Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2646 2646

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

pajka0071
23.06.2016 3 z 5

Byla jsem hrozně natěšená, když jsem si knížku kupovala, ale dost mě zklamala. :( Nemůžu to nijak srovnávat s předešlými díly, které byly opravdu skvělé :)

Loovenka
23.06.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od Kieri. Už teď se těším na pokračování. Byla to příjemná oddechovka :)

_Žanet_
22.06.2016 5 z 5

Tak..Nevím kde přesně začít:) Musím uznat, že kniha mě hrozně chytla a je hodně čtivá. Jsem ráda, že mě na začátku roku kamarádka doporučila selekci, protože bez ní bych asi knihy od Kieri nikdy nečetla. Ale zpátky k Dceři. Musím se přiznat, že mě kniha zpočátku moc nebacila, ale to bude tím, že jsem si zvykala na to, že knížku už vlastně nevypráví America a není to z jejího pohledu. Jinak mi hlavní hrdinka nebyla ani nijak moc sympatická, ale postupem času jsem si na ni zvykla a začala jsem ji mít ráda. Celkově tuto knihu hodnotím kladně, protože se v ní ani na chvilku nenudím a fakt mě baví číst. Bála jsem se, že to bude kravina a už to nebude ono, když tam nebudou vystupovat postavy na které jsem byla zvyklá, ale nakonec jsem zjistila, že se nebylo čeho bát. Knížku určitě doporučuji:)

koala
22.06.2016 5 z 5

Přemýšlím, proč jsou její knihy tak čtivé a neodložitelné ... je to asi na úkor zdlouhavějších popisů. Je to prakticky jen přímá řeč, neustálé dialogy nebo myšlenky hlavní hrdinky. Ale klobouk dolů ... vymyslet takové kvanta dialogů, aby to nebylo úplně pitomé. Nedá se ani říct, že by tomu chyběla hloubka, protože hlavní hrdinka prodělává určitý vývoj osobnosti. Docela se těším na pokračování, i když se mi zdá, že některé prvky se opakují z předchozích dílů.

terezmu
21.06.2016 5 z 5

Šíleně jsem se těšila na Dceru. Než jsem si ji koupila, koukala jsem se na komentáře a prostě plno lidí tady tu knížku odsuzovalo a psalo jak se jim to nelíbilo. (Nic proti, je to váš názor a já ho respektuju.) Trochu jsem se toho bála po přečtení těch komentářů. Ovšem neměla jsem proč! Knížka byla naprosto úžasná. Eadlyn sice je asi rozmazlená, ale ke konci si myslím, že se to o hodně zlepšilo. Nezdá se mi, že by to bylo nějak o hodně horší než původní trilogie. Možná bych dokonce řekla, že je to na stejné úrovni. Nicméně, Eadlyn musí zkončit s Kilem, ta postava, co na konci umírá, nesmí umřít a nutně potřebuju další díl!!!

anyxtany
21.06.2016 5 z 5

I přes mou lásku k Selekci mě začátek moc neoslovil a chvíli jsem byla k tomu skeptická. Přeci jen jsem trilogii četla dávno a přiznávám, že jsem si na některé postavy nemohla vzpomenout (ale letmá zmínka o Celestě mě dostala).
Eadlyn je bezvadná (přestaňte diskriminovat ženské postavy!). Moc se mi líbí, že není ani jako Maxon ani jako America a je taková svá (a nabručená). Moc jsem si ji oblíbila, ta její neromantická, cynická povaha! A všechny ostatní postavy byly taky úžasně promyšlené.
Kiera si mě zase získala a na konci jsem si málem pobrečela. Nemohu se dočkat dalšího dílu a jen doufám, že Eadlyn skončí s Erikem.

MayaBu
21.06.2016 3 z 5

Asi v polovině jsem si kladla otázku, proč jen se autorka pouštěla do čtvrtého dílu. Všechna ta "čtivost", kterou si mě získala původní triologie byla pryč, Eadlyn byla neuvěřitelně namyšlená, nesympatická a rozmazlená...
Celé to bylo hlavně o jejím přístupu k Selekci než o Selekci samotné (což je, alespoň z mého pohledu, dost škoda). Začetla jsem se až téměř na konci, který byl vzhledem ke zbytku knihy trochu moc přecpaný událostmi. No, z téhle knihy mám dost smíšené pocity....2*

HermionaKnihom

Jsem asi 2 hodiny od dočtení Dcery a hlavou se mi honí strašně moc věcí:

1. Kniha mě neskutečně bavila a přečetla jsem ji během 24 hodin.
2. Znovu nádherná obálka (je záměr, že ani jedny šaty nemají ramínka a mají nádhernou ,,sukni"?)
3. Eadlyn byla trochu nesnesitelná, ale ne tak abych ji nesnášela.
4. Nevydržím čekání na další díl.
5. Jsem zdědavá, jak se to vyvine.
6. Ta postava, které na konci knihy hrozí smrt, nemůže umřít.
7. Chtěla bych mít bratra, který by byl o něco starší než já, protože vztah mezi Eadlyn a Ahrenem je úžasný.
8. Mezi Erikem a Eadlyn to docela jiskří, což by byla hodně zajímavá zápletka.
9. Doufám, že si Eadlyn vybere Kilea, ikdyž by to byl trochu trapný konec. :-)
#týmKile
10. Ještě jednou - nevydržím čekat na pokračování.

annamc
20.06.2016 5 z 5

Hrozně jsem se těšila,až další "pokračovalní" Selekce přeloží do češtiny.A musím říci,že mě to opravdu bavilo!Eadlyn je sice pěkně pyšná,ale dokázala jsem najít zpsob,jak jí mít ráda.Nejroztomilejší byl Henri:DŘíkala jsem si ,jestli to autorka dokáže udělat zajímavé,a ona to zvládla

stepka3765
20.06.2016 5 z 5

Selekce se řadí k mým nejoblíbenějším trilogiím, takže jsem se na tuto knížku těšila. Nebyla sice až tak skvělý jako Selekce, ale přesto ji dávám 5 hvězdiček. Jen by mě zajímalo, jestli bude i nějaké pokračování :)

Ni_kita
20.06.2016 4 z 5

Nebylo to tak dobré jako první tři díly, v jedné jediném ohledu. Od začátku mi Eadlyn připadala jako namyšlená nána co si myslí jenom na sebe, i když to se na konci trochu zlepšilo, pořád se občas chovala vážně děsně. Ale zase se mi líbilo že to bylo psané z jiného pohledu, než z pohledu účastníka Selekce, a opravdu mě tedy zajímá s kým nakonec princezna skončí, protože myslím že pár slibných kandidátů bys se našlo. :)

esussi
20.06.2016 3 z 5

Bohužel, po trilogii selekce bylo tohle volné pokračování šité horkou jehlou, ne až tak precizně propracované, a celkové o dost méně čtivé. Příběh je sice napínavý, a další díl si určitě přečtu, ale...

markulka
19.06.2016 5 z 5

Skvělá kniha! Ať už jste příznivcem takového žánru nebo ne, prostě musíte číst dál. Eadlyn sice byla odtažitá a měla o sobě dost velké mínění, ale celkem jsem si ji oblíbila a nelezla mi (jako třeba jiné hlavní hrdinky) vůbec na nervy... Zápletky se mi taky líbily. Asi z celé klučičí party jsem si nejvíc oblíbila Henriho... :-) Zjistila jsem, že autorka má ve zvyku psát takové konce, po jejichž přečtení sedíte u počítače a netrpělivě sledujete, kdy má vyjít další díl! O dechberoucím obalu knihy je zbytečné se zmiňovat...

Samira
19.06.2016 4 z 5

Pokračování plné rozporů, překvapí jistě nejednoho čtenáře a nemusí si získat každého. Ani u mne to rozhodně nebyla láska od prvního slova, jako tomu bylo u trilogie původní. Ale nakonec si mne tato netradiční a poněkud " nekladná" hrdinka získala, stejně jako její nápadníci. No ti si mne získali ještě o kus víc, přiznávám bez mučení, především Eikko.
Infarktový závěr a mnoho nakousnutých dějových linek, lákají k pokračování, škoda, že zatím není příliš v dohlednu.

Recenze v záložkách!

ka2cka
19.06.2016 5 z 5

Naprosto dokonalé. Ale ten konec?! America přece nemůže umřít...to by bylo o ničem a kniha by mě už nebavila tolik, jako předtím. Navíc nevím, jak zvládnu čekat do října 2016 na Korunu. Eadlyn mě trochu štvala svojí nadřazeností, které dle mého názoru až příliš využívala, ale jinak nemám co namítnout. Celá série se stala a stává mojí nejoblíbenější vůbec.

KKKcenka
18.06.2016 5 z 5

I přesto, že Selekce byla první a tudíž lepší, byl tento díl taky velmi čtivý, přečetla jsem ho za dva dny!
Mimochodem, jsem #týmKile.

LilianaFalcon
16.06.2016 5 z 5

Nebylo to tak úsměvné jako 1. díl selekce... Rozhodně ne ve stylu milionář hledá manželku... asi proto s tím má tolik lidí problém...
Najednou to je o holce, která celý život musela plnit ta nejvyšší očekávání, a tak je namyšlená, cílevědomá a ukřivděná... prostě nesympatická... ale abych pravdu řekla, je pro mě uvěřitelnější než America..

PS rádoby SPOILER: WTF?! jediný co mi fakt vadilo, bylo, co se stalo z Americy... taková upejpnutá mamina...

pája007
16.06.2016

nelíbilo se mi to. Nej byla selekce, ale zbyte už klesal stále k horšímu

Bumky
16.06.2016 4 z 5

Myslím, že asi není tak dobrá jako původní série, ale pořád fakt super knížka. Autorka prostě píše skvěle :) Opravdu nelituju, že jsem si jí přečetla a těším se na další díl :)

Hanisek
16.06.2016 5 z 5

Mě to přišlo dobry:-) pořadně rozmazlena princezna, kterou od malička misto basniček učí jak moc je mocna, ze ji patří svět, jak moc dokanala a bez přešlapů musí byt. Jo je přesně takova jakou bych očekavala. A co se tyká napadníků, nevim proč ale ja fandim Erikovi. To by byl prin chot:-)