Knihomol_ka Knihomol_ka komentáře u knih

Caraval Caraval Stephanie Garber

Caraval … místo, kde je vše jen hra.

Příběh se mi opravdu líbil. Prostředí i postavy byly krásně popsány.

Všude okolo nás je magie. Scarlett vždy toužila Caraval zažít a letos dostala pozvánku. Jenže vzápětí unese její sestru Tellu tajemný režisér celého představení.

Celý příběh je tedy směřován na její sestru Scarlett, která v rámci hry hledá svoji sestru.

Romantická linka je tu slabá, ale krásná.
Konec mi přišel uspěchaný a nebyla jsem velmi spokojená. Přes to vše se mi kniha líbila a už se těším na pokračování, který se konečně zaměří na její sestru.

07.01.2023 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Jednu věc ale nechápu. Jak jsem mohla žít bez této knihy ? Pokud milujete S.J.Maas, tak tohle je pro vás přímo jako stvořené. ( Rozložení dvorů, Vladaři, druh a družka a hlavně křídla !!).

Tenhle příběh je ale úplně o něčem jiném. Autorka nám tu popisuje minulost a současnost.

Callypso je siréna ( nadpřirozená bytost obdařená nadpozemskou krásou. Jedná se výhradně o ženy, které dokážou ovládat vůli smrtel- níků. Mají sklon dělat špatná rozhodnutí). Ta si získala moje srdce hned.

Desmond Flynn – vládce Říše noci, známý také jako noční král, císař večerních hvězd, pán tajemství, vládce stínů a král chao- su. Blonďak s křídly ? Halóóó ! Můj další manžel

Romantická linka je tu úžasná a příběh ještě poutavější. Tohle bude jedna z mých oblíbených sérii

06.01.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Mělo by se jednat o retelling na Červenou Karkulku, Krásku a zvíře a dokonce někdo říká, že i na Sněhurku.

Redarys neboli Reda se narodila jako druhorozená. Což znamená jediné a to je, že se stane obětí pro Vlka a Divý les.

Nei je její sestra a je prvorozená. Jednoho dne se stane královnou. Velmi těžce nese, že její sestra bude obětována Vlkovi a Divému lesu.
Zrovna Nein příběh mě moc nezaujal. Více jsem si užívala příběh Redarys.

Jakmile se Reda ocitne v Divém lese, tak zjišťuje, že nic není takové jak jim říkali. Zde se konečně seznamuje s Vlkem ( Eammonem ). Dozvíme se tak, že vlk není žádná příšera, ale obyčejný muž, který pomocí své magie chrání les. Společně se snaží Divý les ochránit.

Redarys a Vlkovi jsem fandila od začátku. Jejich vztah se vyvíjel velmi krásně a celé to mezi nimi bylo kouzelné.

Divý les byl záludný, ale přesto mě očaroval jak byl zajímavý.

Na konci příběhu se toho odehrálo velmi. Dělo se tady toho vážně hodně a já netušila jak to vlastně dopadne. Konec je otevřený, takže se snad můžeme těšit na další díl, pokud bude u nás přeložený. Sice by to měl být příběh její sestry, ale i tak si myslím, že to bude velmi zajímavý.

Knihu bych doporučila všem fanouškům fantasy a těm, co mají rádi kouzelné a temné lesy.

03.01.2023 4 z 5

Ztracená láska Ztracená láska Tess M. Puffrová

Třetí a vlastně poslední díl této série.

Hned na začátek se přiznám, že poslední díl mě úplně nenadchnul.

Příběh byl zdlouhavý a předvídatelný. Stále se to opakovalo dokola a dokola. Milují se, pohádají se, rozejdou se, usmíří se. A zase nanovo.

Ke konci příběhu jsem měla menší infarkt a závěr knihy byl hezký, ale opět očekávaný.

Tahle série mi přijde na styl After, takže pokud tuto sérii máte rádi, tak určitě si oblíbíte i tuhle.

02.01.2023 3 z 5

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

• Tenhle příběh byl jízda od samotného začátku až dokonce. Spousta lásky, trápení, štěstí a žárlivosti. V knize s vámi budou rozhodně cloumat všechny pocity.

• Hlavní postava Maddox je vážně něco. Nesnáším ho a zároveň ho miluji. Je vážně těžký se v něm vyznat, ale opět musím pochválit autorku, že nám poskytla pohled z obou stran. Aspoň si vždy dokážu poskládat myšlenky jak to vlastně Maddox myslí nebo proč dělá to co dělá.

Anna je úžasná. Od prvního dílu mi byla sympatická a teď je mi ještě více. Začala se více projevovat a prosazuje si konečně svou.

Anna a Maddox společně překonávají nepříjemné překážky.

Co se týče celkového příběhu, tak super. Děj mě vtáhl a bavil. A ten konec byl velký COŽE ?!

Díky bohu, že třetí díl je na světě a já se můžu do něho hned vrhnout.

31.12.2022 3 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Tohle byla přesně kniha, kterou jsem vzala do ruky a nemohla ji odložit. Hltala jsem stránku za stránkou a bylo to víc a víc lepší. Autorka nám krásně vše do detailu popisuje. ( ať už prostředí, postavy nebo dokonce scény ).

Mezi hlavními postavami to neuvěřitelně jiskří. Tyhle romány z prostředí mafiánské rodiny mě nikdy asi neomrzí. Nejvíce oceňuji, že se ze začátku seznamujeme s postavami, které neskončí hned na věc. Je to prostě slow burn a to se mi prostě líbí.

Na začátku každé kapitoly je vždy nějaký citát což se mi líbilo. Obálka je na pohled za mě dokonalá.

Příběh je čtivý a i vtipný. Zamilovala jsem si tenhle příběh a určitě ho nečtu naposledy.

26.12.2022 5 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

Máme tady už třetí díl ze série Démoni z Los Angeles.

Byla jsem velmi skeptická ohledně toho co si pro nás autorka opět připravila. Její dvě předchozí knihy mě zrovna dvakrát nenadchly, ale tady můžu s jistotou říct, že jsem byla přímo překvapená jak mě tenhle děj bavil.

Tenhle díl se zaměřuje na Joaquina Ferra, kterého známe z předešlých dílů a Elenu van Celluci, kterou zatím neznáme.

Joaquina Ferra pohání jediné a to je pomsta.
Ve dražbě vyhraje zrovna Elenu se kterou má velké plány. Společně se chtějí pomstít jejímu otci. Společně tak střádají plán jak na to. Sexuálních scén je tu tak akorát a dokonce si troufám říct, že některé mě obzvlášť překvapily ! A to je co říct.

Tenhle příběh se mi opravdu líbil ze všech nejvíce. Také se tu objevují hlavní postavy z předchozích dílu jako je Liam a Jessica, takže máme i přehled co se děje v jejich vztahu, ale především je to zaměřené na Elenu a Joaquina.

Kniha mi byla zaslána v rámci spoluprace od @knihydobrovsky a tímto jim nesmírně děkuji za tuto možnost.

23.12.2022 3 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Druhý a zároveň poslední díl ze série Prázdných slibů je tady. Opravdu mě mrzí, že tímto můj milovaný příběh končí, ale na druhou stranu díky autorce, že se v tom zbytečně nenimrala a skončila v nejlepším.

Příběh byl velmi čtivý a propracovaný. Tahle série mi v mnoha ohledech připomíná Dvory, ale mně osobně to vůbec nevadí.
V tomto díle se nám objeví nová postava a tou je - Misha, kterého si od samého začátku zamilujete.
Dále tady máme naši úžasnou trojici a tou je Brie, Finn a Sebi.

Sebastian mě v tomto díle přišel hodně přecitlivělý a nesnesitelný. Úplný mrznout. Chvíle sním bych nejraději přeskočila, i když se musí nechat jak se k některým zásadním situacím postavil. (opravdu mě překvapil)

Mezi Finnem a Brie to konečně začne pořádně jiskřit a my se můžeme konečně na něco pořádného těšit. Děj byl pro mě poutavý, a i když jsem trošku něco předpokládala, tak jsem stejně byla naprosto spokojená s tím jak to skončilo. Tuhle sérii miluji a těším se až se k ní jednou zase vrátím.

11.12.2022 5 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Knihu jsem zpozorovala na tiktoku a tak jsem se nemohla dočkat až si ten příběh přečtu i já. Byla jsem vážně mile překvapená, jelikož knihu napsala naše česká autorka a musím říct, že se jí vážně povedla !
Je to takové krásné romantické počteníčko, které není vůbec náročné na čtení a potěší snad kohokoliv.
Na knize musím vyzvednout, že se mi tam líbí, střídání pohledů obou hlavních postav, takže víme přesně jak se cítila hlavní hrdinka i hrdina. Velké plus za mě. Příběh mi přijde takový typický celkem - slušná holka, která se zamiluje do bad boye, ale mě tyto příběhy nikdy neomrzí a ráda si je vždy přečtu. Hlavní hrdinka i hrdina mi vážně sedli. Líbilo se mi jak se u nich pomalinku vytvářel vztah. Za mě prostě super. Další dva díly už mám objednaný a těším se co si pro nás autorka připravila nadále

01.12.2022 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Miluji knihy od Colleen Hoover. V první řadě chci pochválit tuto obálku, díky které jsem si knihu vlastně koupila, bez toho aniž bych četla anotaci. Zatím mě Colleen nikdy nezklamala. Tento příběh se týká hlavní hrdinky jménem Beyah, která žije se svou drogově závislou matkou. Beyah se těšila až opustí jejich městečko a uteče za lepším životem. Bohužel do jejího života přišla nečekaná událost a to je smrt její matky. Musí se tedy nečekaně přestěhovat za svým otcem, se kterým není už nějakou dobu v kontaktu. Beyah se setká se svým otcem, nevlastní matkou a sestrou. Díky sestře se seznámí se Samsonem. A tady to začne. Hlavní hrdinka se nám začne pomalu otevírat a vyprávět svůj příběh. Myslela jsem si, že tohle bude premiéra a nebudu brečet. Bohužel, ale slza mi ukápla ! příběh byl vážně velmi krásný a dovolím si říct, že i možná můj nejoblíbenější. Nebylo tu zbytečný drama což konečně oceňuji. Takže já rozhodně doporučuji.

27.11.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Mám strašně smíšené pocity. I když jsem nečetla anotaci, tak jsem četla různé recenze na knihu, takže jsem měla nějaké očekávání.
Bohužel musím říct, že kniha mě vůbec nenadchla. Ze začátku jsem absolutně nemohla pobrat v jakém čase se to odehrává.
Opět se tu setkáváme s výrazy: mušlička, šterbinka, jeskyňka a raději nebudu nadále pokračovat. Toto mě vždy odradí …
Erotika mě tu taky nijak neoslovila. Čekala jsem to daleko víc zajímavější. Chování Persefony mě chvílemi vytáčelo a Hádés byl až přehnaně hodný ( ale i tak jsem si ho oblíbila). Jediné co mě na tomto zaujalo nejvíce bylo, že tu byli bohové. Na úplném konci knihy se konečně někam s příběhem dostáváme. Příběh byl dobrý, ale znovu bych do toho nešla.

17.11.2022 2 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Příjemné počteníčko. Pěkně oddechové a nenáročné. Doporučuji převážně mladším .
Od přátelství k nenávisti. Čekala jsem něco zajímavějšího, proč ji dělal ty věci, které jí dělal, proč se s ní přestal bavit atd. Ale nakonec vše dobře dopadlo. A já si to vážně užila. Teď se vrhnu na další díl.

16.11.2022 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Na tento příběh a postavy jsem se velmi těšila.
Ani tento příběh jsem nemohla opět odložit a do děje jsem se hned vžila. Hádanky byly opět zajímavý a snažila jsem se je luštit přímo s postavami. Měla jsem nějaké své teorie, které stejně nebyly pravdivé. Romantická linka tady stále pokulhává, ale veškerá ta akce co se tam děje mi to plně vynahrazuje. Jsem zvědavá co nám poslední díl přinese.

07.11.2022 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Druhý díl nás zavede mimo věznici. Objevujeme se ve Valennii, kde se Kiva společně s Tippem stanou hosty na královském dvoře.
Plno akce už od samého začátku, kdy se konečně poprvé Kiva setká se svými sourozenci.
Musí se rozhodnout na čí stranu se vlastně přidá. Plno informací a zvratů…
Kiva se v druhém dílu vcelku změnila.
V prvním díle působila velmi nebojácně, ale tady mi přišla v celku vyděšená což je také pochopitelné k situaci.
Jarena jsem si snad zamilovala ještě více jak v prvním díle.
Ta chemie mezi nimi je úžasná.
Konec byl pro mě vážně šok!
Obrovský šok a opět bych potřebovala další díl.
Užila jsem si to daleko víc jak první díl.
Jen malá vsuvka - o knize se píše jako o fantasy.
Ty prvky jsou tady pořád minimální což mě mrzí…

05.11.2022 5 z 5

Takhle autobiografie nadchne jak čaroděje tak i většinu mudlů. Vyprávění je velmi poutavé. Dozvíme se zde hodně o jeho životě.
O tom jak se dostal k herectví a jak ho to nakonec změnilo. Moje nejoblíbenější část je jak nám krásně popisuje natáčení Harryho Pottera a nakonec co se dělo po něm. Otevírá nám v knize jeho největší tajemství. Líbí se mi, že nám dovolil nakouknout do jeho života. Byla to za mě krásná kniha, která splnila moje očekávání. Velké plus dávám fotkám v knize.

04.11.2022 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tuhle sérii jsem si zamilovala. Užívala jsem si náramně každý ten příběh. Je to plné sexu, humoru, přátelství i hokeje. Poslední díl byl dle mého nejslabší. I když jsem si ho užila mezi postavami se to strašně dlouho táhlo. Chápala jsem Sabrinu, proč byla taká jaká byla, ale ruku na srdce, kdybych potkala Tuckera hned mu padnu k nohám! Strašný andílek . Jsem ráda, že jsem se dostala k této sérii. Dlouho jsem nečetla něco tahle úžasného.

18.10.2022 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Na knize si mi velmi líbí, že postavy znám už z předchozích dílů. Na příběh Deana jsem byla velmi zvědavá. Největší sukničkář na škole a skončí s Allie, která je jen na vážené vztahy? Příběh je plný sexu a humoru. Přesně tohle preferuji . Tenhle díl si zaslouží 5 hvězdiček z 5, protože to bylo zase úplně něco jiného. A ten konec ? No těším se na pokračování, protože už teď vím co se tam nejspíše bude dít!

16.10.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nejsem na romantiku, ale tohle ? Páni ! Je to oddechové čtení. Hlavní postavy mi byly od začátku velmi sympatické.

Příběh Hanny byl pro mě velmi zajímavý a bolestivý. Číst o tom jak byla sexuálně zneužita mi rvalo srdce. Ale líbí se mi jak se k tomu postavila. Byla velmi silná a statečná.
U Garreta jsem si zase zamilovala jeho povahu. Je to velký vtipálek. Na příběhu oceňuji, že tu nebyly žádné zbytečné dramata.
Myslím, že tenhle pár nasadil laťku velmi vysoká a jsem zvědavá na ostatní díle.

14.10.2022 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Zvrhlý král… ano takhle kniha je vážně Zvrhlá, ale v dobrém slova smyslu.
Knihu jsem zvládla přečíst za dva dny, protože se četla sama a ten děj mě pohltil. Co se týče obálky knihy, tak je hezká, ale přede jen mi nesedí na ní osmnáctileté postavy. Děj je zvrácený někdy až psycho. Chvílemi mi běhal mráz po zádech.
Co se týče postav, tak Aiden mě štve a zároveň přitahuje je velmi dominantní a prince na bílém koni v něm rozhodně nenajdete.
Elsa je svatoušek, ale zároveň je nebojácná. Drží se pěkně nohama na zemi. Chemie mezi těmito postavami je úžasná. Tenhle příběh je vážně vášnivý, temný a drsný. Nevím jak teď vydržím čekat rok na pokračování. Pokud hledáte něco vážně hříšného, tak je to pak takhle kniha.

12.10.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Takhle kniha bude mít vždy místo v mém srdíčku. Můžu ji číst stále dokola a vždy jí vnímám úplně jinak. Příběh byl velmi zajímavý. Lily je úžasná postava, ale už od samého začátku jsem věděla, že Ryle nebude můj oblíbenec což se mi potvrdilo. Atlas je a byl úžasný. U knihy jsem brečela a né jednou. Vážně vás pohltí a emoce s vámi budou cloumat. Doporučuji všem. S koncem knihy jsem byla spokojená a těším se na pokračování ohledně Lily a Atlase.

06.09.2022 5 z 5