Sílící bouře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dlouholeté války Mantichory s Havenem skončily, třebaže poněkud jinak, než si obě strany představovaly. Z míru se však galaxie těšit nemůže, protože zde stále je společný nepřítel. Nepřítel skrytý, záludný a trpělivý, jenž může znenadání udeřit kdykoliv a kdekoliv a umí ke svým cílům zmanipulovat i mocnou byrokratickou kliku ovládající Solární svaz, největší a nejbohatší hvězdný stát v historii. Hvězdné království je první na ráně, je pro ně však důležité, že ve svém boji nezůstává samo. Naopak získává další spojence, a to i na nečekaných místech. A nepřítel by měl mít na paměti, že Salamandr je nejsilnější v nejprudším ohni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218603/big_silici-boure-NTv-218603.jpg 4.470
Série:

Honor Harringtonová 13.


Žánr:
Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Polaris
Originální název:

A Rising Thunder, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Sílící bouře

Jankaa
16.05.2020

U několika dílů už jsem měla pocit, že mě tahle série už ani tak nebaví, ale od Honořiny mise až po konec Sílící bouře to přešlo a dávám plný počet - skvělá Honor (i když je jí tady málo), geniálně promyšlená politika (té je tady hodně) a pomalu na povrch vyplouvajíci velká zápletka. Bavilo mě to :-)

Celá série Honor mi dala několik probděných nocí, a spoustu dní strávených čtením, milionkrát jsem se u ní zasmála a taky si pobrečela, a určitě se k ní jednou zase vrátím. Honor od začátku prodělala docela velký vývoj a člověk ji prostě musí mít rád (někdy mi bylo líto, že je ji v knížce málo), stejně jako tu bandu kolem ní - Nimitz, Hamish, Alžběta, Mac a další, a z druhé strany i partu staronových přátel z Havenu.
Doufám, že se dočkáme překladu posledního dílu a budu moct zamáčknout slzičku nad koncem skvělého příběhu.

pavelhek
26.04.2019

Dechberoucí čtivo.


Lethania
04.06.2018

Další Honor, která mě opravdu bavila. Sice tu bylo méně bitev a více politikaření, ale to mi vůbec nevadilo. Toho jsme si užili v minulém díle. Mě se styl psaní Davida Weber prostě líbí, ale chtělo by to více takových děl.

lampernaqui
25.10.2016

Válka se Solárním svazem započala a na oslabenou Mantichorskou flotilu se chystá seskupení několika set nepřátelských lodí. Ale příběh se netočí pouze kolem tohoto boje. Jako vždy zde máme hromadu politikaření, ekonomické války a sáhodlouhého plánování na další díly. Jenže další díl mi už v knihovně chybí, musím rychle dokoupit.. nebo bude absťák po Honorversu... a potom by měl Polaris rychle vydat další knihy... rychle... rychle...

Sakulnikov
29.04.2016

Méně Honor, více politiky - jen tak dál.

witko
29.11.2014

Těšil jsem se na další skvěle popsané vesmírné bitvy, leč se tak nestalo. Převládají politické intriky a ty čím dál víc otevírají prostor pro další zajímavé události pro vesmír, ve kterém Mantichora a její noví spojenci budou stát. Těším se na ně a jsem zvědav, jestli nebudu zklamán.

Ládja
03.09.2014

Po několika letech čekání je zde další díl úspěšné série z vesmíru Honor Harringtonové. Čekání se vyplatilo...napůl. Naladěn událostmi z minulých dílů série jsem čekal trochu něco jiného. Kniha by se dala přiřadit spíše k vedlejším sériím než přímo k série s Honor, ale zároveň se v této knize sbíhají dvě vedlejší série. Děj je převážně o politických pletichách a o navazování nových spojenectví než o vesmírných bitvách. Jako celek kniha nezklame, ale očekával jsem něco trochu jiného. Teď už nezbývá nic jiného než čekat další rok či jak dlouho na další díl.