Co zbylo z mojí sestry

Co zbylo z mojí sestry

Kate strávila posledních patnáct let ve válečné zóně. Psala reportáže o nenávisti a brutalitě, teď se však vrací domů. Ne z vlastního rozhodnutí, ale protože jí zemřela matka. Pohřeb už nestihne; sestra jí dala vědět pozdě. Vlastně ji to ani neudivuje, nikdy neměly dobrý vztah. V rodném domě by se měla cítit bezpečně, ale opak je pravdou. Všude na ni doléhají děsivé vzpomínky. V sousední zahradě vídá dítě, které by tam podle všeho nemělo být. Dějí se jí věci, které jsou velmi podivné a znepokojivé. A tehdy začne Kate pochybovat, jestli se nepomátla. Nemá se komu svěřit. S kým se poradit. Sestra nepřichází v úvahu, ta utápí v alkoholu žal nad tím, že před pár lety zmizela její dospívající dcera. Ještě že je tady sestřin manžel Paul, ten jediný je aspoň trochu nápomocný. Přesto se Kate ocitá na pokraji zoufalství. Neví, jestli je to, co vidí, skutečnost, nebo výplod její mysli. Jako by už nic nebylo takové, jakým se jeví. Dochází k jediné jistotě – že něco je zatraceně špatně. Zbývá otázka, jestli v sobě bude mít dost síly odhalit pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365456/co-zbylo-z-moji-sestry-29s-365456.jpg 4.2145

My Sister’s Bones (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Domino

Sarka313

Thriller takový, jak má být! Jsem nadšená, styl psaní této autorky se mi líbil.

zbožňuju_knihy

Ten plytký začátek mne málem zabil! Proboha proč někdo píše ve více než 200 stranách stále to samé?
Tedy podtrženo sečteno první část nás má uvést do děje, ale je to rozvleklé a na můj vkus šíleně zdlouhavé. Část druhá a třetí je úplně jiná, konečně se začne něco dít, to jsem zhltla za několik, možná dokonce doslova za pár (tj 2) hodin.
Co k tomu ději říct a nedat spoiler? Zase jedna klasická kniha, jak je to teď v módě = jedna opilá, druhá na prášcích, no klasika, už to známe... Do toho řešíme minulost, přítomnost a nejistou budoucnost. Tak copak děsivého nás asi překvapí..
--------------------------------------
Pro někoho možný !SPOILER!: vzhledem k textu na přebalu a počtu osob v románu mi bylo celkem brzy jasné, kdo bude ten zlý. Zas tak velká matematika to není..- Ale až takový konec: propojení s Hanou, mne nenapadlo..
----------------------------------------
Kolem a kolem je kniha velice dobrá, ale za ten nudný a opravdu dlouhý začátek, dávám 4*

ilčidlo

Ze začátku takové trochu zdlouhavé líčení minulosti a současného života obou sester, ale v druhé části už nebylo nic zdlouhavého a od třetí části se nedalo vůbec odejít. Já jsem knížku dočetla v půl třetí v noci a pak nad ní přemýšlela, nemohla jsem usnout. Za mně doporučuji.

tynapos

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a pořád jsem se ztrácela. První část byla podle mě až moc zdlouhavá a nic moc extra se v ní nedělo. Za to další dvě části jsem přečetla vyloženě jedním dechem a nemohla jsem přestat dokuď jsem ji nedočetla. Je to zajímavé čtení, škoda, že jsem pachatele odhalila už v první části. Rozhodně ale stojí za přečtení.

Kekik

Tak toto bylo výborné čtení. Všechny 3 části jsou čtivé, zejména konec druhé a celá třetí část, což není divu, jelikož v té době příběh graduje.
V první části se setkáme s novinářkou Kate, která se vrací do rodného domu. Zde však na ni útočí stíny minulosti a Kate trpí nočními můrami. A možná už se i zbláznila. Vidí totiž chlapce, který volá o pomoc, ovšem nikdo ji nevěří. Možná za její problémy může trauma z práce? Pohybuje se totiž v oblastích zpustošené válkou.
V další části se vyprávění ujme Sally. Sestra Kate. Mají spolu velmi komplikované vztahy, které se vyrojily již v jejich dětství. A Sally ovládá démon jménem alkohol.
Příběh určitě stojí za přečtení. Konec je velmi napínavý a emotivní.

Spunttrix

Od druhé půlky knihy jsem ji zhltla na jeden zátah, jelikož přišly zápletky a nečekané zvraty. Za mě 4 hvezdicky práve kvůli první, méně se vyvíjecí půlce knihy :)

Aleen

Zpočátku, vlastně více než do poloviny, jsem si myslela, že jsem se vrátila v čase a čtu tu odrhovačku o paní, co furt jezdila nalitá vlakem a že to vlastně ani není detektivka. Pak se věci začaly poněkud přeskupovat, měnit a napínat. Takže můj závěr: dobrá detektivka, jen to chce trochu vydržet - ono je to zajímavé čtení od začátku, jen málo detektivní. Na to, že jedna z hlavních postav chlastá, a jak mně to v knihách obtěžuje, dávám vysoké hodnocení. To mluví samo za sebe.

jasmína

Kniha, která se musí číst v naprostém klidu, soustředit se na děj i postavy, a poté se kniha bude určitě líbit - aspoň mně se tedy líbila.

Nyní jsem trefila v Knihovně na samé knihy, co jsou mým šálkem kavy☺

Katka531

Knihu jsem přečetla, ale přiznám se, že jsem jí přibližně do půlky louskala s nepříliš velkým nadšením a několikrát jsem jí ani nechtěla dočíst. Začátek o Kate byl takový rozvláčný , nemohla jsem se pořádně zorientovat v čase a téma a popis mne také příliš nebral. Pak se to ale rozjelo a druhou půlku už jsem přečetla podstatně rychleji a se zaujetím. Na konci jsem knihu doslova hltala, ale spíš tím, že jsem čekala něco jiného a více realistického. To se nedostavilo. Závěr byl zhuštěný do jedné akce za druhou, ale na můj vkus až moc krkolomné a nevěrohodné.

Ronny

Není to můj šálek čaje...nebavilo, nedočetla, jen prolistovala. Rozuzlení jsem předpokládala, Je pravda, že nečtu thrillery, ale zlákaly mne čtenářské recenze.

putpuda

Výborné počtení ;),. Mě se to líbilo hned od začátku. Jen jsem vůbec netušila, jakým směrem se vlastně kniha bude ubírat, protože to se dozvíte vlastně až na konci. Nechápu, proč někdo pořád řeší, že je to nereálné, a že by se zachoval tak a tak... Však příběh samotný je fikce ne?! ... (autorka uvádí, že je z rodiny válečných reportérů a čerpala z jejich vyprávění co se týče situace v Sýrii... smutné a pro mě absolutně nepředstavitelné). A knihu určitě doporučuji.

nicole1990

hodně dobrý thriller plný zvratu rozdělený na tři části. První část nic moc tam to bylo hodně o Kate za to druhá a třetí část hodně čtivá a napínavá nešlo se odrhnout. Určitě doporučuji

Jane417

Příběh dvou sester, které prožily velmi složité dětství a to je svým způsobem poznamenalo... hlavně vztah mezi nimi. Kate je novinářka, která zažila hrůzy války v Sýrii a trpí postraumatickou poruchou. Sally přišla o dceru a stala se z ní alkoholička. Setkají se až po smrti matky... V tu chvíli začíná smršť neuvěřitelných událostí... Knížka je rozdělena na tři části. Celá kniha je napsaná čtivě, ale první část je nejslabší. Myslím, že se tam věci opakují a natahují. Ovšem druhá a třetí část... naprosto super! Přečteno jedním dechem! Šokující, napínavé a hlavně hodně emotivní a dojemné! Autorka se v knize dotýká spousty témat, např. uprchlické krize, války, mezilidských vztahů, lží, intrik, nevěry, závislostí a traumat. Je to depresivní a smutné čtení.

josska

Knížka mě dost bavila,byla napínavá a ten konec,jsem teda NEČEKALA

Calinda

Moje hodnocení tak pozitivní rozhodně není a bude obsahovat SPOILER. Pro mě se jedná o naprosto průměrný thriller, možná lehce podprůměr, čtení spíše pro ženy, konec je opět šílený a těžko uvěřitelný, jak to většinou u knih tohoto typu bývá. Velmi brzy mi bylo jasné, že v tom jede Paul, postava příšerně nesympatická a úchylně vlezlá už od prvních stránek, ani další postavy na tom nejsou, co se týče sympatií, vůbec dobře. Přiznám se, že knihu jsem přestala číst ve chvíli, kdy Sally najde Hanu v kůlně, v té chvíli moje otrávenost z knihy dosáhla vrcholu. Chování postav mnohdy hloupé a nelogické (Sally vyráží sama do kůlny zachránit chlapce, aniž by předtím zavolala policii, což by jí zabralo několik vteřin a dá se to udělat i za dobu, než dojde do kůlny… jde zahrabat ptáka, kterého předtím rozseká válečkem na nudle a zahrabává ho zrovna v místě, kde objeví hodinky své dcery, jaká to šťastná náhoda… a další), některé věci zůstaly nevysvětleny. No prostě celé takové nepromyšlené, béčkové, pro mě o ničem.

Lethania

Knihu jsem nedokázala odložit, jak to bylo napínavý. Postavy sympatické, příběh zajímavý. Jeden z lepších thrillerů. Stojí za přečtení.

Urbana

Začátek knihy se mně zdál pomalejší, pak knihu nešlo odložit, konec jedno velké překvapení, doporučuji.

certik003

Nějak jsem se nemohla začíst a pořád zvažovala, jestli knížku dočtu. Až poslední třetinu jsem knížku dočetla jedním dechem. Závěr mě docela dostal, tohle jsem nečekala.

wlado

Psychologický román o dvoch sestrách, ktoré obe majú psychologické problémy. Alkoholizmus ako riešenie problémov.

agatha2

Kniha byla skvělá. Strašně moc jsem fandila Kate, Sally mě neskutečně vytáčela a to jsem ještě ani náhodou netušila, co mě na konci čeká. Kate neměla jednoduché dětství, její otec byl alkoholik a násilník, který si vylíval své frustrace na Kate a její matce, ale i přesto se mu nepovedlo Kate zlomit. Stala se z ní úspěšná válečná novinářka, která neohroženě jezdila do zemí zmítajících se ve válečných konfliktech. Zato jeho oblíbenkyně Sally, na kterou nikdy ruku nevztáhl si se svým životem moc rady nevěděla. Cením si knih, jak jsem psala již několikrát, u kterých nedokážu odhadnout pointu a toto je jedna z nich, opravdu mi ke konci málem spadla brada.

Jaruce

Začala jsem číst a pořád přemýšlela jestli mám pokračovat a nebo přestat, přemlouvala jsem se že knihu dočtu a když už jsem byla asi tak šedesát stran do konce najednou se tam přihodilo napětí a začalo to být napínavé. Takže když bych to shrnula, za mě tříčtvrtě knihy nuda a pak teprve rozjezd a napětí.

Beky

Napínavý příběh plný nečekaných zvratů!
První část o Kate byla sice zajímavá, nicméně Sally byla daleko záživnější a více strhující!
Obrovské překvapení je rozuzlení, když má člověk dojem, že se jedná jen o příběh dvou sester ... :-)

Missynka

No. Co napsat. Do půlky knihy byl tento počin takový nijaký, za mě by se jednalo o velmi průměrné čtení. Nicméně jak jsme blížili ke konci a začala se odtajňovat hlavní dějová linka, tak to vám panečku bylo něco! Opravdu grandiózní finále.

JIVaJaH

Není třeba dlouhých komentářů....čtenáři přede mnou vše vystihli. Doporučuji.

Didi15

Tak tohle byla naprosto parádní jízda. To jsem přehltala ani nevím jak. Vřele doporučuji.

JustWomen

Wow, skvělý psychothriller, napínavé, složité rodinné vztahy, domácí násilí a jeho vliv na životy všech zúčastněných, agresivní úchyl, posttraumatická porucha, zvláštní byla změna vypravěče v druhé části. Doporučuji.

perpe2a

Na začátku knihy jsem si říkala, hmm celkem dobré, ale průměr. Ovšem pak to nabralo takové obrátky, že mě kniha emočně rozervala. Silný příběh, silné téma...závěr odlehčený, čímž to čtenářův smutek, který se táhne celým příběhem tak trošku zmírnilo. Tato kniha ve mě bude ještě doznívat i po dočtení. Rozhodně doporučuji k přečtení.

RoseDadas

Příběh je prošpikovaný napětím a záhadou, kterou chcete co nejrychleji odhalit. Čím více se dozvídáte o Kate a její sestře Sally, o jejich rodině, minulosti a vztazích, tím více se vám postupně odkrývá dílek po dílku celá skládačka. Kniha je psychologickým thrillerem a nabízí přesně to, co očekáváte. Zklamaní rozhodně nebudete. Jednotlivé kapitoly vás budou napínat tak dlouho, až už to bude k nevydržení. Konec budete číst nevěřícně s otevřenou pusou.

Sallka

Autorka píše velice čtivě a kniha mě zaujala, ale že bych se k ní někdy vracela to určitě ne. Za pár měsíců si nevzpomenu o čem vlastně byla. Akorát ta deprese, ta se mi vybaví vždycky.

Inka063

Zase jsem to udělala. Zase jsem uvěřila jednostranné výpovědi. Omlouvám se ti, Sally. Ještě, že ti autorka dala možnost se ke všemu vyjádřit v druhé půlce knížky. I kdyby bylo v knize jen toto jediné "poselství", stačilo by. Jenže ona je i napínavá, je v ní psychologický pohled na nešťastné lidi a z toho pramenící domácí násilí, je v ní vykreslen obětavý pomocníček, jinak agresivní úchyl. Možná, že nějací podobní chodí kolem nás a ani o tom nevíme. Je i ještě do nedávné doby aktuální a do budoucna velkou připomínkou (Aleppo). Je zkrátka dobrá.
Jedinou trochu vadou na kvalitě je za mne její závěr. Ale nakonec možná dobře, že to takhle dopadlo - víc deprese už bych stejně asi neunesla.
Plně doporučuji zvláště těm, kterým se líbí Žena v okně a těším se na snad další Nualinu knihu.