Útěk

Jo Blackmoreovou požádala neznámá žena o svezení. Jo se jí rozhodla vyhovět, ale brzy svého rozhodnutí litovala. Podivná pasažérka totiž zná její jméno, zná i jejího manžela Maxe a navíc má u sebe rukavici, která patří Joeině dvouleté dceři. To, co započne jako neurčitá obava, se brzy přemění na peklo. Proti Jo se spikne policie, sociálka a dokonce i vlastní manžel. Všichni prohlašují, že je špatná matka. Jo protestuje, považuje celou situaci za tragické nedorozumění, a dlouho věří, že se všechno nějak racionálně vysvětlí. Když jí však úřady začnou vyhrožovat odebráním dcery, protože podle jejich mínění není způsobilá plnit rodičovské povinnosti, Jo pochopí, že nastal čas jednat. Probere všechny možnosti, které se nabízejí, a rozhodne se pro jedinou z nich, která jí i malé Elise může zaručit bezpečí. Jo už ví, že jediným řešením je útěk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365457/utek-V1P-365457.jpg 478
Originální název:

The Escape (2017)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Přidat komentář
jasmína
včera

Opět skvělá kniha, jen škoda, že bylo vše tak dosti předvídatelné, proto nemůžu dát plný počet hvězdiček..

Šárka5875
předevčírem

Kdo má autorku načtenou, ví, že píše skvělé psychothrillery. Nejinak je tomu i v případě Útěku. Od samého počátku se vás zmocní tísnivá atmosféra. Prožíváte s Jo její pocity bezmoci, strach z cizí ženy a o vlastní dceru. Ovšem tato úzkostná atmosféra bez nějaké další gradace trvala na můj vkus poměrně dlouho. Až jsem se bála, že tentokrát se nadšení z knihy nedostaví. Potřebovala jsem nějak nakopnout, posunout se dál. Ovšem poslední třetinou knihy mi autorka opět dokázala, že to se čtenáři umí, umí si s námi pohrávat a dokáže nás hodně překvapit. Takže ano, nejnovější knihu od C. L. Taylor za sebe můžu určitě doporučit.

Nesmím zapomenout pochválit úžasnou obálku. Celkově tato série jede v krásných, neotřelých přebalech. Takže už jen jimi musí nalákat nejednoho čtenáře.

Kdo jste ještě nevyzkoušel tvorbu C. L. Taylor, klidně začněte třeba právě Útěkem. Věřím, že se k autorce budete rádi vracet, a těšit se na další knihy jako já.

SlamLenka
24. května

Kniha se čte skoro sama, nejde o obtížnou literaturu, jenže to je zároveň i její slabinou. Hlavní postavy, ať již manželé Blackmoreovi, Mary nebo Paula, jsou vykreslené jen vágně. O Jo se dozvídáme hlavně to, že má agorafobii - a to asi stokrát - jinak o ní (i o ostatních) moc nevíme. Právě proto, že jsou postavy jen ploše vykreslené, jsem si k nim jen horko těžko hledala cestu, natož abych s některou z nich dokonce nějak blíže sympatizovala. Motivace postav je často také jen těžko uvěřitelná, [POZOR, následuje SPOILER] např. motivace Helen pomoci Jo až tak moc, že ji vlastně podpoří v podvodu. A úplně nejvíc nerealistická mi přijde "odplata" Jo vůči Paule v úplném závěru.
Asi se mi do četby propojila moc i moje pracovní pozice, protože jako sociální pracovnice často řeším otázku svěření dítěte do péče - možná mě to tedy v knize nakonec taky trochu otravovalo...
Nu, pro čtivost hodnotím knihu jako průměr, ale větší přesah nemá.

gordon13
19. května

Bohužel nejslabší z knih této autorky, nedokázala jsem se ztotožnit s hlavní postavou, docela mě i dráždila svými reakcemi, celé to bylo takové nemastné, neslané...

Sorrow
13. května

Kniha má pomalejší rozjezd a postavy se na můj vkus až moc plácají na místě a jsou často omílány stejné věci. Od půlky ale vše nabírá spád a po technické stránce nelze autorce vyčíst sebemenší drobnost. Byť je na tom příběh kvalitativně hůře než předchozí Lež a Zmizelý i Útěk do puntíku splňuje podmínky skvělého thrilleru a já osobně nejvíce oceňuji autorčin neustále se vybrušující styl psaní.

kaca.ka
10. května

Měla jsem problém se začíst, pořád jsem se soustředila spíš na to, že je to další kniha o ženě s psychickými problémy, než na děj. Od půlky ale super!

mirunda
08. května

Nějak jsem se nemohla začíst a příběh mě tentokrát tolik nebavil, jako jiné knihy od autora. Možná jsem jen nebyla ve správném rozpoložení

zuzana2599
05. května

Útěk je psychothriller s neskutečným tempem vyprávění už od první stránky.
Já se chytila hned a nejraději bych utekla od všech povinností a jen četla a četla...
Utečte i vy od všedních dnů a přečtěte si Útěk - je to jednoznačně senzační čtení !!

Hella
27. dubna

Knihy C. L. Taylor mám ráda, ale tahle byla trochu šlápnutí vedle - trochu nudná, trochu dost mě štvala Jo, trochu Elsa...

JustWomen
22. dubna

Začátek vypadal zajímavě, ale čím dál, tím to bylo horší. Jednoduchá zápletka, nevěrohodná příčina k útěku, plytké popisy postav. Po knize této autorky už určitě nesáhnu.

hs777
20. dubna

C.L.Taylor napsala další velmi dobrý psychothriller - chytne, nepustí a udrží čtenářovu pozornost skoro po celou dobu. Přesto mezi všemi dívkami bůhví odkud, zmizelými i cizími v domě, v pasti nebo za zavřenými dveřmi nebude nijak vyčnívat a zařadí se do jedné dlouhé řady.

kristynao
19. dubna

Útěk je nadprůměrně zpracovaný thriller, který nezklame fanoušky autorky, ale ani vášnivé čtenáře thrillerového žánru obecně. C. L. Taylor zde mistrně ukazuje, že napínavou knihu můžete napsat i bez čtvrcení lidí a hektolitrů krve, protože kvalitní autor dokáže i v psychologické rovině přinutit své čtenáře, aby zadrželi dech a otáčeli a otáčeli a otáčeli... až na samý konec.
Více v recenzi:
http://thebooktalkblog.blogspot.cz/2018/04/rc-recenze-utek-c-l-taylor.html

putpuda
14. dubna

Moje první kniha od této spisovatelky. Napínavé drama, čtivé. Sem tam bych ubrala pár stránek, ale jinak se mi líbila. Určitě si přečtu i další knihy od C.L. ;)

kulatina
13. dubna

Kniha mě bavila v první části, pak už jsem byl pro mne děj nevěrohodný, komplikovaný, a musela jsem se nutit ho dočíst.

lenka666
11. dubna

Super, dávám všechny hvězdičky. Tato autorka opět nezklamala .

bookcase
09. dubna

Tahle kniha mě vcucla, doslova pohltila jako černá díra a vyplivla až na samém konci příběhu, který mě dostal, jako všechno od C. L. Taylor. Opět geniální.

Illaa
05. dubna

Autorčina první kniha Lež mi přišla mnohem zajímavější. Tato nebyla špatná, ale čekala jsem rafinovanější zápletku. Do půlky knihy jsem byla nadšená, druhá část trochu ztrácela dech.

Didi15
02. dubna

Je to má první kniha od autorky a musím říct, že jsem četla jedním dechem. Rozhodně tu shánět knihy předešlé :)

blanickaa1
29. března

Až se mně za čas někdo zeptá jestli jsem tuhle knihu četla, tak kývnu, ale rozhodně nebudu schopná, říct mu o čem byla. Bohužel ve mně nic nezanechala, přečetla jsem to jen proto, že nerada odkládám rozečtené knihy. Hlavní hrdinka Jo mi byla krajně nesympatická.

Silwinka87
28. března

Moje první kniha od téhle autorky,psycho to teda bylo,vzhledem k tomu,že mám taky malou dceru,tak jsme v některých situacích úplně trnula..
Za dva dny jsem knížku přečetla a můžu ji doporučit..

maxx
25. března

Tenhle příběh jsem přečetl jedním dechem za deset hodin a nemohl jsem se od knížky odlepit, už dlouho jsem nečetl knihu za jeden den většinou jsem si musel dávat pár dní než jsem knihu přečet. Ale musím říct , že tahle autorka mě neskutečně baví a už se těším na další.......

čef
25. března

Příběh se autorce povedl odvyprávět řemeslně zdařile v mezích jejích ostatních románů. Téma problémů mladé ženy s dítětem, agarofobií a trochu nepříčetným manželem je samozřejmě určené hlavně pro ženy v nesnázích, kterým doufám dodává trochu optimismu do dalších bojů s nepřízní osudu.

M100
24. března

Kniha se čte lehce. Krásný, napínavý příběh. Doporučuji.

jana3099
23. března

Další kniha a příběh C. L. Taylor a opět zajímavé, napínavé a vynikající čtení......velmi dobře se čte, rychle zaujme a určitě doporučuji, jako ostatně všechny knihy od C. L. Taylor ;-)

Kamienkova33
23. března

Super anotácia ma prinútila túto knihu posunúť vo svojom read-liste a pustiť sa do nej. Jo, ktorá ma agorafóbiu (v poslednej dobe sa v novinkách čím ďalej, tým viac táto choroba objavuje, ale napríklad v Žene v okne to bolo popísané trochu inak, pre mňa zaujímavejšou formou), prenasleduje ju neznáma žena a celý svet, od jej manžela až po políciu či sociálku sa proti nej spikne. Tvrdia, že sa zle o svoju dcérku stará, že ju zanedbáva a že je ešte labilnejšia, ako si myslí. Kde je ale pravda?
Takto to znie celkom dobre, prvá kapitola bola perfektná, mala rýchly spád, napätie a skrývala v sebe veľa otázok. Potom to už išlo dole kopcom... Nechcem sa veľmi rozpisovať, aby som nespoilovala, ale charaktery postáv boli podľa mňa úplne nedotiahnuté, zápletka sa dala jednoducho uhádnuť, tiež nebolo ťažké domyslieť si, kto je kto v príbehu minulosť/prítomnosť. Pre mňa to bolo veľké sklamanie a záver som dočítala už len preklikávaním po jednotlivých stranách a asi som ani o nič neprišla, lebo sa to skončilo presne tak, ako sa dalo očakávať.

ankaras
18. března

Psycho to opravdu bylo a ještě větší psycho bylo, že kniha nešla vůbec odložit. Osobně nemusím taková ta srdceryvná a hezká usmiřování a vysvětlování chyb jednotlivců a následná odpuštění, ale to je můj problém. I tentokrát se těším na další příběh.

Ajuszka
17. března

Dam 5* protoze to byla dobra kniha.Nicmene,rozuzleni celeho pribehu jsem cekala trosku vetsi a vzhledem k tomu ze mam doma 7mesicni holcicku,tak mi to misty nedelalo dobre.Ale jinak dobre cteni,nicmene jako autorcinu nej hodnotim Lez.

fanda78
15. března

C. L. Taylor dokazuje, že je špička ve svém oboru! Naprosto vynikající psychologický thriller, který zaujme od první stránky a nenechá vás v klidu až do konce. Mohu vřele doporučit.

Jana77
13. března

Opět jsme dostali to, na co jsme u autorky zvyklí. Drama a akce od první stránky do poslední, žádné zbytečné okolky, jdeme rovnou na věc. Ačkoliv ještě nepřekonala její Lež, Útěk rozhodně stojí za přečtení.

banánovépyré
12. března

Kniha je tísnivá a napínavá už první stránky a neustále nutí čtenáře číst dál. Možná se mi to jenom zdá, ale řekla bych, že C. L. Taylor se stylově stále víc a víc vybrušuje a každá její kniha mi tak přijde lepší a lepší, vypravěčsky vybroušená jako drahokam :-)