Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2646 512

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

Lalina3
28.07.2016 5 z 5

Tahle kniha byla boži, stejně jako její předchůdkyně. :)
Konec mě nepřekvapil, protože jsem byla informovaná kamarádkou. :D ale jinak bych byla vyděšená...
První mi byla Eadlyn hodně nesympatická, připadala mi velice namyšlená.
Pak jsem ale postupně svůj postoj trošičku přehodnotila. :)
Za mě super kniha, styl autorčina psaní je poutavý, hezky se čte. :)

SPOILER:
Já nevím jak vy, ale mně se zdálo, že se tam cosi děje mezi ní a Erikem. :D :D

pink_ivy
27.07.2016 3 z 5

Do téhle knížky jsem se pustila hlavně proto, že jsem četla předchozí triologii. O knížce jsem toho vlastně moc nevěděla, takže mě trošku překvapilo, že to bylo z pohledu dcery Ameriky a Maxona a že se jednalo o další (tentokrát pánskou) selekci. Rozhodně nemůžu říct, že bych se nudila, Eadlyn se chovala jako rozmazlená nána, která byla někdy nesnesitelná, někdy mi nevadila, každopádně se její postava nechovala tak nelogicky jako Amerika, takže to bylo plus.
Někteří účastníci selekce byli zajímavější, jiní méně a mám několik kandidátů na výherce, takže si další knížku určitě přečtu, protože by mě zajímalo kdo přece jen vyhraje její srdce.
Navíc mě hodně překvapil ten infarktový konec. 3*

e.vachalcova
26.07.2016 5 z 5

Ještě než jsem si to přečetla, tak jsem na to četla spousty recenzí a většina z nich byli záporný, ale to vůbec nechápu proč. Určitě musíte počítat s tím, ze už to není takový román jako s Amerikou a Maxonem, ale i tak je to hrozně boží!

Většina knížky, je spíš o tom, jak se Eadlyn vyrovnává sama se sebou. Na začátku je hrozně protivná, ale mě to nevadilo, protože to není tak, jak to vypadá. Když čtu knížky, většinou se vžiju do charakteru postavy a všechny pocity jsou na stejných vlnách jako vypravěče příběhu. Ale tady ne, u téhle knížky jsem si připadala spíše jako divák a to se mi hrozně líbilo! Na povrch Eadlyn vypadá jako spratek, ale když knížku budete víc vnímat, budete vědět, ze není a vše je jenom zástěra "obranná zeď" .

Byla jsem hrozně ráda, když se v knížce objevili staré postavy. Vědět, jak to s nimi dopadlo je vážně super!

A ještě k ty obálce. Ta je tak hezká! Možná hezčí i než První, akorát mě trochu mate, jak si mám Eadlyn představovat, jestli podle obálky, nebo jako v book traileru. Ale to už je na každýho fantazii.

Každopádně knížku doporučuji vsema deseti, já osobně ji zhltla za dva dny.

Heduš-ka
26.07.2016 4 z 5

úžasná kniha čekala jsem na ni dlouho ale to se vyplatilo

vandalindakova
26.07.2016 4 z 5

Než jsem vzala knihu do ruky, tak jsem si přečetla několik recenzí. Celkem jsem se bála, že mě kniha zklame. Na druhou stranu jsem si říkala, že od ní nemohu čekat to samé, co od Selekce, protože příběh už je o někom jiném než o Americe a Maxonovi.
Na začátku knihy jsem pochopila, proč se dost píše, že kniha čtenáře zklame. Eadlyn se opravdu chovala jak rozmazlenej a vybíravej fracek. Chvíli jsem si říkala, jestli to náhodou není dítě Celesty a ne Americy. Děj žádný, akce už vůbec ne. V této části knihy jsem měla ráda části, kde jsem se dozvídala nové věci o postavách ze Selekce. Selekce z pohledu Eadlyn mi přišla strašně uspěchaná, všechny by nejraději vyhodila rovnou a s nikým se skoro ani nebavila.
Poté se v jedné části něco změnilo. Eadlyn si začala spoustu věcí pomalu, ale jistě, uvědomovat. Začala trávit více času s klukama. Už mi to připomínalo tu Selekci. Najednou se to četlo mnohem lépe. Dost jsem fandila lidem, kteří jí dokázali říct, že je nafoukaná. Myslím, že na dobro jí změnil její bratr Ahren tím, co na konci udělal. A tak jsem velmi zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Dost mě zajímá, jak dopadne Erik, Henri a Kile.
Nakonec mi kniha přišla stejně super jako Selekce. A taková poznámka nakonec: Strašně jsem se musela smát, když řekla, že se její kůň jmenuje Karamelka. Celá kniha plná zajímavých a exotických jmen a ona má koně Karamelku :D

Macawi
25.07.2016 2 z 5

Kniha se čte hodně lehce, ani si nevšimnete a najednou zjistíte, že jste dočetli. No ono si taky není moc čeho všimnout! Eadlyn je typická holka, která se sice snaží pracovat jak nejlépe umí, ale o životě mimo její bublinu nemá ani páru (ne že bych od princezny čekala něco víc). Jinak se v knize vlastně nic nestane, neustále se opakuje vnitřní monolog hlavní postavy a její neskutečný fňukání. Po trilogii, kde autorka alespoň částečně rozvířila monotonost děje akčními scénami, jsem doufala, že i zde se bude opravdu něco dít. Vždyť i samotná selekce probíhala v knize jen velmi okrajově! Naopak se mi moc líbilo sledování postav z původní trilogie.

Laputika_3
24.07.2016 4 z 5

Eadlyn mi nepřipadala jako ta nejprotivnější a nejrozmazlenější na světě, i když mi všichni říkali, že taková bude. Po Americe jsem byla připravená na něco brutálnějšího takže jsem byla spíš mile překvapená. A navíc, co čekáte od někoho kdo vyrostl na zámku kde měl všechno na světě? Co se příběhu týče, chvílemi mi přišlo, že je to nějak moc uspěchané ale spíš to bylo tím, že jsem četla moc rychle. Řekla bych, že už od začátku je to hodně předvídatelné a tak, každopádně to bylo rozhodně milé počtení které si asi brzy zopakuji. A co se Ahrena týče... Tak krásný vztah mezi bratrem a sestrou ještě nikdo napsat nemohl.
Za mě čtyři a půl hvězdy a těším se na další.

KurusuMitsuki
24.07.2016 2 z 5

Po předchozích dílech Selekce přišlo obrovské zklamání v podobě Dcery... Hlavní postava Eadlyn - rozmazlený fracek zahleděný do sebe... skutečně mi byla velmi nesympatická po celou dobu. Nelze se ani přespříliš radovat z mužského harému, jelikož je jim věnovaná jen pramalá pozornost. Ve většině knihy je jen to, jak na Eadlyn leží celý osud země, všichni jsou k ní nespravedlivý a nikdo ji nechápe.
Rádoby dramatický závěr dílu, který měl naší hrdinku obrátit k lepšímu, mi přišel akorát tak pěkně trapný, než aby působil dojemně.
Musí se ale přesto nechat, že byl i tento díl čtivý a měl krásnou obálku. Tři hvězdičky dávám jen kvůli úžasným předchozím dílům a naději na lepší pokračování.

EllenQa
24.07.2016 4 z 5

Na začátku mi Eadlyn přišla opravdu hodně namyšlená, sebestředná, sobecká a rozmazlená..ke konci se sice trochu změnila k lepšímu, ale stále je mi její chování trochu protivné...nicméně knížka je hezká (i když jsem se s hlavní hrdinkou neztotožnila)..a co se týče kandidátů v selekci, tak tam se mi nejvíc zalíbil Kile..Kile je fajn, ale Erik je prostě přesně můj typ, škoda jen, že není jedním z kandidátů..Předešlé díly se mi asi líbili o něco víc, America mi byla mnohem bližší, než Eadlyn..každopádně, pokud bude nějaký další díl, nejspíš si ho koupím a budu tiše doufat, že se Eadlyn změní ještě více k lepšímu a že si nakonec i někoho vezme..

lulu28501
23.07.2016 5 z 5

Supr kniha.
Ze začátku mi přišla Eadlyn straěně namišlená,postupem času mi to přišlo že už zak namišlená není.
Z kluků sem si nejvíce oblíbila Kila a Erika (i když tam moc často nebyl,přišel mi takový trašně milý)
A ten konec jako vážně?Doufám že to nedopadne špatně a už se těším na další díl.
Obálka jako vždy je krásná :)

gabca2003
22.07.2016 4 z 5

Knížka byla pěkná, ale předchozí díly byly lepší.

medojedmaja
22.07.2016 5 z 5

Kniha super, kluci super hlavně Erik a Kile. Ostatní říkají že jim přijde Eadlyn namyšlená což také ze začátku je, ale potom se její chování napravý. Tato kniha se mi líbila stejně jako předešlé a už se moc těším na další. Já už sice vím s kým Eadlyn bude, ale rozhodně další díl musím mít!!!!!!

Lucius17
19.07.2016 5 z 5

Dneska jsem jí konečně dočetla a musím říct, že se mi velmi líbila. Na konci jsem dokonce i trochu brečela. Postava Eadlyn se mi líbíla i nelíbila...hodně lidí tady píše, že je to rozmazlený spratek atd...je to sice trochu pravda, ale musíme se podívat jak ona žije...Žije v přepychu a může mít cokoliv si řekne a všichni jí rozmazlují. Hodně lidí jí srovnává s Americou, jenže America vyrůstala v chudobě. Kdežto Eadlyn vyrůstá v zámku a má všechno co chce, všichni jí říkají ať se chová, tak jak se chová, protože zní bude jednou královna.

Ale hodně jí změnili ti kandidáti Selekce. Což mě hodně překvapilo, že se začala chovat, tak nějak jinak a hodně věci si ovědomila. Některé kandidáty jsem si oblíbila hned na začátku( Henriho). Potom mě hodně překvapilo, že se hodně začala bavit s Kilem a chtěla bych aby buď vyhrál Kile nebo Henri.

Jinak se mi tato celá serie hrozně moc líbila, konec byl hrozně otevřený, takže už se těším na další díl :).

Hanulenka9595
19.07.2016 5 z 5

Já prostě musím napsat komentář a doufám, že na nic důležitého nezapomenu...

Primárně velká poklona autorce, protože kniha byla opět velmi, velmi čtivá. Hlavně oceňuji, že ač to bylo pokračování již vzniklé trilogie, neopakovalo se (až na námět)! Vezměme si to takhle - bylo to z obráceného pohledu, navíc se ucházeli muži o ženu a ne naopak, jak tomu bylo minule. Oceňuji vsuvky z života "expostav", myslím si, že tím autorka zaujala spoustu fanoušků Selekce.
Nejvíce asi oceňuji roli Eadlyn - ano, všichni tady melete, jak je děsně namyšlená, jaký je to spratek a ano, ona je, ale není to boží? Konečně něco nového, konečně se potýkáme s novou hrdinkou, která nám sice nemusí být sympatická, ale má prostor pro svůj rozvoj, ukáže nám svět z trochu jiné perspektivy, já oceňuji změnu a to, že se s tím autorka poprala, protože psát o někom, kdo je nám nesympatický, nemusí být jednoduché.
Také se mi velmi zamlouvá "pohled z obou stran", kdy se většinou Eady pro něco rozhodne, obhájí si to (třeba jen v duchu) a poté se dozvídáme, jak to vidí jiní (král/ovna, lid, její bratr, apod.).
Nejde jen o typickou romanci, ale dozvídáme se, jak dopadla monarchie po zrušení kast a vnímám tuto možnost jako velmi realistickou a jsem za to tuze ráda. My jsme vždy s něčím nespokojení, chceme to změnit, něčeho dosáhneme a myslíme si, že je hotovo, ale nebývá to tak a zde vidíme, k čemu to může vést.
U Selekce se mi tohle také zamlouvalo, ale přišlo mi, že ke konci už se autorka uchýlila k těm předepsaným americkým romantickým scénářům, doufám, že u tohoto pokračování k tomu nedojde. Už jen proto, že postavy jsou značně odlišné od těch předešlých.

Nedívejte se na Eadlyn jako na rozmazlenou knižní postavičku, ale jako na každého člověka kolem vás, každý procházíme vývojem, třeba si vzpomeneme, že před pěti lety jsme nebyli o moc lepší...

hanka132
19.07.2016 4 z 5

Horší než Selekce, ale překvapivě dobré.

Hayley_Wilson
18.07.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem si zamilovala a musím nesouhlasit se všemi negativními komentáři na osobu hlavní hrdinky. Nemůžu se dočkat pokračování. Je skvělé to vidět z druhé strany, protože si myslím, že hodně holek by si přálo mít tolik fešáků jenom pro sebe :). Kluky (některé) jsem si velice oblíbila a mrzí mě, že Erik (Eikko) není taky jedním z vylosovaných, protože je velice empatický a byla bych ráda, kdyby mu Eadlyn, alespoň dala šanci. Jinak knížka je naprosto úžasná!!

AnuQa
18.07.2016 odpad!

co se týká obálky to by měla být maminka maxona /eadlyn jak jí je podobná ;)

AnuQa
18.07.2016 odpad!

ten konec s tou její mamkou mě dost omráčil mimochodem fandím kileovi ;)

1259
18.07.2016 5 z 5

Sice se to velmi podobá předchozím knížkám, ale přesto mě velmi uchvátila. Těším se, až se dozvím, co bude nadále pokračovat. Jako vždy to bylo strhující.

Lauralex
15.07.2016 3 z 5

Budu to brát jako volné pokračování, ne jako další díl Selekce, protože pak bych byla asi mírně zklamaná. Jo, bylo to dobré, ale Selekce to není, to vidíme všichni. Líbilo se mi to, i mě to bavilo, ne že ne, ale už to bylo takové slabší, pro mě mírný pokles. No a Eadlyn... pane bože, žádná hrdinka mě snad víc neštvala (a to jsem slušná). Možná to právě tím mělo být zajímavé, ale nemohla jsem ji vystát. Namyšlená, nepříjemná, nesympatická, arogantní, nesnesitelná, otravná holka. Říkala jsem si, že to snad ani nemůže být dcera Americy, kterou jsem v Selekci měla opravdu ráda a fandila jsem jí. Ale v jedné věci jsem se s ní ztotožnila, to je pravda, nicméně ani to mé mínění o ní nijak nevylepšilo. A mně jakmile nesedí ústřední postava, je zle. Co bych ale zase vyzdvihnla, že není okamžitě jasné, jak to skončí. A tím dopisem od Ahrena budiž řečeno vše. To by možná i stačilo než celá kniha.

Už to nebylo takové haló, jako Selekce, ale těším se na další pokračování.

#teamkile