kytarka kytarka komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak tohle je opravdu literární skvost. Knihu jsem četla delší dobu, protože nemám moc času na čtení. U tohoto příběhu mi to nevadilo, každé slovo, každá věta se do mě vepsala. Spisovatelka má perfektní vypravěčský talent. Nádherný příběh, i když tady dojde ke vraždě. Několikrát jsem měla během čtení slzy na krajíčku.

22.11.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Wow... já jsem nadšená. Tohle byla naprosto skvělá kniha, nemám vůbec slov. Pomalejší rozjezd, ale potom co se děje?! Uf... Tohle si proste musíte přečíst.
Rodina se v sedmdesátých letech rozhodne jet žít na Aljašku. Otec je bývalý voják, který byl v zajetí ve Vietnamu, prošel si tam kruté chvíle, které se mu prolínají do současného života. Leni si najde v drsné divočině životní lásku. Události, které se jim stanou jsou kruté jako Aljaška sama...

13.01.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Bože, tohle jsem přesně potřebovala... Paní Mornštajnová je dle mého názoru skvělá spisovatelka. Někde jsem četla, že Hotýlek je z jejích knih nejslabší. To já však tvrdit nemohu. Mě se kniha neskutečně moc líbila. Jako vždy jsem zde zhltla stránku za stránkou a nechtěla přestat číst. To je to co u knihu musím mít aby se mi opravdu líbila. Takové ty obyčejné neobyčejné příběh napříč různou časovou linii já můžu. Tady se mi u knihy dostalo vše a i nad rámec. Teď jsem jen smutná, že již mám vše od spisovatelky načteno a musím počkat až vydá novou knihu. Snad nebudu čekat dlouho...

04.12.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Wow... nemám slov. Pro mě neskutečně nádherný příběh. Historický román spojený s románem součastnosti. Vtáhlo mě to do děje, tak že se mi v mysli odehrával celý děj jako na filmovém plátně. Za mne krása.... více už neni třeba dodávat.

23.04.2017 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak tohle je silné čtení. Hodně mrazivý příběh jedné cácorky. Tahle kniha se vám zaryje pod kůži a přečtete ji jedním dechem.

03.05.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tohle bylo něco skvělého! Už je to dlouho co jsem četla Smrtící bílou, že jsem úplně zapomněla na to jak Robert G. skvěle píše. Když čtu její knihy, tak jsem vždy do děje neskutečně začtená a v hlavě se mi promítá děj. A tohle umí jen málo spisovatelů. Umí to jen ti nejlepší. Opět se setkáváme se Strikem a Robin na které se obrátí žena jejíž matka se ztratila před čtyřiceti lety a nepodařilo se doposud zjistit co se ji stalo. Zdali utekla a nebo se stala obětí trestného činu. Robin a Strike si vezmou rok na to zdali případ vyřeší. A to jak to dopadne se už musíte dočíst sami.

27.02.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha byla neskutečně dlouho vyprodaná a v bazarech se prodávala za neskutečnou cenu. Nechápala jsem proč. Teď po přečtení knihy to naprosto chápu! Nemohla jsem knihu odložit a pořád jsem si příběh přehrávala v hlavě. Představte si, že vás kvůli lásce zavřou do ústavu pro choromyslné?! Něco nepředstavitelného. Pokud si chcete přečíst knižní lahůdku, tak tohle je přesně ta kniha.

24.07.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc nechci psát o čem kniha je, protože bych mohla prozradit něco z děje a to nechci. Možná by jen stačilo říct: “Jo, tohle se super!” Další zajímavý příběh, který se odehrává na pozadí útrap z válek. Příběh o tom jak ženy musely trpět. Jak musely své muže poslouchat jako hodinky. Jak nemělo jejich slovo žádnou váhu. Já jsem upřímně moc ráda, že my ženy v této době máme, dalo by se říci, stejná práva jako muži. Nicméně tahle kniha je velmi čtivě a skvěle napsaná. Já si na příběhu doslova pochutnala a chci více takových knih. Tohle je přesně můj šálek kávy. Lehce bych styl psaní přirovnala k paní Mornštajnové. Má druhá kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední.

31.07.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Velmi nádherný příběh o lásce, veliké odvaze a utrpení. Opravdu perfektně napsané. U mě splnilo vše co se od knihy očekává, to že ji čtete všude... i na slzy došlo...

24.05.2017 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tak tohle bylo velké překvapení. Knihu jsem zaznamenala až teď, když spisovatelce vyšla druhá kniha. Měla jsem chuť si přečíst něco napínavého a tak jsem po knize sáhla. Tohle jsem vůbec nečekala! Kniha se ta mě povedla. Po dlouhé době jsem byla napnutá až do konce a vraha neuhádla! Za mě velmi propracovaný příběh.

01.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na sociálních sítích jsem viděla a slyšela chválu na tuto knihu. Zprvu jsem jí míjela, pak jsem zjistila, že se zabývá historií Karviné a okolí, jak žily havířské rodiny. Tady jsem zpozorněla, jelikož pocházím z Ostravy a spousty mužů v rodině se živilo havířinou řekla jsem si, že si ji musím přečíst. Teď po přečtení jsem šťastná, protože byla skvělá! Tohle se neskutečně moc povedlo. Neustále jsem měla potřebu číst, číst a číst. Kudy jsem chodila tak jsem na knihu myslela. Úchvatný příběh, neskutečně čtivý a já se nemohu dočkat dalších dílů. Kniha je bomba a já ji mohu jen a jen doporučit. I těm kteří nemají s tímto krajem nic společného.

26.03.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Četla jsem všechny knihy od autora. Všechny se mi líbily. A tahle novinka není vyjímkou. Byla fakt skvělá. Začetla jsem se již od první stránky a nešlo přestat číst. Některé mafiánské pasáže mi přišly přes čáru, celkový dojem to nezměnilo. Za mě skvělá kniha. Příběh o tom, že i když jsme na dně, nemusíme tam být a táhnout tam ostatní. Ale můžeme ostatním pomoci aby si život udělali hezčí a chovali se k sobě s pokorou a láskou.

03.12.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Na novou knihu paní Mornštajnové jsem se těšila od první chvíle co jsem se dozvěděla, že výjde. Předchozí knihy se mi moc líbily, proto bylo tedy jasné, že novou knihy chci mít ve své knihovně. A po přečtení vůbec nelituji! Lituji jen toho, že mám již přečteno. Vychutnávala jsem si stránku za stránkou, slovo za slovem, větu za větou... tohle bylo slovy, tak něco skvělého, že se to slovy nejde ani popsat. Velmi zvláštní vztah Bohadany a jejího otce Svatopluka. Bohdana vypráví svůj příběh a za Svatopluka ho vypráví vypravěč. Kapitoly jdou na přeskáčku vždy Bohadana a pak Svatopluk. Tohle zpracování je hodně nápadité, hlavně taky proto, že jakou větou končí jedna kapitola tím začíná nová kapitola.
V knize jde hlavně o to, že slova a komunikace mezi námi je velmi důležitá. Takovéto ticho a nesdílení svých strastí nás může hodně ovlivnit v úsudku druhého a může dojít k zbytečnému nedorozumění. Kniha, která ve vás zahnízdí a jen tak neodletí...
Mě se moc líbilo. Kniha je absolutní must read! Teď už budu vyvolávat nové knihy autorky...A než tomu, tak bude, přečtu si je všechny znovu!

17.05.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Wow... No tahle kniha se mi určitě zařadila mezi ty co si určitě v životě přečtu znovu. Pořad jsem tajně doufala v jiný konec ...

21.07.2016 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Knihu jsem přečetla za dva večery. Neslo se od ni odtrhnout, tak napínavě je kniha napsaná. Kratší kapitoly. Za mě super, sice něco podobného je ve více knihách, nicméně tato je velmi dobře napsaná.

13.09.2023 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Hodně drsný příběh jednoho přátelství, které se změnilo v nenávist. Velmi syrové popisy nelidských činů. Za mě skvělý námět zasažený do brutální doby naší historie.

25.09.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

V půlce knihy, respektive ve třičtvrtě jsem byla rozhodnutá pro nižší hodnocení. Po přečtení celé knihy se můj názor změnil a rozhodně si kniha zaslouží plný počet hvězd.
Ze začátku vám může děj připadat divný, mě určitě připadal. Je to tím, že kniha vlastně začíná koncem a pomalu vám ukazuje jak to všechno bylo. Respektive kapitoly jsou pozpátku. Musím přiznat, že můj mozek to nejprve velmi zmátlo, po začtení se mi v hlavě rozsvítilo a vše šlo tak jak má. Musím pochválit spisovatelku, že i když jsem věděla co se vlastně stane, tak mě překvapila každou stránkou a každým odhalením, které provedla. Krásně dávkuje vysvětlení do poslední stránky. Opět mistrovský kousek. Tleskám a děkuji za čtecí zážitek.

09.10.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Wow... tohle bylo něco. Knihu mám již pár dní přečtenou, měla jsem možnost přečíst si reading copy.
Když Franka najde v lese zraněného vojáka rozhodne se, že mu pomůže. Zachrání mu tím jeho život a on ten její. Následně se nám odkrývá příběh dvou neznámých lidí. Lidí kteří se vzájemně neznají a pomalu se poznávají. V té nejhorší možné době. V rozpuku druhé světové války.
Kniha je plná strachu, přátelství, lásky, nenávisti. Velmi krásný příběh dvou lidí s velmi ošklivým pozadím. Spisovatel se doslova mazlil s větami a slovy. Mě se kniha neskutečně moc líbila. Líbila se mi tím, že je zasazená do období války, které mám v knihách velmi ráda. Navíc je krásná tím, že má v sobě mnohem více než příběh z války, válka tam nehraje až tak velikou roli. Tohle si prostě musíte přečíst, aby jste pochopili. Za mě je to zatím kniha roku 2019. Jen tak na ni nezapomenu. I slza mi ukápla...

30.07.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Wow... tak tohle byl nezapomenutelný příběh. Příběh tří odlišných osobností, které sblížil neskutečně krutý příběh. Rumunská holčička, poloviční němka po otci. Židovská slečna a nacistický lékař. Příběh kdy se jejich tři životy spojí v jeden. Spisovatelka tady bravůrně popsala útrapy 2.světové války. Slova a styl psaní se četl doslova sám. Každou stránky jsem četla s otevřenou pusou, nechápu jak se něco takového, podobného mohlo odehrávat. Nicméně kniha je perfektně napsaná a určitě stojí za to si jí přečíst. U mě došlo i na slzy...

20.03.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dlouho jsem knihu obcházela. Viděla ji všude kolem sebe. Nakonec si ji koupila a určitě nelituji! To byla smršť, vůbec jsem se nechtěla od knihy odtrhnout a přečetla ji rychlostí blesku. Už se těším na sovu. Zajímavý je pachatel konečně jiný než skoro ve všech knihách. Tahle kniha je pro mě ta s kterou jdete i na záchod, jak jste začtení!

03.12.2017 5 z 5