Dítě

Dvacet let pohřbené hrůzné tajemství. Tři ženy, kterých se bezprostředně týká. A nespočet démonů, které i nyní vyvolává... Ten starý dům stál v části Londýna, kterou developeři hodlají přebudovat na luxusní čtvrť. Čilý stavební ruch však přeruší nález jednoho z dělníků: pod vrstvou hlíny odkryje kostru malého dítěte, zjevně pohřbeného před mnoha lety. Novinářka Kate Watersová chce o případu psát, ale brzy pochopí, že ze všeho nejdříve bude třeba zjistit identitu mrtvého dítěte ze staveniště. Při hledání odpovědi na tuto otázku Kate odkrývá spojení se zločinem, který městem otřásl před několika desítkami let: z místní nemocnice bylo tehdy ukradeno novorozeně. Zmizelo beze stopy a jeho rodiče se z této ztráty nikdy nevzpamatovali. Kate se vyptává dům od domu, proniká do minulosti starousedlíků a postupně splétá nitky příběhu, který je místními považován za největší – a nikdy nevyřešenou – záhadu. Vyslechne si ledacos, ale brzy zjistí, že klíč k rozluštění dávné tragédie skrývají tři ženy. Každou z nich nevysvětlené zmizení novorozeněte silně zasáhlo – a každá z nich je nyní zmítána úvahami, co novinářce říct a co si navždy ponechat pro sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347623/big_dite-7H3-347623.jpg 4.2261

Kate Waters 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Child, 2017

Kniha Dítě

Prateri
09. listopadu

Začátek knihy mi nějak nešel, dokonce mě i nebavil. Při četbě mě postrkovala na další stránky hodnocení mých oblíbených. Všem vám děkuji, protože vaše příznivé i nadšené komentáře nelhaly. Bylo to skvělé, napínavé, stresující a závěr nabídl nečekané rozuzlení.
Když jsem byla tak v první třetině knihy, mrkla jsem na konec (jen na jednu větu), tak už jsem trochu tušila, co bude následovat, ale nedělejte to - překvapení jsou lepší.

ddkk

Pro mne výborná četba, stejně jako Vdova. Příběh, opět vyprávěný několika osobami, je napínavý až do samotného konce a přiznávám, že řešení celého komplikovaného případu mě docela překvapilo.

Kate Waters je sympatická novinářka, která dosud neztratila empatii. Je chytrá, schopná a komunikativní. Líbí se mi.

Dávám pět hvězdiček, protože mě to fakt bavilo, a doporučuji.

Veronika33

Trošku som mala obavy, že sa mi bude kniha ťažšie čítať ako predchádzajúce autorkino dielo. No musím pripustiť až na počiatočný zmätok v postavách (trošku veľa informácií naraz) som si príbeh užila. K pútavosti knihy dopomohli moje obľúbené striedanie deja a postáv v kombinácií s mini kapitolkami. Koniec bol možno trošku prekombinovaný, ale napriek tomu sa mi kniha páčila. Knihu odporúčam a určite sa nebránim prečítaniu prípadných ďalších diel tejto spisovateľky.

Parwana

(+ SPOILER) Skvělý thriller, napínavý od začátku až do konce. Přestože jsem začala tušit, jak to dopadne, finále bylo luxusní a předčilo mé očekávání.

Sudin

Z počátku se mi hůř orientovalo v postavách kdo je kdo, ale jinak opět fajn zajímavá kniha, jen ke konci mi už bylo jasné kam příběh směřuje, proto hvězda dolů.

Lumír23
22.12.2020

Sice jsem tušil, jak že se to semele na konci, ale to bych viděl jako pozitivní na celé knize. Někdy se autorka (nebo překladatel?) úplně nesoustředila na to za jakou osobu právě píše, ale to je jen detail, vůbec bych to neměl rozmazávat. Dobré.

RomanDušek
12.10.2020

Fiona Barton si mne získala knihou Vdova. A kniha Dítě to jen potvrdila. Tato autorka potvrzuje obrovské kvality a ohromný potenciál.
To, k jakému dojde na konci příběhu rozuzlení, jak vše dopadne a co se odhalí... HODNĚ DOBRÝ!!
Co mám fakt rád, když je příběh vyprávěn z pohledu více osob. A promyšlený od začátku do konce...

Allla9
09.08.2020

Téměř až do konce knihy jsme v napětí, co se vlastně před lety stalo. Kdo je viník a kdo oběť?