Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2643 512

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

tereza7804
08.10.2020 5 z 5

Hodně lidí příběh Eadlyn nemá rádo a zrovna já mezi ně nepatřím :D miluju jí , je prostě jiná a druhý díl byl rozhodně lepší! 4,8/5

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Kniha pokračuje ve stejném rázu jako doposud. Krásná oddechovka do které když se zactete přijdete ji na chuť.

Ivet_V
01.10.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka byla ze začátku hrozně nafoukaná a panovačná, ale postupem knihy se to zlepšovalo. Skoro okamžitě jsem si našla mezi soutěžícími favorita a celou dobu jsem byla napjatá, aby jim jiný soutěžící nezkřížil cestu. Sice tento díl nebyl tak dobrý jako první trilogie, ale byl to příjemný návrat do tohoto světa.

Klark
10.09.2020 4 z 5

I když to nebylo ze začátku nijak čtivé, překousala jsem se a pak už se to rozjelo. K

Alice146
21.08.2020 2 z 5

Kniha mě po původní trilogii, která se mi moc líbila zklamala. Už America mi jako hlavní postava přišla špatná, ale u čtení této knihy jsem si uvědomila, že je oproti zdejší Eadlyn fajn. Hlavní hrdinka se chová jako rozmazlený spratek, což se vzhledem k jejímu postavení ale dá čekat. Nelituji, že jsem si knihu přečetla, jen toho, že jsem si jí koupila. Znovu rozhodně číst nehodlám a další díl, který už na mě doma čeká dočtu jen proto, abych zjistila, s kým Eadlyn nakonec skončí.

Marfuška89
19.08.2020 4 z 5

Šla jsem do toho s tím, že to už nebude ono, že mě to nebude asi bavit... A ano - nebylo to ono, asi by mě ani nevadilo, kdybych to nedočetla... Jenže i přesto, že jsem nepocítila u čtení takový ten WAU pocit, jaky jsem cítila u první Selekce, tak se mi to i líbilo... Eadlin je fajn, i jsem se zasmála... Líbí se mě, jak postupem času všemu přichází na chuť... Ovšem ten konec? Autorka ví, jak donutit čtenáře k pokračování :) .

Zumaan
09.08.2020 3 z 5

Ze začátku mi Eadlyn přišla jako rozmazleny spratek, ale nakonci jsem ji pochopila. Je to jen někdo kdo neměl takovou šanci se prosadit jako její rodiče. A i když nakonec má kniha čestné místo v mě knihovně, za ten hrozný začátek musím strhnout 2*

Murasaki
07.08.2020 4 z 5

Knížku jsem začala číst už před dvěma lety. Bohužel jsem to po par stránkách vzdala, protože mi Eadlyn opravdu neskutečným způsobem lezla svou arogantností a rozmazleností na nervy. Nepamatuji si, kdy mi někdo v knize naposledy tak moc vadil. Ale když jsem jí tentokrát dala šanci a četla dál, musím říct, že se postupně začala srovnávat a ke konci si získala v mém srdci místo. Líbil se mi pohled na Selekci ze strany princezny vybirajici si svého vyvoleného. Některé chlapce jsem si tak moc oblíbila, že mi bude lito, ze budou muset odejít. Po dočtení Dcery se na Korunu opravdu moc těším.

Luccinda
31.07.2020 4 z 5

Asi je celkem jasné, že s původní trilogií se Dcera a Koruna vůbec nedají srovnávat. Není pochyb, že autorka v Selekci vyčerpala veškerou svou fantazii a Dcera už je v podstatě jen takový recyklát toho, co už jednou sama napsala. Ale vlastně proč ne? Musí být přece zajímavé pozorovat Selekci i z druhého úhlu pohledu. Až na to, že to vůbec zajímavé nebylo. A tím se dostáváme k tomu, kvůli čemu nesahá Dcera Selekci ani po kotníky. Romantika.

Když se řekne Selekce, asi každý si vybaví nádhernou pomalou romantickou linku mezi Americou a Maxonem. A to je to, co mi v Dceři chybělo nejvíce. Pár „romantických“ scén se v knížce sice objeví, ale o žádné chemii mezi postavami nemůže být řeč. Většina nápadníků hlavní hrdinky mě nechávala úplně chladnou a svým přístupem mě rozčilovala i princezna Eadlyn, která sice nepodědila Američinu nerozhodnost, zato role rozmazleného panovačného spratka jí šla na jedničku. Až mi bylo divné, jak America s Maxonem mohli ze svojí dcery vychovat někoho tak sobeckého. Na druhou stranu to dalo postavě Eadlyn obrovský prostor pro vývoj charakteru, který nakonec v knížce skutečně proběhl, za což má ode mě autorka velký palec nahoru!

Když ale pominu všechny nedokonalosti, je to stále ta stará dobrá Kiera Cass, jakou známe. Stejně jako její předchozí knížky je i Dcera neskutečně čtivá, stránky mi doslova mizely pod rukama a rozhodně se nedá říct, že bych se při čtení nudila. Očekávala jsem propadák a dostala jsem milou příjemnou oddechovku, která se navíc skvěle čte, takže jsem ve výsledku dost spokojená.

Barca055
19.07.2020 5 z 5

Musím uznat, že příběh Americi a Maxona mě bavil o trošku víc. Nevím, co přesně to způsobilo, ale nejspíš to bude hlavní hrdinkou Eadlyn. Chovala se na můj vkus někdy až moc hrubě a dovolím si napsat, že BYLA rozmazlená. Ke konci knihy se to ale začalo měnit a už se těším, až přečtu Korunu :)

tittanie
18.07.2020

Další díl série, který jsem chtěla dočíst. Už mi to přišlo takové ohrané. Ano bylo zajímavé prohodit role žen a mužů.

CiaKawlone
15.07.2020 5 z 5

Původní selekce byla asi trochu lepší. Nejspíš je to tím, že hlavní hrdinka se dost dlouhou dobu chovala jako povrchní mrcha. Od půlky už jí, ale nešlo nemít ráda. Konec tohoto dílu mě napnul na pokračování. Bylo to čtivé a děj plynul tak akorát rychle.

Tess23
15.07.2020 3 z 5

Původní trilogie Selekce je určitě lepší, nicméně i toto pokračování mě bavilo. Oceňuji, že autorka stopla původní trilogii včas, dříve, než se začaly zápletky opakovat.

anet.myblog
11.07.2020 4 z 5

Jelikož do Selekce jsem se úplně zamilovala neváhala jsem při přečtení těchto spíše bonusových dílů. Tahle knížka nebyla tak dobrá jako základní trilogie Selekce. Hlavní hrdinka Eadlyn mi nebyla sympatická tak, jako její matka America v předešlých dílech. Pomalu jsme ale hlavní hrdinku poznávali víc a víc. Ke konci už mi ani tolik nevadila asi kvůli tomu, že jsem se o ní dozvěděla víc a taky, že jsem si na ni zvykla. Takže za mě určitě slabší než samotná Selekce, za to stejně čtivá. Asi to není úplně must read, ale bylo to příjemné čtení.

JanaK00
08.07.2020 4 z 5

Oddechové, čtivé. Pohled z druhé strany selekce. Za mě spokojenost.

LittleK
07.07.2020 4 z 5

Jak název napovídá, hlavními hrdiny již není America a Maxon, ale jejich dcera, která je rozmazlená a sobecká, ale vyhlášenou Selekcí je donucená zamyslet se sama nad sebou a přehodnotit svůj postoj. Účastníci z ní vydolují to nejlepší. Bavilo mě sledovat, jak se z ledové královny (teda v tomto případě spíš skoro královny:) ), stává fajn holka, která prostě dostala do vínku panování celé zemi. Těším se na pokračování, protože jsme nedočkavá, jak to celé dopadne. Ani v tomto dílu totiž není o zvraty nouze.

zaandulee
06.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem nebyla moc nadšená z toho, že hlavní hrdinkou zde nebude opět America, ale její dcera. Přesto jsem se však pustila do čtení. Zpočátku se mi Eadlyn moc nezdála, ale později mi docela přišla na chuť, stejně tak to bylo i u její matky Americy v předchozích dílech. Bylo opravdu zajímavé, když se role v Selekci obrátili naopak - princezna si vybírala z mužů. Téměř všichni mi přišli sympatičtí a zajímaví.

Ten, kdo váhá si přečíst díly Dcera a Koruna z důvodu jiné hl. hrdinky, nemusí mít strach. Rozhodně doporučuji přečíst, nové postavy si oblíbíte stejně snadno. Je také úžasné vidět Americu, Maxona a ostatní již známé postavy z minulých dílů v roli rodičů.

Spoiler: Četla jsem již i další díl a tato série je pěkně ukončena, všichni se dočkají správného konce. Ze začátku jsem si přála, aby vyvoleným byl Kile, jelikož jsem se do něj ihned zamilovala, ale naprosto jsem chápala rozhodnutí Eadlyn, která pro své blízké chtěla jen to nejlepší. Erik svou královnu podle mě skvěle doplňuje, bude z nich krásný pár, i když nebyl moje první volba. :D

booksbykatarina
03.07.2020

Byla to šílená změna když se najednou mluvilo o Eadlyn. Chvíli jsem si zvykala že se to bude odehrávat očima dcery Americy a Maxona. Byla to vlastně stejná náplň knihy jako první tři díly, akorát z pohledu princezny a ne účastnice. doporučuji

booksbykatarina

Anette_De
25.06.2020 5 z 5

Ze začátku jsem hlavní hrdinku prostě nemohla vystát a myslela jsem si, že tuhle knihu na nějakou dobu odložím. No pak jsem zatnula pěsti a četla dál a dál. Nelituji toho. I když mě stále hlavní hrdinka místy hodně štvala knihu jsem si i přesto moc zamilovala. Pro někoho možný spoiler, ale v prvních dílech jsem o vítězce pro Maxona měla jasno, ale teď vážně netuším. Erik nebo Kile. Oba jsou moje velká srdeční záležitost.

Áža707
18.06.2020 4 z 5

Trochu jsem se 4. dílů bála, protože předchozí tři díly byly krásně komplexní a skvěle ukončený. Po dotčení této knihy jsem se lekla, že to končí tak nějak nedokončené, ale pak zjistila, že je další díl.
Rozhodně jsem se bavila a zajímá mě to jak to bude pokračovat.
Eadlyn kolem sebe postavila zbytečně barikády a vidí jen její povinnost vládnout a vlastně nic jiného. Na začátku působí trochu namyšleně, ale postupem čtením se i do této postavy zamilujete.