Nádech

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373371/nadech-PpU-373371.jpg 4.3179

Fall Away (1.)

Bully (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Nádech

Monni

Tak tohle bylo prostrě super a ta obálka.

Přečteno jedním dechem. Strašně rychle to utíkalo. Ano každý ví jak to dopadne, ale když jdu do takových knih, tak tuším co od nich čekat. Ale u téhle jsem se i skvěle zasmála a tak krásně se uvolnila. Toto jsem prostě potřebovala.

Hlavní postavy byly super. Nejvíc se mi líbila postava Jareda a Madoca. Madoc byl prostě boží a strašně jsem se smála u jeho origo pozvání na ples :D. Tate by prostě fajn. Občas mi sice lezla trochu na nervy, ale s tím mám teď problém u všech knžek s hlavní hrdinkou, takže je to asi ve mě.

Každopádně styl psaní mi sedl. Strašně dobře se mi to četlo a už se těším na dalš knihu. Určitě doporučuji. Plný počet.

barborelka

Možný spoiler! Nebylo to úplně špatné,číst se to dalo....ALE nějak jsem nemohla příběhu uvěřit.....Jared se choval jako de*il, ptže ji potřeboval nenávidět než milovat? To mi přijde divné :-/ Proto jí schválně ubližoval? Hmmmm.....nicméně ani Tate nebyla uplně ok...nejdřív týraná chudinka a pak se najednou začala vyžívat v tom jaké je to mít sílu, setřít a nafackovat kapitánce roztleskávaček nebo co ta holka vlastně byla?
Záverečné video mi přišlo uplně zbytečné, trapné.....
Možná jsem tak přehnaně kritická, když jsem předtím dočetla knížku od Colleen Hoowerové Námi to končí, ptže to je úplně jiný level!!!!

V.Vendulii
27.12.2018

Knížka se mi moc líbila, všechno co jsem tam chtěla mít tam bylo. Dokonce mě ani moc nerozčilovala hlavní hrdinka, což je u mě anomálie. :-D

! SPOILER !
Jediný co mě fakt dostalo bylo to tetování, to mi přišlo strašně přitažené za vlasy. Jakože "ta lucerna jsi ty," to jsem fakt vyvracela oči v sloup.
Nicméně si stejně nemůžu pomoct a dávám 5* a moc se těším na další díl. :)

MiliKry
24.12.2018

Knížka mě od začátku velmi nadchla, četla se sama, ale na konci to bylo trošku moc preslazene. Jinak se to čte velmi dobře a těším se na druhý díl.

happy19
21.12.2018

Ano,přečtena na jeden nádech :-)
...Krásná,čtivá..ublížené duše se hojí jen v tom pravém náručí:-*..Už se těsím na únorové "Jiskření" s Madocem;-)...

Denčaa
12.12.2018

Hned začátek knihy měl ten správný náboj a vyvolávalo to ty pravé emoce. Proč Jared tak Tate šikanuje a proč jí ubližuje tímto způsobem? Nad touto otázkou jsem si celou knihu lámala hlavu. Vysvětlení se čtenář dočká až na konci. Svým způsobem jsem tento důvod brala. Ale v celkovém důsledku mi to přišlo až moc nafouklé. K plnému hvězdičkovému hodnocení mi tam chybělo více reality. Je to román, kde najdete vše, co od takového čtení očekáváte, ale větší smysl v tom nevidím. Přesto se to krásně čte, hrdinové jsou sympatičtí a fandíte jim. Avšak myslím si, že za pár měsíců si nevzpomenu, o čem děj do detailu byl. Titul bych doporučoval hlavně teenagerům, ale neurazí ani starší čtenáře.

AliceTief
03.12.2018

Za mě velice pěkné čtení, super hlavní hrdinka. Četlo se velice dobře, ale tak trošku sem si říkala, jako jestli to fakt myslí vážně, že si tam celý 3 roky užívá s holkama na střední, Tate na to jen kouká jak ji navíc šikanuje a nedokáže se mu postavit. A najednou, když kluk otočí hodí ji kost a ona po něm skočí? myslím že ho určitě mohla minimálně víc podusit.....

Devid
21.11.2018

Docela mě překvapila knížka sama o sobě a to mě docela dorazí jelikoz já jsem typ člověka který romány nemusí ale Nádech mě nadchnul

teri1003
20.11.2018

Opravdu dobře napsaná kniha. Děj se četl lehce a jak jsem si myslela, že kniha bude jednoduché odpočinkové čtení, tak byl příběh, jak na horské dráze. Jednou nahoru a jednou dolů. Hlavní postavy se mi líbily a celkově celou knihu jsem si moc užila, i celé rozuzlení příběhu bylo za mě dobře napsané. Knihu opravdu můžu doporučit.

J.x
14.11.2018

Potřebovala jsem oddychovou knížku, to mi tahle splnila. Typická adult literatura, ale dobře se četla.

misak94
20.10.2018

Kniha se četla lehce, příběh pěkně plynul. Rozuzlení zápletky musím taky pochválit. Moc pěkná oddychová kniha :)

Ivule_M
18.10.2018

Úžasná kniha. Přečteno jedním dechem. :) Doporučuji

LilianaFalcon
13.10.2018

Z daleka ne nejlepší ani nejhorší kniha, co jsem v rámci YA románků ze střední četla.
Tate je hodně sympaticky napsaná hrdinka, což čtení dost zjednodušuje. Ale musím přiznat, že ten Jaredův přerod z totální hajzla do přítele byl dost neuvěřitelný.

marta14
23.09.2018

Dávám takové lepší tři hvězdičky. Příběh mě bavil, dobře se to četlo a nebylo to náročné. Prostě taková fajn oddychovka. Jen mi místy přišlo takové nelogické to chování postav. Byly tam i nějaké překliky v textu, ale to mi zas tak nevadí. Hlavně mě celou dobu zajímalo, co se tenkrát v létě stalo...

lucie8835
22.09.2018

Nejsem knihomol, nikdy jsem nepřečetla žádnou knížku dokonce ale tohle ? Zbývá mi posledních 14 stránek do konce a už teď vím že si jí za týden přečtu zase. Jak jsem říkala na knihy moc nejsem ale tohle mě přímo uchvátilo... tahle kniha mě přiměla číst víc. Děkuju za ní a hlavne velká poklona spisovatelce.

Elčokča
07.08.2018

Příliš středoškolsko-teenagersko-americké, přesto čtivé. Mít o 15 let míň, možná dám i plný počet hvězd. Škoda, že jsem tenkrát nad takovými knihami ohrnovala nos...
(Ovšem 4. díl série- pokračování Jareda a Tate, mě doslova vtáhnul. Břicho stáhlé nervozitou, emoce ve mně vřely, i spánek jsem obětovala. To bylo poprvé, co jsem si přála mít film místo knihy, abych rychlej zjistila, jak vše vyřeší.)

Odehnalka
05.08.2018

Na knihu jsem se celkem těšila, jako na oddechovku mezi vážnějšími knihami. No, ale tedy moc jsem si u čtení neodpočinula. Velmi jsem se nutila, příběh byl nemastný neslaný, ani mi moc nesedl styl autorky. A přitom mám knihy podobného rázu ráda. Zklamání. Po pokračování, jestli tedy vyjde, nehodím očkem.

jeani001
27.07.2018

Tato kniha se mi těžko hodnotí, není to totiž vůbec můj styl, v podstatě nesplňuje žádné mé běžné požadavky a mohla bych ji proto lehce zkritizovat. Přesto to neudělám, protože jsem si ji vybrala záměrně s cílem "zaplácnout" těžký den v práci, k čemuž mi tato naprosto nenáročná kniha u které člověk prostě nemusí myslet skvěle posloužila :-)

nick nick 75
24.07.2018

Kniha byla čtivá a mohu doporučit, ale každý má rád něco jiného.

LucyBooks
20.07.2018

Na knížku jsem se hodně těšila, ale trochu mě zklamala. Konec to vylepšil (zvraty, apod...)

Ditules
29.06.2018

Čekala jsem víc... Jednorázová oddechovka.

Pedruska01
13.06.2018

Na tuhle knihu jsem se moc těšila a - páni! Už jenom ta anotace mi slibovala něco velkého. Prostě kniha byla skvělá. Četlo se to rychle a vážně samo, což na druhou stranu je velká škoda - chci se k nim vrátit. :D Dokázalo mě to strhnout do dění lusknutím prstů a jen těžko jsem se s knihou, byť na krátkou dobu, loučila. Ten příběh je neskutečně natřískaný emocemi. Soucítila jsem s hlavní hrdinkou Tate - nenávist, vztek, beznaděj, slzy, vášeň i láska. Tak, jak to cloumalo s ní, tak to cloumalo i se mnou. Nemohla jsem si pomoct, působilo to. Takže klobouk dolů před autorkou.
Tate byla sympatická hlavní hrdinka, kterou sice deptali, týrali a sráželi na kolena, ale na druhou stranu, když už, tak si to nenechala líbit a dokázala ránu odrazit. Měla odvahu, a to jsem na ní obdivovala.
Jared byl... hajzl, co si budeme povídat, a tak to nejde jinak než, že jsem si ho zcela zamilovala. Jo, jo... :D Dost dlouho mu vydrželo se chovat jako tyran a debil, a když jsem v závěru věděla víc, znala to hlubší, co si sebou denno-denně nosí, obdivovala jsem i jeho, jak dlouho to vydržel. Přeci jenom i jeho to muselo trýznit. Občas jistý věci a situace dělaj z člověka hajzla, ale v Jaredově případě to byl hajzl se srdcem na pravém místě. Celkem jsem ho Tate záviděla! :D
Příběh byl dost silným - to všechno, co se stalo, čím si museli projít a co je čekalo. Kniha mě velmi potěšila a zahřála u srdce. Nejen to zlé, ale i to dobré. Malá gesta na pohled, velká v srdci. Dost se mi to líbilo a já jsem zvědavá na další tvorbu této autorky, protože tímhle mě dostala a upoutala můj zájem. Za mě prostě plný počet a velké doporučení! :)
(Jediné co mě rozčilovalo a bralo mou pozornost byla česká forma vyjádření obsahu - překlepy takové, že z toho bylo buď úplně jiné slovo či nesmysl a slova, která se opakovala ob dvě další, věta postavená tak, že nikdo neví, co tím básník chtěl říct. Je to hnus, copak žádná korekce nebyla? Ano, jsme lidi, chybu udělá každý, proto to nikdy neřeším, ale když mě to pomalu na každé druhé stránce zatahá za sítnice, tak je problém.)

Eevina
04.06.2018

Na jednom blogu byla tahle knížka vychvalována do nebes, že je to nejlepší z young adult knih. Hm, no to rozhodně ne. Nejsem sice už cílová skupina, ale i tak si s chutí přečtu young adult literaturu a četla jsem rozhodně o dost lepší knížky s lepším nápadem. Tohle je nemastný neslaný, jako oddychovka dobrý, ale znovu to určo číst nebudu :)

Marry123
25.05.2018

Jednohubka na jeden den.... žádný skvost ale ani zklamání, takový odpočinkový :)

lucie2952
23.05.2018

Na tuhle knížku jsem se tak těšila, a dle popisu jsem si myslela, jak mě bude bavit... Ale to se nestalo. Nebavila mě ani minutu! Bylo to hodně špatně napsáno, vůbec mě to nevtáhlo do děje. První kapitola mě hezky navnadila, ale pak to začalo být nudnější a nudnější. Jared se choval fakt jako idiot. Vůbec mě nakonec nezajímalo proč jí Jared nesnáší, takže jsme nedočetla. To bych tu byla rok...

anishta
21.05.2018

Jooo, to mě bavilo, líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka postavila šikaně. Některé scény byly úsměvné a i když jsem některé myšlenkové pochody hlavní hrdinů úplně nechápala, tak mě dej, emoce a vztahy mezi hlavními aktéry naprosto uchvátili.

Evka3814
14.05.2018

Kniha byla čtivá,nenudila. Určitě jsou lepší,každopádně jsem si ji užila. Příjemný oddych

alcerka
25.04.2018

Myslela jsem, že sahám pro románu pro ženy, tohle je čistokrevná young adult. Příběh je opravdu hodně naivní a zápletka už taková klasická pro tento typ literatury. Nepřekvapí , nenadchne, ale ani neurazí.

malazluta
02.03.2018

Hranice mezi láskou a nenávistí je tenká... tato knížka je příjemná oddechovka, nic víc, nic míň.

jani.ruzicko
10.01.2018

Anotace mě dost zaujala, takže jsem si knížku přečetla ve Slovenštině, protože u nás ještě nevyšla. Každopádně je to trochu zklamání. V první polovině, no možná spíš ve dvou třetinách se vlastně téměř nic nedělo, teprve pak přišla nějaká akce. Určitě mohla být knížka lépe zpracovaná, protože téma není vůbec špatné. =)