Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2643 512

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

Petronella22
15.06.2016 5 z 5

Čekala jsem, že druhá triologie bude už jen okopírovaný příběh, ale zmýlila jsem se. Je to super. Ani nevím která se mi líbí víc. V Selekci mi trochu vadili ti rebelové a tady zatím nejsou. :-) už bych si chtěla přečíst další díl. :-D

Janik98
13.06.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla. :) nemáte někdo pátý díl (The crown)? Nevidržím čekat na to s kým nakonec bude :)

anetka.repova
12.06.2016 5 z 5

Kniha byla naprosto luxusní, čtení jsem si užívala, hltala jsem stránku za stránkou až jsem byla překvapená jak rychle jsem knihu dočetla. Pořád se tam něco dělo a to bylo strašně vzrušující. Ale ten konec, to autorka nemohla myslet vážně, že to takhle zakončí, když další díl vyjde na podzim. Toho se snad nedožiji, nutně potřebuji vědět jak se bude vše vyvíjet dál. Bude to hodně těžké, ale bude to stát za to.

Doporučuji všem celou selekci, Dcera se mi po líbila skoro stejně jako Selekce a První. Elita byla pro mě z celé té části nejslabší, ale i tak moc dobrá. Takže za mě doporučuji celou sérii.

Je to naprosto boží.

Prim.
12.06.2016 4 z 5

Když jsem to četla vůbec jsem se nemohla odtrhnout,ale byly tam nějaké chybičky teda kromě konce, protože tímhle si autorka čtenáře udrží, ať chtějí nebo ne. Ale trošku mi vadila Eadlyn a tak dávám čtyři hvězdičky i když bych nejradši dala čtyři a půl. A kdo je Váš favorit?

vanda1014
11.06.2016 4 z 5

Ahoj přečetla sem všechni čtyři díly a jsou to moje nejoblíbenější knížky .Opravdu doporučuji přečíst .Doufam že se rozhodne pro Kilea (nevim jak se to píše

marketa8548
10.06.2016 4 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale Eadlyn jsem měla ráda, líbilo se mi jak se vyvíjí a celkově je víc sympatická než Amerika, jejíž postava dle mého názoru byla nereálná. Takže Eadlyn dostává 5 hvězdiček. Líbilo se mi, že není jednoznačně ukázáno za koho se provdá, jak tomu bylo v Selekci. Co mě zklamalo, bylo to, že jsem myslela, že kniha je 4. poslední díl a ono ne... zas aspoň rok čekat na další díl. Každopádně autorka píše pořád stejným stylem, který mě někdy trošku rozčiluje, proto dávám jen 4 hvězdy.

Espoir
06.06.2016 3 z 5

Narozdíl od ostatních komentujicích musím říct, že mě The Heir a The Crown bavilo snad více než původní tři knihy série. Hlavní postava se mi zdála lépe propracovaná, narozdíl od Americy, která si ve svých myšlenkách a činech často protiřečila, nedávala mi smysl. Trochu mi přijde, jako kdyby se autorka poučila ze svých "chyb" v prvních třech knihách a na postavě Eadlyn si dala více záležet, tak aby působila uvěřitelněji Drtivou většinu děje se nejedná o romanci, jako spíš o rozvahy hlavní hrdinky nad jejím osudem a rolį vladařky. Tím se výrazně liší od prvních třech knih, kde naopak byla romance v popředí. Pokud čtenář čeká vysloveně jen romantický příběh na pozadí života princezny/kralovny, může být zklamaný.

AjinQa
03.06.2016 3 z 5

Od této knihy jsem bohužel očekávala více. Hodně mě zklamala. Hodně jsem se těšila že tento díl bude z pohledu někoho jiného než účastníka selekce. A plus selekce s kluky! Opravdu mě mrzí že to bylo takové zklamání.
Oproti Selekci je toto horší. A o dost. Autorka si asi nasadila moc vysokou laťku. Knihu jsem četla v angličtině a už v půlce jsem se nudila.
Hlavní hrdinka Eadlyn pro mě byla nesnesitelná, sobecká nána co myslí jen na sebe. Ke konci se aspoň změnila trošku k lepšímu (Ale ne o dost). Nejhorší bylo to, jak se chovala k účastníkům selekce. Bože. Chtělo se mi tabletem hodit o zeď, jak moc mě rozčilovala.
Jediné plus této knize dává její bratr Ahren a Kile.
Musím dát 3*, ale kdyby to šlo dala bych 2,5. Tato kniha nebyla až takový odpad, určitě si ji přečtěte. Já ji četla už z toho důvodu, abych věděla jak dopadla America a Maxon. Ani nevím jestli se mám bát, nebo se těšit na další díl.

todilka
25.05.2016 4 z 5

Kvality původní trilogie tato knížka nedosahuje, ale i tak se jedná o příjemné čtení...Selekce z druhé strany je zajímavá a ačkoliv má tento příběh zjevně "vychovávat" náctileté čtenářky, pro nás "velké" holky s duší dítěte je stejně i tak napínavé, s kým ta Eadlyn nakonec vlastně skončí (jestli tedy vůbec s někým) :-)
Mám za sebou i poslední díl v Aj a přečtení rozhodně nelituju, v češtině si to dám s chutí ještě jednou :-)
*čtenářská výzva 2016: Kniha poprvé vydaná v roce 2016

Alex.Barunka
22.05.2016 2 z 5

Pokud čekáte pokračování na úrovni trilogie Selekce, tak rozhodně nečekejte. A pokud čekáte Selekci z druhé strany, ze strany dědičky trůnu, tak zde opět moc nečekejte, protože ze Selekce toho také moc nedostanete.
Jedná se spíše o vnitřní boj hlavní hrdinky, její fňukání nad sama sebou a nad svým údělem. Eadlyn je královskou dcerou a to je fakt, který je v knize patrný na každé stránce. Je rozmazlená, pyšná a zvyklá na komfort.
Jsem zvědavá, jaký bude následující díl, a jestli se autorce podaří tuto katastrofu nějak zachránit.
Neměla raději zůstat u původní trilogie?

Monisek.B
19.05.2016 4 z 5

Sice to na kvalitu předchůdců nemá, ale i tak to bylo celkem dobré :) I když v AJ, četlo se mi to vyloženě skvěle a skoro jedním dechem. Přelouskala jsem rovnou i následující díl - The Crown a jako závěr fakt supr.

Grafoy
18.05.2016 odpad!