Tváře noci

Sophii Kentové se díky píli a houževnatosti podařilo vypracovat mezi elitu novinářské branže. Avšak v den, kdy zemřel její mladší bratr, se Sophiin soukromý i profesní život rozpadl na kusy. Zatímco se snaží přežít další den, rozhodne se – nyní coby reportérka krimi rubriky London Heraldu – vyzpovídat svědky brutální vraždy malého chlapce. Přitom se seznámí s vyděšenou ruskou modelkou Natalijí, která ví evidentně víc, než je ochotná Sophii prozradit. Když je potom v předvečer londýnského Týdne módy v luxusním hotelu nalezeno Natalijino zohavené tělo, Sophie si bolestně uvědomuje, že mohla děsivému činu zabránit. Sžíraná pocitem viny se po hlavě vrhá do zářivého, ale krutého módního světa, jehož odvrácenou tvář ovládají drogy, ničivá tajemství, prostituce a vydírání. Stopy vedou Sophii k překvapivému zjištění, že klíč k nalezení pachatele leží hluboko v minulosti, ve dvacet let starém případu vraždy jiné dívky. A nevypočitatelný, sadistický vrah zatím vyčkává, aby mohl udeřit znovu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369778/tvare-noci-PyA-369778.jpg 4.353

Sophie Kent (1.)

Breaking Dead (2016)

Detektivky, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Anna 13

Po dlouhé době dokonalý thriller..., který udrží vaši pozornost od začátku do konce.

Rozhodně nedoporučuji začít číst pokud před sebou máte neodkladné povinnosti a zoufale malé množství času na příběh, díky kterému budete ponocovat a pak nebudete schopní usnout bez rozsvíceného světla.

A také to není nic pro slabé povahy.
Brutálního násilí, které je daleko za hranicemi šílenství, je v této knize příliš mnoho.

Obdivuji autorku s jakou intenzitou stupňovala vyvíjející se drama, které mělo příliš podezřelých a zvrhlých osob, než aby se dalo hádat a tipovat.

Tak vynikající a neuspěchaný konec knihy jsem nečetla... možná nikdy? To asi přeháním, ale tohle je přesně ten typ knihy, která nemá výpadky a u které není žádná stránka přebývající... A na konci prostě nemáte co dodat: jen zaklapnete knihu a dlouho zíráte do prázdna.

Silně doufám, že se dočkáme pokračování, i když si myslím, že tento svůj triumf autorka nepřekoná.

Dela111

Novináři si v této knize velkou oblibu nezískají - pro napsání příběhu a s tím související počet prodaných výtisků, jsou schopni se chovat dost drsně. Ale autorka je bývalá novinářka, tak jistě ví o čem píše.
Kniha je napsaná čtivě, má spád. Závěr mě ovšem zklamal, přišel mi jako taková hozená bomba - jak co nejvíc ohromit, hlavně ať je to nečekané. To bylo, celé rozuzlení mně přišlo tak nějak násilím splácané, nereálné, vymyšlené na efekt, hlavně šokovat.
Ale byla to prvotina a styl psaní není špatný, takže pokud u nás vyjde další kniha této série, přečtu si ji.
Zajímá mě jak to bylo se Sophiiným bratrem a věřím, že v další knize bude hlavní hrdinka hledat jeho vrahy.

Mandlevest

Kniha je čtivá, ale jakoby trochu odbytá v psychologii postav, i závěr, leč nečekaný, mi připadal přitažený za vlasy. A vadilo mi zbytečně moc vulgarismů v textu. Ale jako kniha na pláž asi v pohodě.

Lethania

Kniha mě velmi překvapila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale dopadnou vraha prakticky sama mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Příběh z modelinkové branže by originální a vesměs i pravdivý. Určitě si přečtu další díl.

Flegmatička

Brilantně napsané, napínavé, nečekaný konec. Víc od detektivky nepotřebuju :-) A těším se na další díl! :-)

perpe2a

Já z knihy nejsem úplně nadšená. Přišlo mi, že je trochu naivní, jak hlavní hrdinka- novinářka vše rozkryje, odhalí, ke každému se dostane a získá informace...Vedlejší dějovou linku s otcem jsem vůbec nepochopila, za mě byla úplně zbytečná. A ten konec...Po dočtení jsem si říkala, hmmm tak už máme i supermanku. Děj mohl být více propracovaný a rozvedený a pak by tato kniha měla větší potenciál, takže můj názor: průměr.

Petule.k93

Z knížky jsem nadšená. Přečteno jedním dechem. Napínavé od začátku do konce. Konec mě hodně překvapil. Postava Sophie se mi hodně líbila, ten její zápal pro věc. Doufám, že bude pokračování.

alzbeta4340

Opravdu povedená detektivka, která se četla sama. Napínavé vyšetřování novinářky Sophie dotýkající se prostředí modelingu. Samotná Sophie je zajímavá figura, nejprve mi nebyla příliš sympatická, vnímala jsem ji jako příliš neurotickou a labilní. Ale ke konci knihy jsem si ji, nejspíš pro její houževnatost, velmi oblíbila.
Těším se na další díl.

JustWomen

Napínavá zápletka, svět novinařiny a modelingu, ale trochu mimo realitu, protože vím určitě, že není možné, aby modelky byly takto zneužívané a nikdo si toho nevšiml. Nejde jen o jejich obličej, používají celé tělo, pořád je někdo fotí, obléká, líčí . A konec mi taky nesedl, pro mě prostě neuvěřitelné ...

scoiattolo

Právě dočteno:-)Konec nabral opravdu rychly a prekvapivy spad.Doufam,ze autorka uz chysta dalsi knihu,kde se treba dozvime vice o smrti Sophiina bratra Tommyho.

LuckaH2

Sophie mi bude chybět...některé kousky alá James Bond, ale asi co by neudělala pro dobrý článek a pravdu. Napínavá zápletka (četla jsem srovnání s Cormoranem, jako že stejně dobré - pro mě lepší), zajímavé postavy (Durand, Mack, Kate: "Tady je větší vedro, než když dvě morčata prdí v ponožce:-)", šéf...), zajímavosti ze světa novinařiny (stánek s časopisy je naše hřiště, musíte hodně upoutat, aby si lidi koupili...), i z drsného světa modelek, a hlavně hodně překvapivý konec. Takže za mě dobré a těším se na další díly!

i.stefany

To bylo dobré, hodně dobré. Tváře noci vypráví krvavý příběh z prostředí nablýskaného modelingu. Knížka je napsaná svižným stylem, dobře se čte a až do samotného konce jste udrženi v napětí, kdo vlastně.

Majdusak

Tak přiznám se, autorku neznám, a na konci knihy to byl tedy parádní veletoč, tipovala jsem všechny možné pachatele, ale všechny tipy byly špatně.
Na začátku mi chvíli trvalo "přepnout" z úvodních scén na skutečnou zápletku, ale pak jsem se zase nemohla odtrhnout. zajímavý, opravdu nevšední pohled do světa modelek, skrze novinářku. Mám ráda knihy, kde si hrdinka jede na vlastní pěst. Kdo čeká romantickou linku, tak se moc nedočká, ale vážně mi to tedy vůbec nevadilo. Dávám pět hvězd.

trudoš

Zpočátku jsem měl trochu problém přijít na chuť hlavní postavě. Přeci jen, novinářská hyena, prahnoucí po detailech toho kterého mordu - k takovým hrdinům se hledá cesta těžko. Ale šanci jsem Sophii Kentové dal a holka nezklamala. Sice by se mohla mírnit v zádumčivém pohledu na svět, ale budiž, každý nemůžeme být druhý Zákopčaník. Takže spokojenost, už jen pro tu stylovou ich-formu.
Román nicméně začíná drastickým otvírákem, který se ukáže být pouhou kouřovou clonou pro změnu kulis. Patnáct let žurnalistiky udělalo s autorkou svoje, minimálně po stránce tvůrčího řemesla. A to už na scénu přichází anotací přislíbený svět vrcholového modelingu. Ten Corrie Jacksonová vykresluje bez příkras, živě a přesvědčivě, až mi těch mladých slečen bylo skutečně líto. Slabší je však v charakteru klíčových odhalení, čistě proto, že se za každou cenu snaží zužitkovat všechny zúčastněné figury a tím zvraty ztrácejí na překvapivosti. Ovšem velké plus má ode mě za absenci jakýchkoliv romantických odboček.

Londýn modeling modelky novináři sérioví vrazi pro ženy drogy

Autor knihy

Corrie Jackson