Oceán na konci uličky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svoje dětství si pamatuji živě… Věděl jsem strašlivé věci. Ale věděl jsem, že se rodiče nesmí dozvědět, že o nich vím. Vyděsilo by je to. Pro našeho vypravěče to všechno začalo před čtyřiceti lety, když byl sedmiletý chlapec. Tehdy ukradl podnájemník jeho rodičům auto a spáchal v něm sebevraždu, čímž probudil prastaré síly, které je lépe nechat na pokoji. Temné bytosti z míst za hranicemi reality se díky fatální chybě ocitly na svobodě, a když zlo proniklo až do chlapcovy rodiny, zjistil, že bude muset udělat všechno, co je v jeho silách, aby vůbec zůstal naživu. Jeho jedinou nadějí byly tři ženy, které žily na farmě na konci jejich uličky. Nejmladší z nich, Lettie, tvrdila, že jejich rybníček je oceán, přes který sem připluly za staré země. Její maminka říkala, že si to Lettie nepamatuje správně, protože to bylo dávno, a stará země se stejně potopila. A Lettiina babička tvrdila, že se mýlí obě, protože si starou zemi nemohou pomatovat. Taky říkala, že skutečná stará země se nepotopila, ale vybuchla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172347/big_ocean-na-konci-ulick-172347.jpg 4.2916
Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Polaris
Originální název:

The Ocean at the End of the Lane, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (188)

Kniha Oceán na konci uličky

Arev122
21. ledna

Hezké pohodové čtení do světa duchů a plného dětské fantazie.

Hellboy
05. ledna

40/2021 Neil Gaiman tady trochu vykrádá sám sebe, ale pořád ještě píše s takovou lehkostí a tak suverénně, že mu to nemůžu mít za zlé. Perfektní výlet do dětství, které ještě vidí magii všude tam, kde nudní dospělí netuší nic zlého.


kramver
04. ledna

Strhující výlet do děsivé fantazie. Alespoň já se bála a bylo mi nepříjemně. Ale odtrhnout jsem se nemohla. Stephen King si dal dostaveníčko s J. K. Rowling a pořádně to spolu roztočili. Kolik takových traumat v sobě máme a v co je dokáže dětská mysl přetvořit? A ta kniha je vizuálně nádherná od obalu knihy přes černobílé ilustrace umocňující tajemné drama a napětí.

Domulenka
23.11.2021

K mému neuvěření jsem se nemohla od příběhu odtrhnout..příjemný a krásný příběh.. akorát jako horor bych jej nenazývala..spíš moc pěkná fikce..

marek2800
20.11.2021

Tentokrát trochu kingovská novela. Pohybuje se na tenkém ledě, jelikož je tu spousta momentů, které by snadno vypadaly trapně. Není totiž o co se opřít, obyčejná logika a zkušenost jde zcela stranou - přijmeme to, nebo se celý příběh v našich očích rozpadne v beztvaré fantazírování? Naštěstí nás Gaiman po tomto tenkém ledě vede s jistotou zkušeného převaděče. Slupneme mu to jako nic a ještě to v nás cosi zanechá...

jjanca
16.11.2021

Váhala som medzi 4 a 5 hviezdičkami, ale uvedomila som si, že tej knihe nie je čo vytknúť. Ako už niekto podo mnou napísal, je to vlastne taká rozprávka pre dospelých. Chvíľami som mala pocit, že som zase dieťa a čítam rozprávky od Hansa Christiana Andersena. A tie ilustrácie... nádhera!

intelektuálka
05.11.2021

Novodobá pohádka pro dospělé - aneb co vše dokáže vytvořit oceán v očích dítěte ....

Ráda jsem se vrátila do světa bezbřehé dětské fantazie ....

" Skutečně jsme všichni jen děti v dospěláckých tělech .... tak jako dětské knihy ukryté uprostřed nudných dlouhých knih ....."

Jen návratem do dětské duše se dostaneme do bezpečného kruhu .... a když budeme mít štěstí, potkáme i Lettie ....

A vůbec mne nepřekvapilo, že se zde objevila i Alenka z říše divů ....

A oceán na konci cesty - když nemůžeme za ním, přijde on za námi ....

Za doprovodu kouzelných ilustrací to pro mne byl krásný úlet do světa iluzí ....

P. S. Autor se dokáže úžasně přenést do jiných dimenzí - zřejmě také patří do řad těch,
kteří rádi sní ....

kolacky
27.10.2021

(+ SPOILER) Je to úžasný zážitek, fantastické ilustrace, nenapodobitelný Gaiman... ale nemůžu dát plný počet knížce, ve které umře kočka... !

1 ...