Vražda Rogera Ackroyda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivka, ve které se setkáme i s inteligentním a ješitným mužíčkem, soukromým detektivem na odpočinku, pěstitelem dýní Hercule Poirotem. Tentokrát musí vyřešit vraždu známého průmyslníka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13036/big_vrazda-rogera-ackroyda-BzU-13036.jpeg 4.6731
Série:

Hercule Poirot 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Murder of Roger Ackroyd, 1926


více info...
Nahrávám...

Komentáře (127)

Kniha Vražda Rogera Ackroyda

Petkona
02. srpna

Další povedená detektivka, sice nepatří mezí mé top, ale hlavu vám to zamotá a jsem si skoro jistá, že vraha neodhalíte stejně jako se to nepovedlo mně.

JáraTym
26. července

Důmyslné, nápadité a vcelku odvážné počínání vraha, to se musí nechat, ovšem i přes to vše se neskryje před šedými mozkovými buňky věhlasného belgického pěstitele dýní. Právem se této knize říká nejlepší detektivka všech dob. A opět musím vysmeknout poklonu autorce s jakou brilancí dokázala napsat tento útlý spis.


Magrata15
13. června

Knihy Agathy Christie jsou prostě skvělé a detektiva Poirota zbožňuju i s jeho šedými buňkami. Tady jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah a na konci jsem byla v šoku. Skvělá detektivka.

milary
04. června

Agatha... Divím se, že dosud nemám čichový orgán přinejmenším dvojnásobné délky. Jak ta dovede člověka "tahat za nos"!
A jak já to miluju... :)

Vražda Rogera Ackroyda patří určitě k jejím nejlepším detektivkám...
Průběh vyšetřování je opět založen (jak je u Poirota zvykem) na trpělivém shromažďování titěrných kousků skládačky - skutečně mi to vždycky připomíná stavbu lodě v láhvi -, až jsou odkryty všechny detaily a zloduch je odhalen.
Klamná pomalost děje ukolébává, člověk se ochotně utvrzuje v nabízených verzích (jasně, je to ten a ten, jinak to být nemůže, proč se to tak vleče?!), ale zdánlivě seriózní až trochu nudné značení cesty je prostě jen návnada, na kterou netrpělivý čtenář zpravidla skočí, aby byl důmyslnými rozuzleními znovu a znovu ohromován a coby amatérský detektiv na hlavu porážen malými šedými buňkami. :)

Tentokrát je můj obdiv zcela mimořádný.
Poslouchala jsem jako audioknihu; nevzrušené, poklidné podání Ladislava Lakomého se hodilo výborně.

_Lucie_97
15. května

Příběh byl velmi zajímavý, ale bohužel jsem velmi rychle přišla na hlavní zápletku. Každopádně se mi knížka moc líbila, i když mám oblíbenější knížky od Agathy ️

simona8022
12. května

Jedna z těch lepších od autorky, avšak plný počet si nechávám na Černoušky, Vraždy podle abecedy a podobné.

lis-elis
11. dubna

(+ SPOILER) OPRAVDU NEČÍST MŮJ KOMENTÁŘ, POKUD NEMÁTE DOČTENO! ;-)

Pro mě jeden z nejlepších příběhů od Agathy Christie. Ještě nikdy jsem nečetla detektivku, kde by příběh vyprávěl pachatel, ale takovým stylem, že jej do poslední kapitoly nepodezříváte. Přitom je nakonec rozuzlení opět logické, jako vždy. Geniální nápad..

Hani77
10. dubna

(+ SPOILER) Naprosto DOKONALÉ. Podezřívala jsem všechny, jen jednoho ne .... Detektivka má jedinou chybu, tohle rozuzlení si budu pamatovat, tak nemůžu příběh prožít znovu. Dávám 10 hvězdiček.

1