Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2643 512

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

jaja1989
04.02.2023 2 z 5

Eadlyn jsem od začátku nesnášela.
Jak řekl Kile namyšlená a sobecká.
Ale tak jsem to měla i s Celestou a jak jsem si ve 3. Oblíbila a oplakala její smrt
Bylo super číst o starých známých a jak to s nima dopadlo, ale jinak to nestálo za nic.
1.serii se to nevyrovná.

LenkaPet
23.01.2023 5 z 5

Od prvních tří dílů jsem si dala několikalety oddech a teď jsem si přečetla toto a musím říct že bylo moc hezké zavzpomínat jak moc mě předchozí díly uchvátily. Milovala jsem je a tento také.
Maxona a Ameriku jsem opravdu milovala, připadalo mi přirozenější že jeden muž hledá tu pravou mezi dívkami že selekce. Toto je pro mě takové hůř predstavitelné, ale je to jen něco na co si musím zvyknout. Miluji ty postavy, ty zvraty a to jak to nakonec dopadne. Jsem zvědavá ale svou představu už mám a opravdu se těším na pokračování.

-knihomolka-
30.11.2022 3 z 5

Tento díl mi přišel trochu slabší, hlavní postava mi nebyla moc sympatická. Přechozí díly byly určitě lepší:-)

Kniholenka9
08.11.2022 3 z 5

V této knize se téměř nic nestalo. Ani náznak nějaké akce nebo napětí. Eadlyn se seznamuje se svými nápadníky v Selekci jen proto, že ji o to požádal Maxon. Chování Eadlyn mi přišlo v pořádku, byla k tomu, že bude jednou královnou vedená od narození. Jsem zvědavá koho si nakonec vybere.

kimChristopher
30.09.2022 5 z 5

Upřímně jsem nečekala, že tahle kniha bude vyprávěna z pohledu Eadlyn. Příjemně mě to překvapilo.
Ale vadila mi její osobnost. Připadala mi chladná. Někdy tomu tak nebylo. Například druhá polovina knihy byla už podstatně lepší. Chápu, že je těžké si pustit některé lidi více k sobě - navíc když je jich 35 a jsou vám úplně cizí. Ale přesto si myslím, že lásku potřebuje každý :3
Stejně to bylo hezké čtení a těším se na Šťastně až na věky a konečně Koruna.
Doporučuji!!

MollyCornelia
14.09.2022 3 z 5

3*/5*
Bohužel musím říct, že Dcera na původní trilogii Selekce nemá. Bylo to fajn čtení, ale úroveň strašně klesla.
Ano, šlo o oddechové a odpočinkové čtení, četlo se to dobře a návrat do světa Selekce je podle mě milý. Ale hlavní hrdinka Eadlyn mi nesedla, přišlo mi, že je strašně chladná vůči všem. Romantika se de facto řešila až v poslední třetině, těch 200 před tím byla jen politika, což mě nijak zvlášť nebavilo.
Bohužel gradace v podstatě nenastala, 10 před koncem dojde ke 2 událostem, ale jinak se tam nic extra za celou knihu nestane.
Pusťte se do toho, jestli se vám selekce líbila opravdu, opravdu hodně. Nebo pokud už nevíte, co číst a do čeho píchnout. Ale jinak bych řekla, že asi nevadí, kdybyste skončili První a dál se nepouštěli.

TerezkaV
10.09.2022 1 z 5

Selekce byla alespoň čtivá, tohle hrozná nuda.

HadleysHope
04.09.2022 3 z 5

Musím uznat, že tohle trochu kleslo. Prostředí stejné, ale dějově je to už trochu přeplácané. Ale i tak se to rychle čte.

michaela3483
28.08.2022

Za mě jen "nastavovaná kaše". Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a už z počátku byl konec docela zřejmý...

Edona
28.08.2022 3 z 5

Dcera je oproti původní trilogii opravdu trochu slabší. Do čtení jsem se musela nutit.. možná za to mohla "záporná" hlavní postava, i když záporná asi není správné slovo. Zkrátka Eadlyn působila jako namyšlená, sebestředná a nejmocnější budoucí královna. A to zrovna sympatické není. Pozitivum čtvrtého dílu byli mužští nápadníci, kteří mi přirostli k srdci a bavili mě. Zejména Erik, Henry a Kile.

Danušenka
22.08.2022 4 z 5

Zatímco do Ameriky se myslím každý zamiloval na první dobrou, Eadlyn je oříšek. Čtenář si na její postavu muší nejprve zvyknout. Od autorky byl tohle velmi originální krok. Tuto knihu ovšem stejně hodnotím ze světa Selekce jako nejslabší, nicméně vytrvejte a pokračování bude stát za to.

Arlienen
30.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha se čte skvěle stejně jako předešlé díly ze série Selekce. Bohužel oproti předešlým dílům není z mého pohledu tak dobrá. Eadlyn není tak sympatická jako byla America. Místy je z ní vážně pěkně rozmazlený spratek....Pak nastává změna a postupně se čtenáři otevírá.

Zamilovala jsem si postavy Erika, Henriho a Kilea. Tohle jsou moji adepti na price chotě královny Eadlyn.

Kristy.Seb
09.05.2022 4 z 5

Líbí se mi napad, že tentokrát se příběh otočná je z pohledu princezny v Selekci. Ale jinak mě dej už tentokrát tak nevtáhnul, jako v předešlých dílech

Luigi1
12.04.2022 5 z 5

Pokračování osudu Americy v podání princezny Eadlyn bylo zajímavě podané.

Alienn
05.04.2022 4 z 5

Trochu zvrat, trochu jiná hlavní hrdinka, ale to je vlastně dobře. Opět příjemné čtení.

Erika017
26.03.2022 4 z 5

I přesto, že první trilogie je o dost lepší i tento příběh mě velmi bavil. Líbilo se mi, že jsme mohla sledovat jak příběh samotné Eadlin tak i život Americy a Maxona a mnoha dalších, které jsem znala už z předchozích dílů. Kniha se mi líbila, doporučuji.

Nikidree
25.03.2022 2 z 5

Dcera mi vůbec nesedla. Nebýt Ahrena a pár kluků ze Selekce, nepřijde mi tam nic zajímavého. Eadlyn je prezentována jako sebevědomá žena, která ví, co chce. Mě však přijde jako nafoukaná arogantní holka, která je přesvědčená, že je nejlepší z nejlepší, byť si sem tam postěžuje na svůj nelehký osud. Upřímně mě hodně překvapilo, že z Maxona a Americy vzešel někdo takový. Nevím, možná ji jen nerozumím.

Co však musím vyzdvihnout je dopis, který napsal Ahren. Klobouk dolů autorce i překladateli, protože ten je vážně nádherný.

Rozhodně sérii dočtu, ale doufám, že závěrečný díl bude lepší, než tento.

ElessaRiverbow
22.03.2022 4 z 5

Zhruba třičtvrtě roku dozadu jsem knihu četla poprvé a po Selekci mi přišla nic moc. Teď mi to spíš přišlo jako milé pohlazení po duši, které sice mělo pár chyb, ale i tak jsem se do světa Selekce ráda vrátila. Kniha se četla rychle, takže jsem ji měla za pár dní přečtenou. Eadlyn jsem si oblíbila víc, než během minulého čtení, i když ze začátku to bylo horší. Také někteří z kluků mi přirostli k srdci více. Trochu mě mrzí, že jsem si omylem vyspoilerovala, když jsem si pročítala pár recenzí na Korunu, s kým nakonec Eadlyn skončí. I přes to se ale do dalšího dílu pustím a to snad co nejdříve.

Nikcasmej
13.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem přemýšlela, jak bych měla knihu zhodnotit. Na jednu stranu se mi líbila, ale na druhou stranu tam byly i věci, co mě štvaly.
Začala bych tedy tím negativním. Rozhodně si myslím, že Selekce, kde jsme mohli sledovat, jak se America postupně zamiluje do Maxona, byla lepší. Tedy zatím. Možná uškodilo i to, že jsme si 3 knihy zvykali na Americu a najednou se postava změnila na její dceru.
Dále mi v knize přišlo, že právě America s Maxonem neměli v knize příliš velký prostor.
Chvílemi už mě opravdu vytáčela Eadlyn, jak byla rozmazlená a paličatá (samozřejmě po matce). V knize mi hlavně dělaly velké problémy jména a jejich zapamatování. Byla jsem zvyklá na určitá jména a najednou se jich přidalo několik dalších naráz. Měla jsem problém, vyznat se i v účastnících Selekce.
Na druhou stranu, mě ale kniha bavila. Začátek byl horší, skrz vžití se do nové postavy, ale postupně to bylo lepší a lepší, až jsem chvílemi s Eadlyn soucítila a chápala ji. Na knize se mi líbilo, že se zde pořád objevovaly i staré postavy, jako je Aspen, Lucy a Marlee. Bavilo mě sledovat, jak si Eadlyn poradí s určitými situacemi a její loajalita vůči její rodině byla ohromující. Dále se mi líbila i její změna, autorka si podle mě dala opravdu záležet, když z rozmazlené dívky nechala vzniknout silnou ženu, která ví, co musí udělat pro záchranu království i sebe sama. A z poslední věty v knize mi dokonce vyskočila i husí kůže. Líbilo se mi, jak konec gradoval a já se těším, jak dopadne poslední díl této celé série.
Přesto, že má kniha za mě vyrovnané plusy i minusy, jí dávám 4 hvězdičky, protože na mě zapůsobila a líbila se mi. Milovníkům této série knihu samozřejmě doporučuji.

Fidibus
11.03.2022 5 z 5

(SPOILER) "Jsem chytrá, krásná a silná. Nepotřebuju zachránit."
Plnohodnotné pokračování původní trilogie, tentokrát v podání Maxonovy dcery, budoucí královny. Ta si žije celkem spokojeně, i když dost osaměle v palácové ulitě. Politická situace, kdy stále v praxi fungují zrušené kasty, si žádá odlehčit a Eady je do nucena k Selekci. "Zničíte mi život!" Její představy o tom, jak to přežije a zůstane sama, při střetu s mladíky dostávají trhliny. Překvapivě se sbližuje s Kilem, synem matčiny kamarádky, dříve oba se nemuseli a teď je jí oporou. Hezký vztah má k bratrovi, jehož vidění světa a vztahů je reálné a vtipně vše glosuje.
"Vypadáš hezky, sestřičko, hotová nevěsta." "Ještě slovo a ve spánku ti oholim hlavu." "Taky tě mám rád."