Ledová krev

Ledová krev https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334394/bmid_ledova-krev-gAl-334394.jpg 4 434 90

Ledová krev série

Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru – a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého nepřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království? Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Frostblood , 2017

Artep071
Artep071
30.12.2023 5 z 5

Tak to byla libová pecka ! doporučuji :)

Kateřina259
Kateřina259
01.06.2023 4 z 5

Když jsem si v knihovně tuto knihu půjčovala, myslela jsem, že to bude takové průměrné fantasy... Ze začátku tomu tak bylo a svého přesvědčení jsem se držela až skoro ke konci, kdy se všechno otočí a získá nový rozměr. Jelikož je to první díl, tak chápu proč příběh na mě tolik nezapůsobil, ale vím, že se to s dalším dílem určitě zlepší.

1259
1259
10.04.2023 5 z 5

Dlouho mi trvalo, než sem se k této sérii dostala, ale musím říct, že první díl se mi zatím líbí a snad to bude tak pokračovat i dále.

nikiss76
nikiss76
12.02.2023 4 z 5

(SPOILER) První díl jsem slupla jak malinu. Moc mě bavila první polovina knihy, kdy Ruby osvobodili z vězení a Mrazivý ji začli seznamovat s jejím darem a posláním zničit trůn. Líbilo se mi, jak vztah Ruby a Arcuse eskaloval a jejich slovní přestřelky celé knize dodávaly jiskru. Postava Ruby byla snad jednou z nejvíce sympatických postav s jakou jsem se kdy setkala a musela si získat mnoho srdcí a to díky své drzosti, výbušnosti, ale i laskavosti, vtipu a dobrému srdci. Díky ní roztálo srdce i samotného krále. Konečně jsme se dočkali knihy, kde oba hlavní hrdinové nejsou oslnivě krásní a bez jediné chybičky, za to palec nahoru.
Část, kde Ruby byla jednou z šampionek v aréně mi přišla zdlouhavá avšak závěrečná část se povedla a já se rovnou pustila do čtení druhého dílu.

meda2007
meda2007
11.12.2022 4 z 5

Krásný nápad postavit proti sobě Led a Oheň, jen by to chtělo trošku víc propracovat postavy. Arcuse jsem si oblíbila, ale Ruby? U té jsem na vážkách. Přišlo mi to celé takové nedotaženě a uspěchané. Celou dobu nic a pak bum je tu láska. Nic nic a bum je tu konec. Nevím jak se k tomu mám postavit. Nicméně jdu pokračovat dalším dílem, protože chci vědět jak to bude pokračovat.

Kris@
Kris@
10.04.2022 3 z 5

Průměrná kniha tohoto žánru. Nic převratného. Hrdinka se většinu knihy chovala jako malý fracek a její myšlenkové pochody byly nelogické. Hlavní scény působili odbytě. Nicméně na zabití nudy v letadle to stačilo. 2,5 hvězdy

Fortuna7
Fortuna7
03.04.2022 3 z 5

Tohle je taková ta starší klasická YA fantasy. Styl psaní je hodně jednoduchý, hlavní hrdinka zjistí, že je vyvolená a podobně. Viděla jsem zde velkou podobu s Rudou královnou, ale i tak se mi příběh celkem líbil a dám šanci i dalším dílům.

jitka_dankova
jitka_dankova
18.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Dovolím si vyjádřit se rovnou k celé trilogii Ledová krev. Tenhle příběh objevování sebe sama a svých schopností, včetně schopnosti někoho milovat, byl v prvních chvílích okouzlující a dobře se četl. Horší to bylo, jak přišly na scénu rozpory, nedorozumění, odloučení hlavní dvojice, chvilkové zakolísání ve vztahu. A velmi těžké pro mne bylo, když na scénu přišla celá ta situace s posednutím minaxi. Jak já nenávidím, když člověk není sám sebou a jedná za něj někdo jiný, ach jo. Vím, že tím získal celý příběh svou zajímavou zápletku, ale pro mne bylo těžké knihu číst. I když jsem věděla, že spěje k pěknému happyendu. Rozhodně je to ale kvalitní a zajímavý příběh lásky dvou bytostí, který stojí za přečtení.

Sirina
Sirina
20.11.2021 4 z 5

Tahle knížka se čte sama. Ale musím přiznat, že děj mi přišel takový hodně jednoduchý a byl samá předvídatelná zápletka. I tak je to jako oddechovka super.

Eponka
Eponka
15.06.2021 5 z 5

Po delší době zas kniha která se čte sama zápletky příběh ano je to podobné lehce knížce Rudá královna ale jenom lehce. Tenhle žánr i příběh mám ráda dobře se to četlo až jsem si říkala proč to má tak málo stránek. Když se tam něco vysvětlovalo nebylo to nudné ale krásně stručné a zábavné. Ani chvilku tam nebyla pasáž kdy jsem se nudila což velice oceňuji je to těžký dar psát knížku aby měla obsah a nebyla ani trochu nudná. Postavy za mě byli velice dobré a zajímavé. Uvidíme co přinese druhý díl.

6591
6591
02.06.2021 5 z 5

Další kniha řadící se do skoro nejoblíbenějších knih. Někdy mu děj přišel zdlouhavý, ale neodradí mě to od zbývajících dvou dílů.

yuria7037
yuria7037
06.04.2021 3 z 5

Nebylo špatné, taková typická fantasy, ale líbila se mi chemie mezi hlavními postavami.

izfnp
izfnp
26.03.2021 3 z 5

Neviem, či som na toto už moc stará, alebo či mi len nesedí štýl autorky. Celé mi to prišlo zároveň jednoduché i zložité, a viac detské, ako som čakala. Malo to pekné prvky a momenty, Ruby trošku nuda, Arcus fajn, svet zaujímavý, i keď len povrchovo ukázaný. Neviem sa zbaviť ale dojmu, že by som o nič neprišla, keby si Ľadovú krv neprečítam.

diana1217
diana1217
26.03.2021 3 z 5

Tato kniha se mi docela líbila. Příběh byl zajímavý, hlavní hrdinové se mi líbili, ale nebylo to nic moc převratného. Už v půlce knihy jsem věděla co se bude dít, takže informace, které mě měli na konci asi překvapit jsem věděla už dopředu. Myslím, že tento konec mi stačil, a druhý díl si kupovat nebudu. Za mě to byl to takový průměr.

knihomolSafira
knihomolSafira
02.03.2021 4 z 5

Tahle knížka se četla hezky, nebyla to špatná fantasy knížka. Bylo to v pohodě, občas mě sice štvala hlavní hrdinka, ale nebylo to nic hrozného....

Tweety0207
Tweety0207
14.02.2021 5 z 5

Kniha bola úžasná. Strašne ľahko sa čítala. Ruby a Arcusa som si obľúbila. Bolo to síce trošku klišé a z nejakého dôvodu mi to pripomenulo falesny polibek. Ale bolo to úžasné.

Ivet1990
Ivet1990
20.11.2020 4 z 5

Příjemná super oddychovka

Blanka29
Blanka29
11.10.2020 4 z 5

Kdyz to vezmu uprimne, dej knihy je hodne podobny na knihu Skleneny trun. Ale oproti Trunu nejsou postavy a dej nijak detailne popsany.Presto se kniha cetla velmi dobre a pribeh byl krasny. Krome mnicha Bidy me vesmes zadna postava nerozcilovala :) Argus byl ze zacatku velky brucoun, jeho skutecnou roli jsem tusila mnohem drive, nez se prozradila. Urcite se nebranim znovu precteni....

Witness
Witness
01.10.2020 3 z 5

Kniha je čtivá, děj má spád a moc se nenudíte, některé z postav ovšem absolutně bez pozadí, přidané trochu na sílu, že tam někdo být musí. Děj od jistého bodu trochu předvídatelný, ale celkově dobrá kniha ze šuplíku „neurazí, nenadchne“. Do dalšího dílu se zatím ale pouštět nebudu, uvidíme, třeba na něj ještě dojde.

mushroom243
mushroom243
05.09.2020 4 z 5

Hned ze začátku mě kniha oprvdu uchvátila a lehce se četla. Přesto že nemůžu souhlasit se všemi scénami se mi děj líbil a určitě doporučuji!