Nádech

Nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373371/bmid_nadech-PpU-373371.jpg 4 574 122

Fall Away série

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bully , 2014

Karola050716
18.03.2019 3 z 5

Pomalejší rozjezd, kdy jsem to dohadování se moc nepobírala, ale druhá půlka skvělá.

Alethea_k
16.03.2019 4 z 5

Myslela jsem si, že se mi kniha líbit nebude, nic jsem od toho neočekávala. Ale chytla mě snad od první kapitoly. Neuvěřitelně čtivé. Překvapila mě poměrně široká slovní zásoba autorky. Jako nevýhodu beru nedostatečnou korekturu textu. Věty jsou občas plné nelogičností, příp. se ve větě objeví slovo, které nemá s kontextem nic společného. Po dějové stránce nenáročné, ale dostala jsem přesně to, co slibuje anotace a škatulka New adult. Nicméně jsem byla ne zrovna příjemně překvapená, že hlavní postavy chodí stále na střední školu. Od New adult bych čekala, že budou trošku starší. 5* dát nemohu, jelikož v těchto příbězích za mě stále vítězí Colleen Hoover a její kniha Odvrácená tvář lásky.

uminaa
15.03.2019 4 z 5

Veľmi zaujímavá kniha. Pre mňa trošku prekvapivý príbeh. A ak mám povedať pravdu, nie som si istá, či by som tak ako Tate dala šancu niekomu, kto by mi tak ubližoval. Hoci sa dá povedať, že Jared mal svoje dôvody byť nahnevaný na ... no možno na celý svet, ale nechápem celkom, prečo si to vylieval na Tate. V každom prípade bola kniha veľmi rýchlo prečítaná, zaujímavá a nezvyčajná :)

Jittush
15.03.2019 4 z 5

Mám zrovna období Young Adult, takže mě kniha opravdu bavila a za den a něco jsem ji měla přečtenou. Hlavní hrdinka mě místy opravdu rozčilovala, ale super počtení.

Julie118
14.03.2019 5 z 5

Úžasná !????

Lofda
03.03.2019 3 z 5

Vlastně rozumím všem těm vysokým hodnocením a nadšeným komentářům. Jenže já už prostě dávno nejsem YA skupina a tentokrát to asi bylo na obtíž. Jared mě bavil, ale hlavní hrdinka už méně. A závěrečné drama..?..

domina
03.03.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Četla jsem zase do tří hodin do rána. Ale Tate mi občas pěkně lezla na nervy.

Monni
18.02.2019 5 z 5

Tak tohle bylo prostrě super a ta obálka.

Přečteno jedním dechem. Strašně rychle to utíkalo. Ano každý ví jak to dopadne, ale když jdu do takových knih, tak tuším co od nich čekat. Ale u téhle jsem se i skvěle zasmála a tak krásně se uvolnila. Toto jsem prostě potřebovala.

Hlavní postavy byly super. Nejvíc se mi líbila postava Jareda a Madoca. Madoc byl prostě boží a strašně jsem se smála u jeho origo pozvání na ples :D. Tate by prostě fajn. Občas mi sice lezla trochu na nervy, ale s tím mám teď problém u všech knžek s hlavní hrdinkou, takže je to asi ve mě.

Každopádně styl psaní mi sedl. Strašně dobře se mi to četlo a už se těším na dalš knihu. Určitě doporučuji. Plný počet.

barborelka
04.02.2019 3 z 5

Možný spoiler! Nebylo to úplně špatné,číst se to dalo....ALE nějak jsem nemohla příběhu uvěřit.....Jared se choval jako de*il, ptže ji potřeboval nenávidět než milovat? To mi přijde divné :-/ Proto jí schválně ubližoval? Hmmmm.....nicméně ani Tate nebyla uplně ok...nejdřív týraná chudinka a pak se najednou začala vyžívat v tom jaké je to mít sílu, setřít a nafackovat kapitánce roztleskávaček nebo co ta holka vlastně byla?
Záverečné video mi přišlo uplně zbytečné, trapné.....
Možná jsem tak přehnaně kritická, když jsem předtím dočetla knížku od Colleen Hoowerové Námi to končí, ptže to je úplně jiný level!!!!

V.Vendulii
27.12.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, všechno co jsem tam chtěla mít tam bylo. Dokonce mě ani moc nerozčilovala hlavní hrdinka, což je u mě anomálie. :-D

! SPOILER !
Jediný co mě fakt dostalo bylo to tetování, to mi přišlo strašně přitažené za vlasy. Jakože "ta lucerna jsi ty," to jsem fakt vyvracela oči v sloup.
Nicméně si stejně nemůžu pomoct a dávám 5* a moc se těším na další díl. :)

MiliKry
24.12.2018 4 z 5

Knížka mě od začátku velmi nadchla, četla se sama, ale na konci to bylo trošku moc preslazene. Jinak se to čte velmi dobře a těším se na druhý díl.

happy19
21.12.2018 5 z 5

Ano,přečtena na jeden nádech :-)
...Krásná,čtivá..ublížené duše se hojí jen v tom pravém náručí:-*..Už se těsím na únorové "Jiskření" s Madocem;-)...

Denčaa
12.12.2018 4 z 5

Hned začátek knihy měl ten správný náboj a vyvolávalo to ty pravé emoce. Proč Jared tak Tate šikanuje a proč jí ubližuje tímto způsobem? Nad touto otázkou jsem si celou knihu lámala hlavu. Vysvětlení se čtenář dočká až na konci. Svým způsobem jsem tento důvod brala. Ale v celkovém důsledku mi to přišlo až moc nafouklé. K plnému hvězdičkovému hodnocení mi tam chybělo více reality. Je to román, kde najdete vše, co od takového čtení očekáváte, ale větší smysl v tom nevidím. Přesto se to krásně čte, hrdinové jsou sympatičtí a fandíte jim. Avšak myslím si, že za pár měsíců si nevzpomenu, o čem děj do detailu byl. Titul bych doporučoval hlavně teenagerům, ale neurazí ani starší čtenáře.

AliceTief
03.12.2018 4 z 5

Za mě velice pěkné čtení, super hlavní hrdinka. Četlo se velice dobře, ale tak trošku sem si říkala, jako jestli to fakt myslí vážně, že si tam celý 3 roky užívá s holkama na střední, Tate na to jen kouká jak ji navíc šikanuje a nedokáže se mu postavit. A najednou, když kluk otočí hodí ji kost a ona po něm skočí? myslím že ho určitě mohla minimálně víc podusit.....

Devid
21.11.2018 5 z 5

Docela mě překvapila knížka sama o sobě a to mě docela dorazí jelikoz já jsem typ člověka který romány nemusí ale Nádech mě nadchnul

teri1003
20.11.2018 4 z 5

Opravdu dobře napsaná kniha. Děj se četl lehce a jak jsem si myslela, že kniha bude jednoduché odpočinkové čtení, tak byl příběh, jak na horské dráze. Jednou nahoru a jednou dolů. Hlavní postavy se mi líbily a celkově celou knihu jsem si moc užila, i celé rozuzlení příběhu bylo za mě dobře napsané. Knihu opravdu můžu doporučit.

J.x
14.11.2018 4 z 5

Potřebovala jsem oddychovou knížku, to mi tahle splnila. Typická adult literatura, ale dobře se četla.

misak94
20.10.2018 5 z 5

Kniha se četla lehce, příběh pěkně plynul. Rozuzlení zápletky musím taky pochválit. Moc pěkná oddychová kniha :)

Ivule_M
18.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Přečteno jedním dechem. :) Doporučuji

LilianaFalcon
13.10.2018 4 z 5

Z daleka ne nejlepší ani nejhorší kniha, co jsem v rámci YA románků ze střední četla.
Tate je hodně sympaticky napsaná hrdinka, což čtení dost zjednodušuje. Ale musím přiznat, že ten Jaredův přerod z totální hajzla do přítele byl dost neuvěřitelný.