Ódinovo dítě

První díl fantasy trilogie Havraní kruhy. Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho jsi nikdo. Nákaza. Pouhý mýtus. Hirka se v den svých patnáctých narozenin dozvídá, že je Ódinovo dítě – bezocasá zrůda z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná. Člověk. Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo na povrch, a hodlá to zajistit všemi prostředky. Zmatená Hirka musí uprchnout, protože jí jde o život. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy… Úspěšná norská trilogie Havraní kruhy se inspiruje severskou mytologií, ale přitom vytváří vlastní svébytný svět, kde být člověkem znamená ocitnout se ve zcela nezvyklé roli vyvržence. Hlavní hrdinka není „vyvolená“, dokonce nemá žádné zvláštní schopnosti. To, co ji odlišuje od ostatních, je děsivý fakt, že postrádá něco, co všichni ostatní mají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278987/odinovo-dite-boK-278987.jpg 4.2649

Havraní kruhy (1.)

Odinsbarn (2013)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Kniha Ódinovo dítě

Gwilwilethiel

Když jsem knihu dostala, tak mě hned napadlo, že to bude něco ze skandinávského prostředí, fantasy v tom, že tam budou třeba nějaké pletky s mytologií. Jinak jsem neměla očekávání, jen jsem měla chuť na nějaký nový fantasy svět, do kterého bych se mohla ponořit, v což jsem u této knihy moc nedoufala. Byla jsem tedy příjemně překvapena, když jsem knihu otevřela a viděla mapu jiného světa.
Vyprávění a popis okolí mi vyhovuje, navozuje to lehce pochmurnou atmosféru, sem tam se objeví náznaky severské mytologie, baví mě postupně s každou kapitolou objevovat střípky tohoto světa.
Momentálně jsem v polovině, kniha se čte lehce, nepřijde mi náročná, což mi momentálně po zkouškovém vyhovuje. Asi určitě to není to nejlepší, co jsem kdy četla, ale je to zajímavé a baví mě to...uvidíme, kam cesta povede dál.

Lily-fairy

Jsem zklamaná. Mít to o sto stránek míň a nějaký silnější příběh, tak by to šlo. V téhle podobě ne. Ale dám šanci 2. dílu, tak uvidíme

marecek1

Pokud někdo čeká fantasy inspirované severskou mytologií (podle Ódina v názvu) tak jako já, bude zklamaný. Možná dokonce dvakrát tak jako já. Nejenže to nemá se severskou mytologií nic společného, ono to pro mě není ani moc fantasy. Jediné fantasy prvky jsou ocasy u "normálních" lidí, drápy u "slepých", jakási "síla" a údajně mluvící havrani... Bohužel jsem měl od knihy až moc velká očekávání, i když už jsem si dopředu říkal, že pokud to psala žena, nemusí to dopadnout dobře. Lovestory o patnáctce s lehkými prvky fantasy, moc často se mi nestává, abych se k dočtení knihy musel takhle přemáhat... ještě že si můžu spravit chuť u Eriksona a Esslemonta.

MagdaFish

Nic moc. Zpočátku to vypadalo zajímavě. Jiný svět, jiná pravidla, jiní aetlingové ... ale postupem děje to byla čím dál větší otrava. Pettersenová sice umí navodit atmosféru a akční scény zvládá skvěle, ale měl zasáhnout editor a půlku té Hirčiny okecávací sebezpytné omáčky bez milosti vyhodit. Řekla bych, že to dostalo cenu za nejlepší norskou fantasy 2014, protože v tom roce nikdo v Norsku jinou fantasy nenapsal. :-D

Marcel7

Kniha mě zaujala. Nový svět, nová pravidla, stará příroda. Spoustě čtenářů dlouhé popisy vadí, já si to u této knihy užívala. Kniha, která vám prostě dokonale umí popsat přírodu a atmosféru nordických zemí. Cítíte vůni lesa a ohně, špínu na sobě, slyšíte krákat havrany. A o tomto ta kniha přesně je. Nezapomínejte, cesta je cíl.

Purple7

No, slabší 3*. Začátek jsem pronadávala a chtěla tuto knihu odložit. Shluk pro mě nestravitelných jmen plus jsem ničemu nerozuměla. Střed mi přišel docela dobrej, četlo se to dobře, až... se objevilo moje "oblíbené" klišé - zase ty "šokující" rodinné vazby! Grrrr. Konec jsem si taky moc neužila, tlachání o ničem. Netuším, proč je tato kniha tak oblíbená, a už vůbec nechápu, jak mohla získat ocenění "Nejlepší norská fantasy za rok 2014." Nesedlo mi to. :(

ahomonicky

Krasna kniha. Ctiva a chytlava. Dej vas doslova posadi na zadek a neodtrhnete oci. Zacatek trochu pozvolnejsi, ale ten konec to napravil. Kniha mela vzlet i spad. A Hirka je proste bozi :)

Evcakop
30.12.2018

Kniha se četla velmi lehce a rychle. Zajímavý děj a zlehka romantika.

norská literatura

Siri Pettersen