Nádech

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373371/big_nadech-PpU-373371.jpg 4.1436

Fall Away 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Bully, 2014

Kniha Nádech

badliar_id

Na začátek zmíním, že je velká škoda, že tu u nás není přeložených více knih od této autorky. Penelope píše čtivě, má krásně popsané situace a hlavně si zamilujete některé postavy :) .. Nádech jsem rozečetla před delší dobou a vážně mě to chytlo, ale pak jsem začala číst něco jiného a na Nádech úplně zapomněla :Dd. Nudné to určitě nebylo, protože mě bavila každá kapitola. Ano, určité popisy byly zbytečně dlouhé, ale jinak to bylo vážně čtivý!
Postavy byly super. Tate mi hned sedla. Líbilo se mi, že je i ostřejší a nenechala si většinu líbit. Občas mě dokázala vytočit, ale jinak jsem s ní nějaký veliký problém neměla. Jared je typický fiktivní kluk z většiny knih a žeru ho. Samozřejmě měl taky svoje chvilky, kde bych mu jednu vrazila aby se vzpamatoval :Dd. Madoc mě vážně bavil. Hlavně pak ke konci knihy, achjoo, fakt jsem umírala z něho :Dd (mám dost vyznačených scén, protože to se jinak nedalo).
Konec byl typické klišé a já prostě klišé věci miluju, takže mi to vůbec nevadilo. Pokud hledáte nějakou romantickou knihu, která je originální, tak tohle není asi pro vás. Půlku věcí předvídáte dopředu a konec je klišé. Pokud vám ale klišé věci nevadí, tak jako mně :), tak určitě doporučujuu! Nebylo to nic výjimečného, ale čtení jsem si užila. Jsem si jistá, že si kniha svoje čtenáře najde..

jaja10

(+ SPOILER) Pár věcí se mi v knížce líbilo,pár se mi tam nelíbilo a pár mě udivilo... Že začátku trochu dětinské,ale jako oddechovka ujde.

Kikityna19

I přes to, že téma šikany je snad ve všech YA, co jsem za poslední dobu četla.. se mi to celkem líbilo a bylo to takové jiné. Zvláštní ale jiné. Ale ve výsledku Neurazí ani nenadchne. (možná jsem ten den byla jen ve špatném rozpoložení, když jsem knihu četla...)

Zlatovlas

Tak tohle bylo hodně velký zklamání, přitom anotace zněla tak slibně.
Knížce chyběl drive, nebylo tam vůbec nic, co by mě oslovilo. Žádnej vtip, žádný drama, prostě nic. "Nenávist" mezi Jaredem a Tate byla spíš dětskou hrou a s nenávistí jako takovou neměla vůbec nic společnýho. Rozuzlení bylo hodně slabý a jako celek to knížku nezachránilo, spíš naopak. Musela sem se ptát, to jako myslí autorka vážně?!
K dočtení sem se musela hodně nutit. Popravdě nechápu, proč je kniha řazená v knihách pro ženy, za mě je vhodná pro maximálně 15-ti leté slečny.

Ketfl

Knihu jsem již kdysi četla, a protože jsem měla chuť na nějakou oddychovku, tak jsem po ní znovu sáhla. Pokud tedy také sháníte něco, u čeho se nemusíte příliš přemáhat a co se poměrně hezky čte, tato kniha vám to určitě splní. Je hezky psaná, příběh má spád. Každopádně je to kniha opravdu spíše pro dospívající. Mě osobně postavy dost štvaly, nechápala jsem občas jejich reakce a chování. Nemůžu ani říct, že by mi byly nějak extra sympatické. Tu závěrečnou "zápletku" si dle mého autorka už mohla úplně odpustit. Každopádně jinak hodnotím celkem pozitivně, na pár hodin mě to zabavilo.

Renka931

Kniha vhodná pro puberťáčku, ale i tak jsem ji zfoukla za noc. Jednoduché čtení a vážně oddech. Po dlouhé době něco co nebylo k ničemu.

dačteto

Velmi dobrá oddechovka :) nic náročného...

Market = )

No, tak tohle nebylo dobrý. Dávám tři * pro případ, že se ke mně dostal nějaký špatný překlad. Nicméně se obávám, že to tak nebylo a že se skutečně jedná o oficiálně vydanou verzi. Jasně, na knihy pro teenagery jsem stará, ale tady jsem měla problém spíš s tím, že knížka jako by byla PSANÁ teenagerem. Neobratná práce s jazykem, až trochu úspěvně intenzivní popisování emocí a dramatizování každé situace. Přitom příběh jako takový měl podle mě vážně potenciál. Mám tenhle žánr skutečně a upřímně ráda a na cesty do práce a odreagování se pohorším dni neznám lepší, ale tuhle knížku nedoporučuju a už vůbec ne nikomu přes dvacet.