Víra a láska

Víra a láska je příběh tří jedinečných lidí z amerického Brooklynu. Debora a Daniel jsou děti Rava Mosese Lurii, nejpřednějšího vůdce komunity ortodoxních židů v Brooklynu. Timothy Hogan je chlapec žijící u tety a strýce, protože otce nezná a matka je zavřená v psychiatrické léčebně a neschopná se o syna starat. Tim není u náhradních rodičů dvakrát vítaný a stává se z něj výtržník a rváč. Avšak cesty Boží jsou nevyzpytatelné a Tim se dostane do lůna Matky církve a vyroste z něj věřící katolík. Jednoho dne se setkává s Deborou a dva mladí lidé se do sebe hluboce zamilují. Pro Rava Luriu je ale nepřípustné, aby si jeho dcera vzala nežida – a co víc – katolíka! Posílá tedy svou dceru napravit si hlavu do Mea Šarim – uzavřené ultraortodoxní židovské čtvrti v samotném Jeruzalémě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/8500/vira-a-laska-C8S-8500.jpg 4.5128
Vydáno · Knižní klub

Acts of Faith · 1992

Kniha Víra a láska

cace

Pěkná kniha - zážitek z jazyka , z příběhu a ještě se něco dozvíte.

lidunka1
21.05.2018

Příběh o hledání sama sebe, hodnot, víry a lásky. Přečetla jsem ji za dva dny a od Segala si určitě půjčím něco dalšího.

Jája92
01.03.2018

Vůbec bych nečekala, že kniha s tématem náboženství bude tak dobře napsaná. Líbilo se mi vyprávění Dannyho, Debory a Timothyho. Autor nenásilně vtáhl čtenáře do světa židů a katolíků. Vyvíjení osobností hlavních postav a krásný epilog.

Petrstik
31.05.2017

Skvělý a čtivý román ze židovského prostředí, v němž nad ortodoxní vírou a poslušností zvítězí láska.

jluky
07.05.2017

2 a pol dňa som si doslova vychutnávala túto úžasnú lahôdku od Segala. Román, ktorý ma v mnohom poučil, pripútal svojím dejom, potešil na duši, doporučujem!!!!!!Skutočný
bonbónik!!!!!

JPBelmondo
07.04.2017

Opět jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Silné téma ortodoxní víry a lásky, té pravé, která přichází jednou za život. Kniha je plná moudrosti a neskutečně člověka obohatí a naplní. Četla jsem ji kdysi, člověk se k ní může kdykoliv vrátit a bude se mu líbit stejně jako poprvé.

Eliška_P
12.04.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, vracím se k ní často a ráda vždy, když nemám zrovna co jiného ke čtení.

MatesBBB
28.02.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Už jsem ji četla mnohokrát...

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Erich Segal
americká, 1937 - 2010