Nějak ani nevím co si myslet a evidentně si budu muset počkat na druhý díl.

kalinkacz
20.11.2016 3 z 5

No, já čekala víc... První třetinu knihy jsem musela trávit snahou pochopit, jakým stylem je příběh psaný... Až jsem na to přišla tak do 3/4 mě to prostě nebavilo... Ano, romantická linka hezká, ale pro mě to prostě nebylo psáno poutavě... Konec pravda byl překvapení a přesvědčil mě o tom, že bych měla dát šanci i druhému dílu, ale nic dokonalého to rozhodně nebylo...

teli9845
11.11.2016 5 z 5

Kniha se tváří jako jednoduchá young adult jednohubka, ale mile mě překvapila a hodnotím 100%. Nenechte se strhnout obálkou, která evokuje pouze romantiku, kniha obsahuje spoustu historie a ke konci i sci-fi jak vyšité a takové, které tu ještě nebylo v té přemíře distopií. Paráda!

láska cestování časem budoucnost

Lauren James