Dcera ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/big_dcera-Fhb-301653.jpg 3.92360
Série:

Selekce 4.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo
Originální název:

The Heir, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (484)

Kniha Dcera

Arlienen
30. května

(+ SPOILER) Kniha se čte skvěle stejně jako předešlé díly ze série Selekce. Bohužel oproti předešlým dílům není z mého pohledu tak dobrá. Eadlyn není tak sympatická jako byla America. Místy je z ní vážně pěkně rozmazlený spratek....Pak nastává změna a postupně se čtenáři otevírá.

Zamilovala jsem si postavy Erika, Henriho a Kilea. Tohle jsou moji adepti na price chotě královny Eadlyn.

Kristy.Seb
09. května

Líbí se mi napad, že tentokrát se příběh otočná je z pohledu princezny v Selekci. Ale jinak mě dej už tentokrát tak nevtáhnul, jako v předešlých dílech


Luigi1
12. dubna

Pokračování osudu Americy v podání princezny Eadlyn bylo zajímavě podané.

Alienn
05. dubna

Trochu zvrat, trochu jiná hlavní hrdinka, ale to je vlastně dobře. Opět příjemné čtení.

Erika017
26. března

I přesto, že první trilogie je o dost lepší i tento příběh mě velmi bavil. Líbilo se mi, že jsme mohla sledovat jak příběh samotné Eadlin tak i život Americy a Maxona a mnoha dalších, které jsem znala už z předchozích dílů. Kniha se mi líbila, doporučuji.

Nikidree
25. března

Dcera mi vůbec nesedla. Nebýt Ahrena a pár kluků ze Selekce, nepřijde mi tam nic zajímavého. Eadlyn je prezentována jako sebevědomá žena, která ví, co chce. Mě však přijde jako nafoukaná arogantní holka, která je přesvědčená, že je nejlepší z nejlepší, byť si sem tam postěžuje na svůj nelehký osud. Upřímně mě hodně překvapilo, že z Maxona a Americy vzešel někdo takový. Nevím, možná ji jen nerozumím.

Co však musím vyzdvihnout je dopis, který napsal Ahren. Klobouk dolů autorce i překladateli, protože ten je vážně nádherný.

Rozhodně sérii dočtu, ale doufám, že závěrečný díl bude lepší, než tento.

ElessaRiverbow
22. března

Zhruba třičtvrtě roku dozadu jsem knihu četla poprvé a po Selekci mi přišla nic moc. Teď mi to spíš přišlo jako milé pohlazení po duši, které sice mělo pár chyb, ale i tak jsem se do světa Selekce ráda vrátila. Kniha se četla rychle, takže jsem ji měla za pár dní přečtenou. Eadlyn jsem si oblíbila víc, než během minulého čtení, i když ze začátku to bylo horší. Také někteří z kluků mi přirostli k srdci více. Trochu mě mrzí, že jsem si omylem vyspoilerovala, když jsem si pročítala pár recenzí na Korunu, s kým nakonec Eadlyn skončí. I přes to se ale do dalšího dílu pustím a to snad co nejdříve.

Nikcasmej
13. března

(+ SPOILER) Dlouho jsem přemýšlela, jak bych měla knihu zhodnotit. Na jednu stranu se mi líbila, ale na druhou stranu tam byly i věci, co mě štvaly.
Začala bych tedy tím negativním. Rozhodně si myslím, že Selekce, kde jsme mohli sledovat, jak se America postupně zamiluje do Maxona, byla lepší. Tedy zatím. Možná uškodilo i to, že jsme si 3 knihy zvykali na Americu a najednou se postava změnila na její dceru.
Dále mi v knize přišlo, že právě America s Maxonem neměli v knize příliš velký prostor.
Chvílemi už mě opravdu vytáčela Eadlyn, jak byla rozmazlená a paličatá (samozřejmě po matce). V knize mi hlavně dělaly velké problémy jména a jejich zapamatování. Byla jsem zvyklá na určitá jména a najednou se jich přidalo několik dalších naráz. Měla jsem problém, vyznat se i v účastnících Selekce.
Na druhou stranu, mě ale kniha bavila. Začátek byl horší, skrz vžití se do nové postavy, ale postupně to bylo lepší a lepší, až jsem chvílemi s Eadlyn soucítila a chápala ji. Na knize se mi líbilo, že se zde pořád objevovaly i staré postavy, jako je Aspen, Lucy a Marlee. Bavilo mě sledovat, jak si Eadlyn poradí s určitými situacemi a její loajalita vůči její rodině byla ohromující. Dále se mi líbila i její změna, autorka si podle mě dala opravdu záležet, když z rozmazlené dívky nechala vzniknout silnou ženu, která ví, co musí udělat pro záchranu království i sebe sama. A z poslední věty v knize mi dokonce vyskočila i husí kůže. Líbilo se mi, jak konec gradoval a já se těším, jak dopadne poslední díl této celé série.
Přesto, že má kniha za mě vyrovnané plusy i minusy, jí dávám 4 hvězdičky, protože na mě zapůsobila a líbila se mi. Milovníkům této série knihu samozřejmě doporučuji.

1 ...