První život

První život https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342992/bmid_prvni-zivot-RoS-342992.jpg 4 134 44

První život série

1. díl

Everlife série

1. díl

Tenley „Desítka“ Lockwoodová je obyčejná sedmnáctiletá dívka, která posledních pár měsíců strávila v ústavu Prynne. Proč? Není to kvůli její posedlosti čísly, ale protože odmítá dovolit, aby její rodiče rozhodovali o tom, kde bude žít… až zemře. Všichni lidé už přijali jednoduchý fakt – život na Zemi je pouhá zkouška a opravdový život začíná po smrti. Na věčnosti vládnou dvě říše – Troika a Myriad, odvěcí rivalové a nepřátelé na život a na smrt. Obě říše udělají cokoliv, aby dostaly Desítku na svou stranu. Pošlou za ní své nejlepší agenty. Desítka se brzy ocitne na útěku, zatímco světem zmítá válka mezi dvěma říšemi, které bojují o její duši. Komu může věřit? A co když kluk, do něhož se zamilovala, nepatří do říše, která je jí milejší? Rozhodne se správně?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

Firstlife , 2016

haaabi
haaabi
09.09.2021 5 z 5

Proboha, tohle je série? Potřebuju okamžitě další díl! Gena je prostě skvělá, všechny její tři knihy, které zatím vyšly, jsem zhltla.

Karina_
Karina_
07.09.2021 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začít, vlastně se mi docela často stávalo, že jsem se přistihla, že odvádím svou pozornost pryč od knihy. Ale i přesto se mi kniha moc líbila a měla jsme ji přečtenou cca za dva dny. Příběh je napínavý a sama bych nevěděla, jakou stranu si vybrat. OVŠEM čím déle čtu, tím víc si jsem jistá, že by na každém obalu knihy měli psát obrovským písmem NA POKRAČOVÁNÍ :D vždy si knihu přidám do složky chci si koupit (kterou pak vždy navštíví rodina před Vánoci či narozeninami...) a až po dočtení zjistím, že je kniha na pokračování .

8211
8211
11.08.2021 5 z 5

Úžásná fantasy kniha. Ze začátku se člověk moc neorientuje, ale od první chvíle je kniha velmi čtivá a zajímavá, zhltla jsem ji za jeden den.

lucie2371
lucie2371
10.03.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy! Úžasná kniha, která vás chytne hned od první věty a bude vás nutit číst stále dál!
Jen doufám, že jednoho dne přeloží i zbylé díly...

hanaseidl
hanaseidl
13.02.2021 4 z 5

Knížka nebyla špatná. Rozhodně měla zajímavý náměť. I když jsem se často ztrácela v pojmech a v politických rozpravách, co se stane to , a co se stane když udělá ono.
Části, kde se přešlo k akci rozhodně stály za to.

EleanorJane
EleanorJane
15.11.2020 3 z 5

Tak úplně mi to nesedlo žánrově, ale moc se mi líbil styl autorky. Mám ráda, když se můžu u knížky zasmát a zde byly občas takové pasáže, škoda že jich nebylo víc. Mám ráda sarkastické vtipné poznámky... Trošku chaotické, ztrácela jsem se v tom světě podobně, jako Tenley. Je to plné nečekaných věcí: na jednu stranu to působí jako odlehčené scifi/fantasy (nejde mi to zařadit jen do jednoho žánru) na druhou stranu je to surové a bezcitné.

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
29.07.2020 4 z 5

Kniha byla pěkná, jen místy až moc zdlouhavá. Nápad s říšemi a druhým životem je velmi zajímavý. Desítka byla jako postava fajn, i když mi vadila ta její nerozhodnost. Už od zhruba třetiny knihy mi bylo jasné, že si nakonec pravděpodobně vybere Troiku. Pak tady byli Archer, pracovník Troiky, a Killian, pracovník Myriadu. Mezitím, co Archera jsem si oblíbila už když se tam objevil jako Bow, Killian mi od první chvíle přišel nesympatický. Druhý díl bych si ráda přečetla. Myslím si ale, že do češtiny přeložen bohužel nebude a tak si asi pořídím anglickou verzi.

Chikko
Chikko
30.04.2020 5 z 5

Neví někdo, jak to bude s druhým dílem? Hrozně se na něj těším. V originálu vyšel už v roce 2017.

Triplex
Triplex
02.04.2020 2 z 5

První život, jsou horší věci než smrt – například tato kniha? Přiznávám, až tak zlé to přeci jen není. Ale nejedná se ani o žádnou hitparádu. Gena Showalter měla na počátku velmi zajímavou ideu, kterou se jí bohužel z mého pohledu nepodařilo příliš prosadit. Tato recenze nebude obsahovat příliš spoilerů, ovšem pokud rádi přistupujete ke knize bez předešlích informací, nejspíše recenze ani nečtete.

Děj knihy: Příběh pojednává o světě, ve kterém jsou si lidé vědomi existence posmrtného života. Nazývají jej originálně druhým životem. Má to ovšem háček. V posmrtném životě existují dvě nepřátelské říše a než zemřete musíte učinit rozhodnutí, do které z nich se chcete přidat. První říše se nazývá Troika a představuje v podstatě vše pozitivní, co si dokážete představit. Je to říše světla, kde si váží lidského života, všichni jsou jako rodina a dodržují se striktní pravidla. Lidé zde mají relativně podobné životní podmínky. Na druhé straně je říše Myriad. To je říše temna, plná nerovroprávnosti, krutosti a lakoty. Nikdo si zde prvního života neváží a dokonce se tato říše snaží o smrt hlavní postavy. Slečna jménem Desítka?? je totiž nejdůležitější osobou v celém vesmíru. Tato slečna si váží lidského života a chce pro všechny to nejlepší. PŘES TO je ovšem celá kniha založena na tom, že přemýšlí, kterou říši si vybrat.

Hodnocení: Jak můžete z mého stručného popisu pochopit, z knihy jsem nebyla příliš nadšená. Jak jsem již říkala, myšlenka je to opravdu zajímavá a příběh má několik velmi silných míst. Ovšem zrovna těm není věnováno tolik pozornosti. Naopak daleko více jí mají repetetivní popisy sexy mladíků, kteří vstupují do života Desítky. Je pravdou, že cílová skupina nejspíše tento styl ocení. Pokud tedy hledáte knihu pro svoji 13 letou dceru, určite mohu knihu doporučit. Pokud je vám ovšem 18+ a máte již něco načteno, nejspíše budete podobně zklamaní jako já.

Závěr: Celkem knihu hodnotím na 2 z 5.

Aljaška__
Aljaška__
28.03.2020

Za mě moc zdlouhavé, jinak děj super. Druhý díl asi číst nebudu :)

Arkagas
Arkagas
12.03.2020 4 z 5

Tenley vyrůstá v ústavu, kde je na přání svých rodičů mučena, aby si vybrala správný svět, kam bude patřit. Ale Tenley si vybírat nechce, protože se jí ani jeden svět nezamlouvá. Je tu však ještě jedna možnost - zemřít a nepatřit nikam, což znamená objevit svět nicoty, kde se rozhodně nežije snadno.
Příběh se rozbíhá v momentě kdy Tenley utíká z ústavu a poznává dva chlapce, každého z jiného světa, kteří se jí snaží přemluvit, že zrovna ten jejich je ten správný. Během jejich společného dobrodružství Tenley 2x umře a je si jistá že jeden svět si vybrat musí, protože to co zažila ve světě ničeho už nikdy zažít nechce.
Kniha spadá sice do žánru Yung Adult, ale je skvěle promyšlená, autorka výborně popsala oba světy, mučení, nástrahy a i celý příběh Tenley.
Kniha má zajímavý příběh, čte se sama a v určitých částech nutí k zamyšlení.
Jediným mínus je, že má otevřený konec a zda její pokračování u nás vyjde je zatím ve hvězdách.

Hodnocení: 9/10

martina7276
martina7276
19.12.2019

Ahoj prosím o radu, bude pro 11ti letého kluka? Nestíhám přečíst do vánoc. :( Je slušný čtenář Nyxia, a pod...

lucie9237
lucie9237
06.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Úžasný a pozoruhodný svět. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Doufám, že se příběh dalších dílů přeloží do češtiny a bude k dostání.

nikola2468
nikola2468
03.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Dějem mě do sebe naprosto vtáhla a při dočtení jedné kapitoly jsem potřebovala hned navázat na další. Doufám, že se příběh dalších dílů přeloží do češtiny a bude k dostání.

DreamerX9
DreamerX9
16.11.2019 4 z 5

Úžasný a pozoruhodný svět. Skvělá kniha a těším se na další díl
Světlem k vidění :)

Mergirus
Mergirus
07.10.2019

Skvělá knha, moc se těším na další díl. Pěkně napsáno, že ne vždy si musíme vybrat jen jednu stranu...nic není jen černé a bílé, chce to spíš šedou. Vzít si z každého něco. Jen jsem se uprostřed knihy lekla, že z toho zas bude klasický milostný trojúhelník, kdy jednu dívku chtějí dva chlapci a ona se nemůže rozhodnout.

MonikaV
MonikaV
04.08.2019 2 z 5

Kniha je spíš pro mladší ročníky, druhý díl číst nebudu.

petra5588
petra5588
08.07.2019 1 z 5

DOPLNĚNÍ k tomu, jak hrozná tahle kniha je: Minulý týden jsem si všimla akce na Dobrovském a pročítala si recenze, jestli má cenu přihodit tuhle knížku do košíku... Až když jsem objevila vlastní znechucený komentář, vzpomněla jsem si, že už jsem tuhle blbost četla :D Takže asi tak...
Docela zklamání, některé části sice byly zajímavé, ale jako celek mi to přišlo dost ploché. A vývoj postav mi teda vůbec nedával smysl, některé se za celou dobu nikam nepohnuly, u jiných zase autorka asi v duchu pár kapitol přeskočila. Sice mě trochu zajímá, jak to dopadne, ale další díl už kvůli tomu číst nehodlám.

wotana
wotana
23.04.2019 3 z 5

Ze začátku strašná nuda, ale asi v půlce knihy se to rozjelo a konec super. Těším se na další díl.

KnihomolkaKatka
KnihomolkaKatka
16.03.2019 5 z 5

Miluju to! Doufám, že další díl vyjde... :)