Lethania Lethania komentáře u knih

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Že je pokračování lepší se moc často nestává, ale tady to vyšlo. Kniha se četla sama, o humor nebylo nouze a postavy byli velmi sympatické. Prostě další kotletovský zážitek se vším, co si od 'brakové' literatury přát.

06.06.2018 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Další 'mega hustá' série od autora, který to prostě umí. Černý humor byl všudypřítomný. U Kotlety nejde ani tak o smysluplný příběh, ale o čistokrevnou zábavu (podobně jako u Kulhánka). Už se chystám na další díl.

06.06.2018 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Další psychothriller od C. L. Taylor nebyl tak napínavý jako její předešlé knihy, za to však byl svým způsobem originální. Když se proti vám spikne prakticky celý svět, co jiného vám zbývá udělat než utéct? Hlavního škůdce jsem vytušila v polovině knihy, příběh svižně odcejpal a kniha se četla sama. Určitě si přečtu i další knihy od této spisovatelky.

06.06.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Konec jsem vůbec nečekala, což zachránilo celkový dojem knihy. Příběh se neskutečně táhl, bylo to pořád o tom samém. Nezávidím lidem, kteří trpí takovou fóbii. Kniha ale (svým způsobem) stojí za přečtení.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Prostě dokonalé. Kulhánek je jeden z nejlepších spisovatelů a můj oblíbenec. Specifický styl psaní mi vyhovuje. Černý humor byl snad na každé stránce. Je škoda, že se jedná o poslední knihu. Jsem ráda, že se objevili i postavy z Noční klubu. Naprostá paráda. Šílený příběh se skvělým koncem.

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Původně jsem vůbec netušila, co se to vlastně děje. Jak je možné, že si zničehonic Joanna vůbec nepamatuje svého manžela. Reakce manžela nebyla taková, jakou jsem čekala. Příběh byl napínavý, pořád se něco dělo. Pak mě napadlo, co se asi Joanně stalo a poslední stránky byly nudné. Ale kniha stojí za přečtení.

Dívka na sněhu Dívka na sněhu Danya Kukafka

Anotace slibovala skvělý thriller, což se ale nestalo. První polovina knihy mě dokonce i bavila, ale bylo to pořád o tom samém. Závěr byl odfláknutý, vražda nesmyslná. Jeden z horších thrillerů.

05.06.2018 2 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Knihu jsem nedokázala odložit, jak to bylo napínavý. Postavy sympatické, příběh zajímavý. Jeden z lepších thrillerů. Stojí za přečtení.

První život První život Gena Showalter

Čekala jsem mnohem lepší zážitek. Měla jsem jistá očekávání, ale dostalo se mi jen zklamání. Nápad rozhodně zajímavý a originální, ale potenciál nevyužitý. Styl psaní mi nevyhovoval, postavy se chovali nelogicky a hlavní hrdinka mě vyloženě iritovala. Zkusím i další knihu, jestli se autorka zlepšila, ale knihu doporučuji jen patnáctkám.

Gentlemani z Harvardu Gentlemani z Harvardu Erich Segal

Kniha, která se mi dostala do ruky zcela nečekaně, mě mile překvapila. Mistrně napsaný postupný vývoj hlavních postav. Moc jsem od toho nečekala, protože takový typ knih moc nevyhledávám, ale v tomto případě nelituji. I styl psaní mi vyhovoval. Kniha rozhodně stojí za přečtení

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Zajímavý příběh, u kterého jsem opět nezjistila pachatele. Závěrečné vysvětlení mě dostalo. Hercule Poirot opět zazářil. A Agatha Christie je skutečně jedna z nejlepších spisovatelů píšících detektivky. To, jak Poirot dokáže složit všechny dílky dohromady, je až neskutečné. Rozhodně doporučuji.

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

První kniha od Neila Gaimana a rovnou příběh, který si budu pamatovat velni dlouho. Vyprávění z pohledu dítěte bylo skvěle napsané. Příběh, u kterého jsem najednou byla v napětí a na druhé straně si mi chtělo brečet. Rozhodně si přečtu i další knihy. Doporučuji.

Dítě Dítě Fiona Barton

U knihy jsem se vyloženě nudila. Říkat tomuhle thriller je poněkud zcestné. Napětí žádné. Postavy nesympatické. Konec předvídatelný (tušila jsem to už od půlky knihy). Žádný zázrak. Jsou lepší thrillery.

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Kniha mě velmi překvapila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale dopadnou vraha prakticky sama mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Příběh z modelinkové branže by originální a vesměs i pravdivý. Určitě si přečtu další díl.

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Parádní sci-fi thriller, u kterého jsem nedokázala přestat číst. Nápad alternativních realit byl zcela originální a autor z toho nedělal moc komplikovanou záležitost. Napětí se neustále stupňovalo a hlavní postavy mi byli sympatické. Mohu jen doporučit.

05.06.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Nejspíš nejsem jediná, kdo považuje konec za zvláštní (nebo jsem to nepochopila já). Každopádně se mi líbilo střídání a opakování přítomnosti s minulostí. Kniha se četla svižně, ale konec mě prostě zklamal.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Knížky od Angely Marsonsové mě prostě baví. Kapitoly nejsou zbytečně dlouhé a napětí se neustále stupňuje. Kim je má oblíbená postava, která se na případ dokáže dívat hned z několika úhlů pohledu. Doporučuji a už se těším na další díl.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Snad poprvé se stalo, že dávám knize 1* a doufám, že je to i naposled. Jaká je pravděpodobnost, že se obyčejná holka dostane ke kamarádovi jejího mrtvého otce, který má naprosto nejdokonalejší syny na světě (a zároveň je miliardář) ? 1: nemožné. Chování všech postav příběhu bylo nelogické. A kniha mě nudila. Příběh byl nijaký a neměl ani žádný potenciál na zlepšení. Aspoň jsem to ale měla rychle přečtené. Ale čeho je moc...
Autorka mi znechutila YA žánr tak moc, že mě bude stát hodně přemáhání, abych nějakou další přečetla.

05.06.2018 1 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Nejsem geek, ani nejsem odborník na filmy a hry z osmdesátých let, ale ani to nemění nic na tom, že tato kniha je jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Příběh pěkně odcejpá a než jsem se nadála, byla jsem na konci. Postavy a celé OASIS bylo uvěřitelné. Mimořádně skvělý zážitek, který ode mě dostává plný počet.

04.06.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Napětí bylo až hmatatelné prakticky po celou dobu příběhu. Kim je odhodlaná dopadnout únosce za každou cenu, i kdyby ji to mělo stát život. Skvělá série. Mohu jen doporučit.

04.06.2018 4 z 5