Dcera ekniha

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/big_dcera-Fhb-301653.jpg 3.92360

Selekce 4.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo

The Heir, 2015

Kniha Dcera

Arlienen

(+ SPOILER) Kniha se čte skvěle stejně jako předešlé díly ze série Selekce. Bohužel oproti předešlým dílům není z mého pohledu tak dobrá. Eadlyn není tak sympatická jako byla America. Místy je z ní vážně pěkně rozmazlený spratek....Pak nastává změna a postupně se čtenáři otevírá.

Zamilovala jsem si postavy Erika, Henriho a Kilea. Tohle jsou moji adepti na price chotě královny Eadlyn.

Kristy.Seb

Líbí se mi napad, že tentokrát se příběh otočná je z pohledu princezny v Selekci. Ale jinak mě dej už tentokrát tak nevtáhnul, jako v předešlých dílech

Luigi1

Pokračování osudu Americy v podání princezny Eadlyn bylo zajímavě podané.

Alienn

Trochu zvrat, trochu jiná hlavní hrdinka, ale to je vlastně dobře. Opět příjemné čtení.

Erika017

I přesto, že první trilogie je o dost lepší i tento příběh mě velmi bavil. Líbilo se mi, že jsme mohla sledovat jak příběh samotné Eadlin tak i život Americy a Maxona a mnoha dalších, které jsem znala už z předchozích dílů. Kniha se mi líbila, doporučuji.

Nikidree

Dcera mi vůbec nesedla. Nebýt Ahrena a pár kluků ze Selekce, nepřijde mi tam nic zajímavého. Eadlyn je prezentována jako sebevědomá žena, která ví, co chce. Mě však přijde jako nafoukaná arogantní holka, která je přesvědčená, že je nejlepší z nejlepší, byť si sem tam postěžuje na svůj nelehký osud. Upřímně mě hodně překvapilo, že z Maxona a Americy vzešel někdo takový. Nevím, možná ji jen nerozumím.

Co však musím vyzdvihnout je dopis, který napsal Ahren. Klobouk dolů autorce i překladateli, protože ten je vážně nádherný.

Rozhodně sérii dočtu, ale doufám, že závěrečný díl bude lepší, než tento.

ElessaRiverbow

Zhruba třičtvrtě roku dozadu jsem knihu četla poprvé a po Selekci mi přišla nic moc. Teď mi to spíš přišlo jako milé pohlazení po duši, které sice mělo pár chyb, ale i tak jsem se do světa Selekce ráda vrátila. Kniha se četla rychle, takže jsem ji měla za pár dní přečtenou. Eadlyn jsem si oblíbila víc, než během minulého čtení, i když ze začátku to bylo horší. Také někteří z kluků mi přirostli k srdci více. Trochu mě mrzí, že jsem si omylem vyspoilerovala, když jsem si pročítala pár recenzí na Korunu, s kým nakonec Eadlyn skončí. I přes to se ale do dalšího dílu pustím a to snad co nejdříve.

Nikcasmej

(+ SPOILER) Dlouho jsem přemýšlela, jak bych měla knihu zhodnotit. Na jednu stranu se mi líbila, ale na druhou stranu tam byly i věci, co mě štvaly.
Začala bych tedy tím negativním. Rozhodně si myslím, že Selekce, kde jsme mohli sledovat, jak se America postupně zamiluje do Maxona, byla lepší. Tedy zatím. Možná uškodilo i to, že jsme si 3 knihy zvykali na Americu a najednou se postava změnila na její dceru.
Dále mi v knize přišlo, že právě America s Maxonem neměli v knize příliš velký prostor.
Chvílemi už mě opravdu vytáčela Eadlyn, jak byla rozmazlená a paličatá (samozřejmě po matce). V knize mi hlavně dělaly velké problémy jména a jejich zapamatování. Byla jsem zvyklá na určitá jména a najednou se jich přidalo několik dalších naráz. Měla jsem problém, vyznat se i v účastnících Selekce.
Na druhou stranu, mě ale kniha bavila. Začátek byl horší, skrz vžití se do nové postavy, ale postupně to bylo lepší a lepší, až jsem chvílemi s Eadlyn soucítila a chápala ji. Na knize se mi líbilo, že se zde pořád objevovaly i staré postavy, jako je Aspen, Lucy a Marlee. Bavilo mě sledovat, jak si Eadlyn poradí s určitými situacemi a její loajalita vůči její rodině byla ohromující. Dále se mi líbila i její změna, autorka si podle mě dala opravdu záležet, když z rozmazlené dívky nechala vzniknout silnou ženu, která ví, co musí udělat pro záchranu království i sebe sama. A z poslední věty v knize mi dokonce vyskočila i husí kůže. Líbilo se mi, jak konec gradoval a já se těším, jak dopadne poslední díl této celé série.
Přesto, že má kniha za mě vyrovnané plusy i minusy, jí dávám 4 hvězdičky, protože na mě zapůsobila a líbila se mi. Milovníkům této série knihu samozřejmě doporučuji.