Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2646 2646

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

Hoshi
04.07.2016 5 z 5

Fantastické! I když se s některými z předchozích komentářů ztotožním (Eadlyn je panovačná, namyšlená, drzá), přijde mi velmi sympatická obzvláště tím, že postupně přichází na to, že láska nemusí být tak špatná. Velmi se těším na další díl a na to, kdo se nakonec stane jejím princem (pár kandidátů bych už měla :3), jen doufám, že to s jistou postavou neskončí tragicky, protože to je moje oblíbená postava již od prvního dílu.

Black-stars
04.07.2016 3 z 5

čteno v březnu v originále a mám z toho rozporuplné pocity - těšila jsem se na pohled na selekci z druhé strany. Ano toho se čtenář skutečně dočká, ale vlastně ani nejde o selekci (které chybí jakékoliv pravidla nebo řád oproti prvním knihám) spíš jako o arogantní jednáni Eadlyn (dcery a dědičky Americy a Maxona) - nehledě na to že na závěr knihy vyvstane víc problémů a žadné řešení a neumím si představit že se to autorce v dalších knihách povede. Každopádně, svého favorita mezi chlapci ucházející se o roku princezny mám... V květnu se těším na další díl a uvidíme jak se to celé bude dál vyvíjet.

kalinkacz
03.07.2016 4 z 5

Tak na tohle jsem se opravdu moc těšila! A jestli to stálo za to? Já rozhodně zklamaná nebyla... Je to sice úplně jiná Selekce, jak povahou hlavní hrdinky (nebojte, taky mě vytáčela), tak i celkovým dějem... Ale i tak se opět ukázalo, jak skvělým vypravěčem Kiera Cass je a jak dokáže čtenáře (včetně mě) vtáhnout do děje a donutit ho knihu neodložit až do samotného konce... No a jestli si přečtu i další díl? No to si pište!!!

Nikča1236
03.07.2016 3 z 5

Určitě bylo zajímavé projít si selekcí z druhého pohledu, ale musím říct, že povaha naší princezničky mě kolikrát dost odrazovala! Nepochybuji o tom, že nejsem jediná, kdo by ráda Eadlyn viděla po boku Kila, Henriho nebo dokonce Erika! :) Jinak si myslím, že tak jako předchozí díly ani tento nezklamal. :D

Shira27
02.07.2016 5 z 5

Bože já nemám slov.. Moje čtenářské srdce se teď rozpadá na kousíčky a slepit ho může jen ten nejšťastnější konec The Crown!
Jinak z kandidátů je mi sympatický samozřejmě Kile a Henri je hrozně roztomilý :) Taky se mi líbí Eric a vůbec bych se nedivila, kdyby se mezi ním a Edlyn něco odehrálo :)

AnykaLovesBooks
02.07.2016 5 z 5

Jsem asi jen jedna z mála, ale Eadlyn mi byla neuvěřitelně sympatická. Byla vychovaná v zámku, takže se nedalo očekávat, že se bude ke služkám chovat podobně jako její matka v původní trilogii. Namyšlená mi přišla jen na začátku, do konce knížky se docela dost změnila. Nejvíce držím palce Kilovi a Henrimu. Ovšem vzhledem k jazykové bariéře si myslím, že by Henri nemohl stát v čele státu. Kilea si ale jako krále představit dokážu, a fandím mu více. S Eadlyn se k sobě neskutečně hodí. Ke konci: Jestli ta jistá postava umře, ať si mě paní autorka nepřeje!
Takže, podle mě se klidně může srovnávat se Selekcí, a může si jí v pohodě přečíst i ten, kdo původní trilogii nečetl. Za mě rozhodně super, sem s pátým, bohužel posledním, dílem!

Minde123
02.07.2016 5 z 5

Právě jsem ji dočetla a asi budu některým oponovat, když řeknu, že se mi líbila tak moc jako původní trilogie, i když kvůli něčemu jinému. Jediné velké mínus, ale zároveň i plus, které kniha má, je charakter hlavní hrdinky.

Eadlyn je namyšlená, pohodlná, plná předsudků vůči ostatním lidem a často i dost drzá. S tím jsem ale to knihy šla a ve výsledku mi to ani nevadí, protože kdyby na začátku nebyla namyšlená a panovačná, nemohla by si projít tak obrovským a zajímavým vývojem.
Co mi na ní, ale vůbec nevadilo, byl její pohled na celou soutěž. Celkem chápu, že se jí do toho vůbec nechtělo a nepřipadalo jí to férové. A její skeptický pohled vůči zamilování se byl mnohem uvěřitelnější než bláznivý románek, který prožily America s Maxonem.

Kiera Cass si neuvěřitelně uvěřitelně poradila s charaktery Ameriky, Maxona a všech postav, které známe už z původní trilogie a to se mi opravdu líbilo.

Velké plus musím autorce přičíst za to, že nevíme přesně jak to dopadne ( i když mám celkem silné tušení :D A jestli to tak opravdu bude máme se na co těšit. )

Konec mě opravdu vyděsil!!! Ta postava, nesmí umřít!!! Jsem teď celkem naštvaná, že nemám po ruce další díl, ale co se dá dělat :/ PS: Opravdu moc nemusím Ahrena...
A teď menší citový výlev: Asi jsem se zamilova do Kilea. Podle mě si ho Eadlyn nevybere, ale to je dobře, byl by to celkem divný konec. (To je tak, když se do někoho zamilujete, ale on je jen fiktivní :D :/ )

Aurorita
30.06.2016 5 z 5

Tato kniha (a celá série) není dokonalá a má nějaké mouchy, ale i tak se mi moc líbila. Je psána neuvěřitelně čtivě, měla jsem ji přečtenou téměř za den a ani nevím jak. Pravda, že Eadlyn není příliš sympatická hlavní postava, na druhou stranu, kdo by se jí mohl divit? Za mě tedy super oddechové čtení, které má jen jednu vadu a to jsou jména, která pomalu nejsem schopná přečíst, natož je ještě vyslovit nahlas.

katerina5604
29.06.2016 4 z 5

Mrzí mě, že to nebyla další kniha o Americe a Maxonovi. E. se mi jevila jako nafoukané a rozmazlené děcko, ale tak nějak mě to bavilo. Další knihu si určitě přečtu.

Jenny3
29.06.2016 5 z 5

Myslím, že knížka dopadla skvěle! Je úžasné vrátit se k příběhu Ameriky a Maxona a přitom sledovat jejich dceru. Jsem moc ráda za ostatní postavy z původní selekce, konečně víme, jak kdo dopadl, jak žije nyní. Co se týká Eadlyn, myslím, že je mi jasné, jak to dopadne, ale celkově mě to i tak hodně baví a těším se na pokračování. :)

PajusenkaB
28.06.2016 2 z 5

Z téhle knihy jsem HODNĚ ale HODNĚ zklamaná. Možná bych byla raději, kdyby první tři díly vyšly a tak to skončilo. Eadlyn úplně nesnáším, je ještě horší než Amerika - vůbec neví, co chce, pořád se ohrazuje tím, že je nejmocnější, přetvařuje se... Z Ameriky se stala hodně starostlivá a uťápnutá máma. Z kluků fandím nejvíce Kilovi a Erikovi (ačkoli to není účastník). Poslední kapitola mě nabudila k tomu, přečíst si pátý díl, ale jak říkám. Mnohem raději bych byla, kdyby to prvními třemi díly skončilo.

i.love.books@
28.06.2016 5 z 5

Začnu tím, že anotace není uplně správná:,, Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče."- Eadlyn příběh svých rodičů vůbec ale vůbec nezná, neví o Marlee, neví vůbec nic...
Je to stejně DOKONALÁ kniha jako předchozí díly. Eadlyn je na začátku knihy lehce namyšlená, ale co všichni čekáte- od rozené princezny. Její chování se však v průběhu knihy velmi pozitivně změní a začínam ji mít moc ráda. Kileho miluju od první chvíle. Mám ráda Hanriho i Erika.
NEVIDRŽÍM ČEKAT NA DALŠÍ DÍL!!!!! a ta postava které nakonci hrozí smrt PROSTĚ NESMÍ UMŘÍT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

verulik196
28.06.2016 5 z 5

Názory na toto knihu byly velmi smíšené, tak jsem se obávala, jestli se mi to bude líbit. Kniha byla stejně jako předchozí díly naprosto dokonalá. Často tu bylo napsáno, že je Eadlyn svým chováním štve. Podle mě hodně přehánějí. Eadlyn je trochu namyšlenější, ale ona žije v paláci celý život a každý den ji s oblékáním pomáhá komorná. Co čekáte? Vy byste taky byly takové. V každém případě neváhejte si toto knihu přečíst, protože je naprosto úžasná!

kendllajf
27.06.2016 3 z 5

Já nevím. Už na začátku knihy jsem přemýšlela, co napíši, ale moje mysl je asi zatemněná, nebo co. Eadlyn jsem neměla moc v lásce. Nevím jestli je tak sobecká, nebo co. Každou stránkou se ve mě k ní vzbuzoval odpor, ale nakonci, při poslední kapitole, mi konečně ukázala, že za něco stojí. Navíc, mi a kamarádce připadala Amerika, ne už jako Amerika. Připomínala královnu Amberly. Ale tato kniha, se mi i líbila, ale jak to píšu, nemůžu si žádný vybavit. Nevím. Tenhle dím ni nesedl. Očekávám od dalšího větší úspěch. A navíc, si nějak neumím představit Maxona, Ameriku a její mladší sestru, Marley, staré. Vím, že takový je život, ale nejde mi to do hlavy.

Adris
25.06.2016 4 z 5

Mně se tento díl velice líbil a myslím si, že jej autorka napsala správně. Dítě, které má odmala všechno a žije v blahobytu, se nemůže chovat jako skromná America. Myslím právě, že Selekce Eadlyn otevře oči a ona se začne měnit. O tom bude tato další trilogie.

mijala
24.06.2016 4 z 5

Dle mého názoru díl dosahuje kvalit předchozí trilogie a rozhodně se mi líbil více jak Elita. Jedná se o oddechové čtení a přiznám se, že jsem se od knížky nedokázala odtrhnout. Pohled z druhé strany Selekce mi přijde zajímavější, alespoň se můžeme podívat do zákulisí. O hlavní hrdince si nedokážu udělat ucelený názor, občas jsem ji chápala, zatímco občas mi lezla na nervy. Zajímá mě, koho si nakonec vybere, protože možností je evidentně víc. Těším se tedy na další díl. Za mě 4,5 hvězdičky.

FlakeWhite
24.06.2016 3 z 5

Rozhodně nejslabší ze série Selekce. Ani hlavní hrdinka nic moc. Ale závěr naprosto nečekaný, takže další díl přečíst musím.

VWDarkness
24.06.2016 5 z 5

Typická Kiera Cass. Jak jednou chytí, tak nepustí. Super pokračování Selekce i když mi Eadlyn částmi lezla na nervy. A konec? Přímo na infarkt!!!(doslova) Nemůžu se dočkat pokračování!

AnuQa
23.06.2016 odpad!

Nejlepší je Kile jinak mě to moc nebavilo zajímá mě jak to bude pokračovat s tou její maminkou :(

Monyčí
23.06.2016 4 z 5

S touto sérií žiji už od té doby co vychází. Na nové díly se těším vždy od dočtení posledního dílu a hned jak vyjde nová naběhnu do knihkupectví a už ji čtu. Další díl mě opět nezklamal. Po shlédnutí několika recenzí jsem se začala bát povahy hlavní hrdinky, ale nakonec to nebylo vůbec strašné. Ze začátku byla trochu větší spratek, ale postupně jsem si Eadlyn oblibovala čím dál víc. Kluci ze selekce byli také moc příjemní a roztomilí. Už se těším až se v dalším díle dozvím, kdo nakonec získá srdce naší princezny.Pár svých typů mám.