Erich Segal

americká, 1937 - 2010 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 11 knih

Komentáře (6)

Přidat komentář
HD-gwtw
13.03.2018

Milovníci Segalových knih prominou, ale tak trochu se obávám, že jeho knihy jsou v podstatě sentimentální kýč... ale mistrně napsaný!!! Myslím tím, že nečtu červenou knihovnu, ani tzv. současné dívčí romány či romány pro ženy, ale knihy Ericha Segala mám doma všechny a k většině z nich se velmi ráda vracím. Segal své příběhy umístil do různých prostředí a pokaždé je popíše s úžasnou znalostí dané problematiky, věrohodně, čtivě, zajímavě...

helenkan
16.07.2017

Všechny jeho knížky mají silný příběh a jejich čtení je dokonalá lahůdka. Jen škoda,že pro nás už žádnou nenapíše.
Jsem ráda,že všechny mám a můžu si je kdykoli znovu vychutnat.

Mishuna
04.01.2017

Doktoři jsou kniha, kterou si vemu do hrobu, je naprosto dokonalá a já ji prostě miluju! Další jsou taky skvělé, čtivé a vždycky lidské, žádné "americké" rozuzlení, prostě život.
Jediné co bych vytkla (spíš nakladateli) je fotka autora přes celý zadní přebal u některých knih.

marimari
05.03.2016

Další autor, kterého si vážím a jeho knihy mají místo v mé knihovně. První byla Love story- velmi dojemný příběh i volné pokračování Oliverův příběh. Doktoři, Víra a láska, Ceny, Gentlemani z Harvardu jsou moje nejoblíbenější. Následuje Osudová láska a Muž, žena a dítě. K těm se časem stále vracím. Promarněnou šanci nemám, ale určitě si ji přečtu a možná také koupím.

pajonek

před chvílí jsem přidal smutnou zprávu o úmrtí Roberta Parkera, tak budu pokračovat - další - Ve věku 72 let zemřel v neděli v Londýně americký spisovatel Erich Segal, kterého proslavil hlavně sentimentální román Love Story, jehož filmové zpracování bylo šlágrem 70. let.

pajonek

.......skvělý prozaik , film Love story Každý se rád podívá na zamilovaný příběh. Jeden z nejromantičtějších filmů, který byl vytvořen zůstává dodnes jedním z nejpopulárnějších.
Jedná se o procítěnou romanci o životní lásce ze sedmdesátých let – jeden z nejúspěšnějších filmů Paramountu, který obdržel sedm nominací akademie a jednoho Oscara. Film, který měl takový úspěch, že se dočkal knižního zpracování. Málokdy se stává, že vzniká silná kniha podle filmového scénáře. Herci Ryan O´Neal a Ali McGraw se stali přes noc hvězdami