Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2646 512

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

asanita
15.07.2016 3 z 5

Čím začít? Tak třeba tímhle. Eadlyn byla nudná, arogantní princeznička, které jsem občas měla chuť sebrat všechny ty její korunky, jen protože by mě zajímala ta následná ufňukaná reakce. Na druhou stranu zde kromě Eadlyn byly ale i lepší postavy jako třeba Ahren nebo Osten. Nápadníci v Selekci byli také velmi různorodí a samozřejmě by se z nich nějaký ten nápadník dal vybrat. :-)

Trochu mě mrzí, že v knize nebyl dán větší prostor Maxonovi a Americe, podle mě by si ho určitě zasloužili. Eadlynina povaha se také postupem času zlepšovala a už jsem na nad ní ani tolik nekroutila hlavou (asi jsem si už začala zvykat).

Jako pozitivum beru určitě stálé prostředí paláce a změny, které v období Maxonovy vlády nastaly, což podtrhovala čtivost a nenáročnost knihy. Možná by se dal také ocenit otevřenější konec, protože bych opravdu psychicky nevydržela rozsudek v podání Eadlyn.

Takže co z toho vyplývá? Oproti "základní" trilogii Selekce je zde cítit úpadek, ale pokud Vás další přídavné knihy zajímají (a já věřím že ano), tak určitě hlavní hrdinku přetrpte. Teď jen doufám, že další knihy budou jen lepší...

Teríík02
15.07.2016 5 z 5

Z této knihy jsem měla většinou smíšené pocity. Asi to bude princeznou Eadlyn, která byla na můj vkus až moc náročná. Ale knížku jsem si hned zamilovala ( hlavně v té části kdy přijelo 35 kluků jsem byla jak v nebi ).Asi nedokážu posoudit jestli byla lepší Selekce ( hlavně proto že jsem ji četla už docela dávno). Ale i přesto moc doporučuji a prosím, mějte s princeznou trpělivost .

Thackery14
15.07.2016 2 z 5

Pořád nevím, co si mám o knížce, jako takové, myslet. Hlavní hrdinka mi už od první chvíle připadala jako nevychovaný spratek, který si myslí, že mu patří svět - ani nevím, jestli to autorka dělala záměrně.

Celou dobu jsem doufala, že ji tak autorka vykreslila schválně a knížkou projde nějakým procesem, kdy si uvědomí, že to, jak se chová, není správné. Bohužel se tak (alespoň pro mně) nestalo a s klidem tedy můžu říct, že byla ještě otravnější než America, její myšlenkové pochody jsem často vážně nechápala a měla chuť ji dát facku, aby se konečně probrala.

Děj je vykreslený méně záživně, než ostatní díly a o účastnících Selekce se toho moc nedozvídáme, nicméně, většina z nich mi i přesto byla celkem sympatická.
Konec byl přehnaný a zidealizovaný, nemůžu si pomoct.

Dávám dvě hvězdičky za její čtivost, obálku, která opět nezklamala a vcelku milé vedlejší postavy. The Crown si každopádně ze zvědavosti přečtu, vážně by mě zajímalo, pro koho se tedy (jestli vůbec pro někoho) Eadlyn rozhodne a jak se situace v "její" zemi vyvrbí.

vikimi
14.07.2016 5 z 5

Samotná Selekce se mi líbila víc, ale Eadlyn byla také fajnová hlavní hrdinka.
A co bylo super, neskončil s tím, s kým se potkala jako s prvním. :-)

Napůlanděl
14.07.2016 4 z 5

Čtvrtý díl byl úžasný...akorát musím říct, že chování Eadlyn je opravdu nesnesitelné... Jinak kniha byla naprosto čtivá a úžasná.

k-k-
14.07.2016 5 z 5

Tak nevim :D Selekce se mi líbila, ale z Dcery jsem byla přímo nadšená!

dasik7186
14.07.2016

Tato kniha je velmi dobrá, ale Selekci se nevyrovná. Zpočátku mi přišla dcera Ameriky, jako její kopie akorát víc rozštěkaná a neukázněná, a nedivím se poddaným že ji neměly zrovna v lásce. Ale když na scénu přišli kluci z selekce, začala se pomalu měnit. Nejsem si jistá koho by si měla vybrat za manžela ale rozhodně se těším na pokračování. Zezačátku sem se bála přečíst to do konce, jelikož sem si říkala že tak bylo pořád veselo a celkově se nic nestalo, ale konec se strašně blbě vyhrotil. Jinak kniha je naprosto úžasná a doufám že bude další díl, a doufám aby to neskončilo špatně. Jinak dávám 5 hvězdiček :)

Horselen
13.07.2016 5 z 5

Zpočátku jsem si nemohla zvykout na to, jak je mi Eadlyn strašně nesympatická. Chovala se jako pubertální spratek, co má všechno, na co si ukáže. Pravý zlom nastal ve chvíli, kdy začalo přijímání nápadníků k soukromému rozhovoru - nemohla jsem se přestat smát nad jejím krásným sarkasmem :D. Nečekala jsem, že mě kniha bude tolik bavit, měla jsem obavu, zda bylo moudré se pouštět do dalšího pokračování, ale autorka mě nezklamala. Dcera byla stejně tak dobrá jako předchozí knihy, ne-li ještě lepší. No a jako vždycky - ta OBÁLKA, BOŽE!!! Je tak krásná, že jsem na ní musela koukat snad 10 minut :)

Daisy16
12.07.2016 5 z 5

Oproti Selekci mi to přišlo jako slabší dílek, ale i tak velmi povedený. Na celou sérii Selekce dopustit nedám, a proto si i toto pokračování vysloužilo místečko v mém srdci.
Nápadníci princezny jsou jeden lepší než druhý a sama nevím, koho bych si vybrala. Každopádně se mezi mé favority připletl i jeden, co tam nemá co dělat...
A ten konec, ten mě odrovnal úplně. Trošku se mi ovšem stýská po Americe a Maxonovi, tak jak je známe z předchozích dílů a doufám, že v pokračování dostanou trochu více prostoru.
Ale i tak si nemůžu odpustit krásných 5*.

kklepkaa
11.07.2016 1 z 5

Mám teď nějaké prapodivné štěstí na knihy... achjo. Bohužel Dcera je pro mě více méně zklamání. Ona ani původní trilogie nebyla bůh ví co, ale tohle je zas ještě o třídu níž. Abych jen nebyla u negativ. Líbí se mi ten nápad poznat Selekci z druhé strany. Zajímavé je i výměna mužského charakteru za ženský. Kniha je opět naspaná celkem čtivě, a navzdory chuti někoho při čtení mlátit či sama mlátit hlavou o zeď, stránky ubíhají celkem rychle. Bavili mě účastníci Selekce. Bohužel naše úžasná budoucí královna vyřadila spoustu kluků jen protože prostě proto. Taky by se zde určitě našel někdo zajímavější... Hlavní hrdinka Eadlyn je ale na druhou stranu dost nesnesitelná. Ta její mantra jak je nejmocnější člověk v zemi a jak může vše byla nesnesitelná. Prostě princeznovský spratek, kterého celý život přesvědčovali o jeho nadřazenosti. Těch kluků mi bylo pomalu většinu času až líto. Nemůžu se ubránit pocitu, že sice Maxon nebyl dokonalý, ale k Selekci přistupoval zodpovědně a de facto s noblesou. Tenhle spratek věčně ohrnuje nad vším rypák, utíká, vzteká se a přesvědčuje ostatní, že jí nesahají ani po kotníky. Vážně se mi ani nechce do pokračování, což nebývá zvykem, ale samozřejmě jsem zvědavá, kdo nakonec vyhraje. Ke konci knih byl i mírný náznak, že by se princeznička mohla trochu zklidnit, tak snad to tak opravdu bude.

irena0595
11.07.2016 5 z 5

Super :)

Terka15
10.07.2016 1 z 5

Jedna hvězda a to jen za tu obálku!! :/ po dobu 320 stránek se 13x objevilo slovo zahihňat se a jednou dokonce 2 na jedné stránce v jednom odstavci. PROSÍM tohle slovo už NE!!
Příběh sice nebyl zas tak originální ale ipřesto se mi námět vcelku líbil. Jediné co nám dojde po přečtení knihy je to že dcera Ameriky je nudný, ufňukaný fracek. Celkově mi přijde jako kdyby autorka napsala celou knihu pak z ní vzala prvních 80 stránek a ty rozepsala do 320 které nám strká pod nos. Upřímně ... jsem naštvaná! Nemám zrovna moc času na čtení a vadí mi že jsem ho promrhala na tuto knihu :/ hodně si rozmyslím jestli si přečtu další díl!!!

ElisR1
08.07.2016 3 z 5

Byla jsem docela zklamaná, nedozvěděla jsem se nic nového, snad jen to, že Eadlyn je ještě otravnější, než America a to už je co říct.

Ewilka
08.07.2016 5 z 5

Od knížky jsme toho moc neočekávala a byla to naprostá bomba. Na rozdíl od Selekce je příběh nevyzpytatelný, protože Eadlyn je jako nespoutaná střela. Nevím, co od ní čekat. Jsem zvědavá na další díly. A ten konec? Naprosto mě šokoval.

Ewik
08.07.2016 4 z 5

Opět neuvěřitelně čtivá kniha s krásně vymazlenou obálkou.
Z počátku jsem se vůbec nemohla rozhodnout, jestli se mi kniha líbí nebo ne. Sonda do duše princezny Eadlyn, která mi nebyla vůbec sympatická. Namyšlená, sebestředná, chladná, pubertální holka, která se svojí nadřazeností ohání jako bičem a nikoho neušetří ostrých slov a na lidi kouká skrz prsty. Ale vite co? Je to opravdu puberťačka, která má všechno na co si vzpomene a nezná nic než zdi paláce, a tolik se bojí, že od sebe lidi radši odhání. Všichni ji utvrzují v její velikosti a leží na ní obrovská tíha a tolik lidí na ni spoléhá, že se jí vlastně nejde ani divit. Ona vlastě v Selekci dospívá a moudří, protože dostává tolik potřebné lekce a určitě jich ještě hodně přijde, aby se posunula vpřed. Vsadím se, že než dojde nakonec, bude z ní úplně jiná mladá dáma. Moudřejší, vyzrálejší a hlavně šťastnější.
V tom jí pomáhá nejen rodina a přátelé, ale i hoši ze Selekce, kteří si mě (alespoň někteří) získali. Jsou obyčejní, veselí, přátelší a snaží se ze všech sil. Mě si získal Henri. :-)
Přiznám se, že konec byl dost infarktový a velmi otevřený. Vážně jsem zvědavá a těším se na pokračování.

Alyssana
07.07.2016 4 z 5

Mě knížka ohromně zaujala! Přistoupila jsem k ní s negativním názorem, že už nebude taková jako původní trilogie, ale byla úžasná!
A moc mě zajímá názor ostatních na to kdo by měl vyhrát selekci!

redsharon
07.07.2016 4 z 5

Trilogii Selekce fakt miluju a stejně tak jsem si zamilovala její pokračování.
Eadlyn je boží !!! Miluju, jak vždycky přesvědčuje samu sebe, že je nejmocnější :D :) A nemůžu si pomoct ale nepřišla mi až zase tak rozmazlená, jak tady všichni tvrdí. Její chování je logické. Kdybyste od malička vyrůstali v paláci, dostali všechno doslova na zlatým podnose a byli vedeni k tomu, že budete královna, tak byste se chovali úplně stejně (ne-li hůř).
Za mě rozhodně 5* :)
SPOILER:
Mooooc bych chtěla aby Eadlyn a Kile byli spolu a žili své šťastně až navěky s kupou krásných, královských a rozmazlených dětí :D :)

teer.h
07.07.2016 5 z 5

Do trilogie jsem se zamilovala a když jsem zjistila, že vyšel další díl, musela jsem si koupit. Ze začátku jsem Eadlyn moc nemusela, chovala se jako rozmazlený spratek a myslela jen na sebe. Ale potom jsem si jí začala oblibovat. Knihu jsem přečetla za jeden den :D. Těším se, co bude v dalším díle, snad brzy vyjde :) Kiera je prostě skvělá spisovatelka!

Terinka14
06.07.2016 5 z 5

Když jsem začala číst tuhle knížku, nikdy bych si nemyslela, že jí dám 5 hvězdiček. Eadlyn mi připadala neskutečně rozmazlená a v některých věcech opravdu naivní, ale naprosto jsem jí chápala. Zamilovala jsem si ji i její bratry, hlavně Ahrena. Posledních 10 nebo 15 stran jsem brečela. Brečela a zírala z okna. Nejen smutkem, ale i dojetím a štěstím. Láskou, a taky všemi pocity, které snad můžu znát. V knížkách už se staly věci, kvůli kterým bych měla větší důvod brečet, ale teď jsem si nemohla pomoct, Kiera Cass to prostě umí. Další díl si pořídím hned potom, co vyjde. Doufám, že vyjde!

Adele02
06.07.2016 4 z 5

Vidím to tak na 4,5*, protože zas tak boží to nebylo. Eadlyn je většinu času hrozně otravná... no, vlastně pořád, zachraňují to jen účastníci Selekce. A je to hrozně milé a úsměvné. A krucinál nevím, s kým vlastně chci, aby skončila.
A jména Eadlyniných bratrů...! Dám krk, že to vymyslela America :D