Ledová krev

Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru – a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého nepřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království? Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334394/ledova-krev-gAl-334394.jpg 4.250

Ledová krev (1.)

Frostblood (2017)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

čef

Pro mladé čtenáře fantasy asi dobré čtení. Pro mne však příliš pohádkové. Jinak nemohu hodnotit, atraktivnosti fantasy příliš nerozumím a všechno jsem z knihy určitě ani nepřečetl.

OndřejMergl

Hlavní hrdinka ovládající oheň mi přišla sympatická a její ledový partner pouze zvyšoval dynamiku nezkrotných živlů. Hlavní postavy rozhodně výborné, zatímco záporáci zcela neschopní.

Dějem nic, co bychom neviděli jinde. Holka neumí zkrotit svou sílu, ale naštěstí se brzy dostane do rukou schopného učitele, samozřejmě nechybí romantické vzplanutí (doslova) s klukem jejího věku.

Aby si Ruby nabyté dovednosti hned ozkoušela, dostává se do zajetí a končí jako gladiátorka v aréně. Musí zabíjet druhé, aby sama přežila, balancovat na hranici světla a temnoty.

Konec nechává otevřený prostor pro další díly a navzdory některým výhradám se už těším na pokračování.

adamcovak

SPOILER:

Od začátku knihy jsem si myslela, že Arcus je bratr krále. Tudíž to pro mě bylo dost předvídatelné. V knize se mi také moc nelíbila jména mnichů. Moc jsem si oblíbila Ruby. Je odhodlaná za správnou věc položit i život. V knize bylo spoustu napětí, akce a lásky což mám moc ráda. Jsem zvědavá na další díl a doufám že bude ještě lepší jak tento :D

mmmisulka.r

Doporučuji, ale nečekejte něco extra, kniha potěší, pobaví, ale ničím novým nepřekvapí.
Založeno na pohádkovosti a nemohu se ubránit pocitu, že je to taková malá vykrádačka mnoha příběhů. Nic originálního, ale i tak to moc bavilo. Spíše pro mladší čtenáře...
Více v recenzi - Knižní deníček

EvaSupovic

Skvělá knížka a takovéhle miluji :-D Jiný svět, jiný kraj, všechno nereálné až vlastně lehce představitelné :-D Moc jsem se bavila ...

terkalor123

Ledová krev me urcite nezklamala... Musím říct,ze me kniha nepřišla ani moc podobná napriklad se sklenenym trunem.. Každá kniha ma v sobě svoje vlastní kouzlo a ja tuto knihu přečetla jedním dechem... Urcite doporučuji milovníkům fantasy... Za me uzcite 5 hvězdiček+ musím urcite pochválit postavy a zápletky

teer.h

Kniha je velmi jednoduše napsaná a velmi lehce se čte. Už jen začátek. Ani nevím, zda jsem někdy četla knihu a hned na začátku bylo takové napětí a akce. To se mi líbilo! Hned to mělo rozjezd a nemusela jsem číst věci okolo, které člověk na začátku stejně nepochopí. Za mě určitě plus.
Děj byl krásně popsaný do detailů a vše jsem si hezky představovala.
Mě se kniha moc líbila, i hlavní hrdinové :) Dávám 4 hvězdičky, že mnoho bylo předvídatelné :)

Arianne

Není to nic moc originálního, ale chápu, že v dnešní přehlcené době není snadné napsat něco, co nebude připomínat nic jiného. Každopádně se kniha čte skoro sama, zpočátku se mi zdála trochu divná a nesouvislá, ale jak příběh pokračoval, stával se čím dál víc skutečnější, jakoby autorka přestala být vypravěčem a konečně se stala jeho součástí. Sice hodně předvídatelné, ale mě to nijak nerušilo.

DariDerek

Ledová krev je kniha, která mě nezklamala. Čekala jsem fantasy příběh, který bude plný napětí, adrenalin bude na nejvyšší možné míře, nebude chybět akce, intriky a třeba také trocha té romantiky. Přesně tak, jak je to v každé young adult, fantasy literatuře. A naprosto všeho jsem se dočkala. Jako bonus jsem obdržela místy perfektně ironickou hrdinku, která věděla, co chce a musela se s tím poprat jak nejlépe dovedla.
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/ledova-krev-elly-blake.html

Alice_E

Pro me bohuzel moc primocare. Vsechno, a to opravdu vsechno bylo jasne uz od zacatku, naprosto predvidatelne. Nicmene jinak na tom nebylo nic spatneho. Takze pokud si clovek nechce moc lamat hlavu a neceka zazraky, s chuti do toho.

Andy0892

Musím říct, že se mi to líbilo :-) taková hezká pohádka. Trochu to připomínalo Skleněný trůn, trochu Krvavou cestu, Čáry života a Dvůr trnů a růží. Mix všeho dobrého, kdy vzniklo lehké čtení s předvídatelným dějem, ale se sympatickými postavami. Za mě určitě palec nahoru :-)