Gentlemani z Harvardu

Pět životů, pět milostných příběhů – dramatický portrét jedné generace. Prožijeme s nimi bouřlivé čtvrtstoletí a budeme svědky pětadvacátého výročí absolventského setkání, na němž spolužáci bilancují své životy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26888/gentlemani-z-harvardu-Cza-26888.jpg 4.4126

The Class (1995)

Vydáno:, Knižní klub

jluky

...spokojnosť, Segal je u mňa zárukou kvality....

1amu

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem v tomto roce přečetl. Na rozdíl od "Doktorů" se mi líbila právě více druhá část knihy, tedy jak šel život 5 hrdinů po absolutoriu . Někteří to vůbec neměli lehké, na jiné úspěch již netrpělivě čekal. Zpočátku mi v této části knihy vadilo, že autor není k oné "pětce" spravedlivý. Někomu vymezuje větší prostor, ale závěr ukazuje, proč tomu tak bylo.
Mým favoritem se postupně stával zamindrákovaný kronikář, který nás dějem provází Andy Eliot a následující citovaný odstavec to říká krásně :
A pokud jde o jejich zářivé úspěchy jejich příspěvky do KDO JE KDO, věděli, že utrpěli nenahraditelnou ztrátu něčeho, co kdysi bylo jejich nejvzácnějším darem. Svého mládí. Ročník 58 se vracel domů jako dospělí lidé. Velká očekávání, která v nich kdysi plála, nahradily přízraky starých ambicí...

Lethania

Kniha, která se mi dostala do ruky zcela nečekaně, mě mile překvapila. Mistrně napsaný postupný vývoj hlavních postav. Moc jsem od toho nečekala, protože takový typ knih moc nevyhledávám, ale v tomto případě nelituji. I styl psaní mi vyhovoval. Kniha rozhodně stojí za přečtení

Káča2015
14.07.2016

Ale jo... Doktoři to sice nebyli, ale proč ne.

akdar72
24.03.2016

Krásně popsané příběhy několika odlišných osobností, od studií po zralý střední věk. Ambice, předpoklady, úspěchy, prohry, zklamání, osudové tragédie.... Tohle je přesně život. Děkuji pane Segal... Těším se na další Vaši knihu.

radus
31.03.2015

Mám z této knihy takové rozporuplné pocity. Na mě je tu moc podobností z Dannyho hudební kariéry, příliš podrobností o Tedově řecké literatuře, hodně detailů o Georgově politické dráze, ale o jejich osobním rodinném životě se toho dozvíme málo (většinou jednou větou popsal autor seznámení s jejich dívkami, svatbu, narození dětí, rozvod...) To mi tam trošku chybělo, proto za mě jen ***

HTO
15.01.2014

Každý něco umí – já chodím tak ladně, že si mě lidé pletou se Shakirou, Erich Segal umí psát slaďáky. Každý taky něco neumí – já když zpívám, plaší se zvěř, Erich Segal, když se snaží psát vysokou literaturu, shazuje laťku. Pokud k téhle knize ale přistoupíte jako k lepšímu čtivu, proč ne. Navíc je tady povedený vtip s Biblí a bigotním důstojníkem, a Dušan Zbavitel, jako vždy, knihu přeložil skvostně.

miska2609
13.02.2013

Jako vždy ŠPIČKA! Byla jsem opět nadšená a nemohla přestat číst

triatlet
20.08.2012

Příběh studentské party trochu připomíná Poslední kabriolet. Segal opět umně dokáže proplétat milostné zápletky s profesními. Navíc velmi dobře, ale nenuceně popisuje i historické souvislosti (Izrael, komunistické Maďarsko). Přestože mi od poloviny knihy bylo jasné, kdo zemře, dočetl jsme se zaujetím. Pěkná je závěrečná heroizace obyčejnosti.

Zuzvil
30.06.2012

knížka od tohoto autora zaručovala dobré čtivo, i když musím přiznat, že knihu Doktoři zdaleka nepřekonala

Erich Segal

Erich Segal