Útěk

Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři. To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí. Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich mínění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí. Jo už ví, že jediným řešením je útěk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365457/utek-V1P-365457.jpg 3.9166

The Escape (2017)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

KatkaHutyrová

C.L. Taylor opět nezklamala! Velice čtivé, napínavé a v závěru hodně překvapivé. Bavilo mě to moc, přestože mojí TOPkou od autorky i nadále zůstává NEHODA.
Myslím, že autorka píše spíše thrillery určené ženám - její knížky jsou hodně psychologické s ženskými hlavními hrdinkami. I Útěk je takový. Autorka má hodně čitelný rukopis, takže pokud jste už některou její knížku četli, a líbila se Vám, je pravděpodobné, že se Vám bude líbit i Útěk...

Ivka_77

Tato knížka se mi moc nelíbila, nebavila mě, hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Ani nikdo z dalších postav. V poslední době jsem přečetla dost psychothrillerů a tento byl jednoznačně nejslabší. Za mě max. tři hvězdičky.

SimonaP
23.12.2018

Knížka se číst dala, ale bylo tam zapleteno mnoho postav s různými osudy a zápletkami, chvílemi jsem si nebyla jistá, která postava je kladná a která záporná a tak nějak si nejsem jistá ani po přečtení.

L.Helena
01.12.2018

Knížka se mi líbila, myslím, že si autorka s jednáním postav hezky vyhrála. Max mě štval, jak sobecky usiloval o dceru, přitom měl sám máslo na hlavě a rozhodně nemohl zabezpečit dítěti bezpečný život. Jo sice měla psychické problémy, ale mohla vše zvládat, pokud jí vyloženě někdo neházel klacky pod nohy. Mnohé ze situací by pořádně zamávaly i s psychicky vyrovnaným člověkem.

micha-ella
25.11.2018

Psychothriller, který bych ohodnotila jako slepenec různých nápadů, které nemají žádné opodstatnění. Děj je místy tak nepřirozený, že být to skutečnost, nikdo by tak nejednal. A tím nemyslím jen osobu s narušenou psychikou, ale i všechny další postavy toho příběhu.

VIVINKAR
07.11.2018

Knížka je pěkně napsaná, tak čtivě, jako všechny předchozí knihy této autorky. Ale na pět hvězdiček to není. Neustále mě dráždilo Joino chování, ať je nemocná jak chce. A stále jsem se nemohla zbavit pocitu, že Elisa musí být super dítě, protože ve dvou letech mít takové myšlenkové pochody a jazykovou výbavu - to se jen tak nevidí. I když je to děcko, z knížky mi byla strašně protivná, až se za to stydím.

teeyinka
13.09.2018

Autorce se nedá upřít, že má (alespoň pro mě) čtivý styl. Byly pasáže, které jsem četla jedním dechem, zároveň jsem si však několikrát řekla, že to snad nedočtu. Chování hlavní hrdinky jsem vůbec nechápala, stejně jako chování jejího manžela, a dokonce jsem měla sto chutí vytáhnout je z knížky a zakřičet, ať se vzpamatují. A doteď nechápu, proč autorka zničehonic začla psát myšlenkové pochody různých postav stejným stylem. Tedy chápu, měl to být AHA efekt, u mě to však byl spíš NO TO SNAD NE efekt. Zkrátka pasáž s modřinami neodpustím ;)

rodak
07.09.2018

Čím víc o knize přemýšlím po dočtení tím víc se mi jeví jako průměrná.Nenašel jsem snad ani jednu trochu sympatickou postavu.Sice poctivě napsaný thriller ale brzy na něj zapomenu.Ještě zkusím jinou autorčinu knihu.Tahle mi moc nesedla.

Jane417
03.09.2018

"Útěk" je psychothriller, který jsem přečetla za pár hodin, protože nešel odložit. Od prvních stránek má kniha napětí, spád, krátké kapitoly a stránky opravdu utíkají. Jo Blackmoorová je maminka malé Elisy a manželka Maxe. Max je investigativní novinář, a proto nikoho nepřekvapí, když rodině začne vyhrožovat jakási Paula, protože Max jí něco provedl. Jo má strach, trpí agorafobií a její manželství je v rozkladu. Stává se z ní nervózní, vystresovaná a vyděšená žena, která chce před vším zlem svou dceru ochránit... utíká i s Elisou! Netuší však, že po cestě narazí na spoustu dalších překážek a ke všemu ji budou dohánět děsivá tajemství z jejího dětství... Na konci je příběh určitě k zamyšlení, protože já například toho "padoucha" svým způsobem chápala... proč se vše rozbilo a že vina nebyla jen na jedné straně! Naprosto doporučuji! Pokud je tato autorčina kniha hodnocena jako nejslabší, nemohu se dočkat těch, co mají hodnocení vyšší!!! Se C. L. Taylor jsem určitě neskončila!

Zuzanka46
29.08.2018

Skvělá knížka! Moje první od C. L. Taylor a určitě ne poslední!

orinka3
29.08.2018

Není to úplně špatné. Ale hlavní hrdinka je mi natolik protivná, že jí opravdu nemůžu fandit. I když připustím, že má jakous takous duševní nemoc, chová se prapodivně. Že je dcerka poněkud spratkovitá se nedivím - při takové výchově a životosprávě. Spíš lituju chudáka Maxe, který se manželce ničím nezavděčí. Jaksi se nemůžou shodnout. Jo se chce rozvádět za každou cenu, na tím kroutím hlavou taky - jaký má opravdový důvod? Neví přece nic, co by v ní mělo vzbuzovat oprávněné podezření. Je to celé hysterické, vybičované a málo logické. Čtivé to je, ale celé je mi to proti srsti.

ArwenAragorn
26.08.2018

Další výborný psychothriller, ve kterém je matka přinucena okolnostmi bojovat za své dítě. Napínavý, nepředvídatelný, s překvapivým odhalením původce všeho zla a s vypjatým závěrem.
A pak je tu ještě jedno smutné rodinné tajemství....
Já nemůžu jinak, než doporučit, zatím se mi od autorky líbily všechny její knihy.

reňa30
09.08.2018

mám ráda styl,kterým je kniha psaná...
ale na 5 hvězdiček to prostě není

buldozer5
13.07.2018

Kniha mě hodně zasáhla, protože přesně z takových příběhů mi běhá mráz po zádech. Jde o fakt dobře propracovaný thriller, autorka perfektně vykreslila pocity hlavní hrdinky a já jí musel prostě fandit, i přesto, že občas mě svou povahou pěkně vytáčela. V každé kapitole se dělo něco, sotva Jo vyvázla z jednoho problému, už lítala ve druhém, takže vás kniha po celou dobu udrží v napětí. Já jsem kvůli ní vydržel vzhůru až do půl druhé v noci a četl bych ještě dál, kdybych už nepřestával vnímat děj. :D
Hodně lidí tady knihu srovnává s těmi dalšími od autorky, což já nemůžu, jelikož jsem na tuhle spisovatelku narazil poprvé, ale pokud jsou její díla stejně povedená jako tohle, mám se na co těšit. Do hodnocení dávám zasloužených pět hvězdiček, samozřejmě. :-)

Mandlevest
13.06.2018

Tak za mě asi nejslabší z knih této autorky. Možná je to tím, že jsem v poslední době četla více knih s podobným námětem a ty ostatní byly o něco napínavější.

rode
10.06.2018

Nevím, jestli je to mojí osobou, protože to byla první kniha, na kterou jsem se vrhla po delší době čtecího "půstu", a taky jestli to bylo způsobeno tím, že jsem se na Útěk velmi těšila ještě před tím než vyšel, a tudíž jsem měla opravdu přehnaná očekávání... Nebo se tato kniha autorce prostě nevyvedla. Téma agorafobie se mi mnohem více líbilo zpracované v knize Žena v okně.
Tento příběh bych asi doporučila na seznámení se s Taylorovou, protože její předešlá kniha Zmizelý se s touhle nemůže rovnat.
Útěk je pro mě tedy velmi slabý odvar, jindy hodně slibné autorky, na kterém mě nejvíce zaujala anotace a nádherná obálka, kterou chci velmi pochválit.

Lethania
06.06.2018

Další psychothriller od C. L. Taylor nebyl tak napínavý jako její předešlé knihy, za to však byl svým způsobem originální. Když se proti vám spikne prakticky celý svět, co jiného vám zbývá udělat než utéct? Hlavního škůdce jsem vytušila v polovině knihy, příběh svižně odcejpal a kniha se četla sama. Určitě si přečtu i další knihy od této spisovatelky.

ivulka15
01.06.2018

Přečteno jedním dechem.

Vikos
30.05.2018

C.L.TAYLOR opět nezklamala. Od knížky jsem se nemohla hnout, obzvlášť v posledních kapitolách. Čekáte nebezpečí někde venku a najednou BUM! Přijdete na to, že nebezpečí je uvnitř.. třeba pod vaší střechou. Pět hvězdiček :)

zbožňuju_knihy
28.05.2018

Moje první kniha od této autorky. Popravdě jsem si ji objednala ze zvědavosti, anotace mne moc nezaujala. Kniha nakonec překvapila a četla se pěkně, svižně, mělo to spád. Kapitolky (nebo části kapitol) psané kurzívou knize pomohly.
Možný spoiler: za mne bylo trochu přitažené za vlasy ubytování hlavní hrdinky zrovna u dotyčné, ale hezky se tím uzavřel celý děj a mělo to návaznost. Happyend z mého pohledu vždy knize ubere *, ale aspoň se po knize Útěk bude hezky usínat.

jasmína
27.05.2018

Opět skvělá kniha, jen škoda, že bylo vše tak dosti předvídatelné, proto nemůžu dát plný počet hvězdiček..

Šárka5875
26.05.2018

Kdo má autorku načtenou, ví, že píše skvělé psychothrillery. Nejinak je tomu i v případě Útěku. Od samého počátku se vás zmocní tísnivá atmosféra. Prožíváte s Jo její pocity bezmoci, strach z cizí ženy a o vlastní dceru. Ovšem tato úzkostná atmosféra bez nějaké další gradace trvala na můj vkus poměrně dlouho. Až jsem se bála, že tentokrát se nadšení z knihy nedostaví. Potřebovala jsem nějak nakopnout, posunout se dál. Ovšem poslední třetinou knihy mi autorka opět dokázala, že to se čtenáři umí, umí si s námi pohrávat a dokáže nás hodně překvapit. Takže ano, nejnovější knihu od C. L. Taylor za sebe můžu určitě doporučit.

Nesmím zapomenout pochválit úžasnou obálku. Celkově tato série jede v krásných, neotřelých přebalech. Takže už jen jimi musí nalákat nejednoho čtenáře.

Kdo jste ještě nevyzkoušel tvorbu C. L. Taylor, klidně začněte třeba právě Útěkem. Věřím, že se k autorce budete rádi vracet, a těšit se na další knihy jako já.

SlamLenka
24.05.2018

Kniha se čte skoro sama, nejde o obtížnou literaturu, jenže to je zároveň i její slabinou. Hlavní postavy, ať již manželé Blackmoreovi, Mary nebo Paula, jsou vykreslené jen vágně. O Jo se dozvídáme hlavně to, že má agorafobii - a to asi stokrát - jinak o ní (i o ostatních) moc nevíme. Právě proto, že jsou postavy jen ploše vykreslené, jsem si k nim jen horko těžko hledala cestu, natož abych s některou z nich dokonce nějak blíže sympatizovala. Motivace postav je často také jen těžko uvěřitelná, [POZOR, následuje SPOILER] např. motivace Helen pomoci Jo až tak moc, že ji vlastně podpoří v podvodu. A úplně nejvíc nerealistická mi přijde "odplata" Jo vůči Paule v úplném závěru.
Asi se mi do četby propojila moc i moje pracovní pozice, protože jako sociální pracovnice často řeším otázku svěření dítěte do péče - možná mě to tedy v knize nakonec taky trochu otravovalo...
Nu, pro čtivost hodnotím knihu jako průměr, ale větší přesah nemá.

gordon13
19.05.2018

Bohužel nejslabší z knih této autorky, nedokázala jsem se ztotožnit s hlavní postavou, docela mě i dráždila svými reakcemi, celé to bylo takové nemastné, neslané...

Sorrow
13.05.2018

Kniha má pomalejší rozjezd a postavy se na můj vkus až moc plácají na místě a jsou často omílány stejné věci. Od půlky ale vše nabírá spád a po technické stránce nelze autorce vyčíst sebemenší drobnost. Byť je na tom příběh kvalitativně hůře než předchozí Lež a Zmizelý i Útěk do puntíku splňuje podmínky skvělého thrilleru a já osobně nejvíce oceňuji autorčin neustále se vybrušující styl psaní.

kaca.ka
10.05.2018

Měla jsem problém se začíst, pořád jsem se soustředila spíš na to, že je to další kniha o ženě s psychickými problémy, než na děj. Od půlky ale super!

mirunda
08.05.2018

Nějak jsem se nemohla začíst a příběh mě tentokrát tolik nebavil, jako jiné knihy od autora. Možná jsem jen nebyla ve správném rozpoložení

zuzana2599
05.05.2018

Útěk je psychothriller s neskutečným tempem vyprávění už od první stránky.
Já se chytila hned a nejraději bych utekla od všech povinností a jen četla a četla...
Utečte i vy od všedních dnů a přečtěte si Útěk - je to jednoznačně senzační čtení !!

Hella
27.04.2018

Knihy C. L. Taylor mám ráda, ale tahle byla trochu šlápnutí vedle - trochu nudná, trochu dost mě štvala Jo, trochu Elsa...

JustWomen
22.04.2018

Začátek vypadal zajímavě, ale čím dál, tím to bylo horší. Jednoduchá zápletka, nevěrohodná příčina k útěku, plytké popisy postav. Po knize této autorky už určitě nesáhnu.