Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2646 512

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

Annkag
17.06.2020 4 z 5

Tak toto sa mi páčilo o niečo viac než Selekce.
Zajímavé že Dcera si má vyberať z 35kanditádov...a já mám už trochu favoritov....který to bude?A bude to jeden z tvých který sa páčia mne?

bookworm_girl
17.06.2020 4 z 5

Dobré pokračování první trilogie Selekce, ale na starší díly to rozhodně nemá!
Ze začátku sem doslova nesnášela hlavní postavu Eadlyn. Její chování mě každou stránkou vytáčelo víc a víc a říkala jsem si, že pokud to bude pokračovat po celou dobu, už jen kvůli tomu knížce dám 3-4 hvězdičky. Po asi 100 stránkách se to naštěstí trochu zlepšilo, autorce/Eadlyn možná došlo, že se chová s prominutím jako blbka a už se to čtení dalo vydržet.
Nejprve jsem se taky nemohla vůbec začíst. Příběh měl hodně pomalý rozjezd a asi těch 100 prvních stran mě vůbec nebavilo, posouvala jsem se pomaličku a přišlo mi to proti předchozím dílům jako úplný propadák. Když už se ale v knize začalo něco zajímavějšího začalo dít, bylo to fajn. Nebylo to podle mě tak "napínavé" a čtivé jako první díly, ale nudné to také nebylo.
Postavy byly, kromě Eadlyn, fajn, oblíbila jsem si hlavně Ahrena, který mi byl jako Eadlynin bratr velmi sympatický, a později jsem měla ráda i Kilea.
Konec opět vylepšil můj celkový názor na knihu. MNa posledních 20-ti stranách se stalo hned několik zvratů, které nebyly zrovna nejlepší a proto kniha neměla úplně happy end, ale i tak se mi konec velmi líbil.
Celkově můžu říct že je to fajn pokračování Selekce a těším se, až si přečtu poslední díl - Korunu, ale nenadchlo mě to zas tolik.
Dávám čtyři hvězdičky a 91%

PeggyQuella
28.05.2020 4 z 5

Moc hezky napsaná knížka, kterou jsem měla přečtenou velmi rychle. Po původní trilogii je Dcera vydařeným pokračováním. Číst o Maxonovi a Americe jako o rodičích je dost zajímavé.
Eadlyn jsem si jako hlavní postavu doslova zamilovala! Je pravda, že Eadlyn se chvílemi chová arogantně a mírně rozmazleně, avšak k její roli princezny, která celý život prožila v přepychu a luxusu paláce, se to jenom hodí. Občas je dost tvrdá, (až krutě) upřímná a věří si. Je to příjemná změna oproti (docela klišé) postavám, které jsou empatické, skromné a přívětivé i k tomu, kdo si to nezaslouží. Je zajímavé přečíst si i knihu, v níž se princezna ze své královské role neklepe strachy, není z ní přehnaně ustrašená, nevyhýbá se jí a naopak si svých královských privilegií užívá. Někdo tvrdí, že věta "Nikdo nemá takovou moc jako já!" zní arogantně, ale upřímně, je tomu skutečně tak? Z příběhu vyplývá, že Eadlyn ve svých rukou obrovskou moc opravdu drží, tudíž si myslím, že má naprosté právo toto říkat a jak už jsem zmínila, je velmi osvěžující přečíst si příběh s hrdinkou, která si je velmi dobře vědoma svých schopností a neváhá jich patřičně využít. :) Ovšem je pravda, že tento typ postavy nemusí sednout každému. Já si Eadlyn velmi oblíbila a držela jí palce od začátku až do konce.
Příběh je velmi dobře napsaný, děj svižně odsýpá (není ani moc rychlý, ani příliš pomalý) a čte se to velmi dobře. Musím ovšem bohužel podotknout, že se to zápletkou velmi podobá prvním třem dílům - jenom obráceně.

LillyM.
24.05.2020 5 z 5

Eadlyn byla jako hlavní hrdinka moc fajn. Upřímně, bylo super nahlédnout, jak to vidí urození. Jen mě na ní štvalo, že pořád říkala "nikdo nemá takovou moc jako já..."
Co se týče kluků, kteří tam byli, pletla jsem si je. Některé jsme ani pořádně naznali jménem atd. Až na konec, se to začalo vybírat tím správným směrem. Ale pořád jednu věc nechápu, jak dokázala být na konci knihy na kluky hodná??
Poznala jsem Kile, Hale a Henriho.
První tři díly Selekce mi přišly lepší, no jo no, America to holt není.
Bylo ale zábavné jí vidět v pozici matky a Maxona jako otce. Za mě fajn čtení a uvidíme, jak dopadne nakonec Koruna:)

rampapa
24.05.2020 5 z 5

Tak na tohle jsem se opravdu těšila .Eadlyn jsem si hnedka zamilovala. Už se těším až si přečtu další. Knížku velmi doporučuji.

Cress
23.05.2020 4 z 5

Tahle knížka byla prostě dobrá. Kiera Cass by dokázala čtivě napsat i nákupní seznam. Příběh byl hezký a na rozdíl od Selekce nemám páru s kým Eadlyn skončí. No a když už jsme u Eadlyn.... U prvních dvou dílů Selekce mi America celkem dost štvala, ale s Eadlyn to je ještě horší. Na větu: "Jsem Eadlyn Schreaveová, nikdo nemá takovou moc jako já. ", jsem alergická. U této knížky mám prostě stejný problém jako u Selekce a Elity- hlavní hrdinka je na zabití.

Verys58
23.05.2020 2 z 5

Oproti Selekci velmi slabá kniha.

Juliehalo1
22.05.2020 4 z 5

Nejdřív se mi moc nelíbilo chování Eadlyn. Jenže čím se to chýlilo víc a víc ke konci, tak se mi víc začala líbit. Asi mám pořád radši Americu, ale ještě je tu druhý díl.

Veronika33
13.05.2020 2 z 5

Tak toto sa fakt nepodarilo. Postavy zväčša veľmi nesympatické, celkom povrchné... Obrátená selekcia už nefungovala.Myslím, že autorka urobila chybu, že neskončila Prvou. Dosť ma to sklamalo, zbytočná kniha. Odporúčam čítať iba prvé tri diely.

Gilnien
29.04.2020 3 z 5

Příběh totálně o ničem, ale bavil mě trochu víc, než původní trilogie. Nejspíš proto, že je zde větší absence totálně trapných pubertálních scén hlavních hrdinů. Jen nechápu jednu věc, America je miláček lidu, přitom byla vážně nesnesitelná, a Eadlyn, která se chová adekvátně své postavě rozmazlené princezny, všichni nesnáší?

Alex.rrr
27.04.2020 4 z 5

Příběh se otáčí a z kladné postavy, kdy slečna America byla milá a příjemná, střídá scénu její dcera Eadlyn, která je ryze spratek. Resp. staví kolem sebe zdi a je rozmazlená a zvyklá na komfort. Ale proč ne. Příběhu to dodává trochu jiný ráz a těším se, jak to celé dopadne. Selekce z pohledu ženy je pěkná, ale stejně první díly byly malinko lepší. Na čtivosti to ale neubírá.

Tereza035
23.04.2020 4 z 5

Další skvělý díl ze série Selekce, tentokrát už 4. V této knize máme novou hl. postavu a to princeznu Eadlyn (dceru od Americi) a zároveň nově vyhlášenou Selekci o její ruku. Byla jsem ráda, že uvidíme vypravění z jiného pohledu. Děj byl neuvěřitelně čtivý, zábavný a milý. Opět autorka napsala svižné a poměrně krátké kapitoly. Samotná hl. postava mi ze začátku nebyla příliš sympatická (stejně jako America v původní trilogii), ale ke konci jsem si jí hrozně moc oblíbila a s ní i celou knihu. Spoustu čtenářů říkalo, že je to slabší než předchozí díly, ale podle mě je toto skoro nejlepší díl z celé série, takže stopro doporučuju. Plus je i nádherná obálka, která by vám v knihovně určitě neměla chybět! Za mě tedy hodnotím 4,5/5 :)

Ketfl
06.04.2020 3 z 5

Zvláštní. Celkově mě to bavilo asi více než děj jejích rodičů. Nicméně to chování Eadlyn bylo ze začátku opravdu strašné.

an1927
04.04.2020 2 z 5

Oproti původní serii je dcera opravdu jenom odvar. Hlavní hrdinka je nesympatická, sebestředná a už vůbec se s ní nedokážu ztotožnit. Čekala jsem víc.

Miliamka
28.03.2020 3 z 5

Celkově slabší kniha, nejvíc kvůli nesympatické hlavní hrdince.

KnihomolkaPája
21.03.2020 2 z 5

Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Vůbec se mi nechtělo číst tuhle knížku. Čekala jsem víc... Je namyšlená a zahleděná do sebe. Tohle jsem od autorky vůbec nečekala.

Ivet1990
04.03.2020 3 z 5

Tak tento díl nebyl špatný, i když v tomto dílu nebylo tolik akce jako v předchozích dílech, tak to nebylo špatný. Jediné co mě vážně vadilo, tak bylo chování hlavní hrdinky. Přišla mi jako sobecký rozmazlený dítě, které si myslí, že je lepší než všichni ostatní. Snad se to v dalším díle změní.

Kristulda
15.02.2020 3 z 5

No bylo to trošku zklamání, hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, celkově slabší.

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo, myslím si, že to neskončí jen u jednoho přečtení.

lucygreen
13.01.2020 4 z 5

Za první tři čtvrtiny knihy bych dala 3 hvězdičky, ale posledních 80 stránek mě opravdu moc bavilo (určitě to bylo změnou přístupu a chování Eadlyn) podle mě byla tato kniha na stejné úrovni, jako druhý a třetí díl. Opravdu ke konci to bylo skvělé a už se těším na další díl.