Nádech

Nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373371/bmid_nadech-PpU-373371.jpg 4 575 122

Fall Away série

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bully , 2014

marta14
23.09.2018 3 z 5

Dávám takové lepší tři hvězdičky. Příběh mě bavil, dobře se to četlo a nebylo to náročné. Prostě taková fajn oddychovka. Jen mi místy přišlo takové nelogické to chování postav. Byly tam i nějaké překliky v textu, ale to mi zas tak nevadí. Hlavně mě celou dobu zajímalo, co se tenkrát v létě stalo...

lucie8835
22.09.2018 5 z 5

Nejsem knihomol, nikdy jsem nepřečetla žádnou knížku dokonce ale tohle ? Zbývá mi posledních 14 stránek do konce a už teď vím že si jí za týden přečtu zase. Jak jsem říkala na knihy moc nejsem ale tohle mě přímo uchvátilo... tahle kniha mě přiměla číst víc. Děkuju za ní a hlavne velká poklona spisovatelce.

Elčokča
07.08.2018 4 z 5

Příliš středoškolsko-teenagersko-americké, přesto čtivé. Mít o 15 let míň, možná dám i plný počet hvězd. Škoda, že jsem tenkrát nad takovými knihami ohrnovala nos...
(Ovšem 4. díl série- pokračování Jareda a Tate, mě doslova vtáhnul. Břicho stáhlé nervozitou, emoce ve mně vřely, i spánek jsem obětovala. To bylo poprvé, co jsem si přála mít film místo knihy, abych rychlej zjistila, jak vše vyřeší.)

Odehnalka
05.08.2018 2 z 5

Na knihu jsem se celkem těšila, jako na oddechovku mezi vážnějšími knihami. No, ale tedy moc jsem si u čtení neodpočinula. Velmi jsem se nutila, příběh byl nemastný neslaný, ani mi moc nesedl styl autorky. A přitom mám knihy podobného rázu ráda. Zklamání. Po pokračování, jestli tedy vyjde, nehodím očkem.

jeani001
27.07.2018

Tato kniha se mi těžko hodnotí, není to totiž vůbec můj styl, v podstatě nesplňuje žádné mé běžné požadavky a mohla bych ji proto lehce zkritizovat. Přesto to neudělám, protože jsem si ji vybrala záměrně s cílem "zaplácnout" těžký den v práci, k čemuž mi tato naprosto nenáročná kniha u které člověk prostě nemusí myslet skvěle posloužila :-)

nick nick 75
24.07.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá a mohu doporučit, ale každý má rád něco jiného.

LucyBooks
20.07.2018 4 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila, ale trochu mě zklamala. Konec to vylepšil (zvraty, apod...)

Ditules
29.06.2018 3 z 5

Čekala jsem víc... Jednorázová oddechovka.

Pedruska01
13.06.2018 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila a - páni! Už jenom ta anotace mi slibovala něco velkého. Prostě kniha byla skvělá. Četlo se to rychle a vážně samo, což na druhou stranu je velká škoda - chci se k nim vrátit. :D Dokázalo mě to strhnout do dění lusknutím prstů a jen těžko jsem se s knihou, byť na krátkou dobu, loučila. Ten příběh je neskutečně natřískaný emocemi. Soucítila jsem s hlavní hrdinkou Tate - nenávist, vztek, beznaděj, slzy, vášeň i láska. Tak, jak to cloumalo s ní, tak to cloumalo i se mnou. Nemohla jsem si pomoct, působilo to. Takže klobouk dolů před autorkou.
Tate byla sympatická hlavní hrdinka, kterou sice deptali, týrali a sráželi na kolena, ale na druhou stranu, když už, tak si to nenechala líbit a dokázala ránu odrazit. Měla odvahu, a to jsem na ní obdivovala.
Jared byl... hajzl, co si budeme povídat, a tak to nejde jinak než, že jsem si ho zcela zamilovala. Jo, jo... :D Dost dlouho mu vydrželo se chovat jako tyran a debil, a když jsem v závěru věděla víc, znala to hlubší, co si sebou denno-denně nosí, obdivovala jsem i jeho, jak dlouho to vydržel. Přeci jenom i jeho to muselo trýznit. Občas jistý věci a situace dělaj z člověka hajzla, ale v Jaredově případě to byl hajzl se srdcem na pravém místě. Celkem jsem ho Tate záviděla! :D
Příběh byl dost silným - to všechno, co se stalo, čím si museli projít a co je čekalo. Kniha mě velmi potěšila a zahřála u srdce. Nejen to zlé, ale i to dobré. Malá gesta na pohled, velká v srdci. Dost se mi to líbilo a já jsem zvědavá na další tvorbu této autorky, protože tímhle mě dostala a upoutala můj zájem. Za mě prostě plný počet a velké doporučení! :)
(Jediné co mě rozčilovalo a bralo mou pozornost byla česká forma vyjádření obsahu - překlepy takové, že z toho bylo buď úplně jiné slovo či nesmysl a slova, která se opakovala ob dvě další, věta postavená tak, že nikdo neví, co tím básník chtěl říct. Je to hnus, copak žádná korekce nebyla? Ano, jsme lidi, chybu udělá každý, proto to nikdy neřeším, ale když mě to pomalu na každé druhé stránce zatahá za sítnice, tak je problém.)

Eevina
04.06.2018 3 z 5

Na jednom blogu byla tahle knížka vychvalována do nebes, že je to nejlepší z young adult knih. Hm, no to rozhodně ne. Nejsem sice už cílová skupina, ale i tak si s chutí přečtu young adult literaturu a četla jsem rozhodně o dost lepší knížky s lepším nápadem. Tohle je nemastný neslaný, jako oddychovka dobrý, ale znovu to určo číst nebudu :)

Marry123
25.05.2018 3 z 5

Jednohubka na jeden den.... žádný skvost ale ani zklamání, takový odpočinkový :)

lucie2952
23.05.2018 1 z 5

Na tuhle knížku jsem se tak těšila, a dle popisu jsem si myslela, jak mě bude bavit... Ale to se nestalo. Nebavila mě ani minutu! Bylo to hodně špatně napsáno, vůbec mě to nevtáhlo do děje. První kapitola mě hezky navnadila, ale pak to začalo být nudnější a nudnější. Jared se choval fakt jako idiot. Vůbec mě nakonec nezajímalo proč jí Jared nesnáší, takže jsme nedočetla. To bych tu byla rok...

anishta
21.05.2018 4 z 5

Jooo, to mě bavilo, líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka postavila šikaně. Některé scény byly úsměvné a i když jsem některé myšlenkové pochody hlavní hrdinů úplně nechápala, tak mě dej, emoce a vztahy mezi hlavními aktéry naprosto uchvátili.

Evka3814
14.05.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá,nenudila. Určitě jsou lepší,každopádně jsem si ji užila. Příjemný oddych

alcerka
25.04.2018 3 z 5

Myslela jsem, že sahám pro románu pro ženy, tohle je čistokrevná young adult. Příběh je opravdu hodně naivní a zápletka už taková klasická pro tento typ literatury. Nepřekvapí , nenadchne, ale ani neurazí.

malazluta
02.03.2018 3 z 5

Hranice mezi láskou a nenávistí je tenká... tato knížka je příjemná oddechovka, nic víc, nic míň.

jani.ruzicko
10.01.2018 3 z 5

Anotace mě dost zaujala, takže jsem si knížku přečetla ve Slovenštině, protože u nás ještě nevyšla. Každopádně je to trochu zklamání. V první polovině, no možná spíš ve dvou třetinách se vlastně téměř nic nedělo, teprve pak přišla nějaká akce. Určitě mohla být knížka lépe zpracovaná, protože téma není vůbec špatné. =)

ardeas
05.09.2017 2 z 5

Príde mi to, že sa to snaží tváriť viac ako žáner "new adult", ale obsahovo to stále patrí k young adult, nakoľko mi to príde dosť naivné. Tieto dva žánre mám rada, ale musím poznamenať, že z oboch už som naozaj čítala oveľa lepšie.

Od začiatku to bolo dosť suché, bez šmrncu, Jaredove odôvodnenie tiež na mňa nezapôsobilo dosť dôveryhodne a divné správanie Tate, ktorá na jednej strane by buď mala byť bojovníčka, alebo ked už jej bolo toľko ublížené, tak sa správať ako šikanovaná osoba. Nebola poriadne ani jedno. Bez zásadného zvratu a prerodu to bol taký slabý čajík, akoby to autorka ešte dobre nedomyslela.

Nita17
24.07.2017 4 z 5

Zhodnotím celou sérii, jelikož mám přečten nejen tento díl, ale i příběhy dalších přátel a happyend hlavních postav. První dva díly příběh Tate a Jareda, pokaždé z pohledu jednoho z nich, no rozuzlení jejich vztahu je vlastně jednoduché "nenávidím tě za to, že tě tak miluji" a neumím normálně komunikovat, a musí se zase, jak už to bývá, vyrovnat a žít s tím co se jim stalo. Tentýž scénář, ale s jinými problémy čeká Fallon a Madoca, Jaxe a Julii, prostě další díly jsou zase jejich osudy, láska a trápení, abychom se zase v posledním vrátili k Tate a Jaredovi, jejich budoucnosti ve které se zase dovíme i o ostatních :D .
Je mnoho podobných knih a sérii, bylo to fajn k odpočinku, tahle byla místy zábavná a naštěstí nééé tak přehnaná.

Suou
21.01.2017 5 z 5

Taká pekná oddychovka :3
Až na to, že to pre mňa nebol oddych, ale boj s časom. :D
Mal som ju s knižnici a keď som tam prišiel povedali, že mám na prečítanie už len 2 dni ... stále som si ju odkladal. Tak som sa pustil do non stop čítania a po dni som ju mal.
Bolo to dobré zobrazenie šikany a zvláštnej lásky, aj keď, ten dôvod prečo bola ta šikana som celkom nepochopil ...
Som zvedavý na druhú knihu, vraj to má byť z pohľadu Jareda.
Hodnotenie: 5z5