Nádech přehled

Nádech
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373371/bmid_nadech-PpU-373371.jpg 4 585 585

Fall Away série

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bully , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nádech. Přihlašte se a napište ho.

Leído
29.06.2024 4 z 5

Když to srovnám s americkými young adult z pera L.J.Shen, tak knížka v mnohém pokulhává. V charakterech postav, uveřitelnosti jejich nenávisti, v chemii mezi hlavními postavami, ve vysvětlení jednání, jeho pochopení i odpuštění. Ale knížka je čtivá a jako oddechovka příjemná. Za mě slabší 4*

princesse
26.06.2024 3 z 5

Tak nevím no ... docela dobře se to četlo, ale výhrad nepočítaně. Nejspíš je to tím, že už dávno nejsem cílová skupina, řekla bych. Štítek pro ženy je trochu zavádějící, ale young adult dle mého názoru taky, i když to právě o nich je. Pro čtenáře 12 - 18 let, jak jsem se poučila o YA literatuře, mi tam přijde dost věcí, které bych tak pro 12 - 15 určitě ještě vynechala. Takže shrnuto docela čtivé, ale s hodně výhradami.

Raislin
08.04.2024 4 z 5

Kniha je zajisté pro jiný ročník než jsem já. Ale i tak to bylo celkem hezké čtení. Taková milá, romantická oddechovka.

Knižní novinky (9.4. - 22.4.)

09.04.2018

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Nádech (2002)